Nordost Usb kable

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Nordost Usb kable

Příspěvek od RoGi »

..Zdravim obcanov tohto fora :mrgreen:

uz dlhsie som sa chcel spytat na jednu vec (i ked u kazdeho je to -pravda ine ,kazdy pocuje ,,inak,, v inych podmienakch ,ale aj tak...)

-kto vlastni /vlastnil usb kabel od tohto vyrobcu. Zaujimaju ma porovnania modelov:

USB Frey2 ,heimdall 2, tyr2

frey 2 je najnovsi a je medzikuskom medzi vyssie dvoma zmienenymi. Ozaj -skusal niekto aj porovnat aj voci Audioquest diamond usb ? lebo ten konci cenovkou tu a nordost ,,len,, zacina....

kto ma teda ake skusenosti a ci tam je velky rozdiel, alebo len nuancie ? popripade teda ci skusal rozdiely medzi nimi (viac modelov)

hifi zdar...
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
kychtax

Re: Nordost Usb kable

Příspěvek od kychtax »

Co Ja slysel v sestavach, tak Tyr2, Red dawn. Myslim, ze RD nebo jeste BluHeaven staci. Radsi 1,5m.
Zalezi kolik chces utracet.
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Nordost Usb kable

Příspěvek od RoGi »

kychtax píše:Co Ja slysel v sestavach, tak Tyr2, Red dawn. Myslim, ze RD nebo jeste BluHeaven staci. Radsi 1,5m.
Zalezi kolik chces utracet.

ahoj, ,dakujem za odpoved. No mam nejake otazky (samozrejme) ak mozem...

na akej zostave si pocuval, prosim ,napis, aby som si urobil nejaku tu predstavu, kabel, zosik,dac,streamer, elektrika-pracka,lista, repro...


myslis ze su rozdiely v zvuku toho isteho kabla ,kebyze zoberiem povedzme 0,6m a 1,5 m ?

aky tam bol rozdiel -pocutelny, ci zanedbatelny , aj ked su to usb kable ,predsa....

dakujem..
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost Usb kable

Příspěvek od F2014 »

Používám USB kabel Nordost Tyr2. Předtím jsem měl Heimdall2, který jsem porovnával přímo s USB kabelem JCAT Reference
https://jcat.eu/product/reference-usb-cable/. Porovnání s Audioguestem bohužel nemám.

JCAT jsem koupil naslepo bez možnosti vrácení spolu s PCIe USB kartou také od JCAT. USB karta ke výborná. Později jsem se dostal k Heimdal2, udělal přímé porovnání a JCAT. S Heimdalem byl zvuk výrazně (= bez problému rozlišitelný) čistější. Pokud jsem při zapojení USB kabelu do USB výstupu na základní desce mohl váhat, co je lepší - zda JCAT s měkčím projevem, anebo Heimdal s ostřejším projevem, pak po zapojení do JCAT USB karty bylo jasné, že JCAT je "patlátko" zvuku. Nahradil jsem tedy dražší JCAT levnějším Heimdalem - a to se u Nordostu běžně nepovede :thumbup:

Později jsem udělal velmi pozitivní zkušenost s napájecími kabely a zejména interkonekty Tyr2, tak jsem si v rámci pozitivních očekávání stejného přínosu objednal i USB kabel Tyr2 (upgrade z Heimdal2 za rozdíl ceny). Musím příznat, že jsem byl trošku zklamaný - u ostatních typů kabeláže (ke zmíněným silovým, interkonektů mám ješte repro kabely Tyr2) od Nordost je přechod na úroveň Tyr výraznější než u USB.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Nordost Usb kable

Příspěvek od RoGi »

F2014 píše:Používám USB kabel Nordost Tyr2. Předtím jsem měl Heimdall2, který jsem porovnával přímo s USB kabelem JCAT Reference
https://jcat.eu/product/reference-usb-cable/. Porovnání s Audioguestem bohužel nemám.

JCAT jsem koupil naslepo bez možnosti vrácení spolu s PCIe USB kartou také od JCAT. USB karta ke výborná. Později jsem se dostal k Heimdal2, udělal přímé porovnání a JCAT. S Heimdalem byl zvuk výrazně (= bez problému rozlišitelný) čistější. Pokud jsem při zapojení USB kabelu do USB výstupu na základní desce mohl váhat, co je lepší - zda JCAT s měkčím projevem, anebo Heimdal s ostřejším projevem, pak po zapojení do JCAT USB karty bylo jasné, že JCAT je "patlátko" zvuku. Nahradil jsem tedy dražší JCAT levnějším Heimdalem - a to se u Nordostu běžně nepovede :thumbup:

Později jsem udělal velmi pozitivní zkušenost s napájecími kabely a zejména interkonekty Tyr2, tak jsem si v rámci pozitivních očekávání stejného přínosu objednal i USB kabel Tyr2 (upgrade z Heimdal2 za rozdíl ceny). Musím příznat, že jsem byl trošku zklamaný - u ostatních typů kabeláže (ke zmíněným silovým, interkonektů mám ješte repro kabely Tyr2) od Nordost je přechod na úroveň Tyr výraznější než u USB.

-ahoj, dakujem pekne za odpoved/info

ak smiem -na akej zostave si testoval ?

a dlzka tych usb testovanych kablov ? jcat, tyr ,heimadall..

inak -ako si pisal -nordost hraje ,,ostrejsie,, ? alebo je to tou cistotou ,ze sa do zda tak ?!

hifi zdar....
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Nordost Usb kable

Příspěvek od F2014 »

Pro přesnost vyjádření (víme, jak to na fórech bývá) se vyhýbám formulaci "kabel hraje", ale je m jasné, co tím myslíš :silent:

Ke srovnání JCAT a Nordost bych řekl, že Nordost méně vstupuje do zvuku. Popsal bych to jako analogii s tím, když se díváš v počítači na fotku s nižším rozlišením a tato má kostičkované hrany zobrazených předmětů. Když na takovou fotku budeš koukat přes Nordost, tak tam ty kostičky pořád budou. Přes JCAT by to vypadalo, jako by sis aplikoval na zobrazení fotky nějaký filtr (tuším se jmenuj blur), který rozostří hrany objektů.
Na první pohled ta fotka přes JCAT vypadá lépe, je trochu impesionisticky rozpitá, ale aspoň se nedíváš na tak zubaté okraje, takže máš tendenci vnímat tu nepřesnost JCAT pozitivně. Pokud budou ty "kostičky" na fotce přesným obrazem skutečnosti a ne nějakou chybou snímání, pak je takový filtrovaný pohled skoro vždy přínosný. Jenže ono se to filtrování provádí pořád, i na fotkách, kde nic rozostřovat nepotřebuješ a nechceš...

Výstup USB na základní desce je asi nějak zarušený a zřejmě proto jsem u porovnání JCAT/Heimdall2 řešil, co se mi více líbí a co je vlastně správné (teoreticky by Nordost mohl být tím zdrojem rušení a JCAT naopak méně ovlivňující kabel..). Jenže to se vyjasnilo po použití USB karty s vlastním lineárním napájením (HDPlex), jak jsem psal dříve.

Hardware:
- USB kabely jsem měl všechny jen metrové
- SACD/DAC je TAD D1000mk2 (konečným kritériem porovnávání USB kabelů bylo nakonec stejně porovnání s přehráváním CD vs rips z PC do USB vstupu DACu)
- PC mám vlastní, pasívní chlazení, Intel I3
- preamp Pass Labs XP20
- konec Pass Labs X350.8
- repro TAD Evolution One
- osttaní kabeláž Nordost Tyr2
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
kychtax

Re: Nordost Usb kable

Příspěvek od kychtax »

Mne se zdal ten Red Dawn u kamarada, ze hral "uprimne". Nevnimal jsem nejake ovlivneni zvuku, coz je fajn. Je to sestava jiz highendova. Mel ho 1,5m. K te delce, neni to nezbytne. Ale nekde jsem cetl, ze digitalni kabel i koax aspon 1,5m. Pry kvuli vysokym frekvencim?Zkusim to nekde najit, resilo se v cizine. (Neni to muj nazor, jen jsem to nekde precetl)
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Nordost Usb kable

Příspěvek od RoGi »

kychtax píše:Mne se zdal ten Red Dawn u kamarada, ze hral "uprimne". Nevnimal jsem nejake ovlivneni zvuku, coz je fajn. Je to sestava jiz highendova. Mel ho 1,5m. K te delce, neni to nezbytne. Ale nekde jsem cetl, ze digitalni kabel i koax aspon 1,5m. Pry kvuli vysokym frekvencim?Zkusim to nekde najit, resilo se v cizine. (Neni to muj nazor, jen jsem to nekde precetl)
takze -asi si nic neasiel ? mne tiez povedali v jednom nemenovanom hifi studiu ze kabel by mal byt aspon 1,5 m dlhy, ale sa my zda ze sa to tyka iba power kablov .. ?
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
Uživatelský avatar
RoGi
Příspěvky: 116
Registrován: 12 kvě 2015 13:43

Re: Nordost Usb kable

Příspěvek od RoGi »

tu som nasiel velmi zaujimavy test usb kablov. Clovek co to pisal ,tam tvrdi ze to zabralo niekolko mesiacov.., Kimber cable sa my pacili, no tam ich sfukol.. (cena neodpoveda realite) zasa -je tam plno znaciek ,ktore som v zivote nevidel, a vyzdvihuje ich. Ma s nimi niekto nejaku skusenost ?

original:
https://audiobacon.net/2017/09/18/curio ... sb-review/

strojovy (google ) preklad:

https://translate.google.sk/translate?h ... rev=search
Gigawatt pf2+lc2(mk3+mk2)+pangea ac9/Vincent sv 238 mk/Nordost Tyr speaker cable+signal(norse 1ser.)/audioquest carbon usb//Usher dancer dmd 1
zdeno1
Příspěvky: 22
Registrován: 04 zář 2011 19:55

Re: Nordost Usb kable

Příspěvek od zdeno1 »

Pujč si drahý kabel a druhý vem ten, co máš k tiskárně, když něco dovedeš rozlišit, začni se tomu věnovat.
Odpovědět