Ethernetovy kabel

Diskuze o kabelech.
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Ethernetovy kabel

Příspěvek od ivandk »

Používám na streamovani hudby NAS server připojeny do routeru. Zkusil jsem vyměnit propojovací ethernetove kabely za kabely cat6 a stinene. Zaznamenal jsem objemnejsi zvuk, menší ostrost ale i menší jasnost zvuku. Každopádně slysitelna změna. Mate někdo podobnou zkušenost? Je lepší stineny nebo nestineny kabel? Mate zkušenosti s konkretni značkou kabelu a konkretni změnou zvuku? Nějaké doporučení konkrétního ethernetoveho kabelu? Chci ještě zkusit kabel Neyton cat7. Ivan
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od vitek »

Kabely je třeba řešit.... Chystám se časem zkusit http://www.the-ear.net/review-hardware/ ... rnet-cable vyzkoušel jsem http://www.audionet.de/main/kabel/netzw ... /page.html a rozdíl oproti normálnímu byl.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Guliver »

Ethernetový kábel sa môže správať ako anténa, resp. sa po ňom môže šíriť bordel z pripojeného NASu resp. PC. Aby sa tomu zabránilo tak sa pred streamer zaraďuje galvanický oddelovač, podobne ako pri medicínskych prístrojoch. Riešili sme to tu: viewtopic.php?f=20&t=1880

Prínos drahých ethernetových káblov, ak je zaradený oddelovač, je podľa mňa nulový.

Ešte link na jeden oddelovač: http://blog.highresaudio.com/?p=2575
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od winelover »

Podle mého názoru v tomto případě kabel vliv nemá, s výjimkou možnosti, co psal Gulliver, to si umím představit.
Audio data jsou z NASu nebo PC do přehrávače (rendereru) přenášena protokolem TCP, což je protokol, který z principu zaručuje, že jsou doručena všechna (příjemce potvrzuje přijetí každého rámce, pokud potvrzení nepřijde, rámec je odeslán znovu). V každém normálním síťovém přehrávači je vyrovnávací paměť, která je z jedné strany plněna a z druhé strany je z ní odebíráno (přehráváno). Mívá různou kapacitu, třeba i v minutách hi-res hudby, což jsou řádově desítky, max. stovky MB/min. Je teda zřejmé, že buď jak buď, přehráváno je z paměti a ne přímo otf (to by ani bez dropoutů nešlo) ze sítě. Pomocí jakého kabelu jsou data dopravena do vyrovnávací paměti je myslím jedno. Jsem přesvědčen, že solidní kabel cat6 s kvalitně (!!!) provedeným zakončením, úplně postačí.
A když to píšu, tak to mám i vyzkoušeno. Porovnával jsem několik 10m kabelů od cat5e do cat7 různých výrobců i DIY, dokonce jsem do porovnání zahrnul i variantu úplně bez kabelu a opravdu jsem nezaznamenal žádný rozdíl. Moje zkušenost a možná i klika, že to neslyším, nevím. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Odar

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Odar »

Ked mi montovali optiku, upozornili ma, aby som si doplatil na tienene RJ 45 koncovky. Vyzeraju takto http://www.hyperline.com/img/sharedimg/ ... l-new1.jpg Ze je rozumne vyhybat sa netienenym koncovkam http://www.autom-eco.eu/WebRoot/StoreLF ... 45-big.jpg kvoli rychlosti v ramci LAN. Nikdy som netestoval rozdiel v prenosovych rychlostiach, ale nemam dovod neverit technikom, ktori sa tym zaoberaju roky. Pouzivam iba cat 6 kable s tienenymi koncovkami.

Ci to ma aj vplyv na to, ze to zanesie / nezanesie bordel dalej do aparatury nie som schopny povedat. Myslim, ze toto by mal riesit pristroj. Mal by byt spraveny tak, aby pripadne rusenie bolo odfiltrovane (galvanicke oddelenie??) a neovplyvnovalo dalsie spracovanie digi signalu na analog.
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od ivandk »

Má někdo zkušenost s tímto udělátkem?
http://www.acoustic-revive.com/english/ ... lator.html
Znamená zlepšení zvuku? Vyzkoušel to už někdo?
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

ivandk píše:Má někdo zkušenost s tímto udělátkem?
http://www.acoustic-revive.com/english/ ... lator.html
Znamená zlepšení zvuku? Vyzkoušel to už někdo?
Používám jej s AR Lan kabelem před streamerem Lumin a už bych to bez něj nepoužíval. AR Lan kabel pouřívám i pro připojení Nasu Q-nap. Ale je to docela dráhé řešení.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
DD

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od DD »

-to ze su tienene LEN koncovky LAN kabla dava logiku - kabel v tejto casti uz je z twistu rozpleteny...
skor nechapem preco sa to dnes nedava na kazdy kabel...
-a LAN "oddelovak" by snad tiez mohol byt v kazdom aparate dajme tomu nad 1000€ samozrejmost (naklady by sa zvysili o 10€ :cool: )
mimochodom skusali ste niekto v audio aplikaciach tie obrovske feritove toroidy co su urcene na odrusovanie LAN k TV ?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Yngwie »

Moje zkušenost: Pokud NAD připojíte ke streameru nebo počítači "nesmyslně" drahým ethernetovým kabelem Audioquest, tak dostanete "lepší" zvuk. Pozor ... musí se ovšem jednat o zasíťování pouze tímto kabelem od síťového disku až ke streameru nebo počítači. Poslední metr nebo dva naroubovaný na obyčejnou síť nepomáhá. Proč je Audioquest Cinnamon takovým způsobem lepší než běžný Cat6 kabel (utp/stp), to netuším ... hledám zdroje.

Je snad paketizace dat protokolem UTP na vině? Teoreticky je to spolehlivý komunikační protokol. Může být paketizování a následná rekonstrukce dat na vině? Vstupuje do hry opět jitter a jiná rušení (EMI/RFI)? Hodně otázek a málo odpovědí :mrgreen:

Snad nebudu do té doby upálen na hranici za kacířství. Pozval jsem si nedávno svého kamaráda "kabelového skeptika", který se na mě díval jako na blba, který utratí 4 tisíce za USB kabel. 14 dní s tím sám bojoval a dnes už má Audioquest Carbon USB taky :mrgreen: Ale na "tajňačku" a nechce o tom mluvit :mrgreen:
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od miero »

Aj s obyč. káblom na ethernet káblom bývaju prenosy tcp či udp po domácej sieti bezporuchové, aspoň teda na 100Mbps.
Takže iný kábel môže zlepšiť akurát už len to elmag. rušenie.

Prípadne to môže samozrejme i zhoršiť, čo by sa už na zvuku mohlo aj prejaviť!
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od tomatsu »

Všechny kategorie dat. kabelů (5,5e,6 atd ) maji presne dana specifika a parametry - na ruzne laborovani, treba s konstrukci, neni prostor.
Zde jsou třeba hodnoty, které se měří a kabel musí splňovat :

Wire map - mapa zapojení
Lenght [m] – délka
Propagation Delay[ns] - zpoždění šíření signálu
Delay Skew [ns] - diferenciální zpoždění na párech
Rezistance [Ω] – reálný odpor jednotlivých párů
Insertion Lost [dB] - ztráta na vstupu
NEXT (Near-End Crosstalk [dB]) - přeslech na blízkém konci mezi jednotlivými páry
PSNEXT (Power Sum Near-End Crosstalk [dB]) - přeslech na blízkém konci, tři páry vúči jednomu - je vypočítán z kombinace NEXT hodnot.
ELFEXT (Equal Level Far-End Crosstalk) – přeslech na vzdáleném konci vztažený na celou dálku páru, měřeno mezi jednotlivými páry na obou stranách. ELFEXT test měří FEXT přeslechy. ELFEXT mezi páry drátu je určován v dB jako rozdíl mezi naměřeným FEXT a průchozími ztrátami páru jehož signál je narušován těmito FEXT přeslechy.
PSELFEXT (Power Sum Equal Level Far-End Crosstalk[dB]) - přeslech na vzdáleném konci vztažený na celou dálku páru – tři páry vůči jednomu – meřeno na obou stranách páru. Je vypočítán z kombinace ELFEXT hodnot.
ACR (Attenuation to Crosstalk Ratio [dB]) – odstup signál-šum mezi jednotlivými páry na obou stranách páru
PSACR (Power Sum Attenuation to Crosstalk Ratio [dB]) – odstup signál šum, tři páry vůči jednomu na obou stranách páru
RL (Return Loss [dB]) – zpětný odraz
HDTDX (High-Definition Time Domain Crosstalk) – analýza výskytu přeslechů v cele délce kabelu, mezi jednotlivými páry.
HDTDR (High-Definition Time Domain Reflectometry) – analýza výskytu odrazu v celé délce kabelu způsobené impedančními anomáliemi na jednotlivých párech.

Par zajimyvých věcí je i třeba tady :
http://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_ ... le_id=6478

Sám UTP kabel je díky své konstrukci velmi odolný na rušení. Stínění se hlavně používá v prostorách, kde může docházet ke vzniku rušení ( strojní haly, pece atd ) , nelze zajistit maximální délku souběhu se silovými rozvody ( nelze použít ani odstíněné žlaby ) a nebo třeba i jako zamezení odposlechů.
Rukama mi prošly 1000ce dat spojů - konektorování kabelů, patch-panelů, dat. zásuvek, optiky - používali jsme +- tento měřák : http://www.intelek.cz/product.jsp?artno=43020073 a když byly dodrženy všechny parametry, tak se žádné problémy nikdy nevyskytovaly.

To že by datový kabel "měnil zvuk" je divné - mohlo by to znamenat vybočení z měřených hodnot, ale pak by došlo k porušení certifikace. Ze svýho pohledu se mi to jeví jako blbost.
Doma i mezi NASkem a PC vyzkoušeny kabely ( belden ) 5e + 6e ( stíněné + nestíněné ) a žádný rozdíl jsem nezaznamenal.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Yngwie »

miero píše:Aj s obyč. káblom na ethernet káblom bývaju prenosy tcp či udp po domácej sieti bezporuchové, aspoň teda na 100Mbps.
Takže iný kábel môže zlepšiť akurát už len to elmag. rušenie.

Prípadne to môže samozrejme i zhoršiť, čo by sa už na zvuku mohlo aj prejaviť!
To je samozřejmě pravda. Přenos je spolehlivý. Data se nikam neztrácejí. UTP sice paketizuje data a nemá kontrolní součty jako SCTP, ale pro přenos dat v běžné síti je to naprosto dostačující. Když použiji STP kabel, tak by kabel měl teoreticky oproti UTP i odstíněný. Rozdíl oproti Audioquestu by neměl být patrný. Chtělo by to vzít pár kabelů a poměřit ... takhle to je jen plané teoretizování. Začal jsem ho já ... protože mi to hlava nebere, což je především tím, že nejsem schopen identifikovat, co by mohly být faktory, které ovlivňují přenos těch dat a vznik jitteru při posílání datových paketů ... ten byl ale v síti měl vznikat teoreticky ve větší míře jen při průchodu routery, repeatery a jinými síťovými uzly. Na krátké trase bez routeru by měl být jitter (kolísání rychlosti přenášený paketů) zanedbatelný.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Yngwie »

tomatsu píše:Všechny kategorie dat. kabelů (5,5e,6 atd ) maji presne dana specifika a parametry - na ruzne laborovani, treba s konstrukci, neni prostor.

............................
Par zajimyvých věcí je i třeba tady :
http://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_ ... le_id=6478

Sám UTP kabel je díky své konstrukci velmi odolný na rušení. Stínění se hlavně používá v prostorách, kde může docházet ke vzniku rušení ( strojní haly, pece atd ) , nelze zajistit maximální délku souběhu se silovými rozvody ( nelze použít ani odstíněné žlaby ) a nebo třeba i jako zamezení odposlechů.
Rukama mi prošly 1000ce dat spojů - konektorování kabelů, patch-panelů, dat. zásuvek, optiky - používali jsme +- tento měřák : http://www.intelek.cz/product.jsp?artno=43020073 a když byly dodrženy všechny parametry, tak se žádné problémy nikdy nevyskytovaly.

To že by datový kabel "měnil zvuk" je divné - mohlo by to znamenat vybočení z měřených hodnot, ale pak by došlo k porušení certifikace. Ze svýho pohledu se mi to jeví jako blbost.
Doma i mezi NASkem a PC vyzkoušeny kabely ( belden ) 5e + 6e ( stíněné + nestíněné ) a žádný rozdíl jsem nezaznamenal.
Všichni tihle kabeloví výrobci říkají, že je potřeba zaměřit se na jitter. Ten v síti vzniká, což je obecně známá věc ..existuje různé jitter suppresory a podobně. Cisco má metodiky, jak to měřit a ve firemních sítích řešit. Ovšem tam se hovoří o řádově jiných délkách kabeláže a spoustě aktivních síťových prvků v cestě. No kdybych neslyšel, tak neuvěřím ... ale třeba to je jen díky špatné metodice testu :mrgreen: Každopádně by to stálo za nějaký další průzkum.

Kabely jsou vděčné téma :lol:
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od miero »

A existuje aj nejaka teoria, ako jitter na linkovej vrstve Ethernetu by mohol ovplyvnit kvalitu signalu na uplne inej zbernici, napr. USB, SPDIF ci I2S?

Ten signal do SW prehravaca ide zhruba takto:
Ethernet -> MII -> PCI -> sietovy ovladac -> TCP/IP vrstva -> (filesystem alebo nejaky stream) -> SW audio prehravac.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od tomatsu »

Mi nějak příjde, že jitter je morová pohroma 21. století :lol:
Výrobce high-end dat. kabelu chapu - prodej je jejich živobytí. Ale zatím jsem totiž nikde na jejich stránkách nenašel grafy - hodnoty měření onoho kabelu. Jestliže tedy u jejich výrobku - dat. kabelu - toto měření není přiloženo, nemůžou - neměli by tento kabel označovat cat 5e/6/7 , neb toto označení je vázano na přesně daný parametry.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Guliver »

Ohladne jittera v počítačových sieťach vyberám z wiki:

In the context of computer networks, jitter is the variation in latency as measured in the variability over time of the packet latency across a network. A network with constant latency has no variation (or jitter). Packet jitter is expressed as an average of the deviation from the network mean latency. However, for this use, the term is imprecise. The standards-based term is "packet delay variation" (PDV).PDV is an important quality of service factor in assessment of network performance.

Jitter buffers or de-jitter buffers are used to counter jitter introduced by queuing in packet switched networks so that a continuous playout of audio (or video) transmitted over the network can be ensured. The maximum jitter that can be countered by a de-jitter buffer is equal to the buffering delay introduced before starting the play-out of the mediastream.


Inými slovami, ak je streamer korektne navrhnutý (dostatočne veľký buffer a korektný firmware streamera) a sieť korektne skonfigurovaná, PDV (nesprávne jitter) nemá žiaden negatívny vplyv na prenesenú informáciu.

Z fór je ale zrejmé, že sa dá pozorovať subjektívny rozdiel "kvality" reprodukcie ak sa:
1/ menia ethernetové káble a to typovo aj dľžkovo
2/ menia servery či už PC alebo NAS (alebo disky v nich)
3/ zaradí glavanické oddelenie siete, prekvapivo pozitívne aj negatívne(!)
4/ ak sa miesto káblu použije WLAN router + minimálne dlhý kábel do streamera.

Ak vyradíme nekorektné spracovanie dát, jediné čo asi zostáva je prenos či zavlečenie rušenia:
1/ zo serveru a všetkých sieťových prvkov na ceste k streameru
2/ ethernetový kábel ako anténa.

Liekom na všetko by mal byť galvanický oddelovač tesne pred streamerom. Paradoxne na fóre naim zaznamenali aj negatívne skúsenosti: zvuk sa po zaradení oddelovača prestal páčiť, čo ale nevypovedá o tom, či sa dovtedy nepáčil "horší" zvuk. Inými slovami je to na vyskúšaní. Ale galvanický oddelovač nemá čo pokaziť.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od miero »

Jitter na sieti ma mozno zmysel riesit pri real-time audiu ci video (telefon) zo vzdialeneho miesta.

Ale pri prenose medzi PC a NAS to nedava zmysel riesit.
A uz vobec nie ak je to PC prepojene napriamo - bez switchu/routru.

S tym porovnavanim zmeny zvuku som dost skepticky. Uz i z toho dovodu, ze mi staci ze si pustim tu istu skladbu 2x po sebe a niekedy mam pocit ze to "hraje" trochu inak. Co bude ale skor mojou pozornostou a nepozornostou pri posluchu.

Schvalne, skuste sustredne pocuvat jednu skladbu v kuse bez prerusovania posluchu nechcenymi myslienkami.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Yngwie »

tomatsu píše:Mi nějak příjde, že jitter je morová pohroma 21. století :lol:
Výrobce high-end dat. kabelu chapu - prodej je jejich živobytí. Ale zatím jsem totiž nikde na jejich stránkách nenašel grafy - hodnoty měření onoho kabelu. Jestliže tedy u jejich výrobku - dat. kabelu - toto měření není přiloženo, nemůžou - neměli by tento kabel označovat cat 5e/6/7 , neb toto označení je vázano na přesně daný parametry.

Mor a nejvíce skloňované slovo HE audia ... někdy mám pocit, že když někdo něco něví, tak to svede na jitter :mrgreen:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od zappa »

Isolator od AR.
Pouhých 6000kč, ale určitě má nějakou českou obdobu.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Yngwie »

Dokázal by mě někdo poradit, jestli to bude bez problémů?

Telegartner https://www.conrad.cz/p/rj45-zastrcka-r ... gKmoPD_BwE

Pasuje na: https://viablue.de/com/cables_ep7_ethernet.php

Podle mě zřejmě ano a chci to jako alternativu k hotovému kabelu, který má horší konektory a stojí 2x tolik. Díky za rady
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od PavelDosko »

ano, bez problemu
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Yngwie »

Díky. Uvažoval jsem ještě nad tím CAT8.1, ale asi zbytečný.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od dvader »

To tím chceš pouštět 10 GBit/s ?!?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Yngwie »

dvader píše: 24 lis 2020 11:57 To tím chceš pouštět 10 GBit/s ?!?
šlo mě o provedení o 10Gbit mě nejde ... mě budou stačí ty 6ky.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od dvader »

Pro ty, co s tím nemají zkušenosti:
Čím vyšší CAT, tím tužší kabel, takže pak můžete mít také problém dělat s ním ostřejší oblouky...
Quentin

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Quentin »

:!: S žádným kabele nejde dělat "ostrý" oblouk. A dvojnásob to platí u vícežilových kabelů.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od terahera »

dvader píše: 24 lis 2020 12:38 Pro ty, co s tím nemají zkušenosti:
Čím vyšší CAT, tím tužší kabel, takže pak můžete mít také problém dělat s ním ostřejší oblouky...
=)) =)) =))
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od dvader »

No teď, když to po sobě čtu, tak to je fakt vtipný... :mrgreen:
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od slayers »

No mohl by si ty zkušenosti trochu víc rozvést :mrgreen: :mrgreen: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
koudy42

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od koudy42 »

Zatim nejuzitecnejsi a nejpravdovejsi veci kolem kabelaze a verzi CAT ... je to o tvrdosti, Clavin a sekat spalky :razz:,

BTW, proto tolik mistnich s tvrdym kabelem zaznamenava znatelne mnozstvi novych zvuku pri poslechu.

Ma to jedno ALE! Rozdil je urcite meritelny v pripade tvrdeho kabelu vs. predchozi mekci. Cili prodejci na svych webech zakazniky odbyvaji, min. procentualni zvetseni/zlepseni! =))
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od dvader »

Tak s měkkým ničeho nedosáhneš...
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od terahera »

No mně hlavně přišlo srandovní to-pro ty,co s tím nemají zkušenosti =)) A pak vysvětlení zkušeného o tuhosti :cool: Prostě už se někdy nad zkušenostmi některých nestačím divit :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Quentin »

Nemá někdo tip na UTP kabel v metráži (6,5m mezi zásuvku a switch)? Prosím a předem díky :angel:
(vím, že to tu někde je, ale nechce se mi to hledat :silent: )
Quentin

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Quentin »

To jako fakt a nebo to je nějaká legrace? :-?

Ten používám v práci a máme ho po bednách...stačí, že ho mám doma v trubkách pod omítkou od switche (nyní cisco) z půdy do zásuvky. A to mám choutky ho vytahat :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zadne dalsi info ohledne pouziti nebo naroku na tohle ci tamhleto nezaznely, tak jsem si rekl, ze zacneme od tech levnejsich :cool:
Dieter Burmester
Quentin

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Quentin »

Hm...předpokládal jsem, že tady nedostanu radu na kabel k "zasíťování" myčky na nádobí...asi mylně ~x(
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od Vinco »

A co tak Wireworld Chroma Cat. 8 ?
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Ethernetovy kabel

Příspěvek od dvader »

Tak třeba tohle už je z technického i elektrického hlediska velmi slušný kabel:
https://www.gme.cz/kabel-s-ftp-cat-7-dk ... amozhasivy
Odpovědět