Reprobanánky z Číny?

Diskuze o kabelech.
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od motýl »

Ahoj. Koupil jsem zde (nebudu specifikovat) zlacené reprobanánky, kde polovina šroubků nešla dotáhnout. Vrátil.
Další varianta by byla za úsměvných asi 350 Kč koupit na ebay tyto: New 24 pcs 24K Gold Nakamichi Speaker Banana Plug DIY Audio Jack Connector
Nebo snad zde mám záruku originality? https://www.htpshop.cz/konektory/nakami ... ana-plugs/
Dík za názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od PavelDosko »

vykasli se na nakamischi a kup neco no-fake
neni placka, neni highend
terahera

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od terahera »

A jak poznas něco no fake :smile:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ze si je koupis v tovarne Furutechu prece :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od PavelDosko »

nevim na jaky kabel to chces osadit, ale kdyz jsi na to chtel davat bananek za 15 korun, tak nejakym tim AEC konektorem z cz obchodu za 200/kus chybu asi neudelas
neni placka, neni highend
terahera

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od terahera »

Dieter Burmester píše:Ze si je koupis v tovarne Furutechu prece :lol:
Takze v číně =))
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Aj ja občas kúpim terminály, zásuvky a pod. od čínskych výrobcov. Ale je potrebné sa v tom aj trochu vyznať. Nikdy som nemal s kvalitou problém. Aj pozlátenie, prípadne rhodiovanie je ok a vrstva je aj slušne hrubá a ani sa neodlupuje. Rozhodne však sa nemôže kúpiť najlacnejšia verzia. Výber je veľký, hodnotenie na stránkach Aliexpresu veľa napovie a hlavne je potrebné vidieť počet zákazníkov. To, čo som kupoval je na vyššej úrovni spracovania, ako od mnohých európskych, alebo amerických výrobcov. V niektorých prípadoch si myslím, že ide o totožné produkty. Aj v Číne je veľa špičkových výrobcov a hlavne je potrebné kupovať z Číny čínske značky a nie známe svetové značky. To sú na 90% fejky.
Príklad: https://de.aliexpress.com/item/Viborg-H ... autifyAB=0
Myslíte si, že Furutech, prípadne Oyade bude kvalitnejší? Nie, iba niekoľkonásobne drahší...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od lachim »

aretax
vážně se domníváš, že čínské konektory odpovídají kvalitou těm od furutech? a ty furutech jsou jen x-krát dražší?
zírám!
zkoušel jsem na repro kabelech a power kabelech. na svých sestavách.
právě praktická zkušenost mě dovedla k rozhodnutí vyházet ze všech kabelů richbay rhodium a nakoupit furutech R/G.
všechny kabely mi pytel osadil furutech. včetně kabelů NBC.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Nedomnievam sa, som o tom presvedčený a mám to vyskúšané. Ale, ako som písal, je potrebné vyberať. Nie je všetko zlato, čo sa blýska. Ako si si možno všimol, mám veľmi rád kvalitu a šmejd by som doma nezniesol, a to nie iba v hifi. Snažím sa ju však hľadať nie iba medzi renomovanými značkami. Medzi čínskymi výrobkami nájdeš totálne šmejdy, ale aj veľmi kvalitné veci. Vieš vôbec, koľko svetových výrobcov nakupuje čínske výrobky a predáva ich pod svojou značkou? Netvrdím, že aj Furutech, ale možné to je. Napr. mám čínske rhódiové reproterminály a dizajnovo ich od Monacor nerozlíšiš. Rozdiel je iba v tom, že za 8 ks som zaplatil toľko, ako za 1 Monacor. Po ich inštalovaní do reprosústav sa počuteľne vyčistili výšky. Dúfam, že si si otvoril odkaz, ktorý som dal do minulého príspevku. Keď si otvoríš všetky schuko zásuvky, sám uvidíš, o čom píšem. Všeobecne u nás platí, že čínske výrobky sú šmejdy. Súhlasím. Platí to skoro pre všetky čínske výrobky, predávané našimi firmami. Je samozrejmé, že na kvalitných výrobkoch sa málo zarobí a navyše ľudia kvalitnej Číne jednoducho nedôverujú (poznáš to na sebe). Je rozdiel, či obchodník nakúpi šmejd za cca 2€, alebo kvalitu za 20e, keď predajná cena bude rovnaká, napr. 40€. A o tom to je. Keď sa aj náhodou popáliš a kúpiš šmejdové konektory, jednoducho ich zahodíš a strata bude zopár € a objednáš druhé. Ale ak od popredného výrobcu nakúpiš šmejd, tak tá strata bude podstatne vyššia. Už sa mi aj to stalo. Konkrétne pri zásuvkách Oyade. Ale to je naozaj na dlhšiu debatu. Ak budeš mať cestu, navštív ma. Bývam kúsok od hranice Lanžhot - Kúty. Môžeme "hodiť" reč.
Píšem napr. o tomto:https://de.aliexpress.com/item/CMC-858- ... autifyAB=0
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od Mark Levinson »

