repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Pytell »

Souhlasím, že je S TriVistou špatná manipulace při délce 3m i já měl problémy ji schovat za ponk, bohužel nejsou k mání kvalitní konektory na tak veliký průřez a nějaké oka do aut se mi nechce dávat. Sice byl náznak od jednoho z členů fora, že by se dalo něco kvalitního vyrobit, ale nějak to vyšumělo. Okamžitě bych ji zkrátil , u mě stačí 150 cm.

Jinak v úterý byl u mě po dlouhé době jeden hifista ze severu a přivezl na test repro kabel, relativně levná metráž , bohužel sehnatelná v DE, po asi hodinovém testu jsem byl téměř nadšený ze zvuku. Výhoda krásně ohebný, možnost kompletace singl i bi-amping. Nebudu zatím psát o co se jedná, už je metráž na cestě, až zkompletuji , napíši postřehy. Přivezl ho už rozehraný , prý ze začátku nic moc, ale po 100. hodinách pecka na jeho sestavě, tak jsem neodolal a požádal aby ho vzal sebou.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

to all
díky za zastání, ale už to prosím neřešme. Kdo má hifi jako koníčka, tak ví moc dobře, že je to bezedná studna na prachy a člověk je rád, když se mu při upgradu sestavy podaří prodat přebytky s 30% ztrátou, protože mnohem častěji to jde do -50% i více. To člověk, pro kterého je to kšeft a živobytí nepochopí. Navíc - v tomto případě jen sklízím, co jsem zasel. Několikrát jsem se do NA navezl za jeho až nevkusný guerilla marketing na fórech a to se nezapomíná.

NA
prosím, kašleme na to, ok? Ať z toho neděláme žumpu, jako je vidět jinde. Pokud máš chuť a náladu na další konfrontaci, tak SZ.


ML
prosím, zvaž, zda tady tu osobní část nehodit na smetiště...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Urbino »

Kurde to je cteni :crazy:
Jak krimoška ze severu :lol:

A jak ten kabel tedy hraje? :shock:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Dobře :thumbup: :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od zatty »

terahera píše: 21 lis 2019 22:57 Dobře :thumbup: :lol:
hraje neskutečně :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lidumil »

U mě naopak pro mé uši "neposlouchatelně" ostře až agresivně na výškách.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Počkal jsem až ustanou emoce, které vzbudilo vyjádření mého názoru.
Po zvážení uznávám, že slovo „komerční“ není ve své podstatě úplně vystihující, a slovo obchod ve větě předtím se dá zaměnit za vhodnější, takže modifikuji svůj výrok:
No ale hlavně, že jsi těm zájemcům co se ozvali na Tvůj inzerát vše pěkně vysvětlil a prodej se povedl.
Takže celý ten humbuk z Tvé strany je skrze osobní zájem...
Doufám, že si na toto vzpomeneš až Tvá mysl najde stopy zájmů v příspěvcích ostatních a nebudeš je chtít za to co sám děláš kárat.

Komentář k příspěvkům které se objevili následně jako reakce na tento můj příspěvek psát nebudu, protože by musel být pro každého pisatele jiný a tolik se mi toho sepisovat nechce, a stejně by to k ničemu dobré nebylo.
Takže jen popřeji pěkný den všem pánové.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
kychtax

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od kychtax »

Offtopic k tématu, ale ontopic k diskusi.
Několikrát mně napadlo. Že by mělo být možné příspěvky editovat. Proč jsme na sebe přísní. Podle mně trochu zbytečně, přebytečně... Každý přece občas ujede nebo se špatně či nepřesně vyjádří a chtěl by změnit co napsal.
Takhle, jak je to teď, to pošle člověk a aby měl strach v jakém byl modu nebo aby se někoho nedotkl zbytečně. Víte sami dobře, jak je ta hranice kolikrát velmi uzounká.. A k nedorozumění dojde, než bys řekl 22.
Můj názor je, že je to zbytečně přísné a nechal bych na možnost editace např. celý jeden den. :angel:

lachime, trivistu bych si vyzkoušel, ale nebyl čas. vzal sis ji rychle. Měl jsem rozdělaný svůj kabel, trivista nebyla "break-in". Prostě se to nesešlo dobře. Aby šlo něco porovnávat. :-|
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Frogyman »

kychtax
Sice si občas po rychle napsaném příspěvku, plném překlepů a chyb připadám jako "autocenzura" a lituji, že to nejde opravit, ale je to lepší než anarchie, kterou navrhuješ. Doufám, že vedení fóra na něco takového nepřistoupí. Z toho by těžili jen horké hlavy, manipulátoři a lháři, kteří by se dodatečnou korekcí chtěli stavět do lepšího světla a ze svých oponentů by dělali pitomce. Jen ať to zůstane jak je. Alespoň nás to nutí přemýšlet, co píšeme.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Editace příspěvků se na HEF už řešila, v podstatě je to jak píše Saša a o změně neuvažujeme. Nyní je nastavení takové, že editace je možná 5 minut, což je dostatečný čas pro opravu pravopisných chyb či korekci textu. Jinak je možné před odesláním použít náhled, přečíst si své dílo a opravit co je třeba ještě před odesláním.


viewtopic.php?f=38&t=414&p=17115#p17115
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od aretax »

kychtax píše: 22 lis 2019 12:27 Offtopic k tématu, ale ontopic k diskusi.
Několikrát mně napadlo. Že by mělo být možné příspěvky editovat. Proč jsme na sebe přísní. Podle mně trochu zbytečně, přebytečně... Každý přece občas ujede nebo se špatně či nepřesně vyjádří a chtěl by změnit co napsal.
Takhle, jak je to teď, to pošle člověk a aby měl strach v jakém byl modu nebo aby se někoho nedotkl zbytečně. Víte sami dobře, jak je ta hranice kolikrát velmi uzounká.. A k nedorozumění dojde, než bys řekl 22.
Můj názor je, že je to zbytečně přísné a nechal bych na možnost editace např. celý jeden den. :angel:

lachime, trivistu bych si vyzkoušel, ale nebyl čas. vzal sis ji rychle. Měl jsem rozdělaný svůj kabel, trivista nebyla "break-in". Prostě se to nesešlo dobře. Aby šlo něco porovnávat. :-|
Stačí, ak budeme k sebe ohľaduplnejší. Každý by si mal uvedomiť, že písaný prejav je oveľa zložitejší na porozumenie, ako ústny dialóg.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
T.Hresil
Příspěvky: 38
Registrován: 30 črc 2011 20:02

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od T.Hresil »

Tak já bych se pro změnu rád zeptal k tématu... :))
Majitelé Tri-Visty, jaký máte názor na "směrovost" tohoto kabelu? Zkoušeli jste přehazovat směr výstup zesilovače -> reprobedny a naopak?

A má někdo tip na nějaké banánky, které jsou masivní a přitom za rozumnou cenu, které bych mohl osadit na vidličky Tri-Visty?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Směrovost jsem moc nezkoušel,už kvůli manipulaci :cool: Ale na stávající vidlice jsem používal tohle
https://www.google.com/url?q=http://www ... GwfMkKePBO
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Směrovost jsem moc nezkoušel,už kvůli manipulaci :cool: Ale na stávající vidlice jsem používal tohle
https://www.google.com/url?q=http://www ... GwfMkKePBO
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
T.Hresil
Příspěvky: 38
Registrován: 30 črc 2011 20:02

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od T.Hresil »

terahera:
Díky za tip :thumbup:
Bohužel, tyto "duté" banánky nemám moc rád. Mám k nim jakýsi "osobní odpor", tak bych raději "klasickou" verzi...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Je to kompromis,ale dají se krásně nasroubovat na původní vidlice,super drží.Není to ale můj nápad,v době,kdy jsem to řešil,mi to poradil Pytel a bylo to super funkční řešení pro TriVistu :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Teď jsem zahlédl zase tento kabel v inzerci na prodej,tak mě tak napadlo,kolik z původních majitelů si tento kabel nechalo :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
T.Hresil
Příspěvky: 38
Registrován: 30 črc 2011 20:02

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od T.Hresil »

Podle mě se jedná zase o podvrh.
Už jen ta fotka je ze známého zahraničního inzertního serveru + strohý popis... :silent:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Podvrh to nebude,prodává ho člen fóra
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
T.Hresil
Příspěvky: 38
Registrován: 30 črc 2011 20:02

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od T.Hresil »

Tak pak pardon za špatně vyvozený názor z mé strany :thumbup:
Nicméně mě pěkně štve, že je na "netu" čím dál víc neplatných inzerátů z Německa a z jiných koutů světa.
:arrow:
Uživatelský avatar
comboy
Příspěvky: 10
Registrován: 03 zář 2018 07:25

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od comboy »

Ten kabel se mi jen nechtělo vyndavat zpoza aparatury, na vyžádání mohu foto zaslat...jinak co víc chceš psát u kabelu? :smile:
AudioPC (Daphile player) -> Denafrips -> Musical Fidelity -> Harbeth
Noble Audio, QED, Elecaudio
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Stejně by mě zajímalo,na co jsem se původně ptal,tedy kolik původních majitelů si tento kabel nechalo :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
T.Hresil
Příspěvky: 38
Registrován: 30 črc 2011 20:02

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od T.Hresil »

comboy:
Já nechci nic. Jen to obvykle bývá základní ukazatel, kterým se pozná podvrh.
Pokud je inzerát myšlený vážně a je "platný", pak není nic proti ničemu ani ilustrativní fotka... :thumbup:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od valderon »

Je pravda, že na našich fórech a inzercich se objevuje čím dál tím víc podvodných inzerátů. Pokud je tam delší text, dá se poznat "jaký to být češtin" a dost to napoví. Strohý text ve mě důvěru nevzbudí. Je to pouze o opatrnosti.
Jinak Terahera má zajímavý dotaz. Ale odpověď se zde asi nedozvíme...
T.Hresil
Příspěvky: 38
Registrován: 30 črc 2011 20:02

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od T.Hresil »

valderon:
Nejspíš ne, protože třeba já nejsem 1. majitel a vlastně ani neznám historii, jakým způsobem se do ČR kabely dostali, kdy a v jakém množství například, což by mě jen tak pro zajímavost také zajímalo... :crazy:
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Pecuch »

U mne kabel zůstal. Ale nutno dodat, že jsem nedělal moc testů na reprokabely. Mám to ve vlnách a tehdy jsem řešil víc věcí najednou... Kabely se usadily a jsem nad míru spokojen. Cena v inzerci je fér. Já si kabel sehnal úplně nový od L.G.-což byl ten nejlepší způsob.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od PavelDosko »

T.Hresil : ten kabel co mas ma stejnz puvod jako kabel Pecucha, jen byl chvilku u mne a nejak jsem ho obalil
neni placka, neni highend
Odpovědět