Test síťových kabelů

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Test síťových kabelů

Příspěvek od valderon »

Tak nevím, jestli nejsu mimo téma, když tak to admin přesune, ale tady můžu navázat na test filtrace a zájem o kabely.
Při testu filtrace se stihlo krátce, leč výstižně otestovat i pár zajímavých power kabelů. Základ tvořily mnou pečlivě a důkladně vybrané kabely do mé sestavy od NA. Od samostatného přívodu zakončeného Furutech 2 zásuvkou vede Zephyr T do filtru Sunrise. Od něj vede Zephyr T do Luxman 590axmark II a Zephyr do Oppo 105d s tuningem od Casea. Pro mou sestavu a mé ucho lahodici kombinace. Závěry vztaženy tedy k mé sestavě a "tomuto zvuku", v té chvíli jako referenčnímu. ( A že jsem síťaků zkusil. Ale poměr cena a hlavně zvuk mě přesvědčil na tuto kombinaci.) Takto to mám tedy já.

Při testu vedl do filtru Isotek Titan přívodní kabel také DYI z metráže Furutech, ze zdi koncovka Furutech FI-E38 a do Titana Isotekem používaný NEUTRIK. A do Titana se zapojily tyto kabely:

1)Heavens Gate Audio power kabel Silver Signature 2m. 1 do zesilovace, 1 do Oppa. Zvuk okamžitě jiný. Pohodový, klidný, jemný, příjemný,pomalý, teplý. Jakoby se vyměnil zesilovač za lampový. Strašně dobře se to poslouchalo. Postrádal sice trochu impuls, atak, údernost, ale ta hudebnost, plynulost, tekutost! Myslím, že v sestavě, která je až moc živá může hodně pomoct. Člověk neměl tendenci cokoliv hodnotit, jen poslouchat!

2)DYI z metráže Furutech FP-TCS31 PC-tripleC Power Cable + koncovky Furutech FI-E38 (R) + Furutech FI-28 (R). Opět ihned rozpoznatelně jiný zvuk. Zvuk posazený více nahoru, menší objem basu, analitičtějsi, plno detailu, otevřené výšky. Rychlejší. Prostě přesný opak 1).

Je potřeba si uvědomit, že tyto závěry byly platné v tu chvili jen u mě. Jinde to může být jinak. Nebo kombinace kabelů - ta se může (a nemusí) výborně doplňovat. To už jsme u mě nezkoušeli. Ale tuto kombinaci jsem slyšel, bez jakéhokoliv porovnávání!, v LongPlay audio studiu při setkání, akcí hifistů. Tam jsem si výraznější "ostrosti" nebo "pomalosti" určitě nevšiml, kromě výrazně lepší reprodukce sestavy proti původní PC kabeláži... :razz:
Taky jsem tuto kombinaci slyšel u člena fóra . K přesnému zapojení by se mohl vyjádřit raději on sám? Přeci jen si nepamatuji úplně každý zapojení, co jsem kdy kde slyšel. :smile: (a že tam toho má :lol:) Ale ani u něj nebyl znát ten efekt, který popisuji u jednotlivých kabelů. Je to prostě alchymie, a 1000 proměnných, které mají vliv. Rozhodně ale chci říct, že to byly tak výrazné změny, které byly slyšet hned a zcela jasně, které by slyšel i leckterý kabelo skeptik, byť jejich názor chápu a toleruji. Ale už mnoho z nich názor změnilo...,že?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Takže když to shrnu, máš před zesilovačem ZephyrT a před přehrávačem původní Zephyr.

Vyměnil jsi je v případě 1) dvěma kabely od Heavens Gate Audio a přineslo to změnu k měkkosti a lampovosti,
v 2) případě jsi použil dva kabely z nákladné metráže Furutech opatřené drahými koncovkami téže značky a naopak tyto kabely přivodily změnu směrem k tenkosti projevu, který až postrádal vřelost a sytost.
1 i 2 varianta představuje násobné ceny Zephyrů a jsou od sebe navzájem zvukově až diametrálně odlišné, někde uprostřed jsou N.A. kabely.
Díky za tuto zpětnou vazbu na mé kabely.

Mohlo by se docílit zajímavého a i Tobě podobně vyhovujícího výsledku jako máš s kombinací Zephyrů při zapojení jednoho Furutechu do zdroje a jednoho Heaven Gates Audio do zesilovače, případně obráceně, ale to jste již nezkoušeli. Rozumím, že k tomu už nebyl za daných časových okolností důvod, vždyť to byl doplněk k testu filtračních jednotek o který šlo primárně. Nehledáš náhradu stávajících napájecích kabelů, se kterými jsi spokojen a šlo tedy pouze o test z důvodu rozšíření si obzorů, a využití možnosti, že byly tyto kabely zrovna přivezeny s Titánem. Snad jsem to celé vyhodnotil správně.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od valderon »

Ano, shrnutí je správně. Jen si to znovu přečti, test kabelů proběhl na Titanu. Po porovnání filtrů se zkusily ty kabely, ale přes Titan. Ano, nebyl už čas na další kombinace, primární test byl na filtry. Ano, byla to další z mnoha možností vyzkoušet další kabely. Je to i koníček a jsem vždy rád za každou svoji osobní zkušenost! Kabely primárně nehledám, jsem spokojený. To hledání už proběhlo. Ale jeden nikdy neví. Pokud bych našel něco, co bude více vyhovovat, tak nemám problém vyměnít. Ale není to snadný, navíc když hledím i na výhodnost koupě. Nepatřím mezi ty, kteří klidně zaplatí, já nevím, třeba 50tis.navic kvůli malinkatemu zlepšení. Za skok už ano... :oops:
kychtax

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od kychtax »

zajímavé. U mně ten Furutech měl celkem slušnou extenzi dolů na basech a i na výškách. Rozhodně bych neřekl že byl zvukem tenký. Hrál jsem ho na KZ Primare A32 i před lištou. Přišel mi dobrý jako celek. Že v ničem moc nevybočoval.
Co se týká Tvé volby kablů. Chápu to tak, že trochu medovější zvuk Luxmanu přiostřuješ Zephyrem? T u mně nehrálo vyrovnaně. Jakýkoliv filtr, moc jich ale zatím nebylo, u mně víc prznil než pomáhal. Sunrise sice čistil zvuk, ale měl trochu tendenci ho zadekovat.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od valderon »

Kychtax :
Tvé poznatky na Tvé sestavě jsou individuální, stejně jako ty moje u mě. Nezpochybnuji tvé závěry, však jsem psal, že je to alchymie. Kdo si kabely prošel, tak ví :razz:
Nesmíš zapomínat na to, pro mě a podle mě, nejdůležitější. Jaký zvuk máš rád, a jaký ho chceš. Kdo mě zná a byl u mě, tak ví, že mám rád plný, šťavnaty zvuk i s detailem atd. Ale ne, aby detaily atd převyšovaly. Emoce z hudby před hifi zvukem. Ale nenech se zmást, Luxman je mírně medový, to ano. Ale detail atd je tam taky. Píšu to rozsáhle jen proto, abych vysvětlil, že přeci nejde tak lehce říct, že používám Zephyr na priostreni. Podle mě to tak není. Ale možná by k tomu mohl něco napsat zabiny007, bude přeci jen nezaujate nezávislý. :thumbup:
Zephyr je podle mě velmi vyrovnaný, na mé sestavě určitě. Jak jinde? Nevím. Zajímavé je, že jsem Zephyr testoval v průběhu doby 2x. Na začátku ladění sestavy. A ano, tehdy se mi jevil "ostře". Ale to byl zvuk celé sestavy takový...syrový... Po delší době a jistých změnách tomu bylo naopak. Mel jsem sitaku doma hodně, byl jsem i ochotný zaplatit mnohem víc. Nebylo to nutné, Zephyr si jednoduše sedl :thumbup: I se Zephyrem mám plný zvuk, detail atd. Ono to přeci není jen o sitaku, ale to ti nemusím říkat.
A filtr? Zadekovanost? Nevím. Zkoušel jsem s ním, i bez něho. Po dlouhé době s ním jsem ho vyhodil. A bylo to špatný . "Ostrost" zvuku ve špičkách, nervozita. Housle nejsou hladké, jen ujecene. Na pianu se vytratilo tělo, srozumitelnost hlasů horší, menší ticho na pozadí. Tak jsem filtr vrátil a od těch dob jedu na něj. A to mám samostatný přívod, odpojovač, Furutech zásuvku. Srovnání jsem měl pouze s Titanem, který byl U MĚ lepší jen o chlup. Sestavu jako celek jsem dotáhl nějak tak, že neřeším už vlastně nic. Jen poslouchám a užívám. Žádný pochyby ani červy nemám. Takže mi to vyhovuje. Možná to není, pro někoho, dost HIFI zvuk, ale to mě vážně netrápí :smile:, já jsem spokojený, to jediný teď vím. Možná i proto se mi špatně odpovídá. Věř, hledal jsem usilovně, dliuho a s rozvahou. A našel tuto kombinaci. A tato kombinace mi sedí už dlouho, což něco znamená.
Ale kdo ví, třeba mě něco přesvědčí na změnu. V hifi nikdy neříkej nikdy :lol:
kychtax

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od kychtax »

Jj, je to velmi individuální. Spousta proměnných. Já už jenom nejsem přítelem filtrací. Proto mě to zaujalo, taky oba filtry jsem delší dobu měl. Asi proto jsem reagoval. Podle mně víc záleží na kablech, filtry mění zvuk, který je potřeba pak "ladit", poladit, doladit zpátky proti tomu co filtr pomění. A já si myslím, že jsou věci které filtr vezme a žádný kabel či podložka už nevrátí. Proto již nadobro nefiltruju. Třeba s titanem.. stál mi vedle sestavy asi čtvrt roku. A několikrát, hodněkrát jsem mu dal šanci. Zapojil a pak zas odpojil. Stejně se sunrisem. Ale chápu, každý máme své zkušenosti a stavíme si sestavu podle sebe.
kychtax

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od kychtax »

Na moji obhajobu.. nejsem žádný zbrkloun, že bych věci měnil, jak na běžícím páse. Naopak, dávám tomu vždycky šanci se obhájit a ukázat v různých zapojeních a úhlech pohledu. Ono prodávat to = vždycky na tom ztratit. Nebo se přinejmenším otravovat s prodejem. A když bych nedejbože něco prodal a pak si to vyčítal, že to bylo moc rychle, v amoku atd... a hloupě prodané, protože mi to teď chybí. Sháněl to po všech čertech znovu. To bych nerad.. je to taková moje noční můra začínajícího hifisty. :angel:
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od WaVe_99 »

kychtax - “Sunrise sice čistil zvuk, ale měl trochu tendenci ho zadekovat”. Tak nevim, tak ja to chapu ja, je to vysloveny protimluv.
kychtax

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od kychtax »

měl jsem připravené napsané vysvětlení, ale po zkušenostech z jiného fora, to nebudu dál rozvádět.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od Frogyman »

Když nejsi ochoten napsat B, neměl by jsi psát ani A.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od JAPEX »

Také bych chtěl číst pokračování :arrow:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od PavelDosko »

Lachim tu kdesi psal o primerenosti/vyrovnanosti sestavy jako celku, tam bych hledal odpoved
neni placka, neni highend
JAPEX

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od JAPEX »

Tak chlapci,
dal jsem na vás a rozhodl se, že tedy předělám kabel: odstřihnu proletované konce a nakrimpuji trubičky. Ty mi totiž dnes dorazily :cool: .

Takže jsem kabel zkrátil, celkem asi o 7cm. Ořezal a připravil na krimpování. Nakrimpoval trubičky. Šlo to hladce.
Když však přišla poslední fáze, montáž konektorů (Furutech FI 28/38), tak nastala chyba :thumbdown: .
Jednotlivé žíly s nakrimpovanou trubičkou se nevešly do svorky konektoru (ona se tam nevejde ani nepoužitá/neslisovaná trubička, což bych tedy pokládal za logické).

Kabel mám 12AWG, trubičky 12AWG a jdou nasadit poměrně těsně. Co s tím?!
IMG_5108.jpg
IMG_5109.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od aretax »

Dielenské vybavenie máš super !!! Knipex = Rolls Roce v kliešťach.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od JAPEX »

No jo, ale efekt čistá "0". :crazy:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od Pytell »

Krásná práce, ale bohužel do koncovek FURUTECH potřebuješ nakrimplovat jejich vidličky nebo musíš použít jiné krimplovací kleště např. WBT , které ti vytvarují dutinku která se tam vejde.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od PavelDosko »

Nedá se nic dělat, použij větší kladivo
neni placka, neni highend
JAPEX

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od JAPEX »

Pytell píše:Krásná práce, ale bohužel do koncovek FURUTECH potřebuješ nakrimplovat jejich vidličky nebo musíš použít jiné krimplovací kleště např. WBT , které ti vytvarují dutinku která se tam vejde.
WBT krimpovací kleště jsou převlečené KNIPEX 97 72 180 a pozlacené (jak uvádí výrobce, kvůli korozi :lol: ), navíc na těchto modelech neodhadneš správný lisovací moment. A ty 4mm2 opravdu moc víc zalisovat nepůjde.

:arrow: Ale vidličky je dobré info, mohu poprosit o přesné číslo, či typ?

Děkuji!
JAPEX

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od JAPEX »

PavelDosko píše:Nedá se nic dělat, použij větší kladivo
Ano, nejde-li to silou, půjde to ještě větší silou :lol:

Je to taková italská hádanka, jak nacpat tlustý do tenkýho...
JAPEX

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od JAPEX »

JAPEX píše:
Pytell píše:Krásná práce, ale bohužel do koncovek FURUTECH potřebuješ nakrimplovat jejich vidličky nebo musíš použít jiné krimplovací kleště např. WBT , které ti vytvarují dutinku která se tam vejde.
WBT krimpovací kleště jsou převlečené KNIPEX 97 72 180 a pozlacené (jak uvádí výrobce, kvůli korozi :lol: ), navíc na těchto modelech neodhadneš správný lisovací moment. A ty 4mm2 opravdu moc víc zalisovat nepůjde.

:arrow: Ale vidličky je dobré info, mohu poprosit o přesné číslo, či typ?

Děkuji!
Už to vidím, je tom FP-209-10. To je ale pořádná vidlička! :clap:
Škoda, že ji mají na webu v jiné záložce.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od Pytell »

JAPEX

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od JAPEX »

Pytell píše:Ano jsou to tyto : http://www.furutech.com/2013/01/27/1651/.
Děkuji, jsem vděčen za každou radu!
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od lubos »

JAPEX presne to sa mi stalo minulý rok, keď som menil lepšiu koncovku na sieťovke. Ta nová mala menší otvor pre vodič, nakoniec som to vyriešil tak, že holý vodič som rozdelil na 2 fúzy a tak som ho vložil do koncovky. :smile:
JAPEX

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od JAPEX »

lubos píše:JAPEX presne to sa mi stalo minulý rok, keď som menil lepšiu koncovku na sieťovke. Ta nová mala menší otvor pre vodič, nakoniec som to vyriešil tak, že holý vodič som rozdelil na 2 fúzy a tak som ho vložil do koncovky. :smile:
Já to tam teď taky strčil pouze smotané, ale takhle to nemám rád. Lupou jsem zkoumal, jestli tam jsou všechny žíly a jestli není žádná zkroucená. :shock:
Je ale pravdou, že FI-28/38 a asi výš mají speciální tvar svorek (do oblouku) aby styčná plocha byla co největší. A vyzkoušel jsem na kusu kabelu, po utažení dráty nelisují v jednom místě (jako třeba obyčejná čokoláda pod šroubem), ale pěkně po celé ploše...

Ale až mi přijdou vidličky, stejně to předělám.
Odpovědět