lachim píše:aretax
vážně se domníváš, že čínské konektory odpovídají kvalitou těm od furutech? a ty furutech jsou jen x-krát dražší?
zírám!
zkoušel jsem na repro kabelech a power kabelech. na svých sestavách.
právě praktická zkušenost mě dovedla k rozhodnutí vyházet ze všech kabelů richbay rhodium a nakoupit furutech R/G.
všechny kabely mi pytel osadil furutech. včetně kabelů NBC.
Naprosto souhlasím s Lachimem, moje praktická zkušenost je stejná. A to je Richbay velmi slušný konektor, ale s Furutech nebo Oyaide se nedá srovnat. Dokonce jsem měl v tomto tématu malou neshodu s Renownem před mnoha léty (na sousedním fóru), který v té době silně prosazoval konektory Richbay na kabeláž Van Den Hul.
Mark Levinson
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

Nebral bych je, ztrata casu a zvuk je %-(
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od mumu »

Dotaz - keby firmy Furutech a Oyaide nevznikli, môžeme to zabaliť?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od PavelDosko »

meli bysme to bez reprobananku a hralo by to lip :-)
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Richbay je kvalitní čína, ale základní kov konektorů je jen mosaz.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od lachim »

aretax
1. děkuji za pozvání. třebe se to někdy povede.
2. věřím, že lze vybrat z hromady fejků něco kvalitního. jenže mě už jde i o čas.
nechce se mi hrabat v hromadě "číny" a řešit co jsem vlastně koupil. a pytel také má jen jedny nervy.
3. též jsem se dlouho utěšoval, že kvalitní čína je ideálnířešení.
jenženakonec jsem stejně všech 14 kabelů nechal předělat na furutech.
nešlo to jinak. ač mě od toho dlouho zrazovala ta cena.
jenže experimentovat s hledáním se mi už nechtělo. to se raději věnuji zlepšování akustických úprav.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

NA-Noble Audio píše:Richbay je kvalitní čína, ale základní kov konektorů je jen mosaz.
Kto hľadá, nájde aj meď postriebrenú, pozlátenú, alebo potiahnutú rhodiom. Ale každý si zvolí to svoje.

Lachim: rešpektujem Tvoje stanovisko, ale ani ja nie som najmladší a iba som napísal svoje stanovisko. Jednoducho odmietam "hádzať" všetkých čínskych výrobcov do jedného pytla. Ale ber to iba ako môj názor.
Ešte k tej Číne: asi 5 rokov mám čínsky CD prehrávač Cayin CDT 17A a doteraz som v cene okolo 5000 € zvukovo lepší nenašiel. Navyše hrá bez poruchy a jeho "črevá" - to je ukážková práca.
Excelentná čínska prenoska: https://positive-feedback.com/Issue75/jasmine_tiger.htm
Počul som ju hrať a hodnotenie presne pasuje. Hrá naozaj výborne, aj technické prevedenie je excelentné. Veľa popredných výrobcov by si z nej mohlo vziať príklad.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

