LessLoss - sieťové káble

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od aretax »

V poslednej dobe ide o dosť vychytené káble. Zvukovo sú naozaj výborné, týka sa to všetkých modelov a cena sa drží v "normále", pretože firma predáva iba na priamo, bez distribútorov. Cenový rozdiel medzi káblami je podložený aj značnými zvukovými rozdielmi (samozrejme v prospech drahších káblov), čo nebýva zvykom. Väčšinou mám také skúsenosti, ak je rozdiel v cene medzi jednotlivými modelmi daného výrobcu 100%, zvukový posun je cca 10%.
Píšem tento príspevok preto, lebo by ma zaujímali názory a skúsenosti majiteľov LessLoss.
http://www.lessloss.com
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od timcs »

K cd mám signature a k zos mám original. Oba káble sú vo svojej cenovej kategórii vynikajúce. Samozrejme signature je oveľa ďalej ako original. Ak by som mal možnosť ešte kúpiť signature alebo dokonca reference tak by som neváhal. :thumbup:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od Pytell »

Nejsem majitel, ale prošly mi rukou a měl jsem je doma na test. Chtějí své a to je přímo ze zdi , ve spojení z jakoukoliv filtrací ztrácí své, vyzkoušeno na filtrech Isotek, Accuphase, RiAudio, atd... Jediné jim vytýkám, že nejsou stíněné, a nebo nebyly, když jsem je měl půjčené ( je to už více jak 2 roky ) a viděl co je uvnitř :razz: A bohužel při měření vyzařovaly do okolí 50 Hz, což není to pravé ořechové. Ale znám mnoho spokojených klientů co si pochvalují.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od Tinariwen »

V danej cenovej hladine a konkurencii,za mňa výborné kable.Sam ich vlastním niekolko vyššiej rady.Ak ma niekto filter,pračku,psa,doporučujem predradiť pred tieto komponenty.Vysledok okamžite počutelný.
U mňa na koncakoch su skvele a tiež na digitalnych zdrojoch.Ako spravne poznamenal Mirek(Pytell) zapojiť Lesslossy z filtrov, pračiek do jednotlivých komponentov by som už kvoli ich filtračným schopnostiam nedaval.
Nepoznam zo svojho okolia nikoho,kto by si zaradenim power kablov od zn.Lessloss do svojho reťazca zvukovo nepolepšil.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od Vlado222 »

Mám 2 Signature a 1 Original. Som s nimi spokojný. :thumbup:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od jimmi »

Aj ja vlastním Signature a som s ním spokojný.Ziade rušenie nepozorujem a vpohode ide z filtrácie do zosilnovača (ani "stratenie" učinku filtrácie kábla) .A to som mal rozne aparáty a tých káblov :crazy: :smile: čo mi prešlo rukami. :lol: :cool:
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od jupol »

Pytell píše:Nejsem majitel, ale prošly mi rukou a měl jsem je doma na test. Chtějí své a to je přímo ze zdi , ve spojení z jakoukoliv filtrací ztrácí své, vyzkoušeno na filtrech Isotek, Accuphase, RiAudio, atd... Jediné jim vytýkám, že nejsou stíněné, a nebo nebyly, když jsem je měl půjčené ( je to už více jak 2 roky ) a viděl co je uvnitř :razz: A bohužel při měření vyzařovaly do okolí 50 Hz, což není to pravé ořechové. Ale znám mnoho spokojených klientů co si pochvalují.
Sorry Pytell, ak je to O.T., ale rád by som si namontoval takýto sieťový kábel k CD prehrávaču, no je tam originálny iba s 2 dierkami, kontaktmi, ako je to potom s tienením?
Dík za odpoveď
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od Vlado222 »

Nesúhlasím že less Loss sa nemá zapájať do sieťovej filtrácie. Výrobca to odporúča, lebo tvrdí že less loss sa dokáže vysporiadať s VF rušením, ktoré cestuje ako po anténe po povrchu kábla.
Pomocou materialu ktorý je okolo vodičov, toto VF rušenie vraj dokáže eliminovať, alebo odstrániť.
Viz citácia z -> http://www.audiodrom.cz/recenze/sitove- ... ginal.html
..."LessLoss tvrdí, že i když se jsou dnešní konstruktéři schopni efektivně vypořádat s nízkoúrovňovým elektromagnetickým rušením pomocí filtrace sítě, nedá se totéž tvrdit o vysokofrekvenčních interferencích. A to je přesně oblast, kam míří LessLoss, využívajíce teorii skin efektu.
Metou každého vývojáře síťového kabelu je dosáhnout maximální vodivosti (tj. co nejnižšího odporu) pro základní cyklus 50/60Hz bez toho, aby kabel současně podporoval i šíření vysokofrekvenčního rušení. V ideálním případě by se mělo zamezit tomu, aby se vůbec takové rušení dostalo až do audiokomponentu. Jinými slovy, je potřeba učinit kabel dobře vodivým pouze pro některé frekvence. Teorie skin efektu říká, že VF interference cestují zejména po povrchu vodiče a LessLoss toho bohatě využívá ve svých kabelech s dynamickou filtrací....
...Představme si kompletní přístup k síťové problematice. Patříte-li mezi největší šťastlivce, máte ke svému hifi samostatný rozvod s jističem, čímž značně omezíte některé interferenční jevy, nicméně si nepomůžete proti elektromagnetickému a vysokofrekvenčnímu rušení. Už samotný fakt, že vám zvoní mobilní telefon, naznačuje, že s vámi místnost sdílejí nežádoucí vlnění. Proto potřebujete dobré pasivní (oddělovací transformátor nebo filtr) nebo aktivní (síťový regenerátor nebo pračka) zařízení, které destruktivní vliv rušení omezí. Určitě máte vlastní zkušenosti s přístroji, které vylepšují prostor, odkrývají do té doby netušené detaily nebo uklidňují hudební pozadí. Odvrácenou stranou takovýchto zařízení (a platí to minimálně o 90% z nich) je nepříznivý vliv na dynamické vlastnosti celého systému a potíže s nejnižšími kmitočty. Nebylo by příjemné obejít se bez těchto nežádoucích artefaktů? Možné to je, ale pak je třeba si připravit rozpočet mnoha desítek tisíc a pořídit se nelimitující zařízení, jako je třeba Nordost Thor, a investovat další balík do dobrých síťových kabelů. A to je přesně ten moment, kdy přichází ke slovu LessLoss. Pokud si pořídíte pár DFPC, můžete značnou část zmiňované sumy ušetřit. Nezapomeňme, že kabely LessLoss umí vysokofrekvenční filtraci bez toho, aby ořezaly dynamiku našeho systému...


Píšu to aj užívatelia na zahraničných fórach. Ale to podľa mňa platí iba v prípade ak má užívateľ sieťový filter, ktorý má negatívny vplyv na mikro a makro dynamiku. V tom prípade súhlasím, a podľa mňa je lepšie ho zapojiť priamo do steny ako do degradujúceho filtru.
Ale čo s NF rušením, ktoré Less Loss nedokáže odfiltrovať?
Bez dobrého sieťového filtru sa cezeň dostane NF rušenie do reťazca. Sám mám sieťový filter Gigawatt PC4 EVO a Nebadám že by less lossy negatívne vplývali v spolupráci s Gigawattom negatívne na zvuk.
Nie som odborník ako Pitel, ale skúšal som či less lossy vyžarujú do okolia nejaké rušenie. Meral, skôr skúmal som to za pomoci supry ac senzor -> http://www.tophudba.sk/ac-sensor-3892
a nijaké vyžarovanie som nezistil, ani pri nastavení tej najvyššej citlivosti.
Keď už sme pri kábloch a ich premeriavaním., tak veľmi záleží aj na tom aby boli správne sfázované. Na toto mi bola veľmi užitočná pomôcka Oehlbach Phaser -> http://www.tophudba.sk/oehlbach-phaser-3285
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od Pytell »

To jupol : stínění připojíš na straně koncovky do zdi

To Vlado : napsal jsem jen moje poznatky z testu těchto kabelů a věřím, žes spokojený majitel. Ale ber to s reservou co tvrdí marketing dané firmy, podívej se do koncovky a hned poznáš voco goo .
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od pajuna »

Mam 3ks LL. Neposuzuji co je v kabelu, zajima me zvukovy prinos. I kdyz jsem slysel, ze je lepsi zapojit LL primo bez pracky ci filtru, nemohu potvrdit, ze by byl zvuk sestavy takto lepsi. Naopak, u me pres filtr konkretnejsi, zaostrenejsi. Myslim si, ze je to individualni zalezitost a zalezi zejmena na filtracnim zarizeni a stavu site. Mel jsem par mesicu zapojene vsechny tri kable, jako hlavni privod do filtru NA a od sacd a zesilovace do filtru.
Po dukladnem testovani mezi VDH, LL a Nordost Heimdall2, finalne zustaly dva LL a na sacd jsem nechal Nordost, ktery pridal vice brilance a vzduchu...Dopadlo to na jednotlivych komponentech uplne jinak nez jsem predpokladal....
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od Pytell »

Jardo vím, žes jedem ze spokojených majitelů a mám více kamarádů, co jsou z LL plně spokojeni. Ale toto by kvalitní kabel neměl : http://img24.cz/images/76338758526760993285.jpg
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od pajuna »

Mirku,
muj prispevek je psany ciste z hlediska mych poslechovych poznatku a osobni zkusenosti, ne jako reakce na cokoli napsane vyse ani na tve ci jine technicke posouzeni. Nejsem v rozporu :smile:

Mimochodem, mel bys vzit manzelku na vylet do zoo nebo botanicke a nekdy se u me zastavit. Jezdim i casto pres Letnany (dnes rano naposled),..nekdy najdem cas aspon na kafe...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od bigjoe »

Proč manželku do ZOO ??? To jako... jí tam nechat ??? :eek: :shock: :silent:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od pajuna »

Jeeee Pepa! Ty jeste zijes? U tebe mam jeste kabely, zejo? Jeste ze ses pripomnel, musim si udelat cas.

No jasne, nechat ji tam aspon dve hodky okukovat zviratka a zatim u me poslouchat muziku a predat nejake ty poznatky, tot plan :lol:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od Pytell »

Minulý týden jsem byl v Liberci ( pracovně na ČSOB pojištovně ), ale určitě zase někdy vyvezu velitelku. Zavolej a stav se , velice rád Tě uvidím.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od bigjoe »

Jaký kabely ? To myslíš ty, jak na ně manželka věší prádlo na balkoně ?
Ozvi se, a stav se. čus.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od pajuna »

Mam obavu, ze to tak bude, jelikoz ve tvem podpisu jako soucast sestavy je nikde nevidim :shock: Doufam, ze si je alespon na koncich obalil :?: :!:, aby nemokly.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: LessLoss - sieťové káble

Příspěvek od winelover »

Má lodžii, tam zas tolik neprší. A u stěn už vůbec ne. :cool:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Odpovědět