repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
kychtax

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od kychtax »

zabiny007 píše: - A najednou (ráno poté, co jsem nechal aparát celou noc hrát) se vše vykrystalizovalo a kabel se velmi příjemně poslouchá. Zatím nedosahuje takového rozlišení, na jaký jsem si zvykl se Sroll Kapton, ale má objemnější tělo, pocitově více basů (ale na "rozumné úrovni") a je celkově "analogovější".
Takze proti srollu takovy trochu mekci a tlustsi zvuk, chapu-li to spravne? Alespon Z toho ze je to med a vetsi prumer bych toto cca ocekaval.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od NA-Noble Audio »

M.F.Tri Vista, Kimber KS3033.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

NA
takže se k tobě přeci jen dostal! gratuluji.
na zemi leží kimbr 3035? tak je porovnáš a dáš echo, prosím?
(kdybys řekl, mohl jsem ti tri-vista poslat poštou na vyzkoušení )
a jak u tebe hraje? waterfall ukáží každou nuanci.
pozor! tri-vista musí mít nahrádno alespoň 100 hodin.
změna zvuku během zahořování je extrémní.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Je to KS3033, a MF kabel jsem již musel vrátit. Nahráno 100hod určitě neměl, a tak jak jsem ho měl se s tím kimbrem, ale ani mými kabely nedal srovnávat. Pokud máš podle Tebe rozehraný set a jsi ochoten mi ho poslat, tak já jsem ochoten mu dát ještě druhou šanci, stačí mi 1-2dny.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

NA
Rozehrany par je u pytla. Az mi jej
vrati, tak ti ho poslu. Zajima me zda bude u tebe lepsi nez 3033.
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

U mě čím dál více spokojenost,kabel se fakt rozehrává,naštěstí u mě bez negativních důsledků.Lokace nástrojů perfektní,bas příjemný a neprehlusujici ostatní pásma,vokaly u mě neuvěřitelné,teď se dostavuje s rozehranim takový větší klid,zmizela i poslední kapka agrese,prostě příjemný nenasilny,ale docela detailní zvuk :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

terahera
mohu tě požádat o popis srovnání rodzílu zvuku mezi reprokabelem který jsi měl zapojený před tri-vista, prosím?
nemyslím nějaký fast-test. myslím mezi tri-vista a tebou stále zapojeným repro-kabelem.
(vím, že jsi měl nějaký tara labs)
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Ramones »

terahera píše:U mě čím dál více spokojenost,kabel se fakt rozehrává,naštěstí u mě bez negativních důsledků.Lokace nástrojů perfektní,bas příjemný a neprehlusujici ostatní pásma,vokaly u mě neuvěřitelné,teď se dostavuje s rozehranim takový větší klid,zmizela i poslední kapka agrese,prostě příjemný nenasilny,ale docela detailní zvuk :thumbup:
Ano, ucho si zvyklo.
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

A to je dobře :clap:
Tara labs,které jsem zkoušel předtím jsou neskutečně dobré kabely,ale u tri vista je všeho jakoby o kousek víc a trochu mi tam něco nesedělo na výškách,byl jsem při delším poslechu nervózní a nevěděl jsem z čeho,asi si úplně nesedly s páskovými vyskaci Aurum Cantus.U tri vista nervozita zmizela :thumbup:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Lachime, bylo by možné mi poslat v pondělí ten rozehraný set, stačí mi dva dny a hned ho pošlu zpět. Ten Kimber už budu muset brzy vracet.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

NA
bohužel. kabel je u pytla. lze poslat nejdříve začátkem září.
sám jsem ho u něj ještě neslyšel.
poslech u něj je i pro mě důležitý k tvoření názoru na komponent.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

ramones
takto podsouvat členovi terahera neschopnost rozumného úsudku je ...
znáš jej osobně ??
skutečně si myslíš, že terahera neumí zapojit A, odpojit B a po čase připojit B a porovnat s A?
kde bereš tu troufalost soudit rozum člověka dle příspěvku na fóru?
znáš člena terahera osobně?

terahera
díky za popis. velmi zajímavá zkušenost. též jsem fanda reprokabelů tara labs.
chtěl bych ten rozdíl slyšet osobně.
ty máš model "one", že?
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Ramones »

Lachime, ucho je nejméně dokonalý "komponent" z celého řězce. Každý je má jinak citlivé, jinak vnímá ty, či oné tóny/kmitočty a nehledě na to, že mezi levým a pravým jsou mnohdy rozdíly vnímání v jednotkách %.
Zvuk však zpracováváme nejen boltci, bubínkem a kovadlinkou s třmínkem, ale v nepodstatné míře mozkem, který jej dokáže vyhodnocovat a "říkat" nám, co je pro nás na poslech příjemné a co ne.
Navíc v každou denní dobu vnímáme zvuky jinak dle nálady, únavy, barického tlaku a dalších vnějších podnětů.
Jedno se ale sluchovému orgánu vytknout nedá, umí se v určitém rozsahu přizpůsobit vnějším jevům a tím nás do jisté míry chránit třeba před ohluchnutím.
Ucho (sluch) si opravdu zvykne, ať se ti to líbí nebo ne :silent:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od jimmi »

Ramones

Ano ale s týmto nesuhlasím čo píšeš:

"Ucho (sluch) si opravdu zvykne, ať se ti to líbí nebo ne :silent:"

Blbosť. Ked sa mi zvuk nepáči ani uši ani mozok si nezvyknu. :mrgreen:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Ramones »

četl jsi ne zcela dobře:
...umí se v určitém rozsahu přizpůsobit vnějším jevům a tím nás do jisté míry chránit třeba před ohluchnutím.
Je tam "třeba" tzn i před útrpným poslechem něčeho, co se nám nelíbí :thumbup:

A jestli se nahrávká líbí nebo nelíbí, kus drátu opravdu neovlivní.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od aretax »

Ramones píše:Lachime, ucho je nejméně dokonalý "komponent" z celého řězce. Každý je má jinak citlivé, jinak vnímá ty, či oné tóny/kmitočty a nehledě na to, že mezi levým a pravým jsou mnohdy rozdíly vnímání v jednotkách %.
Zvuk však zpracováváme nejen boltci, bubínkem a kovadlinkou s třmínkem, ale v nepodstatné míře mozkem, který jej dokáže vyhodnocovat a "říkat" nám, co je pro nás na poslech příjemné a co ne.
Navíc v každou denní dobu vnímáme zvuky jinak dle nálady, únavy, barického tlaku a dalších vnějších podnětů.
Jedno se ale sluchovému orgánu vytknout nedá, umí se v určitém rozsahu přizpůsobit vnějším jevům a tím nás do jisté míry chránit třeba před ohluchnutím.
Ucho (sluch) si opravdu zvykne, ať se ti to líbí nebo ne :silent:
Ja súhlasím so všetkým, čo si napísal, až na poslednú vetu - ako Ti to napísal Jimmy. Myslíš si, že mozog ináč vyhodnotí sluch, ako napr. chuť? Keď mi raz niečo nechutí, tak si mozog môže vyhodnotiť čo chce, ale jesť to nebudem. Že zvuk vnímame nielen uchom a mozgom, ale celým telom - to je fakt. A ten kus drôtu naozaj môže ovplyvniť, či sa mi zvuk páči, alebo nie. Tak isto to môže ovplyvniť, ako aj výmena komponentu. Ale aj to môže byť, ako sám píšeš, u každého ináč. Ak to je u Teba tak, že si zvykneš na zlý zvuk, tak naozaj nemá zmysel, aby si si kupoval drahé komponenty. Mala by Ti stačiť veža z Tesca.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Ramones »

Chlapci, tu poslední větu jsem myslel tak, že si nezvykne na špatný zvuk, ale že si zvykne/přivykne obecně, což neovlivníme ... proto ať se nám to líbí nebo ne, prostě si zvykne.
Žádný kus drátu zvuk nezmění tak, že z dobře nahrané nahrávky udělá neposlouchatelnou.
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od kulich »

Na špatný zvuk můj mozek nepřistoupí
Pokud poslouchám, neustále mi signalizuje, že to hraje špatně a nebaví mně to a vždy i když budu dlouho poslouchat tam někde mám, že to nehraje dobře a jak to může hrát.
A to i dobrou nahrávku
Můj mozek má uložený jak nahrávka zní na dobře vyladěné sestavě a chce to.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od jimmi »

Chlapci, tu poslední větu jsem myslel tak, že si nezvykne na špatný zvuk, ale že si zvykne/přivykne obecně, což neovlivníme ... proto ať se nám to líbí nebo ne, prostě si zvykne.

"Žádný kus drátu zvuk nezmění tak, že z dobře nahrané nahrávky udělá neposlouchatelnou."

Zase omyl. Vieš čo píšeš?
kychtax

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od kychtax »

kulich píše:Na špatný zvuk můj mozek nepřistoupí
Pokud poslouchám, neustále mi signalizuje, že to hraje špatně a nebaví mně to a vždy i když budu dlouho poslouchat tam někde mám, že to nehraje dobře a jak to může hrát.
A to i dobrou nahrávku
Můj mozek má uložený jak nahrávka zní na dobře vyladěné sestavě a chce to.
Když budeš poslouchat dostatečně dlouho, přestane Ti ten zvuk vadit a dokonce se Ti může začít líbit. Ale budeš vědět, že to může hrát líp.
U mně jsou to třeba cca 3 hodiny někde na návštěvě. Kdy ze začátku si říkám není to ono, to co znám. Na konci, už je to jinak a třeba se mi to líbí. Stejně to bylo i u Danka, když se testoval Sroll. I s mistrem na to byla zajímavá debata a on sám to potvrdil. Samozřejmě faktorů tam bylo víc.

Jiná věc je změna v čase. To je ošemetná. Protože se kabel může rozehrávat a zároveň si hlava zvykat. U sebe to řeším tak, že si uši "nakalibruju" sluchátky na určitý zvuk. U sluchátek už beru zvuk jako neměnný. Pustím na začátku a uvědomím si zhruba, jak ten zvuk vnímám proti sluchátkách. A pak to stejné třeba za měsíc. Vycházím z toho, že "překalibrovat" uši, hlavu,aby si zvykly nějakou dobu trvá. Když mezitím dávám na hlavu sluchátka (dávám hodně, hraju hudbu i na PC), vždycky se mi s nimi zvuk v hlavě "srovná". Výhodou je, dá se to dělat rychle a snad si hlava nestihne zvyknout. :smile:
Dá se z toho, myslím, nějak zhruba vycházet.
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od kulich »

Kychtax
Připouštím že když sestava hraje JINAK, může se stát že si řeknu to by šlo poslouchat.
Ale rozhodně na blbě hrající sestavu si MŮJ mozek nezvykne. To mi prosím nepodsouvej. Každý jsme jiný. V tomto případě raději neposlouchám, stalo se mi to i doma i s mojí sestavou
Dokud jsem neodstraníl chyby, nebavilo mně to.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

Ramones
1. Obecne informace z biologie do tohoto vlakna nepatri. Zaloz si vlastni, prosim!
2. Co ma spolecneho funkce ucha s tvym souzenim clena terahera?
Ty jsi jemu prisoudil svym vyrokem”ucho si zvyklo”, ze neni schopen rozumneho usudku. Myslis, ze tvou pouckou o funkci ucha zmeni terahera nazor na kabel trivista?
3. Prezentuj svou realnou sestavu a sve prakticke zkusenosti s hifi a hifi komponenty, prosim.
Pak uvidime na zaklade ceho ty tak lehce a jasne soudis (odsuzujes) svym “vykrikem” popsany nazor clena terahera na kabel trivista.
Diky za pochopeni a navrat k realne debate o realnych komponentech
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

Kulich
Pokud by si slo zvyknout tzv. zpet, tedy zase na horsi zvuk, tak by nikdo z nas nemel potrebu zlepsovat uroven sestavy. ( duvody ega, sebeprezentace atd nepocitam). Osobne jsem byl u napr. 50 rozhodnuti k nakupu draheho reprokabelu. Vzdy to byla nahrada za stavajici a doplatek + desitky tisic. Snad jen 5 pripadu ze vsech byly ve smyslu: “za ty prachy mi ten rozdil nestoji”. Ale nikdy jsem nezazil, ze by nekdo rekl u sebe doma napr.: “ten rozdil jasne slysim, ale zvyknu si zpet na ten horsi zvuk”. Katdemu to totiz pak uz vrta v hlave a je otazka casu nez ten rozdil( pokud ho jasne slysel) zacne resit.
Jako skvely pripad me napada jirka s vivid. Dlouho vzdoroval, ze? Ale prave “usni pamet” ho dohnala, ze? Nebo i tebe?
:-)
kychtax

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od kychtax »

Michale a pripoustis, ze si na jiny zvuk konkretne Tve ucho zvykne a bude ho (hlava/ucho) vnimat jinak, nez na zacatku? U nezname slusne hrajici sestavy. Ptam se proto ze nekteri hifiste maji obcas "hned jasno". Coz beru ze srovnavaji se svou sestavou nebo nejakou preferenci. Ale nepripousteji mozna, ze stejne tak na zvuk sve sestavy muzou byt subjektivne zvykli, mit ho radi, atd.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

Kychtax
Ano. Sluchovy navyk je casty problem pri testech. Zaloz na to vlakno.
Zde resime zkusenosti s trivista a ja reagoval na vykrik do tmy clena ramonese. Zrovna u terahera muzes chynu v usudku kvuli sluchovemu navyku vyloucit. Kdyz uz neco o trivista napsal, tak to beru jako fakt
kychtax

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od kychtax »

To není potřeba zakládat. Markovo ucho si zvyká pořád, jak se kabel rozehrává a mění se v čase. Popsal jak to slyší, nevidím v ničem rozpor. Ani v tom, co napsal Ramones.
lachim píše: “ten rozdil jasne slysim, ale zvyknu si zpet na ten horsi zvuk”
Mimochodem ja jsem si zvykl i na "horší zvuk" v sestavě.. Protože ten nový lepší jsem po určité době vyhodnotil jako horší. Nic nového, že..
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

Kychtax
U tebe je to logistické. probíha znacna oscilace jak v názorech tak i v komponentech sestavy.
Uz mas nějaký preamp k tomu primare? A zdroj zvuku stále PC?
Trivista na vyzkoušení jsem ti nabízel asi jako prvnímu. Tak az...uslysis sam.
:-)
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Je zbytečné polemizovat a teoretizovat od klávesnice,jestli jsem schopný rozeznat rozdíl nebo ne :smile: Neumím bohužel,tak jak někteří rozepsat a popsat své pocity z toho či onoho kabelu či komponentu,ale se 100% jistotou vím,co se mi líbí a co ne.Když něco vyměním ve svém řetězci,první poznám,že je něco jinak.Po pár dnech poslechu zjistím,jestli mi to vyhovuje,nebo mě ta změna vadí a na základě toho buď koupím,nebo ne.Jestli je to změna k lepšímu,či ne,to neřeším,ale řeším,jestli se mi poslech potom líbí,či ne.U kabelu tri vista to je ůpně stejně,a protože se mi zvuk i po delším poslechu líbí víc než před tím,nic mě neznervózňuje,tak tam prostě zůstane :angel:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od aretax »

Ramones píše:Chlapci, tu poslední větu jsem myslel tak, že si nezvykne na špatný zvuk, ale že si zvykne/přivykne obecně, což neovlivníme ... proto ať se nám to líbí nebo ne, prostě si zvykne.
Žádný kus drátu zvuk nezmění tak, že z dobře nahrané nahrávky udělá neposlouchatelnou.
Zmení. Asi si nikdy nemal naozaj dobrý kábel, alebo naozaj zlý.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Ramones »

Kdyz uz tady polemizujeme o ruzne kvalitnich kablech... Vite pres jake kable se zvuk ve studiu z nastroju a mikrofonu nahrava?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vime.
Dieter Burmester
kychtax

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od kychtax »

lachim píše:Kychtax
U tebe je to logistické. probíha znacna oscilace jak v názorech tak i v komponentech sestavy.
Uz mas nějaký preamp k tomu primare? A zdroj zvuku stále PC?
Trivista na vyzkoušení jsem ti nabízel asi jako prvnímu. Tak az...uslysis sam.
:-)
Zamrzelo to. Už nemám chuť něco zkoušet. Ať se daří.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od aretax »

Ramones píše:Kdyz uz tady polemizujeme o ruzne kvalitnich kablech... Vite pres jake kable se zvuk ve studiu z nastroju a mikrofonu nahrava?
To nie je podstatné. Podstatné je, aký zvuk "vylezie" zo štúdia von. Ja chcem počuť rozdiel medzi klavírom Yamaha a Petrof, medzi gitarou Gibson a "španielkou", aby trúbka hrala ako trúbka a saxofón, ako saxofón, aby sa dal identifikovať spevák a nemusel som rozmýšľať, či spieva Peter Lipa, alebo Sting, prípadne Sade, aby činel hral ako činel a neznel ako syčanie hada.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

kychtax
1. tak to se ti omlouvám! to rozhodně nebyl smysl mého názoru. promiň mi mou břitkost, prosím.
2. když si půjčíš tri-vista a zapojíme u tebe konečně bimotore, získáš faktický názor na tento repro kabel.
vždyť ty přeci tvrdíš, +/- že: "nelze mít názor na komponent, bez praktické zkušenosti"
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Pytell »

Od 20.8. už budu fungovat v normálních kolejích. Mám fungl nový v krabici tento repro kabel a jeden pár zapojen na své sestavě ( hraný skoro 2 měsíce ), jeho rozehrávání je na dlouhý popis, hodně rozehrání pomohl 64 hodin na ProBurnu.

Kdo nevěří na rozehrání kabelů, může přijet ( ten nový set bude potřebovat minim. 150 hodin a urychlým to opět ProBurnem ).

Budou se také jednomu klientovy předělávat vidle za uhlové banánky, postřehy popíši. I hifistům co mě telefonovali copak je uvnitř za spešl měď a použité drátky odpovím.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Rothaudio »

Je zajímavé jak se mění charakter zvuku po nějaké době hraní. Na začátku se jedná o nový" zvuk, na který si lidské ucho zvyká.

lachim
Kdy vyzkoušíme TriVista? Jsem připraven tento týden
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od lachim »

Rothaudio
Zavolame si az se ochladi na hifi uroven
terahera

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od terahera »

Tak vzhledem k tomu,že kamarád Zatty je po operaci břicha,asi kýla,tak nebude mít minimálně 14dní co dělat,dal jsem Tri Vista k němu.Věřím,že 14 dní nehybnosti a nudy bude stačit k zahoření kabelů :smile: Pak se ozvu,jak se mi snimi žije dál :angel:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od Ramones »

aretax píše:
Ramones píše:Kdyz uz tady polemizujeme o ruzne kvalitnich kablech... Vite pres jake kable se zvuk ve studiu z nastroju a mikrofonu nahrava?
To nie je podstatné. Podstatné je, aký zvuk "vylezie" zo štúdia von. Ja chcem počuť rozdiel medzi klavírom Yamaha a Petrof, medzi gitarou Gibson a "španielkou", aby trúbka hrala ako trúbka a saxofón, ako saxofón, aby sa dal identifikovať spevák a nemusel som rozmýšľať, či spieva Peter Lipa, alebo Sting, prípadne Sade, aby činel hral ako činel a neznel ako syčanie hada.
Aryku, rad ctu nektere tve poznatky, ale tohle se fakt nepovedlo.
Kdyz ti kus normalniho dratu nahraje zvuk ve studiu, pak uz to doma nezachrani ani dratek ulozeny v diamantovem prasku a uz vubec nezmeni Lipu na Stinga nebo naopak...
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To je častá představa, která se zdá na první pohled logická, ale není, vychází z mylné představy. Nelze posuzovat el. náboj ve vodiči jako vodu tekoucí v trubce. Pokud za trubku dáme kousek tlustší trubky průtoku to nepomůžeme. Tok vody a el. náboje je ale něco naprosto jiného. Proto to nefunguje jak se mnozí technokrati domnívají.
Je to pouze prezentace mého názoru a nepíšu ho z důvodu abych provokoval ty kteří to vidí jinak k vyhrocené výměně názoru, hádat se z nikým nebudu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět