Reprobanánky z Číny?

Diskuze o kabelech.
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

Dal bych Ti tam dva svý kabliky. Ale ty bys dal hned na konec a pokazil bych Ti kouzlo upgradovani :-)
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

lachim píše: nanoflux versus valhalla?
fajnové čtení na Audiodromu. powerflux vs. váhala:
http://www.audiodrom.net/cs/component/e ... -powerflux

"..kabel mě hravě přenesl do koncertní síně" \:D/ :lol:

"Kde se mi líbila víc Valhalla byly žestě, které měly v jejím případě větší brilanci, více se leskly."
"Jakmile se ale objevil v hudbě lidský element, to jest hlas, byl Powerflux o stupínek dál. Hlasy ... vyzařovaly skrze Furutech větší emoce, byly uvěřitelnější a hmatatelnější."

pro mně opět hezké potvrzení zvukové "signatury" stříbřená vs. čistá měď
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od lachim »

kychtax
honzo, jsem si to přečetl též. díky!
koukni na jakých poslouchá zesilovačích. tam bych hledal problém. a big problém
:-)
klasicky podceněná amlipikace. nevyvážená sestava.
na francouzkých flaškách lze něco posuzovat? a na audiomatu dělat referenční testy? nemám nic proti áčkovým zesilovačům.
ale kdo slyšel u píši accuphase s velkými focál... trgédie za 4 mio.
přesně recenzentovu amplifikaci jsem slyšel s triangle concerto a s wilson audio sasha.
to např u dasty hraje sestava mnohem věrněji. u koudelky 10x lépe. čistě. u kulicha fatálně jinak.
na sestavě recenzenta funguje napájecí kabel jako ta náplast na náplast.
zapoj mu k těm focálům nebo evidence zesilovač který je rozehraje na 100%. dopadne výsledek úplně jinak.
osobně jsem to zažil na 20ti jiných sestavách.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Iba krátke zhodnotenie:
Po 2 týždňoch po inštalovaní čínskych koncovie Viborg ich môžem zhodnotiť ako vynikajúce !! Týka sa to zvuku aj technického vyhotovenia. Porovnával som ich s Furutech G. Zvuk je jednoznačne čistejší, presnejší a dynamickejší. Aj po technickej stránke sú kvalitnejšie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od lachim »

aretax
díky za tip. vyzkoušíme s pytlem na napájecím kabelu sacco-power.
zajímavé! za tu cenu by to byla 2. bomba letošního roku
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od Rothaudio »

aretax
Ty Viborg je přesně jaký model. Pokud si porovnával zlaté Furutech s Viborg rhodium, tak je zvuk opravdu jiný
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Ja mám Viborg medené. Meď mi zvukovo najviac vyhovuje. Ale sú aj varianty meď/rhódium, meď/zlato a meď/striebro. Pozri si v predchádzajúcich príspevkoch - uviedol som tam web. Dôležité však je, že základný materiál nie je mosadz, ale meď.
Nájdeš ich aj tu: http://www.webareal.sk/highend-eshop/es ... -konektory , ale za inú cenu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Po nejakom čase skúšania koncoviek môžem priznať, že tak veľké zvukové rozdiely som nečakal. Skúšal som 3 typy koncoviek na kábli Purist Audio Dominus Rev.B.
- originál - nejaké lacné bakelitové koncovky (samotný výrobca dodáva tento kábel s viacerými typmi koncoviek - Oyade, Furutech a pod.).
zvuk bol veľmi čistý, detailný, zameraný na stredy
- koncovky Furutech G Cu - zvuk bol plnší, ale menej detailný (mne sa páčil najmenej)
- čínske OEM (pozlátená mosadz - viď obrázok) - vyčistili a spresnili sa výšky, boli štíhlejšie basy, ale o niečo slabšie, celý zvuk sa posunul vyššie. Zvuk bol presnejší, ako s Furutech, výšky boli cinkavé, presné, ale nie agresívne
- čínske Viborg - medené - oproti OEM je zvuk plnší, presné a hlboké basy, nie zahuhlané, výšky čisté, cinkavé a presné, stredy sú taktiež presné, ale akoby boli položené nižšie, čo sa prejavuje najmä pri dychových nástrojoch a vokáloch. Pre mňa jednoznačne najlepšie. Ostávajú. Ostatné putujú do šuflíka. Ako všetko, aj koncovky bolo potrebné zahorovať, cca 3 dni v sieti. Aj po technickej stránke sú najlepšie spracované Viborg, potom OEM a nakoniec Furutech.
Viborg-High-End-Mains-AC-EU-Power-Plug-Schuko-IEC-Power-Receptacle-Connector-Aluminum-Shielding-For.jpg_220x220.jpg
lightest.jpg
kábel Purist Audio Dominus Rev.B
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) aretax dne 18 srp 2018 16:05, celkem upraveno 1 x.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

OEM.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

Vidis, ja bych rekl, ze nejhorsi u mne byli ciste medaky konektory. Protoze prifukovaly, vsechno. Asi podoby vliv jak u Tebe, ale mne uz vadil.
Zlacene nebo Rh/Au noname cinany, stejny poznatek, malo basu, posunuto nahoru. Jakoby osizeny zvuk. Furu Rh, pomalejsi a plnejsi zvuk dole. U toho Furutechu bylo potreba dosahnout urcite rovnovahy v sestave, aby se projevily pozitivne. Pak jim nebylo rovnych. Zlaceny jsem, pravda, nezkousel.
Jinak.. pozoruhodna shoda! Diky.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Čo sa týka medi, mne sa nezdá, že by niečo nafukovala. Práve naopak. Všetky frekvencie akoby sa vyrovnali. Striebro mi "nafukovalo" výšky a spodné basy, ktoré boli až blatové, rhodium zvýrazňovalo síce výšky, ale na rozdiel od striebra boli vzdušnejšie, ale v niektorých nahrávkach až moc. Zlato - to je asi "klasika", pomerne neutrálne, ale meď má oproti zlatu konkrétnejšie basy. To nemá na mysli iba konektory, ale aj káble, terminály a pod. Skúšal som asi všetko dostupné, ale najviac sa mi vždy osvedčila čistá meď. Aj bedne som skúšal prekáblovať striebrom (výšky), ale nakoniec som sa vrátil k medi. Zvuk sa mi zdá reálnejší, prirodzenejší. Dokonca som skúšal aj prepojiť prenosku v headshelli striebrom, ale výsledok bol - slušne povedané nie dobrý. Meď išla naspäť. Strieborné kábliky mám k dispozícii.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od Frogyman »

aretax
prosím, můžeš ještě upřesnit, jaké Furutech G jsi zkoušel? Základní FI-11, nebo FI-38?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

http://www.furutech.com/2013/02/02/1750/
Mne se vicemene potvrzuje, co tam pise inzenyr z Japonska. A to vys co jsem psal.

Stribro. Souhlas, hodne stribra dela zlost. Jde slyset. Myslim, ze ma smysl v digitalni casti. Usb, koax. Dal uz ne a spis mi prijde nejak navic. Zacne se projevovat prilis na úkor prirozenosti. Pribarvuje, pridava, atd.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od Rothaudio »

A jaké reprosoustavy byli v řetězci?
Koncovkou už se jen ladí drobnosti. Reprosoustavy, ale jen tak nevyměníte že?
Náplast na náplast je nejhorší věc, kterou může hifista udělat.

PS Viborg používám Rhodium a nemohu si stěžovat na ně.
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

To je reakce na mne? Jake reprosoustavy. Vis ze mam ATC40 a jsem s nimi OK. Proc bych je menil? [-x

BTW o Viborgach pisu ja prvni v CR. Staci se mrknout do meho vlakna na hifiroomu. Hledat nebudu.. :ympeace:
Zatim zdar.
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

Zkousel jsem i kably viborg/velmi slusne napajeci vp1501 (vsak je taky rychle zdrazili :lol: ) a jine jejich konektory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše:aretax
prosím, můžeš ještě upřesnit, jaké Furutech G jsi zkoušel? Základní FI-11, nebo FI-38?
Základné FI-11 mám k dispozícii, ale skúšal som aj nejaký vyšší model, bol s nimi u mňa kamarát, ale nepamätám si označenia. Rozdiel medzi nimi veľký nebol. Ten vyšší model bol o máličko detailnejší. Obidva modely boli medené a pozlátené.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Známemu prišli minulý týždeň tieto káble:
https://de.aliexpress.com/item/Free-shi ... autifyAB=0
Dnes sme ich počúvali - boli zahorené cca týždeň - výsledok - vynikajúce a to tak zvukovo, ako aj po technickej stránke. Zvuk bol čistý, vyrovnaný s kopou detailov a veľmi slušným priestorom. Možno povedať, že sú mimoriadne neutrálne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

Jestl jsem dobre hledal, je to kopie tohoto siltechu.
https://positive-feedback.com/high-fide ... -ac-cable/
Ovsem 57000 zlotych - 300tis Kc uz je silenost.
Je o te kopii nekde vic informaci? Konektory urcite nebudou Furutechy..
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Nie je to žiadna kópia, je to originál Viborg, vrátane koncoviek. To, že vyzerajú podobne - podobajú sa viacerým káblom, vrátane Siltech, Purist, atď. Ale predávajú sa pod značkou Viborg, čo je v Číne, ale už aj v USA a EU slušne zavedená značka (alebo že by Siltech boli Viborg?)
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

aretax píše:Nie je to žiadna kópia, je to originál Viborg, vrátane koncoviek. To, že vyzerajú podobne - podobajú sa viacerým káblom, vrátane Siltech, Purist, atď. Ale predávajú sa pod značkou Viborg, čo je v Číne, ale už aj v USA a EU slušne zavedená značka (alebo že by Siltech boli Viborg?)
slušně zavedená značka. Problém je v tom, že viborg má spoustu fejků a napodobenin. Čínan kopíruje všechno, nejen zápaďany, ale i své bratry, když vidí vyšší tržby.
A ten kabel je zjevná napodobenina siltechu. Kde jsou Furutechy 50ky konektory. Nebo mi možná něco zásadního uniká, či to nevidím. Neřikám, že to nehraje dobře. Může samozřejmě. Ale z mé zkušenosti jsou viborg konektory a to i ty měděné originály, slyšitelně horšími, než wattgaty, Furutechy, Neotechy. Všechny jsem zkoušel. Každý si tam dejme, co kdo chce. Samozřejmě.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

Aj tu, aj vo vlákne o stopperoch - nie ja tam náhodou aj zaujatosť voči čínskym výrobkom? Neber to zle, ale tá zaujatosť je v ľudoch silne zakotvená, pretože na náš trh sa dovážajú iba čínske "šunty". Na kvalitných čínskych výrobkoch sa totiž nedá zarobiť. Sú oveľa drahšie a ľudia po skúsenostiach neveria, že aj čínske výrobky môžu byť kvalitné. Aj ja som tým prešiel, pokiaľ som nevyskúšal kvalitnú "Čínu". Píšeš, že káble Viborg sú kópiou Siltech. Ale tak isto môžu byť aj kópiou Purist, AQ a ďalších iných. Stále sú to iba drôty, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu. Už som zistil aj presne opačný prípad, a to že jedna prestížna firma ponúka kábel, ktorého pôvodná výroba je v Číne pod čínskou značkou. Čo keď je to tak aj v prípade Siltech?
Čo sa týka koncoviek - možno u Teba lepšie hrajú Wattgate, Neotech, Furutech. Ja som ich skúšal, snažil som sa byť nezaujatý a mal som aj poslucháčov. Ako zvukovo najvyrovnanejší a najčistejšie hrajúce sme vyhodnotili medené koncovky Viborg. Nechcem sa tu podrobne rozpisovať, už som o tom písal, ale úplný prepadák boli Oyade (nebol poznať rozdiel medzi štandardnou 230V koncovkou za 2-3€) a práve Wattgate (model neviem, bola to údajne pozlátená meď), zvuk nič moc. Toľko u mňa na kábli Purist Dominus. Podobne aj pri porovnávaní noise stopperov XLR čínske medené, potiahnuté rhodiom hrali čistejšie a detailnejšie, ako Cardas. V oboch prípadoch je kvalita čínskych súčiastok naozaj perfektná (ale aj cena je vyššia, ako sme u čínskych výrobkoch zvyknutí).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

Nejsou to "iba droty". Ty draty jsou pro mne to nejdulezitejsi. V tom vidim rozdil ve vnimani. A neshodnem se. Coz je OK.
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

Pro upresneni ne iba droty, ale cela ta formulace ze jsou stejne jak vejce vejci.
"iba drôty, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu".
Nejde tu editovat.tak na upresneni. :smile:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od aretax »

kychtax píše:Pro upresneni ne iba droty, ale cela ta formulace ze jsou stejne jak vejce vejci.
"iba drôty, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu".
Nejde tu editovat.tak na upresneni. :smile:
Aj pre mňa sú káble veľmi dôležité. ale písal som o tom, že niektoré sú dizajnovo tak podobné, že je medzi nimi ťažko hľadať dizajnové rozdiely a na základe toho zisťovať, kde a kým boli vyrobené. Nepísal som o ich zvukovej kvalite. Stačí takto?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od kychtax »

Jj v pohode..ja taky nejsem anticinan. Naopak. Mel jsem ci mam z ciny, dacy, zesilovac audio gd, dalsi krabicky. Kdyz jsem mel napodobeninu napr kabelu, tak nic moc. Zatimco treba takovy viborg vp1501 nikoho nenapodobuje a je velmi slusny. Ofc, double helix, spousta teflonu.. hezky udelany a i dobre hraje sestava.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od daliborr »

:silent: to jsem myslel, že nebudu muset. :silent:
HCR
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2014 19:15

Re: Reprobanánky z Číny?

Příspěvek od HCR »

Viborg VB-401(R) vs Oyaide SRBN

Dnes som sa dostal konečne k porovnaniu banánikov Oyaide vs Viborg audio. Cenovo ide naozaj o veľmi rozdielne hladiny (100€ vs 30€).

Banániky na prvý pohľad vyzerajú podobne ale to platí len do tej doby kým ich k sebe nepriložím. Z hľadiska povrchu t.j kvality pokovenia je jednoznačne oyaide lepší. Na Viborgu sa dajú vidieť určité šedé mapy. Po stránke konštrukčnej je rozdielov viac. Oyaide má menší priemer vnútornej diery a väčší rozmer červíka na dotiahnutie vodiča v diere. V praxi to znamená, že do Viborgu je možné dať kábel väčšieho prierezu ktorý ale "uteká" spod malého červíka do strán. Pri mojom kábli tento problém nebol ale konštrukčne je správne mať priemer diery a červíka rovnaký. Ďalším rozdielom bolo rozťahovanie samotné ho trna do otvoru v reproterminály. Oyaide funguje tak, že banánik je horizontálne i vertikálne narezaný a napružený. Výsledkom je ťažšie zasúvanie konektora a lepší pocit pevnosti. Viborg má napruženie riešené pozdĺžnym drôtikom ktorý funguje ako pružina. Do otvoru ide podstatne ľahšie aj keď je dlhší a to už pri novom konektore.

Z hľadiska balenia a obsahu okrem samotných konektorov a imbusového kľúča sa v balení Viborg nachádzajú aj zmršťovačky čo je super.

Viborg je vyrobený z medi a pokovený rhodiom.

A teraz zvuk. Zvukovo pôsobí Viborg čistejším akoby svetlejším dojmom, čím pôsobí menej analógovo. Pri skladbách kde sú ostrejšie sykavky sa to prejavuje najviac. Oyaide ich prezentuje menej agresívne. Každopádne v žiadnom prípade sa nejedná o nejakú veľkú prehru Viborgu. Skôr naopak v pomere cena/kvalita je super. Oyaide dáva do toho ešte uhladenosť a pokoj.

Ak niekto potrebuje zobudiť nejaký "zaspatý" kábel tak Viborg je vhodným kandidátom. V mojom DYI sete ale zostávam pri kombinácii oyaide/wbt.
Odpovědět