Napájecí kabel Roth Orfeo

Diskuze o kabelech.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Dieter Burmester »

WaVe_99 píše:...ale ani ten nejlépe slyšící to zatím v žádném testu neprokázal. To je realita.
Ty jsi byl pritomen vsem testum, ze to vis tak presne?
Dieter Burmester
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od PítrsPraha »

WaVe_99 píše:Ani hluchý tomu nemůže uvěřit, ale ani ten nejlépe slyšící to zatím v žádném testu neprokázal. To není polemika, to není vymezování, nejsem skeptik. To je realita.
Hm, patrně jsi mluvil se všemi lidmi na zeměkouli, kteří řeší své hifi sestavy... :-).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od PavelDosko »

nerad to tu JAPEXovi plevelim, tak posledni - je to o vyladeni cele sestavy, uprimne neznam nikoho kdo by koupil kabely jen tak a netestoval. Nejlepe dlouhodobe a pak zpatky ty puvodni a rozhodnout se, stridani kabelu po minute zakonite vede k nicemu. A jasne, jsou sestavy kde neni slyset nic...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od PavelDosko »

paolovi ...
neni placka, neni highend
Borek
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2016 08:27

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Borek »

Omlouvám se za příspěvek mimo téma, ale fakt mě zajímá, čím mají lidé své přístroje připojeny a propojeny, pokud nepřipouští, že kabely jsou komponent, který se v sestavě na zvuku projevuje. Pokud toto pravidlo skutečně platí, zásadní jsou změřitelné hodnoty R,L,C, pak mi z toho vyplývá hypotéza, že kabel od žehličky je dostatečně univerzální pro všechny druhy propojení. Přenos zvuku je běžný elektrický signál. Kdo uvažuje o opaku, žije v bludu a měl by opakovat fyziku zš. POUŽÍVÁTE FAKT KABEL OD ŽEHLIČKY? Ještě jednou se omlouvám, ale nemůžu si pomoct. :oops:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Dieter Burmester »

To nic, Borku, hlavne ze je ti uz lepe \:D/
Dieter Burmester
Borek
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2016 08:27

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Borek »

žerty stranou. Máš tam kabely od žehličky? :?:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od valderon »

Omlouvám se, ale jen doufám, že se to tady taky nezvrhne. Nechcete se raději držet vlákna? Prosím. Děkuji
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od PavelDosko »

ad Orfeo - po zakoupeni filtrace RiAudio jsem ho zkousel na dvou pozicich a to mezi RiAudio a konec PMA a mezi zed a RiAudio - tam nakonec skoncil a je to parada. Za filtraci jsou napajeci kabely Acoustic Revive TripleC.
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Dieter Burmester »

Borek píše:žerty stranou. Máš tam kabely od žehličky? :?:
Nemam. Mne se nelibi ten oplet :!:
Dieter Burmester
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od WaVe_99 »

Dieter Burmester píše:
WaVe_99 píše:...ale ani ten nejlépe slyšící to zatím v žádném testu neprokázal. To je realita.
Ty jsi byl pritomen vsem testum, ze to vis tak presne?
Chran buh. Ani jsem nerozporoval, ze existuji rozdily mezi kabely. Jen jsem upozornil ze JA jsem nenasel na webu zadny korektne provedeny slepy test, ktery by neco takoveho prokazal. Pokud nekdo ma na takovy test treba odkaz, sem s nim. Me to zajima.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od aretax »

WaVe_99 píše:
Dieter Burmester píše:
WaVe_99 píše:...ale ani ten nejlépe slyšící to zatím v žádném testu neprokázal. To je realita.
Ty jsi byl pritomen vsem testum, ze to vis tak presne?
Chran buh. Ani jsem nerozporoval, ze existuji rozdily mezi kabely. Jen jsem upozornil ze JA jsem nenasel na webu zadny korektne provedeny slepy test, ktery by neco takoveho prokazal. Pokud nekdo ma na takovy test treba odkaz, sem s nim. Me to zajima.
Prečo by Ti mal niekto niečo dokazovať? Nikto Ťa nepresviedča a nikoho asi nezaujíma, či tomu veríš, alebo nie. Ak si potrebuješ niečo dokazovať, urob si ten test sám. Káble sa dajú aj požičať. Každý, kto rozdiely medzi káblami zistil, si ich musel vyskúšať. Prečo by niekto mal práve Tebe priniesť na "zlatej tácke" hotový výsledok? Asi každému je jedno, čo máš zapojené, či šnúru od miešačky, alebo ostnatý drôt. Ak nič nebudeš počuť, ušetríš.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od PítrsPraha »

WaVe_99:
Aha, takže ze skálopevného a všeobjímajícího "Nikdo nikdy nedokázal. To je realita" nově máme posun k "Já o tom nevím.". Typické... :mrgreen: .

Mimochodem, nikde jsem nenašel ABX test chuťového rozpoznání připáleného řízku od nepřipáleného. Tedy připálené řízky neexistují. To je realita.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Fidji99 »

Za mna osobne:

Aj keby Roth Orfeo hrali ako Paganiniho Stradivarky, nikdy v zivote by som si doma nenechal DIY napajaci kabel,
ani nic sa tyka silnoprudu. "Prekreslenejsie vysky" a zopar euro uspora, voci certifikovanemu vyrobku mi za to nestoja.

Stacilo mi raz v zivote cakat na sanitku, ked jedneho kamarata skoro zabila napajacia lista "od overeneho majstra"

Vopred sa ospravedlnujem p. Rothovi, ak ma vsetky potrebne certifikaty na svoju konstrukciu kabla,
nie je to myslene osobne a nepochybujem, ze vynalozil vsetku potrebnu snahu.

Podla doterajsej diskusie, totiz predpokladam, ze to nie je len 3 eurova standardna metraz z Furutech koncovkami,
a fialovym opletom, ako je zvykom.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od PavelDosko »

fiiha a to ako naozaj ?
neni placka, neni highend
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od efičák »

"Stacilo mi raz v zivote cakat na sanitku, ked jedneho kamarata skoro zabila napajacia lista "od overeneho majstra"
Ůůů. :!: :idea:

Dělané oddělovací trafo opravdu vylepšilo zvuk CD přehrávače, pak se autor zmínil, že by se děti neměly současně dotýkat cédéčka a zesilovače, který byl v 1. třídě a na trafu nebyl. Hned to šlo z domu.

Nevím proč mám nejraději hifi s dvoužilovým připojením ve 2.
Koncáky s toroidy byly na síťové kabely a filtraci velmi háklivé. Orfeu fandím, autor je sympatický a kabely se zabývá dlouho.
Jen mi vadí, že sdílí název s mými nejoblíbenějšími bednami. O:-)

Jak stoupá kvalita a rozlišení audia a klesá kvalita dodávané elektřiny, klade to na náš pocit spokojenosti překážky. Naposled jsem dosáhl největšího zlepšení, když v domě vyměnili hliník za měď až k mým jističům a ty vyměnili taky. :thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od WaVe_99 »

Pítrs, aretax - Ok, pánové, už mlčím. Byla to jen přátelská polemika nad určitým jevem, jestli fakt něco nechci, tak je to dohadovat se s lidmi, kteří mají společný koníček a ještě ke všemu hudbu.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od Rothaudio »

Zdravím,

Oznamuji, že všechny mé kabely procházejí revizí, certifikací.
Nově tedy ke každému zakoupenému kabelu dostanete Zprávu v PDF o revizi odpojitelného přívodu

Děkuji
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájecí kabel Roth Orfeo

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Takový dokument zákazníkovi není k ničemu a nedává se mu. Ty jako výrobce kabelů na napětí vyšší než bezpečné musíš akorát splňovat potřebné podmínky pro takovou činnost a prokázat to případně příslušné kontrole.
Ale je dobré, že ses k tomu dokopal, dávno Tě totiž mohl někdo naprášit.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět