HDMI kable

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
DD

HDMI kable

Příspěvek od DD »

rad by som tu nastartoval diskusiu ohladom hdmi kablov - aky mate nazor aj skusenosti s jednotlivymi typmi, osobne mi trochu unika vyznam pouzitia drahsich modelov v dlzkach radovo cca do 2-3m.:. rad sa ale necham poucit... pozn. za drahsie povazujem napr >300€/m
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HDMI kable

Příspěvek od Mark Levinson »

DD píše:rad by som tu nastartoval diskusiu ohladom hdmi kablov - aky mate nazor aj skusenosti s jednotlivymi typmi, osobne mi trochu unika vyznam pouzitia drahsich modelov v dlzkach radovo cca do 2-3m.:. rad sa ale necham poucit... pozn. za drahsie povazujem napr >300€/m
Já mám zkušenost s levnějším modelem, Monster Cable v ceně cca 100,-€ a musím říct, že naprostá spokojenost. Používám 2 kusy dlouhé 1,5m k propojení Televize s Bluray přehrávačem a DVD rekordérem. Nikdy nebyl problém, ale je potřeba se dívat na specifikaci HDMI kabelu 1.4 a vyšší. Tyto kabely jsou údajně připraveny na přenos Ultra HD, člověk nikdy neví :lol:.
S drahými kabely nemám zkušenost, údajně u délek do 5m to nehraje až takovou roli a pro mne obraz není až taková priorita.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: HDMI kable

Příspěvek od noaid »

Předpokládám, že jde o kabel k TV.
Nedokáži si představit, v čem by měl být při běžné délce do 3m drahý kabel (dražší než 1000kč/kus) lepší než levný při stejné specifikaci (1.4). Samozřejmě pokud má slušné konektory, které dobře drží, ale s tím jsem nikdy neměl problém. Já mám k tv připojeny 2 kabely, 1x1.5m za asi 500 kč k bd přehrávači, druhý je 10m+5m s repeatrem uprostřed pro zesílení signálu k počítači v jiné místnosti, tažený přes 3 místnosti okolo zdi. Taky patří k levné kategorii, ten 10m stál asi 800 kč. vše jede jak má žádné výpadky, šum apod.mám i jeden 15m, Tam už je ale šum.

Přijde mi legrační kupovat superdrahý kabel k naprosto špatně seřízené TV, což je 99.99% případů. Kolik lidí v této republice má správně nakalibrovaný obraz v TV? Z těch TV, které to vůbec umožňují? Možná by se dali spočítat na prstech. Je to jako diskuse o drahém sluchátkovém kabelu za tisíc euro k handsfree vašeho telefonu.

Takže základ je správně nastavený TV přijímač, monitor apod. To je ta hlavní změna, o kterou se ani nikdo nestará ani o tom neví. pak je tv obraz úplně o něčem jiném, samozřejmě pokud je tv vůbec schopna nějakého nastavní či za je vůbec kvalitní.
Mám profesionální kalibrační sondu a kvalitní měřicí software a podařilo se mi seřídit obraz naprosto přesně dle normy a barevný gamut mé plazmy Panasonic je teď téměř přesně SRGB. Rozdíl mezi továrním nastavením či různými THX mody apod. samozřejmě obrovský. Kvalita obrazu podstatně lepší než na mém starém EIZO monitoru za skoro 20000Kč. V podstatě referenční obraz v rámci technických omezení TV.

TUDY VEDE CESTA, NE PŘES DRAHÉ HDMI KABELY. A nepoužívat v přehrávačích a tv různé mršiče obrazu. Je ale fakt, že kalibrace není hračka, je třeba o tom něco vědět, co co ovlivňuje apod.. Raději to nechat někomu, kdo se v tom trochu vyzná, pokud to jen netvrdí, ale má ověřitelné výsledky.

Trocha obrázků pro grafiky... TV plazma Panasonic dnes už zastaralé řady G20 po poslední kalibraci.

kalibrace jasu
Obrázek

úrovně rgb lepší než na drahých grafických monitorech, barevná odchylka do 2, staré eizo mělo v SRGB modu až 25. Můj současný "low end" grafický monitor u pc má po kalibraci odchylku 0.5, barevný prostor dost větší než AdobeRGB, zobrazí barvy, jaké dosud nebylo možné na monitorech vidět.
Pro srovnání můj mobil Huawei má barevnou odchylku 0.5-5 a barevný prostor se kryje s SRGB více než na tom EIZU!!!
Obrázek

barevný prostor téměř přesně SRGB
Obrázek
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Odar

Re: HDMI kable

Příspěvek od Odar »

noaid --> :thumbup: Ale sam uznas, ze menit kable je jednoduchsie, ako cosi sondovat, nastavovat a nebodaj okolo toho aj cosi studovat. Snad ked raz kupim poriadny televizor, tak sa zacnem zaoberat aj tymto. Moj, co mam teraz, nema asi cenu kalibrovat (mam tam bachnute odporucane hodnoty z recenzie na hdtvtest.co.uk).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HDMI kable

