Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od bigjoe »

Když už jsem se takto pustil do těchto kabelů, tak mne napadlo, že vám sem přepíšu hodnocení kabelů z německého "Stereoplay" (11/2010) . Samozřejmě, že takovýto žebříček neplatí absolutně, ale nějakou vypovídající hodnotu má, protože to dělají stejní lidé ve stejném (akusticky) prostředí. Berme to jen jako "nápovědu". Snad to někomu pomůže.

První číslo = počet bodů. Při rovnosti bodů je pořadí podle abecedy. V závorce jsou ceny v Eurech.
Dále v tomto časopisu kabely zařazují do tří skupin, podle charakteru zvuku (barva bodů).
Modrá = precizní, analytický
Zelená = neutrální
Fialová = teplá, silný bas

KABELY SIGNÁLOVÉ (1m pár):

20 - Kimber Kable KS 1036 (2800) = Stereoplay Referenz
20 - Nordost Valhalla (4000) = Stereoplay Referenz
19 - Nordost Tyr (1600)
18 - Crystal Cable Reference (1500)
18 - Kimber Kable KS 1030 WBT 0108 (1800)
18 - Kimber Kable KS 1026 (1700)
18 - NBS Monitor III (2560)
17 - Kimber Kable Select 1016 (1000)
17 - Transparent MusicLink Ultra (1300)
16 - Audioquest Amazon (2600)
16 - Chord Company Signature (1000)
16 - Crystal Cable Connect (750)
16 - Fadel Art Aphrodite IC (780)
16 - Kimber Kable KS 1021 WBT 0108 (1130)
16 - MIT AVt MA NF (800)
16 - Nordost Frey (800)
16 - NBS Monitor IV (1540)
16 - Wire World Gold Eclipse III (2100)
15 - Goldkabel executive Cinch (600)
15 - Nordost Heimdall (550)
15 - Transparent MusicLink Super (770)

Ještě nějaké vybrané známé kabely např.

14 - Crystal Cable Micro (470)
14 - Kimber Kable KS 1011 WBT 0108 (670)
12 - Audioquest Python (650)
10 - Crystal Cable Piccolo (300)
10 - in-akustik NF 1302 (340)
10 - Oelbach XXl Series 100 (350)
10 - Wire World Polaris III+ (520)
08 - Kimber Kable PBJ Jubilee Edition (195)
06 - Kimber Kable Hero (190)
06 - Kimber Kable PBJ (105)
06 - Oelbach XXL Series 2 (150)
04 - Kimber Kable Tonik (100)
04 - Kimber Kable Silver Streak (300)

Doufám, že to někomu pomůže, nebo, že si to aspoň se zájmem přečtete (píšu to půl dne).
Teď se pustím do repro kabelů x_x
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Nordost

Příspěvek od bigjoe »

Když už jsem se takto pustil do těch kabelů, tak mne napadlo, že vám sem přepíšu hodnocení kabelů z německého "Stereoplay" (11/2010) . Samozřejmě, že takovýto žebříček neplatí absolutně, ale nějakou vypovídající hodnotu má, protože to dělají stejní lidé ve stejném (akusticky) prostředí. Berme to jen jako "nápovědu". Snad to někomu pomůže.

První číslo = počet bodů. Při rovnosti bodů je pořadí podle abecedy. V závorce jsou ceny v Eurech.
Dále v tomto časopisu kabely zařazují do tří skupin, podle charakteru zvuku (barva bodů).

Modrá = precizní, analytický
Zelená = neutrální
Fialová = teplá, silný bas

KABELY REPRODUKTOROVÉ (2 x 3m):

20 - Nordost Valhalla LS (9000) = Stereoplay Referenz
19 - Fadel Art Coherence SC One Duo (8545)
18 - Kimber Kable KS 3035 (5900)
18 - Nordost Tyr LS (5600)
17 - Kimber Kable KS 3033 (3100)
15 - Fadel Art Aphrodite SC Duo (2040)
15 - in-akustik black&white LS A 1 (3300)
15 - MIT AVt MA LS (2250)
15 - Nordost Frey LS (2500)
15 - Transparent MusicWave Ultra (3140)
14 - Goldkabel executive LS 440 (1500)
13 - HMS Concertato (880)
13 - Siltech Classic Anniversary 220 L (1120)
13 - Van den Hul Revelation Hybrid (1100)
12 - Gold Kabel Matrix (1100)
12 - Straight Wire Espressivo (1080)
12 - Transparent MusicWave Super (1830)
12 - Nordost Heimdall LS (1750)
12 - Wire World Equinox 6 (1050)




Ještě nějaké známé kabely od Kimber

11 - Kimber Kable 12 TC All Clear (900)
10 - Kimber Kable 8 TC All Clear (660)
10 - Kimber Kable 12 TC (720)
09 - Kimber Kable 8 TC White/Clear (550)
08 - Kimber Kable Monocle X (1100)
07 - Kimber Kable 4 TC All Clear (390)
04 - Kimber Kable 8 PR (165)
04 - Kimber Kable 4 PR (120)

Takže to je snad vše. Pokud by byly nějaké dotazy, rád zodpovím.

Kdyby měl někdo zájem, tak mailem mohu přeposlat testy (Stereoplay) Nordost - Valhalla, Tyr, Frey, Heimdall - jak signálových, tak repro.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nordost

Příspěvek od Mark Levinson »

Doufám, že to někomu pomůže, nebo, že si to aspoň se zájmem přečtete (píšu to půl dne).
Bigjoi,
díky za ten přehled, určitě je to přínos pro lidi co se rozhodují a neví který kabel vyzkoušet (i pro ty co už blbě koupili :lol:). To je pokus o vtip, doufám, že se nikdo neurazil.
Žebříčky nejsou dogma, ale berlička, která může ledacos napovědět (netestují to "autocenzura", že?), jak píše výše Bigjoe.
Pro větší přehled by nebylo špatné uvést zde i žebříčky z jiných tiskovin, co myslíte?
Bigjoi, ještě jednou díky za tu piplačku :clap:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Nordost

Příspěvek od winelover »

Díky za pěkný přehled. Tím jedním prstem to muselo dát strašnou práci. :lol:
Jo a musím konstatovat, že mi to taky dost pomohlo - psychicky se vyrovnat se současným stavem bankovního účtu po obměně kabeláže. :roll:
Tak ještě jednou díky! wl
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Nordost

Příspěvek od bigjoe »

2winelover: co to meleš o jednom prstu [-x ??? Ukazováčky mám dva !!! :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Nordost

Příspěvek od bigjoe »

O hifi časopisech.
Nejdřív si musíme v časopisech udělat trochu jasno.
USA - zde je samozřejmě větší množství časopisů, ale nejuznávanější je STEREOPHILE o kterém se vždy tvrdilo, že je to nejobjektivnější časopis světa. Myslím, že objektivita v testech je zachována, ale co se týká jejich přehledu "RECOMENDED COMPONENTS" (vychází vždy v dubnu a říjnu), tak tam je to především o USA provenienci. Jejich hodnocení je vždy takové, že výrobky zařazují do tříd "A - max. D". Poslední časopis mám 10/10 a tam už rubrika doporučených kabelů není.
ANGLIE - tady vévodí WHAT HI-FI a HI-FI CHOICE. Bývaly doby, kdy hodnocení v těchto časopisech bylo objektivní a zajímavé, ale už hezkých pár let je to pěkná nuda a je to nacionálnější než německé časopisy. Největší hřích při testování v těchto časopisech je vyšší cena - okamžitě body dolů. Za rok 2010 byly vyhodnoceny jako nejlepší: Síťový kabel za £40 Merlin Tarantula MK6, nejlepší analogový signálový kabel za £40 Chord Company CrimsonPlus a nejlepší repro kabel za £6 (doufám, že je to cena za metr) Chord Carnival SilverScreen. V této kategorii "většinou" vládne Chord a Qed za librové položky (pokud si někdo myslí, že právě objevil Ameriku a že soudruzi z Anglie mu pomohli najít zvukovou nirvánu za malý peníz, tak ať to zkusí - já už mám toto dávno za sebou). Ostrovní Hifi uznávám, ale jejich časopisy ne.
NĚMECKO - dříve hodně nacionální hodnocení, dnes už v přijatelné míře (stejné je to všude na světě). Tři nejznámější časopisy jsou AUDIO, STEREOPLAY a STEREO. Přičemž minimálně dva (STEREOPLAY a AUDIO) vlastní jeden majitel, takže trh mají rozdělený a firmu, kterou se zaobírá jeden časopis neuvidíte ve druhém atd. Např. ELECTROCOMPANIET je testovaný ve STEREOPLAY, ale v AUDIO nikdy ani řádek. Když jsem psal tu tabulku kabelů ze STEREOPLAY, tak mi bylo divné, že tam není ani jeden CARDAS a až na jednu výjimku ani AUDIOQUEST, což by si jistě zasloužily. Tak je to prostě tímto "parcelováním". Samozřejmě komercí (SONY atd.) se zabývají všichni vstříc masám. AUDIO v současné době neuvádí žádný přehled testovaných a doporučených kabelů, takže zbývá STEREO. Poslední časopis mám 9/10 a tam žebříček je, takže vám z něj něco opíšu.
ČESKO - škoda mluvit. Nevím jestli je to tím, že jsme opravdu tak malá země, že by se neuživil nikdo psaním o čistém HIFI, ale na druhou stranu když vyplavou zprávy jak to chodí v tomto "rybníčku", kde si pár šikulů nahrává mezi sebou a zákazník a objektivita je to poslední co je zajímá, tak se není co divit.
Když vycházel HIGHEND REPORT, tak mi vždy zavolali z redakce a já jsem jich bral 5-6 i pro kamarády, kteří na něj čekali a ptali se kdy už bude, ale nedávno jsem s redakcí mluvil a prý je asi definitivní konec. Na Netu se mi líbí např. AUDIODROM. Za test silových kabelů si zaslouží velkou poklonu :ymapplause: . Také si myslím, že tento test hodně ovlivnil názory "nevěřících". I na ostatních článcích je cítit to správné hifistické srdce (tyto články mne baví jako dřív články L. Vlka). Např. u HIFI VOICE se mi líbí kolonka HI-FI STUDIA, která je rozdělená na: HI-FI STUDIA a DOPORUČENÁ STUDIA :D .
Ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak mne nenapadá podle čeho se to dělí...
Takže toto je k časopisům. Nemám patent na rozum, takže toto berte jako můj subjektivní pohled.
Zítra něco opíšu o kabelech ze STEREO (až manželka půjde do práce a bude tady ten nááádhernej klídek).
Howgh bigjoe :silent:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Nordost

Příspěvek od bigjoe »

Tak si říkám, že tento příspěvek "O HIFI časopisech" nemá ve vlákně NORDOST co dělat. takže prosím adminy o zvážení a třeba založení nového vlákna. Pokud tak učiníte, tak vymažte 2 poslední věty, aby to nebylo mimo mísu. Zrovna tak to kopírování žebříčků kabelů - patří sem ? Rozhodněte :?: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Nordost

Příspěvek od bohus »

Sem nebo jinde, to je celkem jedno, je to kus dobré práce a ta se nesmí ztratit. :thumbup:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Nordost

Příspěvek od bigjoe »

O.k. takže plním, co jsem slíbil a vkládám opsaný žebříček kabelů z německého STEREO. Mám časopis 09/2010, ale jak jsem koukal, tak testy některých kabelů jsou až 10let staré. Mimo jiného se domnívám, že STEREO z německých časopisů asi nejvíc "popostrkává" německé výrobky, ale pokud tento časopis znáte, tak si musíte udělat obrázek sami. Neopisoval jsem všechno - některé "orientální" značky, které u nás vůbec nejsou a ani je neznám - jsem vynechal.

STEREO 09/10

SIGNÁLOVÉ KABELY (2 x 1m)

Ceny v Eurech, pořadí podle abecedy

HEAVEN`S GATE (NEBESKÁ BRÁNA)

Black & White NF-A1 (od 2100)
Cardas Clear (2560)
Cardas Golden Reference (1582)
HMS Gran Finale (870 cinch, XLR 1460)
Goldkabel Executive (600 cinch, XLR 700)
HMS Gran Finale Jubilee (1150 cinch, XLR 1800)
HMS Sestetto MK III (610)
Kimber Select KS-1020 (920)
Kimber Select KS-1030 (1800)
Kimber Select KS-1130 (2060)
Kimber Select KS-1036 (2780)
Nordost Valhalla (od 4300 - té ceně a tomu „od“ nerozumím, pokud je daná délka)
Siltech Classic A 770i (1780)
Streight Wire Virtuoso R (800)

PROFI KLASSE

Audioquest Columbia (450)
Cardas Crosslink (140)
Kimber Select KS-1010 (550)
Mogami Pure Resolution (215)
Mogami Absolute Pure (od 300)
Streight Wire Solo (390)
Supra EFF-ISL (150)
Supra Sword ISL (600)

