Báje o směrových kabelech

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Báje o směrových kabelech

Příspěvek od Zdeny »

Vím, že rozpoutám neknečný flamewar, který skončí banem a zamčením vlákna :lol: Přesto jdu do toho, protože mi to nedá :lol:

Odku začít? Snad tím, že na tohle mě nedostanou. Od okamžiku, co jsem tohle téma někde zahlídnul, jsem se musel držet zpátky. Na nesmysly nejsem až tak moc náchylný věřit. Jakožto VŠ chemik trošku něco vím o prvcí, jejich strukturách a pod. Také si pamatuji něco o tom, že existuje jakýsi Ohmův zákon a kvantizační teorie. Ale nepamatuji si, že by nás ve fyzioce či chemii profesoři učili něco o šíření proudu ve vodiči jen jedním směrem. Nemluvmě o přechodech polovodičů a dokonce ani 1/4 vodičů či 3/4 vodičů, co mají v Rusku :lol:
Až dnes se mi podařilo dostat se do uznávané kolébyk vědy, kterou je bezesporu Centrum pokrokových technologií v Olomouci. Kdo z vás tam byl, tak potvrdí, že pracoviště je pro laika něco, jako kdyby se náhle ocitnul na Marsu a setkal se tams ufony. Mně to tak aspoň připadalo, ale z přeludů jsem byl vyveden průvodcem po tomto pracovišti, který mě ubezpečil, že jde o tvrdoiu faktickou realitu a nic se mi nezdá. Pán nebyl žádný hej nebo počkej, byl to muž středního věku, pyšnící se titulem Ing2RNDr XY PhD. Takže má 3 vysoké školy a věnuje se výzku a přednáškové činnosti. Jeho pracoviště je u atomového mikroskopu. Nikdy jsem jak živ nic podobného neviděl, natiož abych měl představu, k čemu to slouží a jak to funguje.S neskutečným enthusiasmem nám byly objasňovány principy a postupy optických mikroskopických metod, jejich vyhodnocovánía mě zaujala nejvíce informace o tom, jak se snímá struktura například aminokyselin, které-jak všichni víme-stojí za naší genovou výbvou - stručně řečeno (DNA). A když už byla přednáška po 3 hodinách u konce a nastal čas pro diskuzi, položil jsem dotaz i já a zeptal se, zdali je možné, aby se střídavý elektirkcý produ šířil vodičem v jednom směru lépe, než v opačeném.

Můj doatz vyvolval kulantě řečeno němý údiv na tváři tohoto vzdělaného muže. Následovala asi 10 minutová odpověď, z níž jsem si byl schopen zapamatovat to, čemu jsem rozumně - je to nesmysl a žádný dosud na světě známý vodič proudu v normálních podmínkách nepovede produ jedním směrem lépe, než opačným. Samosebou jsem oponoval, že jsem to četla uvedl příklad věhalsných společností, vyrábějící kabeláž pro nás-bašťouny-co jsem náchylní věřit propagandě a klamné reklamě, že to tk být musí, jinak by přesi výrobce neprodával kebal se směrovým označením aještě by se tím nepyšnil! Nicméně učenec znovu předložil argumenty a již jsem neměl dalších dotazů. Lidi, je to blábol, nesmysl, výmysl chorého mozku a nic tomu nepomůže teorie o superdlouhých klrystalech mědi s čistotou na 5 devídetl.

Já po dnešku nemám nejmenší pochybnosti o tomto neexistujícím fenomenu, ale největší radost mám z toho, že jsem tomhle žvástu nikdy neuvěřil.

Když už jsem u té návštěvy tohoto pracoviště, tak uvedu, že jsem navštívili katedru analytické chemie a dalších X kateder, kde jsme mj., narazili na téma nanop-cokoliv. Dnes co není nano, není in. Jistá paní inženýrka nám dala výklad o nanočásticích - konkretně o nanostříbru. To znáte taky asi všichni, protože jste jistě narazili na trhu na ponožku s antibakteriálním účinkem. Ojojoj! Tohle mě zaujalz praktického hlediska a položil jsem dotaz, zdali to u ponožek funguje. Co myslíte? Není to tak jednoduché. Původně byly ponožky s nanočásticemi stříbra vyvinuty pro U.S. Army a tam se také používají. Trik je v tom, že v boji si voják nohy nemyje. Nemá čas a nemá kde. Aby mu za pár dní neuhnily nohy, hledali vědci cestu, jak tomu zabránit. I přišlo ke slovu stříbro, které - jak opět všichni víme-má silné antibakteriální účinky. Jenže - aby to fungovalo, tak se pnožky s nanočásticemi stříbra nemsí vyprat, naopak, nemsí se z nohy 14 dní sunadrt. Už chápete? Opět klamná reklama a podovod na spotřebitele, který připaltí nemalopu sumu a antibakteriální fusky s Ag, ale nikod mu neřekne k tomu A) i to B) - pracuje to tak a tak.
Doma jsem si podal ZN - zlepšovací návrh - za troje stříbrné fusky nechť mi vždy žena místo nich koupí jedno cédéčko :lol: Efekt bude jasný a nebudu podporoval lotry, co nám lžou.

Vážnější téma je však o tom, jak se dá nanostříbro využít ve farmacii. Stříbrné masti jsou. Testují se, kdo chce, může si za nepatrnou částku (cca 15.000Kč) nechat i ověřit obsah nano částic stříbra. Ale k věci. Bylo objeveno a odzkoušeno, že pokud by se do ATB přidal vhodným technologickým procesem jistý obsah těchto nanočástic stříbra, dokázala by se zevdnout účinnost ATB zásadním způsobem. víme, že dnes ATB jsou čím dál tím méjě účinná díky narůstajcíí rezistenci bakterií. A právě problém ej v tom, že ATB se neodkáže dostat přes buněnčou stěnu bakterie a tím pádem, je ATB neúčinné, nebo jen málo účinné. Kdežto stříbro by narušilo stěnu laicky řečeno tak, že by pro ATV vytvořilo vstupní bránu. Odzkoušeno, patentováno. Snaha poskytnout tyto poznatky farmaceutickýcm firmám. DO jedné to domítly s tím-hrubě řečeno-že oni nepotřebují vyléčit, ale léčit. Hyenismus, hnusota, špína.

Nic, trochu jsem se rozepsal... Ale pravdu o směrovém kabelu jsem si dnes potvrdil a konečně mám aspoň v jedné věci klid :lol:

Sorry za překlepy, číst se to snad bude dát.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od aretax »

Zdeny, ale určite si nepovedal, že káble majú šipky, ktoré označujú. kadiaľ majú elektróny smerovať. Keď elektrón túto šípku vidí, tak musí ísť v smere šípky, aby trafil do prístroja. Keby zablúdil, prístroj by nemusel vôbec hrať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od aretax »

Teraz vážne. To, že by mal byť vodič ako taký smerový sa aj mne zdá blbosť. Ale zisťoval si, či napr. geometria kábla, prípadne použité dielektrikum nemôže mať vplyv na smerovosť výsledného kábla? To nie je rýpanie, ale otázka. Jednoznačné je, že medzi káblami sú počuteľné rozdiely. Či záleží aj na smerovosti som nezisťoval, pretože mám XLX káble a tam je to jednoznačne dané konektormi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od sartel »

A nebylo by snažší takový kabel zapůjčit, poslechnout hudbu "po šipkách" a "proti šipkám" a rozhodnout se - má to přínos=beru, nemá to přínos=vracím? Proč pak zkoušíte různé ampy, bedny..., když se stačí zeptat nějakého zkušeného "poslecháře" v hi-fi studiu?
Když mi profesor s 3 VŠ řekne, abych se nemyl, že je to škodlivé, nebudu to dělat?
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od blesk666 »

smerovost kabla mi mala hrat rolu u hotoveho cinch setu kde je zapojene tienenie len na jednej strane
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od Vlado222 »

Zdeny dík za tvoje postrehy. Hlavne za tie čo nie sú z oblasti audia.
Bolo to pre mňa zaújímavé a prínosné čítanie.
Sám neviem čo si mám myslieť o smerovosti káblov. Neviem a neriešim to.
Ak je na nich šípka zapojim ich pre pokoj duše podľa nej. Je mi to jedno či je to marketing či nie.
Na kábli ma vždy zaujímalo len to ako sa chová v mojom reťazci. Ak sadne zostane, ak nesadne ide z domu. Pri XLR sa to chvalabohu ani nedá skúmať, tak ako napísal Aretax. :smile:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od Zdeny »

aretax píše:Teraz vážne. To, že by mal byť vodič ako taký smerový sa aj mne zdá blbosť. Ale zisťoval si, či napr. geometria kábla, prípadne použité dielektrikum nemôže mať vplyv na smerovosť výsledného kábla? To nie je rýpanie, ale otázka. Jednoznačné je, že medzi káblami sú počuteľné rozdiely. Či záleží aj na smerovosti som nezisťoval, pretože mám XLX káble a tam je to jednoznačne dané konektormi.
Protože proud vede vodič a ne dielektrikum, je otázka dielektrika mimo diskuzi. Že dielektrikum má vliv na parametry kabelu je také jasné, takže ovlivňuje i zvuk. Ale mám na mysli někdejší vlákno X let nazpět, kdy se tu propíral reproduktorový kabel Shark Musical Dream a našlo se tu spousta lidí, kteří naprosto vážně tvrdili, že ve směru šipky to hraje lépe, než obráceně :lol:
Jak pamatujeme, jde o koaxiální kabel, prodávaný v metráži nebo jako hotový set, zakončený nějakými konektory stejnými na obou stranách. Ú směvné je, že stále jsou někteří lidé schopni věřit tomu, že šipky na kabelu označují optimální tok proudu od zdroje ke spotřebiči a že jedině takto je to správně.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od aretax »

Asi si nerozumieme. Ja som sa pýtal nie na to, či je vodič "smerový", ale či geometria a dielektrikum konečnej verzie, teda hotového kábla nemôže mať vplyv na jeho smerovosť. Aj ja som sa totiž viac ráz bavil s rôznymi odborníkmi v tejto oblasti, ktorí mi tvrdili že: meď je meď a teda nie sú možné rozdiely vo zvuku jednotlivých káblov s rovnakým prierezom. Dnes aj začínajúci hifista vie, že je to nezmysel. Rozdiely vo zvuku sú, a to dosť výrazné. Ale do dnešného dňa mi ani tí najväčší odborníci nedokázali povedať, prečo. Odborníci v tom majú "jasno": namerám/nenamerám. Na počúvaní nezáleží, to je iba "placebo". Ja osobne neverím, že výrazný vplyv môže mať napr. čistota medi (podľa mňa je jedno, či je čistota 99,9, alebo 99,999.....), ani smerovosť a pod. Ale potom čo to je? Namerať sa "to" nedá. Aj Tebe, aj mne odborníci tvrdili, že tepelná úprava (napr. kryogenické zmrazenie) medi nemôže mať význam na elektrické vlastnosti kábla. Zdeny, Ty si chemik, čiže k metalurgii nemáš ďaleko. Potom musíš vedieť, že každá tepelná úprava mení chemické a fyzikálne vlastnosti materiálov (teda aj medi), z toho vyplýva aj zmena vodivosti a tvorba monokryštálov. Aj keď sa materiál nakoniec tepelne vráti do "normálu", dôležité je, ako sa tam vráti, t.j. technológia následného ohrevu. Jeho fyzikálne vlastnosti sa nikdy nevrátia do východzieho stavu. Ak by to tak bolo, potom by nemohlo fungovať kalenie ocele (podobný proces, ale opačný - zahrievanie a následné ochladzovanie), cementovanie a pod. Aj tu hrá rozhodujúcu úlohu ani nie tak ohrev, ako následné chladnutie, aby oceľ ostala tvrdá, ale aby nebola krehká. To isté platí aj pri kryogenickom ošetrení medených vodičov. Tie dlhé kryštály nie sú žiadna blbosť, ale v medi sa vytvárajú práve týmto procesom. Ich veľkosť určuje práve proces následného otepľovania. Veľmi dobre to má na stránkach vysvetlené NA. Na našich vedcoch ma zaráža skutočnosť, že nemajú záujem uznávať nové poznatky. V škole sa naučili, že meď, striebro a iné materiály sú vodivé, v tabuľkách je udaná ich vodivosť a tým to končí. To platí vo vede všeobecne, aj v medicíne, v archeológii a pod.. Páni doktori budú rezať, ožarovať, ale v žiadnom prípade neuznajú alternatívnu medicínu (česť výnimkám), lebo sa to v škole neučili.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od Mark Levinson »

Zdeny píše:Ale mám na mysli někdejší vlákno X let nazpět, kdy se tu propíral reproduktorový kabel Shark Musical Dream.
Zdeny,
proč to nenapíšeš do toho vlákna o kabelu Shark?
Dej sem alespoň odkaz vlákna na které reaguješ.
Mark Levinson
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od Pytell »

Velice rád jsem si přečetl románek a vysvětlení profesora.
Z praxe : metráž není směrová, ale dle zkompletování ( zapojení stínění ) se kabel stane směrovým a nyní záleží na použité metráži daného výrobce jak to on doporučuje zapojit. Samozřejmě se u kabelů zapojují i na obou koncích ( stínění ), potom lze propojit komponenty tak i onak. Samozřejmě to platí u signálových kabelů osazených RCA ( Cinch ).

Co se týče šipek a popisu na metráži, je to vodítko pro technika který to kompletuje, protože při výrobě metráže se dodržuje směr motání vodičů -- nemá to co dočinění se směrovostí kabelů, ale já osobně ctím výrobce a dle toho i kompletuji.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše:Asi si nerozumieme. Ja som sa pýtal nie na to, či je vodič "smerový", ale či geometria a dielektrikum konečnej verzie, teda hotového kábla nemôže mať vplyv na jeho smerovosť. Aj ja som sa totiž viac ráz bavil s rôznymi odborníkmi v tejto oblasti, ktorí mi tvrdili že: meď je meď a teda nie sú možné rozdiely vo zvuku jednotlivých káblov s rovnakým prierezom. Dnes aj začínajúci hifista vie, že je to nezmysel. Rozdiely vo zvuku sú, a to dosť výrazné. Ale do dnešného dňa mi ani tí najväčší odborníci nedokázali povedať, prečo. Odborníci v tom majú "jasno": namerám/nenamerám. Na počúvaní nezáleží, to je iba "placebo". Ja osobne neverím, že výrazný vplyv môže mať napr. čistota medi (podľa mňa je jedno, či je čistota 99,9, alebo 99,999.....), ani smerovosť a pod. Ale potom čo to je? Namerať sa "to" nedá. Aj Tebe, aj mne odborníci tvrdili, že tepelná úprava (napr. kryogenické zmrazenie) medi nemôže mať význam na elektrické vlastnosti kábla. Zdeny, Ty si chemik, čiže k metalurgii nemáš ďaleko. Potom musíš vedieť, že každá tepelná úprava mení chemické a fyzikálne vlastnosti materiálov (teda aj medi), z toho vyplýva aj zmena vodivosti a tvorba monokryštálov. Aj keď sa materiál nakoniec tepelne vráti do "normálu", dôležité je, ako sa tam vráti, t.j. technológia následného ohrevu. Jeho fyzikálne vlastnosti sa nikdy nevrátia do východzieho stavu. Ak by to tak bolo, potom by nemohlo fungovať kalenie ocele (podobný proces, ale opačný - zahrievanie a následné ochladzovanie), cementovanie a pod. Aj tu hrá rozhodujúcu úlohu ani nie tak ohrev, ako následné chladnutie, aby oceľ ostala tvrdá, ale aby nebola krehká. To isté platí aj pri kryogenickom ošetrení medených vodičov. Tie dlhé kryštály nie sú žiadna blbosť, ale v medi sa vytvárajú práve týmto procesom. Ich veľkosť určuje práve proces následného otepľovania. Veľmi dobre to má na stránkach vysvetlené NA. Na našich vedcoch ma zaráža skutočnosť, že nemajú záujem uznávať nové poznatky. V škole sa naučili, že meď, striebro a iné materiály sú vodivé, v tabuľkách je udaná ich vodivosť a tým to končí. To platí vo vede všeobecne, aj v medicíne, v archeológii a pod.. Páni doktori budú rezať, ožarovať, ale v žiadnom prípade neuznajú alternatívnu medicínu (česť výnimkám), lebo sa to v škole neučili.
Existují samozřejmě výjimky i mezi českými vědci, ale je jich málo (to jsou ti opravdoví vědci se zápalem) ... většinou vychází z toho, že existuje nebo neexistuje impaktovaný zdroj = if neexistuje then neexistuje to vůbec. Tématem šíření analogového signálu v různých materiálech podle metodiky, kterou by si představoval hifista se skutečně moc nění respektive asi žádná práce se tím zřejmě nezabývá. Četl jsem třeba studii šíření signálu v signálových drahách bez ostrých úhlů a s ostrými úhly ... do značné míry to negovalo třeba přístup Luxmanu, který na PCB užívá signálové cesty bez ostrých úhlů. Furakawa, Mitshubishi jsou firmy, kde skutečně nepracují žádní esoterici a zkratky PCOCC, OCC, CCC nejsou žadné marketingové zkratky, ale výrobní procesy ... těžko se někým hádat, že rozdíl ve vedení AS slyšíš ... on se ti vysměje a ty nemáš žádný relevantní objektivně hodnotitelný důkaz.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Až je kábel smerový, tak jednou stranou ide tam a druhou naspäť? Prečo keď metráž nie je smerová sú na nej šípky? Nemal by ich výrobca pridať až na hotový set? Možno preto, že tá šípka znamená niečo iné.... Niekde som čítal že je to značka dĺžky, aby predajca vedel kde má kábel z metráže odrezať. Skúste si to niekto doma odmerať či šípky nie sú tlačené napr. po pol metri alebo po jednej stope.
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od blesk666 »

a nie je to len tak ze je to buduca pomocka pre kable ktore maju aspon jedno tienenie - tento kabel je mozne teda zapojit smerovo z hladiska tienenia a sipky nadobudnu vyznam az po jeho zapojeni. Ako inak bez dodatocneho doplnenia niecoho na kabel oznacit ako je tienenie zapojene
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Nevím jestli se mi povede vnést do představ o směrovosti audio kabelů jasno, ale napíšu co vím.

Směrovost samotného vodiče je samozřejmě nesmysl a velký omyl pramenící od lidí, kteří se snaží zabíhat do technických detailů svého koníčka bez znalostí. Lidi něco někde slyší nebo čtou a hned se toho chytí případně to překroutí. Značky (trojúhelníčky)na repro dvojlinkách označují dálku pro zjednodušení odměřování ze špulky.
Pokud jsou šipky na hotových linkových nebo reprokabelech, tak je kabel směrový díky stínění zapojenému jen na jedné straně (ano i některé reprokabely jsou stíněné) Další věcí je, kde je to stínění u toho kterého kabelu zapojené, protože je více filozofií kde to je správnější, na čemž se výrobci zdaleka neshodují. Proto pokud máte na svém kabelu vyznačenou směrovost, tak je to pouze názor výrobce jak on chce aby byl jeho kabel zapojen, a takto zapojen se bude u všech lidí ten kabel chovat stejně. Klidně směrový kabel zkuste zapojit obráceně a sluchem posuďte obě varianty, sami si určete jak chcete mít kabel zapojen, kdy to slyšíte lépe. Více k tomu není co dodat.
Ty superdlouhé krystaly mědi jak je zmiňuje Zdeny, ty také nedělají směrovost, trochu jsi to zašmodrchal, a je jasné jak musel pán s tituly reagovat. Dlouhé krystaly se nedělají pro nějakou směrovost, ale pro snížení zkreslení audiosignálu. Sníží se totiž počet hůře vodivých styků jednotlivých krystalů v materiálu. Čím delší krystaly měď má, tím méně je v cestě signálu míst se zhoršenými vlastnostmi přenosu. Mezi krystaly mědi se totiž nachází oxidy(nečistoty). Obdobný problém nastává u lankových vodičů kde elektrony přechází z jednoho drátku do vedlejšího přes jejich ne zcela dokonalý styk povrchů. Proto je pro audio signál vhodnější používat jednotlivě izolované solid core vodiče.


Co se nanostříbra týče, tak je to již celkem stará věc, stříbro je antibakteriální a pokud se vyrobí ve formě miniaturních částic je velmi účinné téměř na všechny bakterie. Takže úžasné antibiotikum na které si bakterie neumí vyvinout resistenci. Ale jak je známo, přírodní věci se nedají patentovat, tedy na nich pořádně vydělávat, proto se o to farmaceutický průmysl nezajímá. Další věc proti masovější výrobě a prodeji koloidního roztoku stříbra je fakt, že po čase stříbro v roztoku aglomeruje a oxiduje i v tmavé lahvičce, čímˇž ztrácí postupně v řádu týdnů a měsíců svou počáteční účinnost. Já mam již od roku 2008 generátor na výrobu koloidního roztoku nanočástic stříbra. Roztok používám na všemožné rány na kůži u lidí i zvířat. Pokud si ho dá člověk na několik minut pod jazyk dostává se do krevního oběhu a pomáhá imunitnímu systému v boji s bakteriemi v těle.
Ohledně těch nanočástic přidávaných do materiálu ponožek, tak je to jak píše Zdeny, a doplnil bych, že jejich praním a tím pádem uvolňováním do vody se tyto částice dostávají do odpadních čističek kde hubí bakterie používané k rozkladu odpadu. Takže pokud se prádlo se stříbrem rozšíří budou mít čističky velký problém.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od Zdeny »

http://www.silvermedic.cz/

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Pane jo, to je matroš :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Důležité je, že to mu někteří jedinci věří :lol: :lol: :lol: :lol:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Báje o směrových kabelech

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Předně sorry za OT, více to rozvíjet už nebudu.

Naše ego je tak velké, že si s ním nevíme rady. Jakmile si přečtu něco co nesouhlasí s mým názorem či osobním stavem poznání okamžitě ego zareaguje a musím dotyčného zesměšnit a ponížit. Nepoložím si otázku: „ i když to neodpovídá mému dosavadnímu poznání nemůže to být pravda?“ Ego odděluje člověka od ostatních a musí vždy vyhrávat a získat něco na úkor okolí. Až jednou dojdu do stavu, kdy se zamyslím nad faktem, že pokud každý na světě přemýšlí stejně jako já, to znamená, že každý si myslí : jsem nejspravedlivější, nejchytřejší a mám vždy a ve všem pravdu, jak to tedy je, když je nás sedm miliard? Co, nebo kdo mi dává právo nadřazovat mé poznání nad poznání ostatních?
Nebylo by správnější v případě, že čtu něco s čím nesouhlasím napsat jen svůj pohled na věc a přidat z čeho vychází a na čem je založený? Zcela jistě by to bylo hodnotnější než tři řady posměchu.
Statisíce lidí na světě používají mnoho let koloidní stříbro jako přírodní antibiotikum a zcela jistě desetitisíce vlastní některý z mnoha modelů generátorů pro výrobu. Až si třeba z nemocnice přineseš nějakou rezistentní nákazu a chemické ATB od MUDrů nebude zabírat stačí mi napsat.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět