Harmonix

Diskuze o kabelech.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Harmonix

Příspěvek od zappa »

Nejdražší sítový kabel od Harmonix,to bude asi pecka.http://sklep.fusic.pl/harmonix-x-dc-mil ... ealer.html
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Harmonix

Příspěvek od winelover »

Pecka to asi bude, jen ten oplet mi přijde takovej nějakej ... německej. :smile:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Harmonix

Příspěvek od Vlado222 »

:D Ten už budemať asi aj svoju svätožiaru. :angel:
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Harmonix

Příspěvek od RSC »

Pecka to určitě bude, minimálně na účtě.
Pořád mi hlava nebere, že tímto způsobem, takto důsledně až tak nezáleží na tom, co jde domů, co je ve zdi. kolem čeho to jde a čím je to přivedeno k zásuvce a 1,5 metru doladí výsledek... kladu si otázku, jaký to má vlastně za tento peníz přínos. Samozřejmě rozumím tomu, že vše má svého kupce...
Vypadá krásně, ale raději bych si za to koupil náklaďák hudebních nosičů. Ale je to jen můj názor...
Marantz Premium, Tannoy Dimension TD12, Kimber Select, Groneberg Quattro Reference, Drawmer Master Clock
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Harmonix

Příspěvek od Dieter Burmester »

RSC píše:Pořád mi hlava nebere, že tímto způsobem, takto důsledně až tak nezáleží na tom, co jde domů, co je ve zdi. kolem čeho to jde a čím je to přivedeno k zásuvce a 1,5 metru doladí výsledek
Výňatek z jistého, některými místními (i zaBANovanými) členy až nekriticky obdivovaného webu Audiodrom.cz
Justan píše:
Mystérium posledního metru

Kdykoli jsem se zúčastnil jakékoli diskuse na téma síťové kabely, dříve nebo později se někdo namítl: jak může metr drátu vylepšit něco, co ke mně teče z elektrárny skrze stovky kilometrů silnoproudých a slaboproudých kabelů a transformátorů? Shunyata pro to má zajímavé a veskrze logické vysvětlení, jen je potřeba se na problém podívat odlišnou optikou.

V audiofilním světě je síťový kabel považován za poslední metr na cestě přenosu energie. Elektřina ale neteče, není to obdoba vody protékající zahradní hadicí. Oproti ní rychle cykluje dopředu a dozadu, v nekonečné smyčce. V důsledku to znamená, že onen poslední metr je z pohledu komponentu i metrem prvním a komponent se jen stává součástí cyklující sítě, podobně jako počítač připojený na internet. Klíčové pak je dostat jakýkoli zdroj potenciálních problémů co nejdále od komponentu, co nejdále za ten první metr, protože síťová šňůra je v takovém systému pouze fukční prodloužení samotného síťového zdroje.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
RSC
Příspěvky: 206
Registrován: 20 lis 2013 16:45

Re: Harmonix

Příspěvek od RSC »

Ty se na to díváš Dieter Burmester skutečně jak? Koupil by jsis to k Burmestrům?

Jasně, že z hlediska zvuku jsou některé věci složitější, nepochopitelnější než obecné elektrotechnické znalosti. Já bych byl možná někdy ochoten dát takový peníz za zařízení s oddělovacím transformátorem, které mi vyčistí vše ze sítě, namodeluje průběh jaký budu chtít a zakončím to kabelem do pěti tisíc. A teď se na mne všichni vrhnou jako na kacíře .... Ano, takový kabel jsem neměl a nikdy mít nebudu, i teď klidně řeknum, že bych se za to jel podívat klidně opakovaně na klokany. :silent:

Osobně by mne na toto téma zajímala anketa, jaké ceny těchto kabelů jsou u zdejších členů? Např. do 1000, 3000, 5000, 10000, 25000, 50000, 100000 a nad 100000 Kč. Možná i ve vztahu k pořizovací ceně celé sestavy.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Harmonix

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jestli bych si koupil ten Harmonix nemuzu rict, protoze jsem jej na svých komponentech neslyšel. Kazdopadne muzu rict, ze zrovna na Buřtech (integráče, koncáky) je zmena napájecí kabeláže hodně slyšet - viz vlákno Neyton, kde jsem o tom něco málo utrousil. Nemusí to být vždycky tak, že nejdražší=nejlepší. Spíše to chce vyzkoušet na vlastních komponentech a u sebe doma vše dostupné (baví-li tě taková hledání) a pak se rozhodnout, co tvému uchu šmakovalo nejvíce a dle stavu šrajtofle pořídit to nejlepší, co si můžeš dovolit. Anketa je zajímavý nápad (třeba ji někdo vytvoří), ale časem z různých příspěvku vyrozumíš, co kdo doma má a čím to má propojeno/napájeno. Jinak oddělovací transformátor může být cesta, ale taky nemusí - záleží na konkrétních podmínkách u tebe doma a taky na tom, co je potřeba řešit (přepětí, podpětí, DC složka, obecná filtrace nebo vše najednou).
Dieter Burmester
forfans

Re: Harmonix

Příspěvek od forfans »

Než tento "Cheap trick" tak raději toto.
To vám zlepší zvuk min o 10% !!!
A vyjde to levněji !!!!
http://www.hifiopava.cz/easopava/eshop/ ... SE-PS-1220
=========================================================
A můžete mi zase nadávat !!!!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Harmonix

Příspěvek od Dieter Burmester »

Obrázek
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Harmonix

Příspěvek od lubin »

Souhlasím vesměs s Dietrem...jinak ten Harmonix, no te je tedy šlupa...finanční myslím :D
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
forfans

Re: Harmonix

Příspěvek od forfans »

BURT.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Harmonix

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak si do te hlavy dej i chleba a horcici :lol:
Dieter Burmester
forfans

Re: Harmonix

Příspěvek od forfans »

ae.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Harmonix

Příspěvek od zappa »

Harmonix je jedna z mála značek,které opravdu umí kabely a nejsou předražené,a proto mne zaujal tento jejich top sítový kabel Maestro,který se mi už předražený zdá. :) Nicméně právě pro jeho cenu bych ho rád slyšel,protože vím vím co udělá pouze běžný Harmonix XDC-350(v řádech 20-30t) se zvukem,je ho radost poslouchat(dříve se mi zdálo divné poslouchat kabel) a přesvědčuji se o tom stále a stále, a proto se k němu také stále vracím,když je potřeba.Nyní mám Furutech z nejvyšší řady jejich metráže ,aĺe zcela jistě budu v budoucnu pokukovat po Harmonixu xdc-350m2r.
Ten kdo nevěří ve velký rozdíl ve zvuku při změně kabelů u kvalitní sestavy je ochuzen o možnost dramaticky vylepšit zvuk ke své spokojenosti.Je každého volba kolik chce nainvestovat do sestavy,ale vždy bych do budoucna počítal s investicí do kabelů jako nutnost.Je však potřeba vybrat tu správnou kabeláž,už jsem si ověřil,že kabel dokáže super sestavu degradovat o několik levlů a to by byla velká škoda.Harmonix zcela jistě patří mezi seriozní firmy,které nevyrábí kabely bez opravdového vývoje založeném na dlouholetých zkušenostech a technologických možností (Kimber,Transparent,Lessloss,možná jěště Nordost :smile: ) ! To je můj názor,který je ověřen v praxi a nerad bych se tu chtěl dohadovat s lidmi co na kabely nevěří . ;)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
forfans

Re: Harmonix

Příspěvek od forfans »

Věřím, že to bude zvukový přínos.Já netvrdím , že Harmonix je shit !!
Ale ještě více věřím tomu ,že než kupovat kabel za 350 000 kč,
tak koupím kabel za 30 tis a k tomu pračku PS 510 , ještě ušetřím
a ten rozdíl bude více znatelný.
Tak jsem to i slyšel -ale se sítovým kabelem za 70tis bez pračky , pak
jsme dali sitový kabel Audioquest za 10 tis a pračku PS 510.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Harmonix

Příspěvek od Vlado222 »

forfans tiež som toho názoru. Akurát že to nemusí byť práčka PS 510, ale napr PC4 evo. a v nej káble v cene +/- 1000e za kus podľa chuti reťazca a preferencii poslucháča.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Harmonix

Příspěvek od zappa »

Já taky netvrdím,že si koupím kabel za 350t,ale za 30t a bude mít podobný ne-li vliv na zvuk jako drahá Acuphase PS510.Tento drahý kabel jsem sem dal jen na pobavení a hned se opět strhla vášnivá debata o nesmyslnosti takových kabelů což mne celkem udivuje,neustále se rvát o svůj názor,nestačí jednou 2x,ale opakovaně ho vykřikovat i v krátkých časových přestávkách. :roll:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Harmonix

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jsem zvědavý na tvou zkušenost (až ti dorazí). Snad se pak kvůli forfansům a podobným nebudeš ostýchat napsat nějaký report :thumbup:
Dieter Burmester
forfans

Re: Harmonix

Příspěvek od forfans »

To : Zappa
Píšeš dobře ,ale přejděme k meritu celé věci.
Zvuk celé sestavy je limitovaný nejslabším článkem v celém řetězci komponentů.
Čili cd, předzesák , koncák ,repro , kabelové připojení.(uvádím jen základ) .
Ten nejslabším komponetnem budou logicky kabely .K tomu ,abys "vytáhl " zvuk na
stejnou kvalitativní úroveň jako je kvalita např. cd přehrávače - budeš muset
koupit velmi kvalitní audio kabel (ať cinch nebo xlr) do předzesáku a ještě velmi kvalitní
síťový kabel . Toto si vynásob celkem 3 x !!! (ještě kabel z předzesáku , z koncáku +
síťové kabely ).
Píšeš : "budu kupovat kabel za 30 tisíc " (myšleno o síťovém kabelu ). Takže ale
musíš koupit 3 kabely ( to je už 90 000 !!!) .
A já se jenom ptám : "Nebylo by lepší koupit z http://www.audio-markt.de nějakou 2-3 roky
starou pračku PS 510 " - která se dá sehnat za 4-5 tis euro ???
Nebo nějakou jinou pračku . Isotek má taky skvělé výrobky.
Můj názor je , mít sítové kabely po 5-10 tisíc a k tomu dopřát této celé sestavě tu pračku.
Někdo tady popisoval, že někdo bydlí na baráku , má ve sklepě Honda benzínový generátor(za 20000kč)a prý ten zvuk
je super. Nevím- neslyšel jsem. Ale to je jen pro ty , co bydlí na domě a chtějí to furt chodit zapínat- vypínat ,
smrad z benzínu atd.
Zamysli se prosím né nad jedním článkem své sestavy - ale nad všemi komponenty.
Jinak ten zvuk moc neovlivníš.Ten jeden kabel to zkrátka nespraví !!!
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Harmonix

Příspěvek od jimmi »

zappa píše:Já taky netvrdím,že si koupím kabel za 350t,ale za 30t a bude mít podobný ne-li vliv na zvuk jako drahá Acuphase PS510.Tento drahý kabel jsem sem dal jen na pobavení a hned se opět strhla vášnivá debata o nesmyslnosti takových kabelů což mne celkem udivuje,neustále se rvát o svůj názor,nestačí jednou 2x,ale opakovaně ho vykřikovat i v krátkých časových přestávkách. :roll:
Zappo :thumbup:

Forfans žerieš to ako hladná ryba chytená na háčík. ;))
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Harmonix

Příspěvek od Vlado222 »

To forfans tak ako píšeš ale ak máš koncáky dva, predzosík a CDP tak potrebuješ 4 power káble. Ak filtráciu tak 5.
Ak človek nemá budelár ako arabský šejk tak si nekúpi toľko sieťových káblov Nordostov ODINOV, či Harmonixov čo tu poštol Zappa či im podobným. Za tie peniaze si môže pristaviť k domu napr. luxusnú posluchovku, ktorá bude mať určite väčší zvvukový prínos ako tie drahé káble. Ak si niekto z miestného osadenstva myslí že ak si kúpi jeden drahý kábel a ostatné nie a ten ho zachráni a vystrelí do vyšších sfér tak toho sa nedočká
Káble na zvuk majú vplyva veľký.
Nebudem o tom presviedčať ľudí, ktorí tvrdia že nie je to mrhanie energiou. Aký to má význam. Každému čo jeho jest. Mal som doma požičané káble aj v cene 2 -3000€ ale ich zvuk prínos nebol taký aby vyvážil cenu.
Čo sa týka problematiky najslabšieho článku v reťazci a tej citácie z Audiodromu čo tu napísal Burmester, tak tá je odtiaľto -> http://www.audiodrom.cz/recenze/sitove- ... itron.html je to zaujímavé čítanie.
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Harmonix

Příspěvek od fotolaik »

to forfans : je ftipne, jak "poucujes" Zappu ( evidentne se asi neznate ) .. btw Tebou zminena Accuphase je do systemu k nicemu - minimalne jeji vetsi sestricka 1200 ( nebo jake ma oznaceni ) - Tebou zminena je tak pro predzes(y) a player ...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Harmonix

Příspěvek od Dieter Burmester »

Fotolaik: a holici strojky ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Harmonix

Příspěvek od -NIN- »

Vlado222 píše:Za tie peniaze si môže pristaviť k domu napr. luxusnú posluchovku, ktorá bude mať určite väčší zvvukový prínos ako tie drahé káble.
Poslechovka dobrý, ale jelikož tady v tomhle kolotoči většina lidí pěkně lítá, tak na drahé kabely stejně nakonec dojde. Jenom se to trochu oddálí.
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Harmonix

Příspěvek od Dieter Burmester »

V te dobre udelane poslechovce prinos dobrych kabelu vynikne prave jeste vice :thumbup:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Harmonix

Příspěvek od aretax »

To forfans:
Je známa vec, že najslabším článkom audio reťazca sú vždy reprobedne., kde nastáva premena energie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
forfans

Re: Harmonix

Příspěvek od forfans »

To Vlado : Ano, já mám jeden stereo konec , takže jsem psal o třech sítových kabelech.
Monokonce jsou od Acc drahé , tam je startovací čára 620 tisic za jeden konec.
Co já vím od dealera Acc , tak A200 není v ČR ani jeden kus!!
Tak zas nahoru asi už nikdo neleze.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Harmonix

Příspěvek od Vlado222 »

To Aretax:
Každý komponent v audioreťazci je rovnako dôležitý. Respektíve reťaz je taká silná aký silný je jej najslabší článok.
Nie je ľahké komponenty zosúladiť navzájom a s miestnosťou a preferenciami poslucháča tak aby bol reťazec vyvážený. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Harmonix

Příspěvek od aretax »

Vlado, asi sme sa nerozumeli - nepísal som o tom, ktorý komponent je dôležitejší, ale ktorý je najslabší.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Harmonix

Příspěvek od Tony »

Forfans,
Ty si fakt zábavný, zapájať Zappove obrie elektrónkové monobloky do 500 Watt práčky Accuphase...
aké ďalšie múdro vymyslíš?
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Harmonix

Příspěvek od lidumil »

Nechci se přít o vlivu kabelů, jen mi nedá malá poznámka. Pokud neustále zmiňujete nejslabší článek, co takhle domácí rozvody, jističe, rozvaděč a určitě i přívod k domu s kolísáním napětí, frekvence a všemi těmi šumy? Jistě zmiňovaný benzínový agregát je řešením, ale komu se do toho chce a kdo může?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Harmonix

Příspěvek od Tony »

Akustika...
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Harmonix

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Měl jsem doma na více jak měsíc půjčenou dvanácistovku od Accuphase a i ta přinesla zhoršení basového pásma pro můj koncák. Jeden člen kterého nechci jmenovat zprvu pěl chválu na čerstvě pořízenou dvanáctistovku, a za pár měsíců z něj tak mimochodem vylezlo, že má zesilovač zapojen přímo do zdi. Mě ta pračka neseděla ani pro nevýkonové komponenty, a už vůbec ne za ty peníze. Nyní mam filtrační jednotku,která nebrzdí ani koncák a je za zlomek ceny.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Harmonix

Příspěvek od sekal »

NA-Noble Audio píše:..Nyní mam filtrační jednotku,která nebrzdí ani koncák a je za zlomek ceny..
Můžeš prozradit, o jaký stroj se jedná ?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Harmonix

Příspěvek od Dieter Burmester »

NA-Noble Audio píše:Měl jsem doma na více jak měsíc půjčenou dvanácistovku od Accuphase a i ta přinesla zhoršení basového pásma pro můj koncák. Jeden člen kterého nechci jmenovat zprvu pěl chválu na čerstvě pořízenou dvanáctistovku, a za pár měsíců z něj tak mimochodem vylezlo, že má zesilovač zapojen přímo do zdi. Mě ta pračka neseděla ani pro nevýkonové komponenty, a už vůbec ne za ty peníze. Nyní mam filtrační jednotku,která nebrzdí ani koncák a je za zlomek ceny.
Ocenuji tvou odvahu se verejne vyjadrit o teto pradlene negativne. Ja zkousel 1210 a nelibilo se mi to. A za ty penize...inu Fejz :crazy:
Dieter Burmester
forfans

Re: Harmonix

Příspěvek od forfans »

Tony píše:Forfans,
Ty si fakt zábavný, zapájať Zappove obrie elektrónkové monobloky do 500 Watt práčky Accuphase...
aké ďalšie múdro vymyslíš?
===================================
Sorry, já nemohl vědět , že má Zappa dva 500w monobloky . Já mám zesák zapojený bi-amping 2x 450 W ,
a pračka mi na to jela. Vem v úvahu , že všechny parametry od Acc jsou podhodnocené.
Ta pračka PS 1200 uvádí max. odběr 1200W , ale myslím, že zvládne odběr i 1600 W .
Viděl jsem, že ta pračka "utáhla " celou sestavu Audionet (Amp max,předzes pre1 g3,cd).
Takže by to chtělo zkusit. Netvrdím , že to u Zappy pojede , ale myslím že ano.
__________________________________________________
Nevymýšlím žádné moudra, jak píšeš. Nejsem moudrý .To bych tu nebyl na foru.
Myslím , že Levinson založil tento web k tomu ,abychom hledali cestu k high-endovému zvuku .
Proto tady píšeme o našich zkušenostech o postřezích z výstav a u přátel .
Pokud se zde někdo uchyluje k různým urážkám , svědčí to zcela jistě o jeho intelektu.
Mít doma high-end třeba za 3 mega neopravňuje nikoho ,aby se navážel do jiných.
Měl by spíše těm jiným ukazovat cestu - aby se vyvarovali jeho chyb.
Cesta k nirváně zvuku by měla mít pokoru nejen k hudbě ,ale i k ostatním.
Měl jsem tu čest mluvit s lidma , kteří k opravdovému high-endu došli ,nebyli
namistrovaní jako někteří zde ,a jednali se mnou, jako rovný s rovným.
Nedávám moudra- já budu vždy hledat jen dialog a cestu dopředu.
Urážky a osočování je cesta do úrovně kultury ostravských Avatarů.
=============================================================
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Harmonix

Příspěvek od martinowsky »

Forfransi ty jedes. Ze ma Zappa konce 300 watove si ani vygooglit neumis a ze nikoho nepoucujes je taky blabol. Tys jako prvni napsal ze format Cd je v uvozovkach pro blbce. Kdyz jsem se sarkasticky ozval tak mi pises soukrome zpavy jak ja to muzu hodnotit kdyz mam Cambridge a ne sastavu za dva mega tak co vubec kecam s takovou nulovou sestavou. No vidim ze zde pekne tahas lidi za nos.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
forfans

Re: Harmonix

Příspěvek od forfans »

martinowsky píše:Forfransi ty jedes. Ze ma Zappa konce 300 watove si ani vygooglit neumis a ze nikoho nepoucujes je taky blabol. Tys jako prvni napsal ze format Cd je v uvozovkach pro blbce. Kdyz jsem se sarkasticky ozval tak mi pises soukrome zpavy jak ja to muzu hodnotit kdyz mam Cambridge a ne sastavu za dva mega tak co vubec kecam s takovou nulovou sestavou. No vidim ze zde pekne tahas lidi za nos.
=======================================================
1- nikde jsem nenapsal , že cd je pro blbce . Já napsal, že formát CD - je nejhorší formát zvuku .To ti potvrdí každý ,
kdo poslouchá SACD nebo vinyl. A to je velký rozdíl.
2-Napsal jsem, že na Cambridge za 40tisic nezhodnotíš "japonce " tak dobře jako na opravdovém high-endovém komponentu.
Já jsem ti nenapsal ,že Cambridge je shit .Já jen konstatuji, že Cambridge není high-end ,ale jen lepší hifi -na stejné
úrovni jako je Denon, Marantz nebo Onkyo. Nikde jsem nepsal , že máš "nulovou sestavu".
3- Nechodím sem, abych někoho poučoval . Předkládám k všeobecné diskusi své poznatky a velmi rád se poučím z jiných
názorů a zkušeností .Jedině tak pokročím dál . Proto jsem tady. Toto je cesta poznání k opravdovému high-endu
========================================================
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Harmonix

Příspěvek od Vlado222 »

Ja počúvam SACD aj vinyl ale nemôžem potvrdiť že CD je najhorší formát.zvuku.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Harmonix

Příspěvek od sekal »

forfans píše:..Já napsal, že formát CD - je nejhorší formát zvuku..
To NENÍ pravda !! Nahrávky na CD z 80. a začátku 90. let jsou na slušné úrovni. Nezaměňuj laskavě současný šlendrián v práci zvuk. a mastering. techniků hud. vydavatelství s parametry formátu CD-DA jako takového. Ten byl na konci 70. let navržen koncerny Philips a Sony vcelku dobře.. Už jsem tě na to tady upozorňoval, a nejen já..

Jinak, pokud je pravda, co teď výše zveřejnil Martinowsky, tak nemám slov...:shock:
Odpovědět