Banánky pro silný průřez repro kabelu

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Banánky pro silný průřez repro kabelu

Příspěvek od Frogyman »

Chtěl jsem si nechat upravit reprokabel Musical Fidelity Tri Vista (viz diskuze k nim zde: http://highendforum.cz/viewtopic.php?f=22&t=5529) na banánky, protože mi vidličky obecně nevyhovují. Spoléhal jsem na úhlové WBT, které pojmou kabel do 10mm, ale to nestačí a tak potřebuji sehnat něco jiného. Zatím však nemohu nic vhodného objevit.
Nemáte někdo zkušenost, co by se dalo použít?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: Banánky pro silný průřez repro kabelu

Příspěvek od terahera »

Co že,WBT nestačí :eek: Tak to já jsem spoléhal ma tebe,až budeš mít hotovo,že si to nechám udělat stejně :sad:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Banánky pro silný průřez repro kabelu

Příspěvek od Frogyman »

Také jsem na to spoléhal, bohužel to má průměr 12,2mm, takže WBT nestačí, pokud nebudeš chtít počet drátků zredukovat... :sad:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Banánky pro silný průřez repro kabelu

Příspěvek od Pytell »

Kvalitní repro banánek po celém světě pro tento průměr metráže zkouším sehnat, ale zatím nic .

Zatím se to dá vyřešit takto :
DSCF0087.JPG
a takto to vypadá např. u mě na ATC :
DSCF0085.JPG
Žádná degradace zvuku se nekoná.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Banánky pro silný průřez repro kabelu

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Kabel má neskutečný průřez 50mm2, běžně mají nejvyšší modely tak 8x méně, proto se na tento kabel dá sehnat jen vidličky, nebo oka v bižuterii pro autohifi. Takovýto průřez kabelu se používá jako napájecí pro nejsilnější autohifi zesilovače. Tam se pracuje s nízkým napětím palubní sítě (12V) takže proudy tečou obrovské a to potřebuje brutální průřez. Po reprokabelech takové proudy nikdy netečou, takže je tento gigantický průřez zbytečný a nikdo ho nepoužívá. Tedy až na tento jeden případ.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Banánky pro silný průřez repro kabelu

Příspěvek od lachim »

NA
Tvuj zajimavy komentar me privedl na konstrukci pristroju FM acoustics, zurich. Pro me osobne e jsou vsechny jejich vyrobky etalonem zvuku.
Kdyz jsem se ptal hifi znalcu u nichz jsem to mohl poslouchat ( nekde na tve technicke urovni), proc je tahle znacka vzdy tak ku...sky skvela, dozvedel jsem se neco ve smyslu “... obvodove to neni nic mimoradneho. Jen maji vsechno ukrutne predimenzovane, masivni. Zbytecne prehnane”.
Treba je v tom ten “klic”? Vis, ze ja technice vubec nehovim.
Kdyz jsem vzal do ruky prave tri- vista a malem prepadnul pres krabici, vzpomel jsem si prave na fm acoustics.
Sorry za mozny offtopic
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Banánky pro silný průřez repro kabelu

Příspěvek od Frogyman »

NA-Noble Audio píše:...takže je tento gigantický průřez zbytečný a nikdo ho nepoužívá....
Osobně jsem viděl už více silnější kabelů - třeba Kubala Sosna, TaraLabs atd., ale asi je tam více vzduchu než materiálu...

Třeba KS používá také WBT banánky,
Obrázek

A kam se nevejdou, řeší to podobně, jako navrhuje Pytel...
Obrázek

Nebo uživatelsky přívětivé a mne sympatické je řešení u TaraLabs.
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Banánky pro silný průřez repro kabelu

Příspěvek od svartenatt »

Jste docela zábavní. Nesmyslný průřez vzhledem k přenášeným proudům a připojení vynechávám.
Uživatel vidličky nechce, ale vy mu tady doporučujete vidličky do banánků. Takže o přechodový odpor navíc.
Zlatý selský rozum. Pro takové kabelážníky o to víc.

Pro tento nesmyslný pruřez je snad možné natvrdo naletovat konektor.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Banánky pro silný průřez repro kabelu

Příspěvek od Frogyman »

svartenatt
Jsi šťastný člověk, že máš ve všem hned jasno. To já si vždy raději vše osahám a vyzkouším, než to odsoudím a zpochybním.
Ale i tak děkuji za příspěvek do tématu, máš pravdu v tom, že kombinace vidlička do banánku u mne nic neřeší... Maximálně jen jako provizorní řešení.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Banánky pro silný průřez repro kabelu

Příspěvek od Pytell »

Sašo, ostatní tebou zmiňované hadice jsou masivní na efekt ( asi víš o čem píši , jeden síťák so měl ), např. i studio EGO, Paulo, TaraLabs, a jiní používají buď zahradní hadici nebo i husí krk a potom z toho vyleze 4 nebo 6mm kablík a ten se v pohodě zakončí na banánku.. Ale tento je fakt pořádný kus materiálu a bylo by veliká škoda degradovat zakončení ubráním několka vrstev.

Ale třeba svartenatt jako odborník poradí ?!?!?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Banánky pro silný průřez repro kabelu

Příspěvek od Frogyman »

Pytel
JJ, vím, jak jsem psal, u konkurence je "více vzduchu" než materiálu.
V půlce září budu trávit spoustu dní v Praze, tak se stavím a domluvíme se, co s tím. Třeba do té doby něco objevíme.
Ozvu se. Díky.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Banánky pro silný průřez repro kabelu

Příspěvek od NA-Noble Audio »

lachim píše:NA
Tvuj zajimavy komentar me privedl na konstrukci pristroju FM acoustics, zurich. Pro me osobne e jsou vsechny jejich vyrobky etalonem zvuku.
Kdyz jsem se ptal hifi znalcu u nichz jsem to mohl poslouchat ( nekde na tve technicke urovni), proc je tahle znacka vzdy tak ku...sky skvela, dozvedel jsem se neco ve smyslu “... obvodove to neni nic mimoradneho. Jen maji vsechno ukrutne predimenzovane, masivni. Zbytecne prehnane”.
Treba je v tom ten “klic”? Vis, ze ja technice vubec nehovim.
Kdyz jsem vzal do ruky prave tri- vista a malem prepadnul pres krabici, vzpomel jsem si prave na fm acoustics.
Sorry za mozny offtopic
Koukal jsem na ty FM acoustic a žádnou očividnou předimenzovanost tam nevidím, to jen na okraj.

Tri vista je brutálně předimenzovaná na vodivém průřezu, tedy je to kabel z ultra nízkým odporem, ale všechny ostatní technické stránky tohoto kabelu (čistota materiálu vodiče, geometrie, materiál izolace)jsou naopak poddimenzované a na úrovni naprostého základu, což je dvoulinka z marketu. Odpor je jeden ze základních parametrů vodiče, který popisuje fyzika. Odpor kabelu není zanedbatelný parametr, ale musíme to dát do souvislosti celé cesty po které jde signál od výkonových tranzistorů po cívku reproduktoru. V cestě tam je vedení v zesilovači, případně výstupní tlumivka, pak je reprokabel a následuje reprobedna. Tam je vedení k vyhybce, cívka před basovým reproduktorem a kabel od vyhybky k reproduktoru. Výstupní tlumivka v zesilovači i cívka ve vyhybkách není většího průřezu než 2mm2 .
Tri Vista má 50mm2 a při délce 3m hodnotu odporu pouhých 0,001 Ohmu. Pro srovnání Nordost Valhalla má 0,01. Cívka před basovým reproduktorem má u 4 ohmových beden odpor nejčastěji okolo 0,3 Ohmu a odpory umístěné před středovým a výškovým reproduktrorem které srovnávají citlivost těchto měničů vůči basákům mívají tak 1-6 Ohmů. Z tohoto vyplývá jak to je z důležitostí hodnoty odporu u reprokabelu. Značka BaW udává pro model 800 doporučení na odpor reprokabelu do max. 0,1 Ohmu.
Z matamatiky si dokážeme odvodit z uvedených hodnot, že odpor není limitující faktor přenosu reprokabelem, a průřez 2,5-6mm2 je optimální, a také napříč vyráběnými reprokabely nejčastější.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět