SILTECH

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

SILTECH

Příspěvek od MAR »

Narazil jsem na u nás málo známou kabelovou značku SILTECH . :shock:
Na sérii Classic Anniversary edition 330, což je nejnižší řada v materiálu stříbro-zlato označované jako G7.
No spíše mi byly vnuceny na odzkoušení u Valdy Navrátila v Havířově, ktery bude tuto značku možná prodávat. :clap:
I přes moji počáteční skepsi z další skvělé technologie a pitomých keců okolo toho, jsem byl nakonec dost překvapen. :eek:
Ve studiu hrál repro 330l na SF Olympica ll a musím uznat že takhle jsem ty bedny hrát ještě neslyšel.
Absolutní kontrola basu (předtím vždy přebasovano - rozlity spodek).
Domu jsem si půjčil jen signálové XLR 330i. A již po jednom prohození kabelu zíral, jak je to možné.
Nejen pevnost a kontrola spodku ale i čisté středy, vokály, žádné přibarvování, zvýrazňování, prostě čistý, rychlý, dynymicky, detailní kabel. Siltech 330i mi připomínal Crystal Standart, který jsem měl taktéž kdysi zapůjčeny a velice se mi líbil, ale kontrola basu a prostorovost byla v tomto případě určité lepší - alespoň se mi to zdálo, neporovnával jsem je, neměl jsem ho zapůjčený.
Kdo zvažujete vyměnit kabeláž či budete mít jen cestu okolo Havířova poslechněte si ten kabelový zázrak jménem SILTECH.
Možná to stoji za to.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SILTECH

Příspěvek od pajuna »

Take jsem mel moznost se seznamit s kabely Siltech. Valda Navratil mi umoznil vyzkouseni repro kabelu 2x2,5m stejneho oznaceni i rady jako je popsana nize MARem. Diky za pujceni.

Ja jsem nemel skepsi, ale spise ocekavani kam se posune zvuk meho momentalniho systemu.

Prvotne me zaujalo baleni v krasne krabici, vcetne baleni i interniho prostoru. Druhe pozitivum bylo jiz pri zapojeni mych dvou smyslu, a to hmatu a vidu. Kabely jsou opravdu krasne, pochromovane casti, ikdyz ne prilis slabe, ale krasne flexibilni. Velice pekne udelane bananky, drzici dobre i bez utazeni. Jde o stribro s primesi zlata.

Co se tyce tretiho smyslu - slechu, mel jsem moznost porovnat s Oyaide Tunami Nigo.
Zvuk - brilantni, pruzracny, cisty, transparentni, detailni. Zaujmou rychle pevne basy. Neutralita, vyrovnanost. Zvuk to jednoznacne rozsvitilo. Oproti Oyaide je vyrazne lepsi presnejsi a rychlejsi bas, transparentnost, vice informaci, vice prezentni na vyssich stredech. Tunami je vice zaobaleny, plnejsi. S MACem lepsi Siltech.
Dalsi smysl - chut - byl vyprovokovavan lahvinkou Chateauneuf du pape. Tot jsou me postrehy.

Byl jsem opravdu velice spokojen s vysledkem v kombinaci u me doma. Vrele doporucuji k poslechu vsem kdo zvazuji reprokabel v teto relaci . Opravdu to stoji ZATO :!:

ObrázekObrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SILTECH

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zajimave by jeste bylo srovnani s Crystalem - co jsem slysel od Valdy, tak pri primem srovnani uz nadseni ze Siltechu tak velike neni :shh:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SILTECH

Příspěvek od pajuna »

Co jsem slysel od Valdy, tak Piccolo je vuci Siltechu tenci, nevim jak vyssi modely. Bohuzel jsem to neslysel v primem porovnani. Urcite by to stalo za to, jestli by vyhrala manzelka nebo manzel :smile:
Siltech povazuji na zaklade týdenního poslechu za vyborny kabel, jde ale vzdy o to co se k cemu hodi. Asi bych jen nedoporucoval k vyrazne analytickym sestavam.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SILTECH

Příspěvek od Dieter Burmester »

pajuna píše:Co jsem slysel od Valdy, tak Piccolo je vuci Siltechu tenci...
To se stacilo podivat na obrazek, no ni? :D Ale asi to tak bude i ve zvuku, protoze kdyz uvazim, jaky je zvukovy rozdil mezi Piccolo a Micro, tak by me to vubec neprekvapovalo (a to je mezi temito dratky rozdil v prurezu, tusim, jen 0,2 mm).
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SILTECH

Příspěvek od pajuna »

No jo, jsou stihle az nejstihlejsi! Vazne je tam znatelny posun? No, mel by byt, když clovek vidi cenu.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: SILTECH

Příspěvek od Dieter Burmester »

Fakt ze jo ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SILTECH

Příspěvek od pajuna »

Popises ho trochu?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: SILTECH

Příspěvek od timcs »

Len na margo : Siltech a Crystal sú rodina, Edwin van der Kley - Siltech, manželka Gabi van der Kley - Crystal Cable.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: SILTECH

Příspěvek od pajuna »

Dieter Burmester píše:Zajimave by jeste bylo srovnani s Crystalem - co jsem slysel od Valdy, tak pri primem srovnani uz nadseni ze Siltechu tak velike neni :shh:
Valdo,
muzes k tomu neco napsat? Jake CC si porovnaval se Siltech a jake byly rozdily?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odpovědět