AUFSTEIGER KLASSE (POKROČILÉ)

In-Akustik NF-202 (150)
In-Akustik NF-102 (110)
Kimber Timbre (od 120)
Oelbach NF-14 Master (76)
Oyaide PA-02 (160)
Streight Wire Encore II (170)
VDH Source Hybrid (100)

REPRO KABELY (2 x 3m)

HEAVEN`S GATE

Cardas Golden Reference (3670)
HMS Gran Finale Jubilee (3600)
HMS Fortissimo (1400)
Kimber Select 3033 (2650)
Kimber Select 3035 (5900)
Kimber Select 3038 (15000)
Neyton Frankfurt LS (1935)
Neyton Nürnberg LS (1160)
Nordost Valhalla (10500 - testováno v r.2001, mezi tím se cena změnila)
Supra Sword 3.0 (800)

PROFI KLASSE

In-Akustik LS-1108 (510)
Kimber 8VS (25 - metráž)
Mogami Ultra Pure (235)

AUFSTEIGER KLASSE (POKROČILÉ)

Cardas Crosslink (300)
In-Akustik LS-502 (230)
VDH D-532 Hybrid (165)
VDH CS 122 Hybrid (15)

Takže to je vše. Obrázek si musíte udělat sami, ale snad vám to v něčem pomůže, nebo aspoň zaujme.
HIFI zdar. bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
davidsound

Re: Nordost

Příspěvek od davidsound »

K tem casopisum v UK, bych se spise soustredil na tyhle dva
Hifi World
Obrázek

Hifi+
Obrázek

Popripade jeste tenhle
Hifi News
Obrázek

What Hifi a Hifi Choice jsou takove hifi bulvary, takove lepsi ceske stereo
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od Mark Levinson »

bigjoe píše:Tak si říkám, že tento příspěvek "O HIFI časopisech" nemá ve vlákně NORDOST co dělat. takže prosím adminy o zvážení a třeba založení nového vlákna. Pokud tak učiníte, tak vymažte 2 poslední věty, aby to nebylo mimo mísu. Zrovna tak to kopírování žebříčků kabelů - patří sem ? Rozhodněte :?: .
(Edit by ML)
Bigjoe má pravdu, lépe bude tomuto zajimavému tématu založit samostatné vlákno.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od Mark Levinson »

Mimo jiného se domnívám, že STEREO z německých časopisů asi nejvíc "popostrkává" německé výrobky, ale pokud tento časopis znáte, tak si musíte udělat obrázek sami.
Jak píše Bigjoe,
Němci opravdu více tlačí vlastní výrobky, ale nikdy by nepochválili vyložený šmejd. Řekl bych to asi takhle, že pokud jsou dva výrobky stejně dobré a jeden bude třeba z Anglie a druhý bude Německý, tak ten Německý dostane o pár bodíku navíc. Toto pravidlo platí asi obecně na všechny země, bych řekl. Pokud se zajímám o reference na nějaký konkrétní výrobek, třeba z USA, tak se podívám do anglických a německých časopisů. Nebo když mne zajímá německý výrobek, tak kouknu do amerických a anglických časopisů atd..
Tohle je můj názor, nevím jak to vidíte Vy?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od bigjoe »

Ano, tohle podepíšu a takto to dělám i já. Ovšem to jsme stále ve "vytipovacím" kole. Následuje kolo "vyhledávací", t.j. kde je možno si komponent poslechnout a teprve potom nastává kolo "rozhodovací", které je někdy horší než porodní bolesti ~x( (hlavně pro nerozhodné typy hifistů) :lol: .
Ještě bych chtěl upozornit na různé tituly, pod názvy "Editor`s Choice", "Tip redakce", "Produkt roku", "EISA" atd. které mají význam asi jako medaile z regionálního koštu u vína, kde nikdy nevíte kdo s kým kamarádí a kolik fůr hnoje mu za dobré hodnocení slíbil :lol: .
Při výběru dejte vždy na svůj vkus, ale jestliže máte nějakého dobrého a zkušeného kamaráda o kterém víte, že "to" slyší, tak proč ne, ale stejně není zaručeno, že váš vývoj se ubírat správným směrem a nikdy se nedopídíte klasiky (např.) a zůstanete u metalu. Jo, jo - jsou to dilemata :-ss .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od Mark Levinson »

Chtěl bych zde doplnit ještě dvě značky, které přibyly v kategorii Heaven's Gate.
Bigjoe, nemám to tak precizní, ale je to jen aktualizace. Možná by bylo dobré vložit to do Tvého celkového seznamu, když už jsi se s tím tak piplal dvěma prsty ;).

STEREO 06/2011

HEAVEN`S GATE (NEBESKÁ BRÁNA)

SIGNÁLOVÉ KABELY (2 x 1m)
Furutech - Lineflux, (1.626,-€-chinch, 1.840,-€-XLR)
WireWorld - Eclipse 6, (500,-€)

REPROKABELY (2x3m sada včetně koncovek)
Furutech - Speakerflux (2.580,-€)
WireWorld - Eclipse 6 (1.800,-€)
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od Mark Levinson »

Tady je zmíňovaný Furutech.
Tady Speakerflux:
Obrázek


A tady Lineflux v provedení XLR:
Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od bigjoe »

Chtěl bych zde doplnit ještě dvě značky, které přibyly v kategorii Heaven's Gate.
Bigjoe, nemám to tak precizní, ale je to jen aktualizace. Možná by bylo dobré vložit to do Tvého celkového seznamu, když už jsi se s tím tak piplal dvěma prsty ;).


No, já to tam vložit nemůžu - nedostanu se zpětně do textu. Je to tak ?
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od Mark Levinson »

Je to tak, zpět do textu se už nedostaneš. Myslel jsem to spíše tak, že to máš někde uložené a vložíš to do seznamu a třeba vložíš znovu. Nechtěl jsem vrtat do Tvého díla a vkládat to tam bez dovolení ;)
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od bigjoe »

O.k. uložené to nemam. Klidně to tam vlož, je to informativní záležitost, nic osobního, takže máš zelenou navždy. Aspoň to takto můžeme udržovat aktuální. Díky :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od Mark Levinson »

S laskavým svolením Bigjoe jsem aktualizoval žebříček kabelů:
STEREO 6/2011

SIGNÁLOVÉ KABELY (2 x 1m)

Ceny v Eurech, pořadí podle abecedy

HEAVEN`S GATE (NEBESKÁ BRÁNA)

Black & White NF-A1 (od 2100)
Cardas Clear (2560)
Cardas Golden Reference (1582)
Furutech - Lineflux, (1.626,-€-chinch, 1.840,-€-XLR)
HMS Gran Finale (870 cinch, XLR 1460)
Goldkabel Executive (600 cinch, XLR 700)
HMS Gran Finale Jubilee (1150 cinch, XLR 1800)
HMS Sestetto MK III (610)
Kimber Select KS-1020 (920)
Kimber Select KS-1030 (1800)
Kimber Select KS-1130 (2060)
Kimber Select KS-1036 (2780)
Nordost Valhalla (od 4300 - té ceně a tomu „od“ nerozumím, pokud je daná délka)
Siltech Classic A 770i (1780)
Streight Wire Virtuoso R (800)
WireWorld - Eclipse 6, (500,-€)

PROFI KLASSE

Audioquest Columbia (450)
Cardas Crosslink (140)
Kimber Select KS-1010 (550)
Mogami Pure Resolution (215)
Mogami Absolute Pure (od 300)
Streight Wire Solo (390)
Supra EFF-ISL (150)
Supra Sword ISL (600)

AUFSTEIGER KLASSE (POKROČILÉ)

In-Akustik NF-202 (150)
In-Akustik NF-102 (110)
Kimber Timbre (od 120)
Oelbach NF-14 Master (76)
Oyaide PA-02 (160)
Streight Wire Encore II (170)
VDH Source Hybrid (100)

REPRO KABELY (2 x 3m)

HEAVEN`S GATE

Cardas Golden Reference (3670)
Furutech - Speakerflux (2.580,-€)
HMS Gran Finale Jubilee (3600)
HMS Fortissimo (1400)
Kimber Select 3033 (2650)
Kimber Select 3035 (5900)
Kimber Select 3038 (15000)
Neyton Frankfurt LS (1935)
Neyton Nürnberg LS (1160)
Nordost Valhalla (10500 - testováno v r.2001, mezi tím se cena změnila)
Supra Sword 3.0 (800)
WireWorld - Eclipse 6 (1.800,-€)

PROFI KLASSE

In-Akustik LS-1108 (510)
Kimber 8VS (25 - metráž)
Mogami Ultra Pure (235)

AUFSTEIGER KLASSE (POKROČILÉ)

Cardas Crosslink (300)
In-Akustik LS-502 (230)
VDH D-532 Hybrid (165)
VDH CS 122 Hybrid (15)
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od MB »

Kluci, už fakt nie, ja vždy dostavam depku ked vidim tento rebríček... ~x(
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od bigjoe »

Jo, jo, chlapče, nejen Kuzmou živ je hifista :-B
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od winelover »

MB píše:Kluci, už fakt nie, ja vždy dostavam depku ked vidim tento rebríček... ~x(
Netřeba se znepokojovat, ber to jako inspiraci! :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
T.Hresil
Příspěvky: 38
Registrován: 30 črc 2011 20:02

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od T.Hresil »

Zdravím pánové...
Jen tak pro zajímavost... Aktualizace žebříčku po těch letech nějaká existuje, nebo toto téma zaniklo i v odborných časopisech?
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od Pavel M. »

T.Hresil píše: 21 črc 2019 21:13 Zdravím pánové...
Jen tak pro zajímavost... Aktualizace žebříčku po těch letech nějaká existuje, nebo toto téma zaniklo i v odborných časopisech?
Tak to by mě upřímně taky zajímalo :-)
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od parnass »

Pavel M. píše: 18 srp 2019 15:50
T.Hresil píše: 21 črc 2019 21:13 Zdravím pánové...
Jen tak pro zajímavost... Aktualizace žebříčku po těch letech nějaká existuje, nebo toto téma zaniklo i v odborných časopisech?
Tak to by mě upřímně taky zajímalo :-)
květnové číslo stereo.de
kabely 2.jpg
kabely 1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od lachim »

zvláštní výběr, že?
hodnocení .... :crazy:
(proto jsem někdy v roce 18 přestal úplně tyto DE-časopisy kupovat)
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od aretax »

Každý, kto má nejaké skúsenosti s káblami vie, že hodnotiť ich a "ukladať" do tabuliek je nezmysel. Každá zostava si vyžaduje inú kabeláž a univerzálny kábel neexistuje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od PTK »

Výběr hodnocené kabeláže je opravdu velmi zvláštní.
Ale příspěvek Parnasse mne donutil prohlédnout si květnová čísla stereo.de a stereoplay.de. Oba časopisy jsou bohužel spíš velkou reklamní plochou, užitečné jsou snad jen recenze na CD..
Quentin

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od Quentin »

No, je jasné, že žádný časopis nemá 100% objektivní tabulku skvělých či méně skvělých kabelů a jiných nesmyslů.
Ale přiznejme si, že jisté vodítko to je...

Je ale vtipné, že pokud tam nenajdeme právě ten svůj snový kabel/přístroj, tak je zle, ale když ho tam naopak najdeme, tak to všem dáváme na odiv... =))
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od terahera »

Japex :thumbup: :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
T.Hresil
Příspěvky: 38
Registrován: 30 črc 2011 20:02

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od T.Hresil »

japex:
Bohužel..., spousta těch "snových" aparátů je cenově z takové říše snů, že je nikdy mít naprostá většina z nás nebude a když ano, tak budeme chtít zas něco dalšího "snového" ... =))
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od parnass »

lachim píše: 21 dub 2020 07:10 zvláštní výběr, že?
hodnocení .... :crazy:
(proto jsem někdy v roce 18 přestal úplně tyto DE-časopisy kupovat)
já bych odhadoval, že to není žádný extra "výběr" prostě dali kabely, které testovali do dvou kategorií (řekněme high end - jejich heavens gate) a hifi (jejich profi klasse) jinak je nebodují a mají je seřazené podle abecedy... nijak zavádějící mi to nepřijde
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
kychtax

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od kychtax »

Já bych kabely rozdělil třeba do 4 kategorii a v každé může kabel sednout líp nebo hůř v daném okamžiku a sestavě.
1. kably z obi.
2. lepší kably než z obi, low cost od výrobců hifi
3. výborné kabely za "lidovku", v poměrech hifi třeba od 5 do 40tis za kabel.
4. "maserati" kabely, nad 100 tis za kabel. špičkové, plné zážitků s špičkovým zvukem. Určitě jsou velmi kvalitní.
:smile:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Kabely-hodnocení dle odborného tisku

Příspěvek od aretax »

Zabudol si na kategóriu TOP:
- viazací drôt
- ostnatý drôt
- žiletkový drôt
- tienenie z pletiva na králiky
- kvalitné tienenie z pozinkovaného pletiva
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět