Test káblov

Diskuze o kabelech.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Test káblov

Příspěvek od lachim »

Aretax
Me tva volba tez pripada logicka. Kdyz ti vyhovuje vice V1, enjoy V1. Svuj nazor jsem jiz vyjadril :smile:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Test káblov

Příspěvek od aretax »

Jiri píše: 16 bře 2020 08:28 Aretax, máš stále ještě předzesilovač AR lampy? Mě tvá volba v1 přijde logická.
Nie, teraz mám McIntosh C 2500 a mám upgradované lampy, najprv som mal Gold Lion, teraz mám JAN-GE. Celkove mám McIntosh "temnejší" zvuk, viac do basov a práve Valhalla 1 ho dokáže presvetliť a hlavne "zoštíhliť" basy bez toho, aby ubudli. V2 práve naopak, zvuk je síce veľmi čistý, ale viac zdôrazňuje nižšie pásmo. Viac, ako V2 sa mi páčil AudioQuest Fire. V takejto "konštelácii"je McIntosh C 2500 naozaj perfektný predzosilňovač spolu so sieťovým káblom AQ Hurrican, ale bez filtra.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Test káblov

Příspěvek od Jiri »

Aretax
ano, takto jsem to myslel. K lampovému předzesilovači bych také asi volil v1 přesně z toho důvodu jak píšeš.
U mě, na ultra přesném Sroll Rhythm a Epos se mi právě líbila ta v2, která přidala plnost a barevnost zvuku aniž by utrpěla čistota a dynamika.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Test káblov

Příspěvek od whisp »

Testujem Mcintosh c53. Mam MCD600 s ktorou hram priamo do koncaka. Pozapajal som to a sklamanie. Ten cd stale hral lepsie ako predzosik (je pravda ze je novy a prvy vecer to bola uplna katastrofa ale po hrani celu noc ta surovost zmizla). Ale cd stale hral lepsie ze wtf naco je predzosik? Rano ma napadlo prehodit napajaci kabel z cd do c53 a ze wow. Ja z toho raz skapem. =))
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Test káblov

Příspěvek od Yngwie »

whisp píše: 25 dub 2020 12:06 Testujem Mcintosh c53. Mam MCD600 s ktorou hram priamo do koncaka. Pozapajal som to a sklamanie. Ten cd stale hral lepsie ako predzosik (je pravda ze je novy a prvy vecer to bola uplna katastrofa ale po hrani celu noc ta surovost zmizla). Ale cd stale hral lepsie ze wtf naco je predzosik? Rano ma napadlo prehodit napajaci kabel z cd do c53 a ze wow. Ja z toho raz skapem. =))
Co to je za kabel? Zklamaní z předzesilovačů Intosh je tak nějak rozšířené. Známy měl ke koncům taky firemní a pak ho nahradil něčím jiným. Takže po přepojení kabelu jsou všechny výtky pryč?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Test káblov

Příspěvek od aretax »

Predzosilňovače McIntosh sú veľmi citlivé na káble. Po výmene káblov sú vo zvuku priepastné rozdiely. O svojom som už písal a skúšal som veľa káblov, tak lacných, ako aj tých super drahých. Naozaj to nie je v ich cene. Napr. sieťový kábel LessLoss Signature, ktorý je "do neba" vychvaľovaný bol u mňa totálny prepadák. Podobne aj Valhalla - tá hrala doslova "jedovato". Celkom slušne hral XLO Limited, ale iba cez filter, Purist Audio rev.B hral viac do výšok, ale nebol tak agresívny, ako Valhalla atď. Nakoniec som "pristál" pri AQ Hurricane, ktorý k nemu pasuje ako "šerbel na riť" a navyše bez filtra !!
Podobne to bolo aj s NF káblom do koncákov. Vyslovené sklamania bol Kimber 1036, zvuk bol matný, bez dynamiky, veľmi dobre hral XLO Limited, ktorý bol pre Valhallu najväčším konkurentom - dlho som sa nevedel rozhodnúť. Nakoniec ostal Valhalla 1, ktorý bol mierne otvorenejší. Celkom dobre hral aj AQ Fire. Nepoznám síce McIntosh transistorové predzosilňovače, ale predpokladám, že to bude podobné. Keď som počul hrať C53 v zostave McIntosh, prekáblovanej AQ, hralo to celé super aj na B&W 800 D3, D2, aj na Sonus Faber, dokonca aj na B&W "šneky".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Test káblov

Příspěvek od whisp »

Teraz to hra super. Kopec detailov, priestor lokalizacia super, transparentnost, neutralita. Trosku sterilny zvuk pozor nie nudny. Hra to trosku do ksichtu. Zaujimavy stroj, je to fungl nove predpokladam ze si to este sadne. Budem skusat este c2700. Ten Tvoj znamy mal aky predzosik a za co to vymenil?
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Test káblov

Příspěvek od whisp »

Kabel je napajaci shunyata etron z-pc10. Ide to z Aq niagara 1000.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Test káblov

Příspěvek od whisp »

Okrem toho mam pozicany Audioquest Earth. Celkom slusny kabel trochu zvyraznuje a maze basy. Chyba mu priestor a rozlisenie ale v tej cene je super. Porovnane s Crystal Cable Future Dream. Je to ako Skoda a Ferrari.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Test káblov

Příspěvek od Yngwie »

whisp píše: 25 dub 2020 15:06 Teraz to hra super. Kopec detailov, priestor lokalizacia super, transparentnost, neutralita. Trosku sterilny zvuk pozor nie nudny. Hra to trosku do ksichtu. Zaujimavy stroj, je to fungl nove predpokladam ze si to este sadne. Budem skusat este c2700. Ten Tvoj znamy mal aky predzosik a za co to vymenil?
Jestli se nepletu tak nějaký dělený C1100 nebo tak ... mě se zvuk líbil. Nebyl analytický a ale dýchala z toho pohoda.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Test káblov

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše: 25 dub 2020 14:38 Predzosilňovače McIntosh sú veľmi citlivé na káble. Po výmene káblov sú vo zvuku priepastné rozdiely. O svojom som už písal a skúšal som veľa káblov, tak lacných, ako aj tých super drahých. Naozaj to nie je v ich cene. Napr. sieťový kábel LessLoss Signature, ktorý je "do neba" vychvaľovaný bol u mňa totálny prepadák. Podobne aj Valhalla - tá hrala doslova "jedovato". Celkom slušne hral XLO Limited, ale iba cez filter, Purist Audio rev.B hral viac do výšok, ale nebol tak agresívny, ako Valhalla atď. Nakoniec som "pristál" pri AQ Hurricane, ktorý k nemu pasuje ako "šerbel na riť" a navyše bez filtra !!
Podobne to bolo aj s NF káblom do koncákov. Vyslovené sklamania bol Kimber 1036, zvuk bol matný, bez dynamiky, veľmi dobre hral XLO Limited, ktorý bol pre Valhallu najväčším konkurentom - dlho som sa nevedel rozhodnúť. Nakoniec ostal Valhalla 1, ktorý bol mierne otvorenejší. Celkom dobre hral aj AQ Fire. Nepoznám síce McIntosh transistorové predzosilňovače, ale predpokladám, že to bude podobné. Keď som počul hrať C53 v zostave McIntosh, prekáblovanej AQ, hralo to celé super aj na B&W 800 D3, D2, aj na Sonus Faber, dokonca aj na B&W "šneky".

AudioQuest Hurricane si někde vyzkouším půjčit. Slyším na něj jenom chválu.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Test káblov

Příspěvek od aretax »

whisp píše: 25 dub 2020 15:06 Teraz to hra super. Kopec detailov, priestor lokalizacia super, transparentnost, neutralita. Trosku sterilny zvuk pozor nie nudny. Hra to trosku do ksichtu. Zaujimavy stroj, je to fungl nove predpokladam ze si to este sadne. Budem skusat este c2700. Ten Tvoj znamy mal aky predzosik a za co to vymenil?
Phono výstupy sú na C2500 a C2700 prakticky totožné. Zmeny sú tam predovšetkým v digitálnej časti. Ak budeš skúšať C2700, doporučujem upgrade elektrónkami Gold Lion ECC 83, alebo vyšší level GE-12AX7 JAN-GE 12AX7WA, ak ich v Európe zoženieš. Mne ich poslali z Anglicka za 46€/ks. Rozdiel je výrazný už aj s Gold Lionmi. Zvuk je čistejší, vzdušnejší, presnejšie sú lokalizované a vykreslené nástroje, jednoducho úplne zmizol tzv. McIntosh efekt. S lampami Jan-Ge nie je rozdiel oproti Gold Lion už tak výrazný, ale je počuť ešte lepšiu lokalizáciu nástrojov a celkovo je zvuk ešte o niečo presnejší.
V rámci upgradu som skúšal aj poistky, všetky tie slávne a drahé Synergistic Research mi zvuk pokazili, po zahorení akoby sa celý zvuk zgrcol. Najlepšie hrali pôvodné sklenné trubičky za 10 centov.Mierne zlepšenie ešte bolo, keď som tú prvú od napájania vymenil za AHP (cca 15€). Podobne to bolo aj z nožičkami. Tie originálne sú naozaj dobré, aj keď na to nevyzerajú. Cereball - to bol prepadák, Souncare a Stillpoint to isté. Nakoniec jeden známy nechal vyrobiť nerezové nožičky a 3 keramockými guličkami. Tie mi oproti pôvodným mierne zvuk spresnili. Najväčším prínosom bol sieťový kábel AQ Hurrican. Nedávno sme porovnávali môj upgradovaný zosilňovač s pôvodným McIntosh C 2600, napájaný káblom Valhalla. Boli to dva po zvukovej stránke totálne odlišné stroje, samozrejme v prospech upgradu.
Mal som chvíľu požičaný aj trazistorový C53, na prvé počutie hral super, bol čistý, presný, ale chýbalo mi tam teplo elektróniek hlavne na stredoch. Zvuk na mňa pôsobil príliš dokonale, až sterilne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Test káblov

Příspěvek od whisp »

Ano aj ta c53 hra az prilis dokonalo sterilne
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Test káblov

Příspěvek od whisp »

S odstupom casu musim konstatovat ze ta sterilnost je prec. Doma skoncila c53. C2700 parada ale chybal tomu spodok.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Test káblov

Příspěvek od aretax »

whisp píše: 10 kvě 2020 21:15 S odstupom casu musim konstatovat ze ta sterilnost je prec. Doma skoncila c53. C2700 parada ale chybal tomu spodok.
Tak tomu sa čudujem, u mňa je spodkov až - až...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Test káblov

Příspěvek od whisp »

To bude bednami ktore mam. Ta c2700 bola super keby si rozumela s mojimi bednami tak si ju necham. Uz teraz mi chyba :mrgreen:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Test káblov

Příspěvek od aretax »

Možno by na nej stačilo upgradovať elektrónky za Gold Lion. Je to suma cca 100 € a zvukový rozdiel je veľký, hlavne v basoch.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Test káblov

Příspěvek od whisp »

Mozno a mozno nie a zostal by mi problem. Ja som to zvazoval.
Odpovědět