Atohm Zef Max

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Atohm Zef Max

Příspěvek od soundgarden »

Výborný kábel za rozumnú cenu je veľmi rýchly, hladký muzikálny žiadna ostrosť , má veľa detajlov a veľký priestor, mne veľmi pomohol pri podpriemerných nahrávkach, stratilo sa zrno a agresivita celkovo sa zvuk prečistil a spevnil
Odporúčam si ho vypočuť :thumbup:


http://www.nisel.sk/?p=7481
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Atohm Zef Max

Příspěvek od wolf »

Presne ako vravíš .... hrám s ním asi 2 r. ... skvelý kábel za tie prachy
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Atohm Zef Max

Příspěvek od soundgarden »

... máš alebo niekto, skúsenosť so signálovým ATOHM MODUL XLR Cable alebo RCA ???
od Zef Maxa sa nemôžem odtrhnúť ^:)^ ^:)^ ^:)^
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Atohm Zef Max

Příspěvek od timcs »

Nechcem Vám brať radosť, ale ak to spočítam tak mi cena 2,5m setu vychádza na 314€ (kábel 45€/m, 8x banánik/vidlička 10€/ks, 2ks splitter 4,5€/ks). Podľa recenzií je tento kábel za túto sumu veľmi dobrý, nemám porovnanie v tej istej cennovej hladine káblov, avšak za túto sumu sa už v bazarových ponukách dá nájsť určite aj lepší kábel. Na porovnanie poslúžil môj kábel v podpise a 2x4mm medená dvojlinka Sony zo 70-80 rokov. Nebudem sa rozpisovať aký bol rozdiel medzi jednotlivými káblami, len v krátkosti, Athom sa mi javil oproti môjmu a Sony plochý s menším priestorovým zobrazením, s menej detailami a menšou dynamikou. To je len môj subjektívny názor, každému sa páči niečo iné.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Atohm Zef Max

Příspěvek od sartel »

Ano, doporučím i signálové kabely. Agresivita je po nich ještě více fuč, zrno se odzrní, zvuk pevný až betonový, prostor rozšířený i do skříní a šuplíků. Strašně rychlé kabely. Za cenu kapesného 15letého hošíka není co řešit :thumbup:
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Atohm Zef Max

Příspěvek od soundgarden »

timcs píše:Nechcem Vám brať radosť, ale ak to spočítam tak mi cena 2,5m setu vychádza na 314€ (kábel 45€/m, 8x banánik/vidlička 10€/ks, 2ks splitter 4,5€/ks). Podľa recenzií je tento kábel za túto sumu veľmi dobrý, nemám porovnanie v tej istej cennovej hladine káblov, avšak za túto sumu sa už v bazarových ponukách dá nájsť určite aj lepší kábel. Na porovnanie poslúžil môj kábel v podpise a 2x4mm medená dvojlinka Sony zo 70-80 rokov. Nebudem sa rozpisovať aký bol rozdiel medzi jednotlivými káblami, len v krátkosti, Athom sa mi javil oproti môjmu a Sony plochý s menším priestorovým zobrazením, s menej detailami a menšou dynamikou. To je len môj subjektívny názor, každému sa páči niečo iné.
ja som skúšal kopec káblov a radovo oveľa drahšie, ale na Zef MAX nedám dopustiť u mňa No.: 1 !!!! sadlo si to Neskutočne !!! mám Hegel H 160 a ELAC FS 407 ešte aj hlasitosť o nejaký db išla Hore
Maximálna Spokojnosť !!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Atohm Zef Max

Příspěvek od aretax »

Káble sú výlučne o zladení s prístrojmi. Nie o cene.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Atohm Zef Max

Příspěvek od timcs »

soundgarden píše:
timcs píše:Nechcem Vám brať radosť, ale ak to spočítam tak mi cena 2,5m setu vychádza na 314€ (kábel 45€/m, 8x banánik/vidlička 10€/ks, 2ks splitter 4,5€/ks). Podľa recenzií je tento kábel za túto sumu veľmi dobrý, nemám porovnanie v tej istej cennovej hladine káblov, avšak za túto sumu sa už v bazarových ponukách dá nájsť určite aj lepší kábel. Na porovnanie poslúžil môj kábel v podpise a 2x4mm medená dvojlinka Sony zo 70-80 rokov. Nebudem sa rozpisovať aký bol rozdiel medzi jednotlivými káblami, len v krátkosti, Athom sa mi javil oproti môjmu a Sony plochý s menším priestorovým zobrazením, s menej detailami a menšou dynamikou. To je len môj subjektívny názor, každému sa páči niečo iné.
ja som skúšal kopec káblov a radovo oveľa drahšie, ale na Zef MAX nedám dopustiť u mňa No.: 1 !!!! sadlo si to Neskutočne !!! mám Hegel H 160 a ELAC FS 407 ešte aj hlasitosť o nejaký db išla Hore
Maximálna Spokojnosť !!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Aké káble si skúšal, ak to nie je tajnosť?
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Atohm Zef Max

Příspěvek od soundgarden »

aretax píše:Káble sú výlučne o zladení s prístrojmi. Nie o cene.
Presne tak !!!! Mne to Neskutočne sadlo ako keď vymeníš komponet alebo bedne \m/
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Atohm Zef Max

Příspěvek od soundgarden »

timcs píše:
soundgarden píše:
timcs píše:Nechcem Vám brať radosť, ale ak to spočítam tak mi cena 2,5m setu vychádza na 314€ (kábel 45€/m, 8x banánik/vidlička 10€/ks, 2ks splitter 4,5€/ks). Podľa recenzií je tento kábel za túto sumu veľmi dobrý, nemám porovnanie v tej istej cennovej hladine káblov, avšak za túto sumu sa už v bazarových ponukách dá nájsť určite aj lepší kábel. Na porovnanie poslúžil môj kábel v podpise a 2x4mm medená dvojlinka Sony zo 70-80 rokov. Nebudem sa rozpisovať aký bol rozdiel medzi jednotlivými káblami, len v krátkosti, Athom sa mi javil oproti môjmu a Sony plochý s menším priestorovým zobrazením, s menej detailami a menšou dynamikou. To je len môj subjektívny názor, každému sa páči niečo iné.
ja som skúšal kopec káblov a radovo oveľa drahšie, ale na Zef MAX nedám dopustiť u mňa No.: 1 !!!! sadlo si to Neskutočne !!! mám Hegel H 160 a ELAC FS 407 ešte aj hlasitosť o nejaký db išla Hore
Maximálna Spokojnosť !!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Aké káble si skúšal, ak to nie je tajnosť?
Nordost, AudioQuest, The Chord, Chrystal cable, DH Labs, KrautWire nevravím, že sú zle, ale mne najviac sadli Zef Maxi !!! za vypočutie nič nedáš iba zálohu €
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Atohm Zef Max

Příspěvek od timcs »

aretax píše:Káble sú výlučne o zladení s prístrojmi. Nie o cene.
Ja sa neriadim cenou, ale zvukom. :razz:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Atohm Zef Max

Příspěvek od timcs »

soundgarden píše:
timcs píše:
soundgarden píše:
ja som skúšal kopec káblov a radovo oveľa drahšie, ale na Zef MAX nedám dopustiť u mňa No.: 1 !!!! sadlo si to Neskutočne !!! mám Hegel H 160 a ELAC FS 407 ešte aj hlasitosť o nejaký db išla Hore
Maximálna Spokojnosť !!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Aké káble si skúšal, ak to nie je tajnosť?
Nordost, AudioQuest, The Chord, Chrystal cable, DH Labs, KrautWire nevravím, že sú zle, ale mne najviac sadli Zef Maxi !!! za vypočutie nič nedáš iba zálohu €
Mal som ich zapožičané od známeho. Okrem mojez zostavy sme ich porovnávali aj v drahšej zostave, ale ja som neprišiel na ich chuť. Však ako som písal , nie sme rovnaký.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
marekg
Příspěvky: 38
Registrován: 13 kvě 2011 12:02

Re: Atohm Zef Max

Příspěvek od marekg »

Suhlas s Aretaxom. Nema vyznam polemizovat nad tym, ci lepsi alebo horsi kabel. Pokial je konstrukcne/technicky zvladnuty (a to ZEF je) tak je to skor o tom, ako si v zostave sadne. ZEF aj ZEF MAX som porovnaval a obidva su vyborne kable a v mojej zostave boli v niektorych pripadoch ovela lepsie ako znamejsie znacky v cenach 300-800 EUR. Raz za cas si clovek chce spravit radost a proste nieco kupit a pri tejto prilezitosti som uvazoval aj nad vymenou repro kablov. Porovnaval som ZEF MAX s drahsimi napr. XLO Ref alebo Cardas Neutral Ref a tie mali v niektorych oblastiach svoj prinos. Tu sa ale bavime o nasobkoch ceny a to aj v pripade bazaru. Doteraz hram spokojne so ZEF MAX.
Odpovědět