Napájecí kabel Roth Orfeo

Diskuze o kabelech.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od lachim »

Původně jsem napsal o tomto kabelu dlooouhý článek. Pro formát vláken fóra není vhodný.
Takže "vytrhnu z kontextu cca.1/3. Díky za pochopení.

Mirek Roth, (člen „Paolo“), ke mně před nedávnem donesl jím vyráběný napájecí kabel Roth Orfeo. 12.500 Kč za dvoumetrový kabel, referenční koncovky Furutech (Furutech FI28G + FI38G), trojité stínění, celková robustnost. Spolu s několika jinými napájecími kabely různých kategorií jsem Roth Orfeo slyšel na svých dvou sestavách a stereo sestavě v Paolově prodejním studiu. Překvapivý výsledek mě ponoukl k založení tohoto vlákna.

Za tuhle cenu, nebo v kategorii s cenou do 30.000 Kč za nový, znám jediný napájecí kabel, který může kabelu Roth Orfeo zvukem konkurovat.
A to napájecí kabel Luďka Srolla. Žádný jiný mě nenapadá a během těch hodin poslechu ani žádný jiný nenapadl.
Respektive žádný jiný napájecí kabel s takových „zvukem“ (a za takovou cenu) ze své audio- praxe neznám. Jsou samozřejmě kabely o hodně lepší, ale také o hodně dražší.
Popisuji hodnocení na aktuálně zapojených sestavách v kombinacích přístrojů, kabelů a akustiky, které třeba právě teď těmto kabelům vyhovují. Na jiných sestavách a v jiných poslechových podmínkách by zřejmě popisované dojmy vypadaly jinak.
Na vložené fotografii je dobře vidět, jak různé modely napájecích kabelů se mi sešly k porovnání. Nordost Frey2, Isotek A32, Oyaide Tunami, NBS Signature, Van den Hull atd. Všechny stíněné. Kromě kabelů Nordost.

(Na popisování všech mnou slyšených rozdílů zde bohužel není místo)

Kabel Nordost Frey 2 má podobný zvukový charakter jako Roth Orfeo. Jen je trochu „placatý“ a nemá správnou „výšku“ v prostoru domácího kina. S Nordost Frey 2 hraje centr B&W pocitově jen do poloviny projekčního plátna. Projev reprodukce je trochu sevřený mezi dvě vertikální roviny. S Roth Orfeo se zvuk příjemně vytáhne vzhůru a zvukový obraz naroste do očekávané výšky. Všechny ostatní kabely, které jsem proti Roth Orfeo vyzkoušel, byly tak nějak zadušené, zahuhlané, unavené a třeba i bez „života“. Ani jeden z nich se, v součtu sledovaných atributů zvuku jako podání pásem, prostor, detail, sykavky, pohodovost, kabelu Orfeo příliš nepřiblížil.

Roth Orfeo je sice špatně ohebný, má drahé koncovky, ale za tu cenu stojí za vyzkoušení. Netuším na kolik v této cenové kategorii neočekávaný zvuk působí trojité stínění, provedení vodičů nebo právě ty zlacené koncovky Furutech. Mně se zvukově vyloženě líbil a byl pro mě překvapením. Zda se prostě jen do mých dvou sestav zvukově hodil nebo si jej Paolo „naladil“ ke svým zvukovým preferencím ? To neřeším a ani jsem to nijak nezkoumal. Jedno však vím. Pokud mě v budoucnu někdo požádá o na tip na kvalitní, stíněný a dostupný napájecí kabel, poradím mu vyzkoušet nejen kabel Sroll, ale i kabel Roth Orfeo.
Skupina napájecích kabelů z „bedny pokladů“_web..JPG
IMG_1724._webJPG.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Dasta »

Mám tento kabel, už dva měsíce mně hraje ke spokojenosti.Zkoušel jsem ho i proti kabelu Sroll, ten nedosahoval vzdušnosti a lehkostí Paolova kabelu ,přestože hrál také velice slušně.
Místo zlacených koncovek jsem si nechal osadit rhodiované koncovky Furutech.
Zajímavé na tom je, že jsem původně nechtěl nový síťák pořizovat, byl jsem spokojen se síťákem Zephyr T, ale na návštěvě u lachima jsem si Paoluv kabel půjčil s tím, že si ho pouze poslechnu.Po týdením poslechu už jsem nebyl schopen stávající kabel vrátit.
Roth Orfeo mám zapojený v pozici zeď/filtrace, Zephyr T využiji v jiné pozici ve své sestavě.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od lachim »

Dasta
též mě překvapil zvukový rozdíl při použití rozdílných koncovek Furutech.
S modelem (R) jsi udělal určitě správné rozhodnutí! U Tebe jsou rozhodně lepší než zlacené.
Měl jsi půjčené 2 kabely Orfeo. Jeden s koncovkami R a druhý s G.
Vnímal jsi nějaký rozdíl při přímém porovnání?
kychtax

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od kychtax »

Zařadil bych do cca stejné kategorie ještě i Pavlův Zephyr, nové verze.
paolo neuvádí, jaký používá drát, sroll také ne, pro mně tyto kabely nejsou. :thumbdown:
Orfeo co vím není ani OFC měď. Sroll hádám rovněž není (je věcí výrobce, že to nezveřejní, pak se šíří dohady a odhady).
Pavel (NA) alespoň uvádí OFC měď.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Dasta »

lachim,
Ano, měl jsem doma půjčené dva Paolovi kabely,jeden byl Roth Orfeo a druhý kabel byl oproti Orfeo pouze dvakrát stíněný.Oba kabely byly osazeny zlacenými koncovkami Furutech.
Orfeo byl oproti dvakrát stíněnému kabelu výrazně lepší.Zkoušel jsem jednodušší kabel v pozici filtrace/ předzesilovač, zvukově srovnatelný s kabelem VdH Mainsserver.
Kychtax,
Jestli je nebo není v Roth Orfeo použita OFC měď, nemá např. pro mně žádnou vypovídací hodnotu.Vypovídací hodnotu má pro mně zvuk a chování kabelu v mojí sestavě a s tím jsem spokojen do maxima.
Už jsem si párkrát všiml a napadlo mně, když píšeš o Orfeo,zda v tom nehraje roli nějaký osobní aspekt vůči výrobci kabelu Orfeo.Nebo se pletu?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od aretax »

lachim píše:Dasta
též mě překvapil zvukový rozdíl při použití rozdílných koncovek Furutech.
S modelem (R) jsi udělal určitě správné rozhodnutí! U Tebe jsou rozhodně lepší než zlacené.
Měl jsi půjčené 2 kabely Orfeo. Jeden s koncovkami R a druhý s G.
Vnímal jsi nějaký rozdíl při přímém porovnání?
Mohol by si rozdiel vo zvuku koncoviek popísať?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Dasta »

Aretax,
U mně se projevovaly zlacené koncovky oproti rhodiovaným jakoby více na straně hudby, decentnějším projevem,v některých momentech, řekl bych, pro mně a hudbu, kterou poslouchám až diplomatickým.
Rhodium na mně působí více prokresleným detailem, u bigbítu vynikne např. lépe podaným činelem, perkusních nástrojů...
Poslouchal jsem Al di Meolu "Kiss My Axe", dílo , které je protkáno různými zvuky všelijakých drnkacích a perkusní nástrojů, úchvatnou hrou na kytaru hlavního protagonisty a na spoustě momentů je nádherně prokreslený triangl.Na rhodiovaným koncovkách, jsem si to opravdu užil.Tak takhle vnímám rozdíl koncovek u sebe já.
Někomu může lépe vyhovovat provedení gold, každému dle jeho gusta, proto se se to vyrábí ve více variantách.Rozdily nebyly nikterak markantní, ale byly slyšitelné.
Dlužno podotknout,že méně než koncovka Furutech vs.čína za 5 US dolarů, což jsem si také mohl porovnat u kabelu vcelku významného výrobce hifi.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od lachim »

aretax
dasta to popsal lépe než to zvládnu já.
zlato je takové "Zlaté". teplé, hutné, tekuté....
rhodium takové "Rhodiové". rychlé, tvrdé, lupoidní.
je to věc názoru, pocitu. sestavy. nálady...
osobně vždy ponoukám k příplatku na verzi Furutech(R).
kychtax

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od kychtax »

Dasta, Ahoj Honzo, zdravím do Pelhřimova.
Pro mne jsou naopak dráty rozhodující. Co je uvnitř kabelu. Protože je nějaká úměra mezi kvalitou a výsl.zvukem. Jak jsem k tomu došel? Třeba i tak, že jsem zkoušel dráty, drát proti drátu. Proto mít tam špatný nebo průměrný drát pro mně znamená ztrátu času a energie se sestavou. Jako když budu stavět barák, neudělám si základy z cihel-vepřovic. (možná špatný příměr) :smile:
Můj pohled je víc bastlířský, Tvůj je jiný, zřejmě proto se v tomto míjíme.

A druhý pohled. Když se něco jenom chválí a přitom vím, že jsou i jiné hlasy, včetně mého, tak budu pochybovat a i o tom napíšu a dám vědět. To snad není u mne nic nového. Stejně tak pochybuju i o svým komponentech, viz přemítání o filtracích, dá se dohledat na vedlejším foru. Nic to neznamená, dá se říct, že se snažím vyburcovat ostatní k jiným pohledům, názorům. To se tu ale moc netoleruje, protože se do tebe hned někdo obuje..
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Já mam osobně také rád, když výrobce napíše více k technickému řešení, ale chápu, proč to někteří až úzkostlivě tají. Co na tom, že jsou mé kabely výhradně ze solid core OFC postříbřené a v teflonové izolaci, důležitější je co to dělá se zvukem. A v tomto klání jsou lidé co dali v přímém porovnání zvuku přednost Srollovým kabelům před mými. Ale jsou případy i opačné a tam jsou i závěry, že Srollův kabel ani náhodou. Je to o tom, jak se do které sestavy hodí ten který zvukový design.

A pak jsou i tací, co zvolili bez zkoušení, třeba podle technického popisu, nebo značky. Takový je život.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Dasta »

Kychtax,
Honzo děkuji za vysvětlení Tvého úhlu pohledu na problematiku okolo kabelů a vlastně sestavy vůbec.
Můj pohled je čistě uživatelský, tzn., že je mně jedno co je uvnitř, ale není mně jedno, jak to hraje,jsem čistě konzument již hotového, kdežto Ty jsi zvídavý a rád se podílíš i na tvorbě, třeba síťových kabelů.Já se věnuji více hudbě a jejího poslechu.Myslim,že oba pohledy na daný problém jsou v pořádku a k hifi patří.
Co se týče druhé části příspěvku, jsem rád, že je to tak jak píšeš.
Přeji hodně zdaru ve Tvém hifi počínání.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
kychtax

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od kychtax »

Honzo, přivedl si mne k myšlence, že možná napíšu jenom zápory, jak je vnímám u svých komponentů. :thumbup:
To asi není moc častý úhel pohledu. Ve většině případů si lidi své hifi komponenty chválí.
kychtax

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od kychtax »

..bude toho hodně. :lol:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od jimmi »

Tak začnem kritizovať aj ja u seba. Všetko co mám okolo HIFI , teda miestnosť , filtrácia , skoro všetky HIFI komponenty " krabičky", minipočitač, DAC+CDp, zosilnovač, reprobedne , všetko to okolo mám slabé a málo kvalitné.
Ale káble tie čo su tam zapojené su už dostatočné a kvalitné aj na 3-5x lepšie veci "krabičky". :thumbup:
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od loner »

Dasta: použil jste rhodiovane koncovky, jaké máte na proti kusech?
Zásuvka, vstup do filtru. Chtěl bych použít zlaté, ale nahlodal jste mě na rhodiovane.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Dasta »

Kabel Roth Orfeo mám zapojený v pozici zeď/filtrace.
Ze zdi od samostatného přívodu je namontována rhodiovaná zásuvka Furutech, ve filtraci (Noble Audio SunriseV2) jsou zásuvky pro vidlici s kolíkem (ne Shuko),tak jak je prodává výrobce.
PS
Na fóru si prosím tykáme.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od lachim »

z dřívějšího testu 2 zcela prvních verzí kabelu Roth Orfeo.
čínské koncovky a koncovky Furutech G
Dvě různé verze modely kabelu Roth Orfeo_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od aretax »

Dasta píše:Aretax,
U mně se projevovaly zlacené koncovky oproti rhodiovaným jakoby více na straně hudby, decentnějším projevem,v některých momentech, řekl bych, pro mně a hudbu, kterou poslouchám až diplomatickým.
Rhodium na mně působí více prokresleným detailem, u bigbítu vynikne např. lépe podaným činelem, perkusních nástrojů...
Poslouchal jsem Al di Meolu "Kiss My Axe", dílo , které je protkáno různými zvuky všelijakých drnkacích a perkusní nástrojů, úchvatnou hrou na kytaru hlavního protagonisty a na spoustě momentů je nádherně prokreslený triangl.Na rhodiovaným koncovkách, jsem si to opravdu užil.Tak takhle vnímám rozdíl koncovek u sebe já.
Někomu může lépe vyhovovat provedení gold, každému dle jeho gusta, proto se se to vyrábí ve více variantách.Rozdily nebyly nikterak markantní, ale byly slyšitelné.
Dlužno podotknout,že méně než koncovka Furutech vs.čína za 5 US dolarů, což jsem si také mohl porovnat u kabelu vcelku významného výrobce hifi.
Ďakujem, aj Lachimovi. A ja som mal podobný dojem, ale som rád, že ste mi ho potvrdili. Čo sa týka rozdielu Furutech vs. Čína za 5 USD to síce neviem, ale mám kábel Cardas Golden Reference, jeden s koncovkami Furutech G a druhý s čínskymi: https://de.aliexpress.com/item/One-pair ... autifyAB=0 Rozdiel som nepočul.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od lachim »

aretx
napájecí kabely cardas... to jsou hudební nástroje!
to se pak nedivím, že se "nepotkáváme".
:-)
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Dasta »

Proti síťáku Roth Orfeo, jsem zkoušel i kabel Sroll, který jsem si vypůjčil od známého hifisty, který kabel vlastní.Možná, kdyby byl Sroll též osazen koncovkou Furutech, výsledek byl jiný a já se mohl doma radovat ze Srolla.
Jsem přesvědčen že nuance, které nakonec rozhodly ba prospěch Paolova kabelu, mají na svědomí koncovky.
V podstatě též proti výrobkům z Číny nic nemám, vlastním též čínský cd player,i když má německý vývoj a zásadní úpravou prošel v Casea (dac Lynx), ale sloužil mně ke spokojenosti i před úpravou.Ve své sestavě od filtrace ke komponentům mám na síťákách též čínské Richbay rhodium, protože si myslím, že ke kabelu VdH Mainsserver je adekvátní.
Nicméně to nic nemění na tom, že koncovky Furutech jsou jedny z nejkvalitnějších a já jsem chtěl, aby začátek mojí sestavy začínal právě zásuvkou a vidlicí Furutech.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od aretax »

lachim píše:aretx
napájecí kabely cardas... to jsou hudební nástroje!
to se pak nedivím, že se "nepotkáváme".
:-)
To, že sa nestretneme v názoroch na kvalitu hudby je celkom logické. Už som veľa ráz písal, že čo človek, to "originál". Každý počujeme ináč, sme v rôznom veku a uprednostňujeme rôzne žánre. Čo sa týka Cardasu - k mojim koncom ho doporučuje výrobca a po mnohých skúškach a porovnávaniach to platí. Až teraz som našiel lepší kábel a je to Purist Audio (ale aj násobne drahší). Nechcem komentovať Tvoj názor, ale mnoho výrobcov kábluje svoje prístroje a aj gramofónové ramienkami práve káblami Cardas. (Že by potrebovali ďalší hudobný nástroj?) Testy tieto káble hodnotia veľmi dobre a pretože ich dobre poznám, s väčšinou z nich súhlasím. Navyše ja som vo svojom príspevku písal o koncovkách a nie o kábloch.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od lachim »

aretax
1. nemyslem rozhodně "kvalitu hudby". myslel jsem způsob a typ reprodukce (zvuk sestavy). oba jsme zcela jinde.
2. vím, že jsi psal o koncovkách a ne o kabelech. osobně však hodnotím kabely cardas jako "hudební nástroje".
a proto je z mého pohledu posuzování koncovek na těchto kabelech něco jako lepit "náplast na náplast".
3. vím, že kabely cardas jsou oblíbené a tradiční. můj názor je vznikl díky mé zkušnosti s těmito kabely.
tzn. že pro tebe nemusí vůbec nic znamenat. a tím se vracím k bodu č.1.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Tony »

Napatove kable Cardas si pamatam ako kable dost farbiace, s nafuknutymi basmi.
Ine je, ze k istym komponentom mozu svojim charakterom pasovat.
kychtax

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od kychtax »

S Heglem a Audiophysics v avitsmartu hraly i cardasy velmi slusne. Ale to uz byla nejaka vyssi rada.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od aretax »

lachim píše:aretax
1. nemyslem rozhodně "kvalitu hudby". myslel jsem způsob a typ reprodukce (zvuk sestavy). oba jsme zcela jinde.
2. vím, že jsi psal o koncovkách a ne o kabelech. osobně však hodnotím kabely cardas jako "hudební nástroje".
a proto je z mého pohledu posuzování koncovek na těchto kabelech něco jako lepit "náplast na náplast".
3. vím, že kabely cardas jsou oblíbené a tradiční. můj názor je vznikl díky mé zkušnosti s těmito kabely.
tzn. že pro tebe nemusí vůbec nic znamenat. a tím se vracím k bodu č.1.
Zle som sa vyjadril - kvalitu reprodukcie, zvuku a pod.!! Verím, že si presne vedel, čo mám na mysli. Táto debata sa schyľuje do roviny, v ktorej už nemám záujem pokračovať. Kto chce pochopiť, čo som chcel napísať, ten to pochopí. Kto nechce, ten nepochopí, ani keby som mu to napísal v 4 rečiach. Snažil som sa vysvetliť, ako už veľa ráz - jednoducho povedané - koľko ľudí, toľko názorov, toľko rôznych skúseností, mnoho rôznych druhov techniky a pod. Niekto má rád červenú, iný modrú. Iba nerád počúvam o tom, ako niekto počúva reálnu hudbu, neskreslenú, neovplyvnenú aparatúrou, kabelážou a pod., o tom, ako je ktorý kábel, či zosilňovač reálny a "pravdivý", ktorý neskresľuje a podobné blbosti, pričom nikto nevie, ako bola ktorá nahrávka nahraná a ako má znieť. Na margo káblov - každý jeden nejakým spôsobom upravuje zvuk, tak Cardas, ako Stealth, Nordost, VDH a pod. Každý máme svoje vlastné skúsenosti a myslím, že toto fórum je na to, aby sme si ich odovzdávali a nie presadzovali vlastnú pravdu, napádali sa a "chytali sa za slovíčka" (mimochodom, Cardas už nemám - vývoj ide ďalej - myslím u mňa). Napísal som, čo si myslím a neznamená to, že to musí platiť aj pre Teba - alebo u Teba.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od lachim »

škoda, že nikdo z dalších majitelů kabelu orfeo nenapíše svůj názor, zkušenost.
změnu zvuku sestavy po jeho zapojení.
zdejších členů bude min. dalších 5-10.
bo není nad praktické zkušnosti!
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Rothaudio »

Zdravím, těší mě zájem o kabely.
Sám za sebe mohu napsat, že se kabel opravdu povedl. Největší přínos vidím při zapojení do filtru, nebo do lišty.
Jedná se o OFC měď, dnes už se takováto metráž nedá koupit.
Slyšet ho mohli dále Terahera, Horizon, Tomatsu, T101, Kocourek, Pavel Doško může i napsat pár informací a další.

Na konci měsíce budu mít v nabídce power cable z čistého stříbra.

M.
kychtax

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od kychtax »

Udělej radši stříbrný reprokabel, Mirku, pokud máš dost drátu. Tam bude přínos, myslím, větší. Ale i tak jsem zvědav.
:thumbup:
terahera

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od terahera »

U mě se kabel projevil,jak jsem psal už někde,jakoby celá sestava ožila,jakoby na speedu :lol: Mě se to moc líbí a baví mě to.Zapojen ze zdi do psa Furugescu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od PavelDosko »

asi jsem to uz nekam psal, ale asi jako kolegove ... proste to tam sedlo, rozsvitilo se to, zapojeno ze zdi do konce PMA PA4 Big Brother, ostatni kabelaz komplet Acoustic Revive SPC Triple C, nemel jsem moznost vyzkouset zapojeni 2x Orfeo, nevim co by to udelalo
neni placka, neni highend
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Rothaudio »

Momentálně tu mám 4 volné kabely na zapůjčení. Furutech i Viborg koncovky. Pokud máte zájem, rád vám kabely předvedu, či pošlu na adresu.

Hezký den M.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od aretax »

kychtax píše:Honzo, přivedl si mne k myšlence, že možná napíšu jenom zápory, jak je vnímám u svých komponentů. :thumbup:
To asi není moc častý úhel pohledu. Ve většině případů si lidi své hifi komponenty chválí.
Ja si nemyslím, že to je správne riešenie. Kupujeme si veci preto, aby nám priniesli klady a nie zápory. Pokiaľ mi niečo nesedí - nekúpim to, prípadne to predám. Inému to môže sedieť. Všetci sa snažíme zladiť aparatúru podľa vlastného "metra" a keď sa mi to podarí a zvuk sa mi páči, nevidím dôvod niečo kritizovať. Samozrejme, že vždy bude možnosť niečo zlepšiť. Ja osobne som so svojou aparatúrou spokojný, aj so zvukom a preto nemám dôvod písať zápory. Napriek tomu stále niečo dolaďujem. Ale to nie je dôvod k tomu, aby som písal o záporoch. Možno práve to, čo ja vylepším sa bude niekomu inému zdať, že som to pokazil.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od kychtax »

Snazim se byt kriticky, abych vedel, kde mi to v sestave jeste hapruje.. a radeji vic kriticky nez mene. Ale neznamena to, ze jsem nespokojeny se zvukem!

Kdyz jsem si kdysi rikal, "jeje, to je super komponent, ten nema chybu!". Pak se mi treba po delsi dobe stalo, ze jsem zjistil, "jejda, zrovna tenhle dokonaly komponent mi to prznil, neco tam vnasel sveho, proc jsem si toho nevsiml drive?". "Nemusel jsem davat pryc tamhleto jine, ktere na tento "dokonaly komponent" doplatilo.

Treba (mozna) pekny priklad je s temi bednami Martens v jinem vlakne. Pan si treba mysli, ze jsou ty bedny slabe. Nehraji mu. Ale mozna jenom nevnima nedostatky jinych komponentu v tom retezci a proto prodava bedny?.... a odnese to nejlepsi komponent!? To by byla moje nocni mura. Nejake takove spatne rozhodnuti. Ale neznam cele pozadi a pribeh..
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od tomatsu »

Jelikož se mi dostal do ruky kabel Orfeo, tak též se podělím o své zkušenosti :
1 / Krátká verze - skvělý kabel
2 / Delší verze - jelikož u mě došlo k podstatné změně sestavy, tak přišla na řadu i výměna kabeláže. Sháněl jsem nap. kabely k MF550K a ATC CDA2. Dříve jsem používal Nordost Brahma + Vishnu + VDH mansserver. Brahma bohužel, kvůli potřebě jiné dílky, putovala dál do světa. 1ks Vishnu + 1 ks VDH jsem si zatím ponechal. Paolovi kabely mě již delší dobu zajímaly a tak uzrál čas si je vyzkoušet. Po rychlé domluvě mi přistála doma krabice s 2ks kabely Orfeo. Hned při pohledu na Orfea jsem si vzpomněl na manipulaci ( konektorování - zapojování ) s VdH Mainstream a návaly vzteku z jeho neohebnosti. Orfeo to předčil - kdyby namísto konektorů byl ocelový hrot, dal by se použít jako oštěp :) Vyndal jsem "ocelové tyče " z krabice a dal se do zapojování.

První varianta : Orfeo do CDA2 namísto N. Vishnu - musím přiznat, že jsem byl od prvních tónů až zaskončen - pozitivně. Hudba ze krásně ruzprostřela po celém pokoji - repro naprosto zmizely. Další překvapení bylo ve vykreslení předo/zadního prostoru - úžasné. Přibylo spousta jemných detailů - né na úkor ostrosti. Střední pásmo přirozené ( mám rád vokály atd - proto taky u mě padla volba repro na ATC SCM 40 v2 ) , nezrnité a neunavující. Spodní pásmo lépe prokreslené - bez takového toho "hučení" . Moc se i to líbilo.
Skoro bych Orfeo přirovnal k hybridu mezi Vishnu s VdH masserver - jen ve všech ohledech o 10-15 chlupů lepší.
Druhá varianta : Orfeo ( 2ks ) šly do MF550K a v CDA2 se střídaly Vishnu a VdH - tam už mi přišel zvuk už trochu tenčí - zvlášť ve spodku - ztráta objemu. ( to byla kombinace s Vishnu ) S použitím VDH to bylo lepší, ale zase na úkor detailů a prostoru. Kombinace s Vishnu a VDH do CDA2 mě až zas tak neuchvátila. Nebylo to vůbec špatné, to ne, ale první varianta byla lepší - subjektivní pocit.

Kabyly jsem měl delší dobu k testování, za což mockrát děkuji, a tak jsem si mohl udělat dobrý celkový pohled na ně.
A blížime se do finále a jak to tedy dopadlo ? 1ks Orfea zůstal a je připojen do CDA2.

Jestli bych srhnul "vlastnosti" Orfea do jedné věty, tak asi takto - Detailní, skvěle podávající prostor nahrávky, nepatlající, dynamická, živá nechutná ocelová tyč :)

Děkuji tímto "Poaolovi" za vstřícnoct a rady ohledně dalších kabelů. Výhledově je v plánu zapojení komplet ( MF550k + CDA2 ) kabelem Orfeo.

Tom.

P.S. Orfeo jsem vyzkoušel i na mém Marantz SR7005 a taky se hned spolu skamarádily a daly si příslib na svazek budoucí.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od lidumil »

Paolovi kabely ???
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Rothaudio »

Na nový materiál stále čekám, tak chvilku strpení.

Děkuji
Orfeo jsem začal dělat i ve verzi bez jádra. Ohebnější a praktičtější varianta
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Rothaudio »

Návštěva u zdejšího člena fóra.
PSX_20181015_132215.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od lubos »

V pozadí Sroll :smile: , tak ako hrali kable ?
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Rothaudio »

Jedná se zatím o prototyp reprokabelu a síťového kabelu. Spolu s lachimem jsme se více bavili focením.
Na vedlejším fóru píšou, že mezi kabely nejsou rozdíly. Myslím, že ani hluchý tomu nemůže uvěřit.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od WaVe_99 »

Ani hluchý tomu nemůže uvěřit, ale ani ten nejlépe slyšící to zatím v žádném testu neprokázal. To není polemika, to není vymezování, nejsem skeptik. To je realita.
Odpovědět