Příspěvek od Mark Levinson »

Kolik lidí v této republice má správně nakalibrovaný obraz v TV? Z těch TV, které to vůbec umožňují?
Noaide,
které TV to z nových modelů umožňují?
Prd tomu rozumím a právě se chystám kupovat novou TV (stará je taky Panasonic ze zastaralé řady G20, ale LCD).
Mark Levinson
davidsound

Re: HDMI kable

Příspěvek od davidsound »

Taky to tak mam. Hdtvtest zatim vyřešeno :) a s těmi hdmi kabely jsem si zkoušel taky hrát a prdlajz poznat jak drahý či levný kabel všechno hraje stejne.
davidsound

Re: HDMI kable

Příspěvek od davidsound »

Mark Levinson píše:
Kolik lidí v této republice má správně nakalibrovaný obraz v TV? Z těch TV, které to vůbec umožňují?
Noaide,
které TV to z nových modelů umožňují?
Prd tomu rozumím a právě se chystám kupovat novou TV (stará je taky Panasonic ze zastaralé řady G20, ale LCD).
http://m.techradar.com/reviews/audio-vi ... 487/review
Tahle by to měla umět :)
Zrovna jsem se na ní koukal v shopu a obraz špičkový. I to zakřivení ma neco do sebe těžko říct jak se to uchyti na trhu. Obraz z BD skvělý.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: HDMI kable

Příspěvek od noaid »

Mark Levinson píše:Noaide,
které TV to z nových modelů umožňují?
Prd tomu rozumím a právě se chystám kupovat novou TV (stará je taky Panasonic ze zastaralé řady G20, ale LCD).
Panasonicy to budou asi umožňovat všechny, jistý si nejsem u nejnižších modelů.
Panasonic umožňuje jemné nastavování rgb křivek které neumožňují často ani dražší PC monitory, v podstatě průběh gamma pro jednotlivé rgb kanály.

U ostatních značek nevím, to bych musel studovat. Přehled si dělám vždy až něco kupuji. Navíc každá firma si to nastavování pojmenovává po svém, tak je na první pohled problém se zorientovat co je co.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HDMI kable

Příspěvek od Mark Levinson »

noaid píše:
Mark Levinson píše:Noaide,
které TV to z nových modelů umožňují?
Prd tomu rozumím a právě se chystám kupovat novou TV (stará je taky Panasonic ze zastaralé řady G20, ale LCD).
Panasonicy to budou asi umožňovat všechny, jistý si nejsem u nejnižších modelů.
Panasonic umožňuje jemné nastavování rgb křivek které neumožňují často ani dražší PC monitory, v podstatě průběh gamma pro jednotlivé rgb kanály.

U ostatních značek nevím, to bych musel studovat. Přehled si dělám vždy až něco kupuji. Navíc každá firma si to nastavování pojmenovává po svém, tak je na první pohled problém se zorientovat co je co.
Díky moc.
Zamlouvá se mi Panasonic TX-47AS800E nebo TX-47AS750E.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: HDMI kable

Příspěvek od noaid »

Mark Levinson píše:Zamlouvá se mi Panasonic TX-47AS800E nebo TX-47AS750E.
Vypadají hezky, jen mne trochu zaráží rozdíl
750 Režim obrazu Dynamické/Normální/Kinosál/True Cinema/Vlastní
800 Režim obrazu Dynamické/Normální/Kinosál/THX (Kinosál/Jasná místnost)/Vlastní/Profesionální1/Profesionální2 (isfccc)

já mám nastavení právě u toho Profesional trochu více než u ostatních modu. Chtělo by to porovnat manuály.
Ale už z výroby by to mohlo být relativně slušné v modu Kino, jen škoda, že jsou ty grafy tak malé http://avmania.e15.cz/panasonic-tx-47as ... ticleStart
Díval jsem se na testy nějakých dalších letošních modelů a zdá se, že už to z výroby není vůbec špatné v modu Kino. I když v těch testech to měřili s poloviční přesností než já, což může trochu zkreslovat. Ale i tak bych se toho nebál.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
DD

Re: HDMI kable

Příspěvek od DD »

noaid píše:...Předpokládám, že jde o kabel k TV...
povodne som nepredpokladal ze sa debata bude uberat TV smerom, tu ale hdmi dominuje takze OK a pouzitie hdmi v audio je skor ojedinele (mal som skor na mysli I2S kabel medzi cd transport a prevodnik kde je hdmi konektor celkom vyhovujuce riesenie) -potvrdilo sa mi i tak co som ale trochu tusil :cool:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

HDMI kabely pro 4K (ultra HD)

Příspěvek od bigjoe »

Od roku 2016 mají přijít konkrétní kroky pro lepší orientaci v kabelech HDMI.
Tady je článek (v němčině), kde je to dobře popsané - taky jsem to louskal přes Google :roll: .

http://www.welches-hdmi-kabel.de/hdmi-k ... stuetzung/
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Odpovědět