ďalšie porovnanie: koncovky Viborg - výrobca Čína, predávané Hanzel Audio:
http://www.webareal.sk/highend-eshop/es ... F-512G-set
Podotýkam, že sa jedná o pozlátené mosadzné konektory
Predaj cez Aliexpres:
https://de.aliexpress.com/item/Viborg-H ... autifyAB=0
Jedná sa o medené konektory, môžu sa vybrať potiahnuté rhódiom, postriebrené, pozlátené - vyšší model, ako od Hanzela.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od lachim »

když mi pytel osazoval repro kabel (bi-wire) paolo, navrhl mi 16 ks inakustik BFA-103.
je to sice určitě také made in čína, ale .... přeci jen značka ověřená v čase.
věřím pytlovu úsudku. to však byly jen kabely k ozvučení placaté televize v obýváku.
k hlavní sestavě a na "hlavní" reprokabel bych uvažoval jedině o furutech.
osobně bych si však na stereo sestavu nedal žádný diy kabel. jen komplet "fabrický".
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Včera mi prišli koncovky na sieťové káble z Číny. Na margo mojich predchádzajúcich príspevkov som sa rozhodol ich tu prezentovať. Nikoho nechcem presviedčať, aby si ich kúpil, napíšem iba moje poznatky:
Viborg-High-End-Mains-AC-EU-Power-Plug-Schuko-IEC-Power-Receptacle-Connector-Aluminum-Shielding-For.jpg_220x220.jpg
Kvality spracovania: excelentná. Telo koncoviek je vyrobené z jedného kusa hlboko ťažného hliníka formou razenia za studena. Vypúzdrené sú
plastom proti prípadnému skratu. Prichytenie káblov je vyriešené naozaj perfektne a nie je problém upevniť kábel s priemerom 5mm. Samotná montáž
káblov je veľmi jednoduchá, rýchla a pevná. Navyše všetko presne pasuje do seba. Montáž jednej koncovky trvá asi 5-10 min., vrátane odizolovania káblov. Ak ich porovnám s koncovkami Furutech v cenovej triede cca 50-70 €, sú jednoznačne kvalitnejšie. Drahšie Furutech nemám, ale podľa fotografií je kvalita týchto "Číňankov" totožná s kvalitou koncoviek Furutech v cenovej relácii 100 - 200 €. Po zvukovej stránke oproti "lacným" Furutechom mierny prínos a to hlavne v čistote a vzdušnosti. Tieto koncovky som menil na kábloch, kde boli pôvodne Oyade, ktoré sú oproti týmto "Číňankom" hračka. Ako ste si asi všimli, vodiace časti sú komplet medené. Ešte raz - je to iba moje zistenie, ja tieto koncovky nepredávam a ani nemám záujem nikoho informovať, kde a za čo som ich kúpil. Oproti adekvátnym Furutechom je to zlomok ceny.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od lachim »

aretax
kolik stojí koncovka "zed" a kolik "přístroj", prosím?
Můžeš vložit fotku vnitřku a fotku konektoru? svou, reálnou?
Zajímavý tip! Koupíme s Pytlem na zkoušku také.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od Jiri »

Vypadají opravdu solidně, nebál bych se toho.

https://de.aliexpress.com/item/Viborg-H ... 75967.html

Škoda, že něco takového nenabízí i L.Šroll na své power kabely. Zatím se domnívá, že to vliv nemá.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od PavelDosko »

na silove jsem kupoval tyto - provedeni vyborne, zvukove neurazi ve srovnani s original oyaide ...
https://www.ebay.com/itm/1-Set-EU-Schuk ... 0012.m1985
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

lachim píše:aretax
kolik stojí koncovka "zed" a kolik "přístroj", prosím?
Můžeš vložit fotku vnitřku a fotku konektoru? svou, reálnou?
Zajímavý tip! Koupíme s Pytlem na zkoušku také.
Cena je za sadu 2ks cca38 USD. Fotku vložiť nemôžem, mám ich namontované a už sa mi ich nechce rozoberať. Mám hodne nepoddajné káble (Purist) a v koncovkách sú dosť natesno. Ale "črevá" nájdeš tu: https://de.aliexpress.com/item/Ein-Satz ... autifyAB=0
Všetky sú rovnaké.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

Na napaj. konektorech bych nesetril. Slysim kazdy konektor v sestave. Pred nedavnem s jednim clenem se sroll kabely jsme se o tom bavili a tipnul jsem si, ze to sroll brzo zmeni a nahradi ty levne shenzen kungpao konektory za neco rozumneho. Jsem zvedav. :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od Frogyman »

Docela by mne zajímal takový "velkotest" konektorů a mohu přispět materiálem, jen moje komplikovaná sestava není na test s jedním kabelem vhodná. Ale kdybychom se u někoho domluvili, jsem pro každou špatnost.
(Zvláště pokud by se do toho aktivně zaangažoval Pytel a zastřešil část kompletace na test a následného vrácení zapůjčeného materiálu do původního stavu...)

Mohu nabídnout cca 7-8 kabelů identické délky z metráže Furutech P-TCS31(resp. označován i jako FP-S35TC) s rhodiovými koncovkami FI28 + FI38
- na jedněch koncovkách mám navíc ještě osazeny i nerezové prstýnky Furutech Suppressor CF-080
+ mohu koupit ještě i TOP Furutech NCF, které stejně plánuji vyzkoušet
To bychom měli 3 kabely.
+ ideálně, když někdo dodá Furutech FI28+FI38 Gold + někdo gold + rhodium VIBORG made in čajna, tak máme na zkoušení 6 identických kabelů, které se budou lišit jen v koncovkách...
U zbývajících kabelů můžeme udělat variantu s dodatečným stíněním... To by mne také docela hodně zajímalo.

No, jen nevím, kolik na takový test by bylo potřeba času, aby výsledky byly smysluplné, ale klidně nějaké podzimní víkendové hifisoustředěníčko by to mohlo být. :mrgreen: :cool:

POZN.: Testování v této podobě = naprosto subjektivní uchohodnocení zaujatých HOBY posluchačů a nadšenců, žádné ABX...

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Pozn.:
Aj keď budú káble totožné, iba s rôznymi koncovkami, môžu sa na každom prístroji inak prejaviť. Napr. na niektorej zostave, prípadne na inom prístroji (predzosilňovač, CD, koncák...) sa lepšie prejavia káble s koncovkami Furutech, na inej s Oyade a pod. To by sme iba otestovali, ktorá verzia lepšie "sadne" k tej danej aparatúre či k prístroju. Zovšeobecniť sa to rozhodne nemôže.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

Souhlasim..je to o tom, jak si co kam sedne. Ani ne co je nejlepsi. Vsude se muze hodit neco jineho. A jde o to si udelat obrazek, co ktery v sestave dela..pak se s tim da pracovat! A nejsou to vubec male rozdily! Napr. 3 kably je 6 ruznych konektoru. Mam vyzkouseno, ze urcite konektory zvuk zostri, zrychli, zvetsi ci zmensi scenu, zvyrazni basy, vyhladi zvuk..atd. Je to celkem silene, ale jsem rad, ze napr na cizich forech to neni negativne vnimane..naopak se tam rada lidi, co si s tim hrala, shoduje v pozorovanich a zjistenich. Porad mam na mysli jen nap.konektory a nap. kably.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od lachim »

kychtax
jdeme do toho! mám v krabici ffnugl nové furutech G i R.
navíc i nějaké richbay (zl+rh), isotek gold.
uděláme to u tebe?
jenže bez předzesilovače to u tebe nemá smysl zkoušet.
(že by konečně došlo na bimotore u tebe na atc ??)
nápad vynikající! realizace proveditelná.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od Frogyman »

Jsem PRO! :-)
Osobně mne netrápí, že výsledky nepůjdou úplně paušalizovat. Zajímá mne to jako zkušenost.
A ATC40 na Bimotore - to bude jistě bizárek :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od koudelka »

Super nápad, taky se zvu na kávu :oops:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od vitek »

Raději si otestujte rovnou PowerFlux, nebo NanoFlux a zjistíte, že metráž a různé koncovky od Furutech nemá cenu už zkoušet... ušetříte hodně času
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

Jasna paka. Konektory a zesiky s sebou. \:D/
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od lachim »

vitek
osobně vím, že proti furutech nanoflux nemáme nikdy šanci. ani na dohled se přiblížit.
jenže cena tebou zmíněných kabelů je pro spoustu hifistů jasnou limitací.
(třeba já už bych si raději koupil valhalla 1)

a proto je zajímavé vyzkoušet koncovky třeba na pleteném kabelu od paolo.
protože to je napájecí kabel za 13.000. nový, včetně furutech G.
kolik stojí 2m nanoflux dnes? 60?
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od vitek »

Lachim

já vím je to pálka... NanoFlux stojí víc, těch 60 je možná dneska PowerFlux. Měl jsem Valhallu 1 i 2 ale nic... Je fakt, že si každý aparát sedne s jiným kabelem. Je třeba zkůšat a zkůšat... Náročné to je, když těch kabelů potřebuješ více. Hlavně ať to hraje!!!
Taky jsem měl před dvaceti lety cenové limity, přes které nejel vlak a jak jsem dopadl.... Je to vývoj a chce to nechat uzrát....
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od Frogyman »

Vitek
JJ, jak píše Lachim - Nanoflux mít všude by bylo super, ale třeba v mé případě by investice do potřebných 12ks překročila magickou sedmimístnou hranici, což mi nedává smysl. Ale mít stereo sestavu s jednám/dvěma zesíky, tak o tom uvažuji...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od lachim »

Vitek
Mas samozrejme pravdu. A letite zkusenosti s realnym high-endem. Velika skoda ze tak malo pises.
Tady jsme vsak ve vlakne o koncovkach. Takze 20 let za tebou. Nebo 20 vrstevnic audio kopce pod tebou...
Popises zkusenosti nanoflux versus valhalla?
Ja nanoflux ani nikdy nevidel. Znam jen tak 3 lidi co ho maji. Ac jsem navstivil tak 100 hifistu po cr. Nanoflux je velika vyjimka!
Diky za to vlakno!
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od vitek »

zabiny 007

přesně tak jak píšeš, osadit prvně stereo tím nejslepším co máš, nebo co k tomu nejlíp sedí. Já tak postupuju furt, když už vím jaký kabel, tak nový-lepší vyměním prvně od zdi do psa, pak zdroj hudby, pak předzes a konce, AV předzes, tuner, streamer a multikanálový konec. Gramec kabel nepotřebuje... Jednou za rok na vánoce, či narozeniny si udělám radost a všechny kabely pak posunu ve stejném pořadí a za 5 - 10let mám kabely vyměněné....

lachim

až bude "lepší počasí" tak si Valhally půjčím a porovnám s Nano. Dnes bych si už asi trošku vymýšlel.. Výhoda, že v Kopřivnici jsou i ve větším počtu k zapůjčení, bo jen na stereo potřebuji 5ks bez zdroje hudby. I když se tam prý rýsuje nějaký Odin....tak doufám, že Valhally budou.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od Frogyman »

vitek
No, to je otázka, kam s ním... V podstatě v mém řetězci jsou ke každému komponentu od zdi tři kabely - zeď-filtr + filtr-pes + pes-komponent
Já používám filtr Isotek Titan s přívodním kabelem Isotek Syncro, takže to vnímám na první pozici jako final (tedy zeď-Titan).
Mé uvažování je, že když nějaký lepší kabel, tak měl by být 2x a řadil bych jej v první vlně mezi filtr a psy.
Anebo ty bys jej nejdřív dával ke zdroji?
Nebo nejlepší kabel řadit před filtr? Zde je ale blbé omezení, že Titan nepoužívá na vstupu klasický IEC přívod, ale Neutric Power. Takže by to znamenalo úpravu Titana, což mi přijde jako lepší řešení, než sahat do "továrního" kabelu.

Pořád totiž zvažuji jít v metráži Furutech ještě dál a pořídil kabel FP S55N, o kterém výrobce tvrdí, že je to Alpha-OFC verze kabelu Nanoflux anebo limitovanou metráž Furutech DPS-4, to vše s koncovkami NCF...
A nanoflux je takový lákavý sen, ale spíše nereálný...

Obrázek
Obrázek

P.S.: není to už téma na vlastní vlákno? Asi už začínáme být trochu OT
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od vitek »

Taky se "snažím" abych ty nové - lepší kabely měl minimálně dva a zkouším jaký vliv má výměna u zdi do psa a u zdroje hudby. Pak zkouším předzes a pak konec, kde u každého potřebuji taky dva. Zkouším a zkouším třeba PowerF. se mi líbí u konců a zdroje a NanoF. u předzesu a od zdi do psa a tak to zatím zůstalo.
Taky mě lákalo si udělat kablík z té metráže DPS-4 ale byl jsem ujištěn, že na Power to nemá... a na to jak je ta metráž drahá, by stálo za to hlídat nějaký PowerF. z druhé ruky... ale bacha na padělky!!!
Odpovědět