Není jenom Nordost

Diskuze o kabelech.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Není jenom Nordost

Příspěvek od Mirek »

Vzhledem k tomu, že nepíši jenom o Nordostech, tak jsem nechtěl ve vlákně jim věnovaným pokračovat.

Dobře to Aretax napsal ve vlákně o Nordostech, není třeba glorifikovat jednu jedinou značku....moje osobní zkušenost je, že ty u Nordostů tak často vychvalované detaily vystupují také zřetelněj díky tomu, že u nich bývají jemně potlačené basy a sředobasy (je to dobře slyšet na hlasech zpěváků - konkrétně jsem to zažil před pár dny, kdy mů oblíbenec Clapton se zase stal tak tochu zpívajícím jinochem po přehození na Heimdally), podobnou zkušenost jsem měl s Crystal Cable Reference, které jsou také trošičku posazené výš, také tam bylo velmi slyšet plno detailů, ale oproti N. byly přece jenom trochu barevnější a zvuk mi z nich připadal záživnější a vhodnější pro opravdu dlouhodobý poslech (nechci nikomu dělat reklamu, ale stojí za to si je poslechnout a porovnat s Nordosty - podle mého za méně peněz u jednotlivýck kategorií lepší zvuk a může to být alternativa pro ty, co hledají na první pohled hodně detailní zvuk).

Jednoduchý testík zvuku, dá-li se ovšem někde sehnat kytara, je najít si dobře nahranou nahrávku s akustickou kytarou (Španělkou) a pak to prostřídat poslechem skutečné kytary (stačí pár neumělých akordů) – zvuk kytary v reálu je krásně barevný, teplý a přitom je detailně slyšet chvění strun....a pak stačí u toho porovnat různé kabely....a poslouchat, co zní nejvěrněji. Pro mně osobně nejvěrněji zněly Kimbry, proto jsem na ně také přešel. Zappa mně dá asi za pravdu, že při pozorném poslechu Kimbry ty detaily také mají, jenom díky barevnějšímu, plnějšímu a teplejšímu nejsou na první pohled tak zřetelné. Mně osobně připadají muzikálnější Kimbry, ale třeba i např. Crystal Cable.

Když jsem u těch detailů pamatuji si svoji 1. návštěvu výstavy v Mnichově, vstoupil jsem do místnosti, kde hrála nějaká exoticky vypadající sestava ....a ten zvuk mě okamžitě přibyl k zemi, úpně mě fascinoval, v životě jsem nic podobného předtím neslyšel - hrála tam nějaká audiofilská brnkačka a každý detail byl úplně vypreprován, prostor byl mále kolem dokola a já dostal strach, že už nikdy více nebudu moct poslouchat to, co mám doma.....ale za chvíli jsem si uvědomil, takhle přece hudba nezní, vždyť je nějaké umělé a mazal jsem pryč (všiml jsem si také ostatních návštěvníků, jak většinou po chvilce odcházeli), potom jsem přešel vedle a tam hrálo MBL a zvuk byl najednou úplně normální a obyčejný....stejně jako když hraje živá hudba, no a pak mě dorazili, když na porovnání tam stejnou skladbu, co měli na CD zahráli její interpreti
živě.....a ono to znělo víceméně stejně a vůbec jsem si neuvědomoval kolik je v té hudbě detailů a jaký je prostor, protože to bylo přirozené a šlo hlavně o emoce a o tom podle mého poslech hudby je. Jo a u MBL tam návštěvníci seděli podstaně déle, stejně jako já.

Tím přirozeně nechci říci, že Nordosty hrají také uměle, ale jenom to že detaily také nemusí být všechno. Také zdůrazňuji, že je to jenom můj osobní názor.

Z zcela jiného soudku, i když jsem dávno obměnil veškeré silové kabely Vincent, jejichž zvukový charakter mi již nevyhovoval, tak před oddělovacím trafem jsem měl 3m Vincenta dál - myslel jsem si totiž naivně, že je celkem fuk, co před trafem, když jsem jej konečně vyměnil za Oyade, nastal nečekaně velký rozdíl - zmizely veškeré náznaky jisté agresivity, která mi u poslechu některých CD vadila, zvuk se stal méně analytický, uklidnil se přibyly basy a dynamika.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Maretti »

Mirku, kdybych tě neznal osobně tak bych asi kroutil hlavou - ježiši - do smrti budu litovat, že jsem se rozhodl porovnávat kabel svůj s kabelem u někoho jiného. A nedejbože podle toho vynášel soudy. Nedá se to soudit u jednoho kabelu, a ještě k tomu na jedné sestavě. Ty jsi ke svým komponentům našel svůj ideální signálový kabel, sám jsi uznal, že ti hraje/pasuje lépe k tvojí sestavě než Nordost. Kabely nejsou univerzál ..... každému to hraje jinak na jeho sestavě.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Maretti »

Tak nějak mě tato debata připadá celá trochu zbytečná - taková jako tak vám to teda nandám kluci, když se vám líbí jiný kabel než mám já. Nikdo nikde nepsal že Nordost je jediný, nejlepší. Ani že je lepší než Kimber nebo jiná značka.

Proč teda najednou takové křížové tažení proti NORDOSTU ?? Jestli je to MIRKU tím, že jsem veřejně nepochválil tvoji sestavu, nebo jsem si dovolil napsat o Nordostu, že má detail nebo nadhled .... tak se pusť do mě - NORDOST za to nemůže :smile: Ale to není důvod proč psát takové věci a vynášet soudy nad JEDNOU ze světových zanček.

Opravte mě, ale testování kabelů není otázka na jednu dvě skladby na jedné sestavě doma, a podle toho vystihl charakter kabelů. Na Electrocompanietu mě například Nordost hraje úplně jinak, než na tvé sestavě. Jinak hraje na s bednama Dynaudio, jinak s Wilson Benesch, jinak s Sonus Faber.

Proto PROSÍM - zanechme těchto kravin a řešení kdo má lepší/větší :D , která značka je lepší a vynášenou unáhlených soudů. Chovejme se jako rozumní lidé.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od bigjoe »

Já myslím, že to Mirek nemyslel nijak zle, ale fakt je, že je trochu víc ješitnější než my ostatní.
Například já bych mu nikdy neřekl tu starou hifistickou pravdu, že s Accuphase nehraje vůbec nic, protože tak zahuhňanej zvuk nevyčistí ani kabely Vincent, natož Nordost a Kimber si ty detaily vymýšlí a dodává sám :lol: . Jo a všechny Cantony byly navržené na ozvučení nádražních nástupišť a ty dražší jsou vhodné jen k táborovým ohňům...po produkci prej dobře hořej :lol: . No vidíš a stejně si to někdo dá i do bytu ~x( .
Proto každému, co jeho jest. Howgh.

P.s. Mirku a vy ostatní, kteří vlastníte zmíněné značky...toto je legrace, čili sranda, takže prosím bez advokátů :lol:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od anawak »

Vsetky tieto temy a im podobne asi svedcia o tom, ze uz sa asi nemame o com bavit a plnime vlakna nezmyslami len preto aby sme "nieco" napisali. Ze by nastala kriza Highenfora?? Dufam, ze nie.

Inak tiez som presveceny o tom, ze Mirek to nemyslel nijak zle. Ale tiez suhlasim s Marettim. No a dobre som sa pobavil na prispevku BigJoa. :clap:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od pajuna »

Myslim, ze jde o stav celeho hifi a highendu, jeho fanousku a priznivcu. Staci si otevrit jakekoliv forum. Vypada to, ze by vetsina lidi chtela jen cist, bavit se, tahat rozumy, provokovat a uzivat si vicemene anonymity internetu. Je to videt na vice mistech v ruznych oblastech. Malokdo prispeje necim co ma hlavu a patu, spise se vetsina jen veze. Spousta novych clenu nema chut napsat ani vetu, otazkou je proc. Kdyz se objevi cokoli na ucet tech co prispivaji, jesitnost a vztahovacnost se okamzite projevi, videli jsme to v minulych tydnech na reakcich mnohych. At je to vyjadreni verejne, nebo pres SZ, mailu ci jinak. Misto kvalitniho prispevky pozorujeme, jestli nekdo napise spatne "i" nebo "y" (taky me to slehlo do oci, ale nemusim to prezentovat), nebo se bije za tu ci onu znacku. Slusne prime jednani a zajem se neda na lidech vyzadovat, to bud kazdy chce nebo ne. Kvalita for obecne klesa, stejne tak jako nalady ve spolecnosti, coz je logicke.
Me to ale zarazi o to vice, ze jde o naseho konicka, ne o praci, postaveni ve spolecnosti, kde se casto lidi pretlacuji kdo je lepsi. Nejde ani o misto podporovane firmou, reklamou ani jinymi zajmy. O to vice by mela platit nejaka ucta k lidem, kteri maji stejne zajmy. Uz ani nevim jak dalece to lze ocekavat, kazdy je jiny a ma kvality treba na jinem miste. Na druhou stranu, jizlivi a neprejici ci agresivni lide jsou vsude ve spolecnosti a my jsme jeji soucasti.
Tyto vety me napadly jako obecny pohled a zamysleni se nad slovem "krize" nezavisle nad tematem o Nordostu..

K tematu jako takovemu - nebudu stranit ani jednomu. Ruzne kabely hraji na ruznych sestavach ruzne, to je muj poznatek. A jak rika jeden klasik, zvuk se s nima necha vzdycky nejak "doprasit", coz muze byt casto mysleno i v tom pozitivnim slova smyslu :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od boxer »

Big Joe

toto je legrace, čili sranda,... ani bych neřekl , já to podepíši, s tím souhlasím.

Pajuna

jestli nekdo napise spatne "i" nebo "y"...i to někdy bývá určitá orientace, pokud to bývá běžné. zde šlo pouze o překlep. Nicméně důležité nebylo to y/i,ale smysl věty, pokud to někomu nedošlo.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Mirek »

Kdyby nenapsali Aretax a Zappa svůj názor na Nordost ani by mě nenapadlo v tom pokračovat. O to víc mě překvapila taková silně emoční reakce...
Mirku, kdybych tě neznal osobně tak bych asi kroutil hlavou - ježiši - do smrti budu litovat, že jsem se rozhodl porovnávat kabel svůj s kabelem u někoho jiného
Tak nějak mě tato debata připadá celá trochu zbytečná - taková jako tak vám to teda nandám kluci, když se vám líbí jiný kabel než mám já. Nikdo nikde nepsal že Nordost je jediný, nejlepší. Ani že je lepší než Kimber nebo jiná značka.

Proč teda najednou takové křížové tažení proti NORDOSTU ?? Jestli je to MIRKU tím, že jsem veřejně nepochválil tvoji sestavu, nebo jsem si dovolil napsat o Nordostu, že má detail nebo nadhled .... tak se pusť do mě - NORDOST za to nemůže :smile: Ale to není důvod proč psát takové věci a vynášet soudy nad JEDNOU ze světových zanček.
Maretti poslechl jsem tě - pouštím se do tebe, ale vážně - myslím si, že asi poněkud přeceňuješ vliv své návštěvy a s tím související kratičký testík kabelů ještě k tomu z jiné z jiné cenové kategorie na moje názory - nejsem totiž takový "autocenzura" jak si zřejmě myslíš. Mimochodem jedny Nordosty jsem měl již v době, když ty jsi ještě možná neměl vzhledem ke tvému věku ani žádnou sestavu. A svůj osobní a to zdůrazňuji osobní názor jsem napsal na základě delších poslechových zkušeností a různých kabelů se u mně za ty roky vystřídalo hafo ale ten krátký testík mi znovu jenom potvrdil můj názor o charakteru zvuku tebou tak vehementně obhajované značky. Ale jediný důvod proč jsem to napsal je to, že si myslím, že někoho zajímá i jiný názor než ten zde často prezentovaný - mě osobně podobné diskuze pomohly při budování mě sestavy a její dolaďování víc než rezence v časopisech a názor někoho jiného i když jsem se s ním neztotožňuji mne vždy přiměje k minimálně k zamyšlení a někdy se stane, že něco s čím nejprve nesouhlasím mě dovede o kus dál a to nejenom v tomto oboru. A pozor nikdy bych si netroufl tvrdit, že můj názor je ten jediný správný. Proto mě překvapuje, že je můj zcela osobní názor nazván křížovým tažením a souděním nějaké značky. Maretti připomnělo mi to tvoji podobně poněkud neadekvátní reakci na můj dotaz k čemu jsou dobré další skřínky pro napájení u Naimu - zřejmě to nebude náhoda.

Zamýšlím se má-li vůbec význam zde přispívat, asi je lepší ten stav, kdy je tady až na nějakou vyjímku celkem mrtvo a jenom občas někdo napíše, co poslouchá, protože jiný názor než mají majitelé zmíňované značky je okamžitě napadán a jeho autor je považován málem za padoucha. Proč si raději nepustit svoji oblíbenou hudbu, než tady zrácet čas nějakým vysvětlováním. Proto tady naprostá většina lidí raději pro svůj klid nic nepíše.

BigJoe - proč ješitný ? Jenom nemám problém otevřeně říci svůj názor a který nemusí být zrovna v tom okamžiku zrovna populární aněkomu příjemný. Pokud si tady budeme jenom přitakávat, tak pole mého celé fórum ztrácí smysl. A abych vyjádřil svůj nepotřebuji pokoutně komunikovat přes žádné SZ ani soukromé maily. A také nerad přicmrndávám jakémukoli prodejci který mi udělal slevu, proto jsem také ani slovem niokdy a nikde nenapsal Kimbry jsou lepší než Nordosty nebo Accuphase je lepší než firma X, vždy uvádím, že je to pouze můj osobní názor a píši otom, co mi vyhovuje a proč mi to vyhovuje a pokud to někomu vadí je to jeho osobní problém.

Tím bych celé uzavřel a jdu se věnovat něčemu rozumnějšímu - poslechu Autumn in Seatle na Ultra HD.
monte

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od monte »

Mirku skvěle jsi vše napsal, popsal. :thumbup: Mám skoro stejné zkušenosti, Nordost je počítačový kabel pro hluché :lol: :lol: :lol: .
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od winelover »

A jéje, zase ty kabely!
Já si nemyslím, že došlo k nějaké krizi highend fóra a ani si nemyslím, že je tu někdo za své osobní postřehy napadán nebo dokonce považován za padoucha. Alespoň jsem tak žádný z příspěvků nepochopil.
Problém je spíš v občasných přemrštěných reakcích na některé názory, zejména když se týkají toho, co tzv. mám doma. Já sám to dost dobře ani nechápu - mně prostě z řady důvodů a po několika obměnách zapadl do sestavy nejlépe Nordost (alespoň z těch značek, které jsem měl v době výběru k dispozici) a tak jsem si ho prostě koupil. Bylo to o dost dřív než vzniklo tohle fórum a než se o téhle značce začlo na fórech psát. Ani jsem nikomu nikdy nepochleboval - žádnému prodejci ani dovozci. Signálové a napájecí kabely jsem např. kupoval přes Audiogon z USA. A tak by se dalo pokračovat.
Na druhou stranu nevidím žádný důvod k tomu, podivovat se nad tím, že někdo má jinou zkušenost. Asi to tak slyší a chce to tak mít, tak ať má, já mu to přeju a nemá smysl o tom diskutovat. Shoda už z principu nemůže nastat a pak už je to jen o toleranci a slušnosti.
Já sám jsem v poslední době také udělal některé změny v sestavě, které se obecně setkaly spíše s nepochopením než pochopením. Mě to ale vůbec nepřekáží - já vím své, vím, jak jsem k tomu došel a proč jsem se tak rozhodnul a to mi stačí. Názor vyslechnu, chvilku podiskutuju a dost. Žádné přesvědčování nepomůže, do toho svého cíle závodu (nebo spíš etapy, že) si musí každý dojít sám.
Hlavně putujte elegantně, se slušností a tolerancí k názoru druhých!
win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Maretti »

Mirku, opravdu to nemá smysl - tobě na mě vadí to co sám děláš a v mnohem větší míře. :crazy:
A to nejenom u mě, toto jsem zažil při pročítání diskuzí mezi tebou a dalšíma. Vždy pak došlo na podobné obviňování =))

Já jsem nikde ve své komunikaci nenapsal, že NORDOST je jediný dobrý kabel, že je lepší než TVŮJ KIMBER. Dokonce jsem psal, že v tvé sestavě hrál lépe KIMBER. A podotkl jsem známou vlastnost NORDOSTŮ, a to jejich přesnost neutrálnost a odhalení detailu - který jak taky spousta uzná, není vždy přínosem k poslechu - na některých sestavách to je pak přepísknuté nebo třeba odhalí nějaký něšvar v soustavě, který byl skrytí jiným kabelem ;)

KDE je v této větě psáno: jedině NORDOST, ostatní je horší ??

Prozradím ti, jednu z mých špatných vlastností: nedokáži pochlebovat a když mě někdo vytočí, tak napíšu i to, co spousta lidí kolem ví, potichu říká - ale má strach to tu napsat NAHLAS.
Takže to co teď napíši tě asi naštve, s ohledem na tvou povahu a stanu se tvým úhlavním nepřítelem na fóru, ale je mě to v podstatě už jedno:
Mezi velkou částí členů jsi znám jako vyhlášený ješita - jakýkoli i normálně napsaný názor hned vztahuješ na sebe jako útok - na to že něco u tebe je horší nebo špatné. A otočíš to jako naši obhajobu toho co máme my. Z pohledu psychologa - ukázkové chování ....... takže - užívej si to poslouchání Hi-Fi, obklop se skupinou pochlebovačů, kteří ti vždy vše pochválí, poplácají po ramenou a řeknou: máš to nejlepší a nic lepšího jsem neslyšel (protože říct něco jiného vyvolá bouři), místo toho aby jsi třeba chtěl slyšet názor, radu a přemýšlel kam sladění sestavy posunout dále.

Ano jsem proti tobě "mládě", které když ty jsi znal kabely já neměl doma ani rádio, ale i ve svém mládí jsem se naučil jedno: nechat si poradit od ostatních a někdy uznat, že jsem se mýlil a smířit se s tím, že je člověk je omylný.

Tímto končí můj "výlev" ....... už dále tě nebudu obtěžovat, přidám se k větší skupině lidí, kteří se tu jenom potutelně usmívají.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od winelover »

pajuna píše:Ruzne kabely hraji na ruznych sestavach ruzne, to je muj poznatek. A jak rika jeden klasik, zvuk se s nima necha vzdycky nejak "doprasit", coz muze byt casto mysleno i v tom pozitivnim slova smyslu :smile:
Souhlas. Rozdíl je jen v tom, že některé prasí více a jiné méně.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od tujatuja »

Chtělo by to trochu vzájemného respektu, pánové .......
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Maretti »

tujatuja píše:Chtělo by to trochu vzájemného respektu, pánové .......
naprostý souhlas, nic víc ani nechci :thumbup:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

A čo je zlé na tom keď návšteva vyjadrí svoj názor na môj zvuk? Mne sa páči čo mám doma, dal som za to svoje prachy. A keď niekto príde a povie že sa mu to nepáči, mám ho vyhodiť z balkóna? To nie, letel by len vtedy keby povedal "Kúp si to čo mám doma ja, potom ti to bude hrať dobre!".
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Mirek »

To Maretti
Takže to co teď napíši tě asi naštve, s ohledem na tvou povahu a stanu se tvým úhlavním nepřítelem na fóru, ale je mě to v podstatě už jedno:
Pokud si pamatuji tohle začalo čistě jako vlákno o KABELECH, kde jsem psal o svém osobním názoru a zkušenostech, nebo se snad mýlím ? A ty jsi plynule přešel, protože jsi zřejmě neunesl, že někdo může mít jný názor než ty na rádoby psychologické hodnocení mé osoby.....nevím, co tě k tomu opravňuje a také nevím, co tě opravňuje hovořit za druhé. Mohu tě uklidnit, to jsi napsal mě nenaštvalo a rozhodně ses nestal mým uhlavním nepřítelem, jak se možná domníváš.....důvod je zcela jednoduchý....nestojíš mi i se svými osobními výpady za to. A pokud vyžaduješ respekt od druhých, zkus se milý chlapče vážně zamyslet nejprve nad sebou a svými reakcemi. Jenom jeden dotaz, jak tobě by se líbilo kdybych tě podrobil veřejné kritice a nazval tě například namistrovancem ?

ŠKODA VLÁKNA MYSLEL JSEM SI NAIVNĚ, ŽE SE TU ZAČNE PSÁT O OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH S JINÝMI KABELY A NEBUDOU SE TADY ŘEŠIT TAKOVÉ PITOMINY.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Maretti »

Ano Mirku, máš pravdu.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od lubin »

Je to opravdu o tom, jak komu které kabely sednou. Bylo to tu řečeno nesčetněkrát. Každý kabel prostě prasí zvuk jinak :lol: na jednu či na druhou stranu. Když jsem si poprvé do sestavy zapojit Kimber (nevím jaký typ, Mirek ho tenkrát prodával a šel do vyššího), byl jsem unešen nádhernými barevnými středy, takové emoce z toho šly, až se tajil dech. Jednalo se o RCA mezi CDP a předzesem. Pro jazz super, pro Blues taky. Jenže. Na mé sestavě nepřirozeně znějící a jaksi "vytažené" výšky a jakási setrvačnost na basech, která mě vadila. Do sestavy nakonec přišel starý Heimdall, který byl na basech tvrdý, na výškách hladký a nezkreslený a na středech (bohužel) studenější. Volil jsem prostě menší zlo ve chvíli, kdy jsem hledal nový kabel. Kabely byly ve stejné cenovce.Dnes mám jiné komponenty i dodělanou akustiku a veškerá kabeláž je Frey2, včetně repokabelů, tedy na digi větvi. Nemám pocit ztenčeného zvuku, málo emocí nebo barev. By právě naopak. A tak nechci ani momentálně zkoušet něco jiného.
Když jsem zapojoval nedávno znovu gramofon (mám poměrně levnou analogovou větev) a nechal řádně prohřát předzes i Tube box SE (phono), očistil jsem Mistříňanku. Ač dechovku příliš neposlouchám, poslechl jsem celé LP a řádně nahlas. Hráli jenom pro mě a přímo v obýváku. Protože máme na vesnici hody a přímo pod oknem veselku, znám velmi dobře zvuk a barvy jednotlivých nástrojů. Prostě to tam bylo. A teď to příjde. Mezi gramcem a phonem mám momentálně pouze doma udělané RG62. :lol: Tak se v tom vyznej =))
A jsem si jistej, že někdo příjde ke mně domů a řekne...ty Lubine, dyť vono moc dobře nehraje... ~x(

Co takhle udělat thread, kde bychom psali do nějaké pseudotabulky k jednotlivým kabelů zkušenosti... pokud se budou jisté rysy shodovat, a já věřím, že ano, může to pro nové být jistým vodítkem, jak si doma zvuk sestavy doladit...hm?
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Maretti »

Lubine, takovou tabulku jsem už někde už viděl. Bylo tam několik značek (Cardas, Nordost, Kimber, Cristal Cable ....) a několik modelů od každé - dávali se tam body jako detail/chladnější-teplejší/apod...

Pomůže někdo .... ?
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Kokin »

Nebylo to tohle vlákno od bigjoe?

viewtopic.php?f=22&t=424
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od lubin »

No jo, ale to je srovnání ze Stereoplay a jejich hodnocení....já mám na mysli naše srovnání interkonektů (nebo reprokabelů). Každý registrovaný by mohl připsat kabel, který v tabulce ještě není a přidělit jednotlivé body za např.: kvalita basů, barevnost, emoce, prostor, výšky, rychlost, transparentnost ap...postupně po hodnocení by se dělal např. průměr v %. Tak by bylo dobře vidět hrubé rysy jednotlivých značek a typů kabelů. Čím více lidí, tím přesnější názorový vzorek...Kabel, co by jsi v tabulce našel a máš s ním osobní zkušenost by si ohodnotil samozřejmě také....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Maretti »

Tady ale vidím jeden problém - a to známý fakt, že na každé sestavě může ten kabel mít trochu jiný projev. :roll:

Ale všeobecně to jde udělat, budou tam například kabely, které trochu nafouknou basy a tělo nástrojů bude větší, některé budou mít chladnější podání - a spoustě to může pomoct při výběru - k zapůjčení před finální koupí.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Robinson
Příspěvky: 77
Registrován: 26 pro 2010 14:58
Bydliště: London/GB

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Robinson »

Čau Chlapi, možná přiliji olej do ohně ale.. Na kabely Nordost se chystám, ještě jsem je neslyšel,ale jak je Mirek přirovnal ke Crystal cabelu,tak mi je to jasnější. Přiznám se i jsem to trochu čekal a jeho slova mě utvrdila. Můj názor je: Jak je někde stříbro (myslím kabely) a sestava není uplně neutrální už je průser. Podle mě je Cu muzikálnější a nezvýrazní tak to vyšší pásmo. Jde mi o zvuk co je v rovinně ve všech pásmech a to Crystal rozhodně nebyl(samo nemůžu srovnávat když jsem neslyšel,ale Mirek to napsal tak že mu věřím) ,takže jestli je charakter Nordostu podobný-rozumím mu. V jeho sestavě ostrý zvuk co se dal poslouchat tak 40min pak to vrátil zpět ,protože mu tam pořád něco vadilo. Je to ale o preferencích o sestavě a uších každého z nás,tak mě šetřete "Nordosťaci" :angel: :smile: .
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od lubin »

Maretti píše:Tady ale vidím jeden problém - a to známý fakt, že na každé sestavě může ten kabel mít trochu jiný projev. :roll:

Ale všeobecně to jde udělat, budou tam například kabely, které trochu nafouknou basy a tělo nástrojů bude větší, některé budou mít chladnější podání - a spoustě to může pomoct při výběru - k zapůjčení před finální koupí.
Ano...na každé sestavě se liší...proto bude postupně vznikat zprůměrovaný vzorek...je to to jediné nejsprávnější, co můžeš "vytáhnout z davu zkušeností", to jediné, co může mít nějakou cenu pro nováčka. Napadlo mě to samozřejmě také. Jde o to, že nikdo třeba nenapíše k Nordostu...špatná transparence...nebo ke Kimberu...málo výšek...prostě ty hrubé rysy kabelů se projeví téměř vždy, ať je to na čemkoli...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od lubin »

Robinson píše:Čau Chlapi, možná přiliji olej do ohně ale.. Na kabely Nordost se chystám, ještě jsem je neslyšel,ale jak je Mirek přirovnal ke Crystal cabelu,tak mi je to jasnější. Přiznám se i jsem to trochu čekal a jeho slova mě utvrdila. Můj názor je: Jak je někde stříbro (myslím kabely) a sestava není uplně neutrální už je průser. Podle mě je Cu muzikálnější a nezvýrazní tak to vyšší pásmo. Jde mi o zvuk co je v rovinně ve všech pásmech a to Crystal rozhodně nebyl(samo nemůžu srovnávat když jsem neslyšel,ale Mirek to napsal tak že mu věřím) ,takže jestli je charakter Nordostu podobný-rozumím mu. V jeho sestavě ostrý zvuk co se dal poslouchat tak 40min pak to vrátil zpět ,protože mu tam pořád něco vadilo. Je to ale o preferencích o sestavě a uších každého z nás,tak mě šetřete "Nordosťaci" :angel: :smile: .
Nordost je postříbřená měď, tedy hybridní konstrukce. Alespoň co vím řada Norse a výše. Ale jestli Ti neseděl CrystalCable, tak Nordost Ti s největší pravděpodobností nesedne také... :crazy:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od bohus »

... jen malinká zkušenost :
to co se líbí jak hraje, se přestane líbit po info kolik stály repro a signálové kabely.
... najednou je tam tolik much.....
naštěstí jsem z toho už vyrostl
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Pytell »

Sám osobně mám také pozitivní vztah ke kabelům Nordost( dokonce používám XLR Frey mezi předkem a koncem Marsch ). Ale je pravda na některých sestavách je tento výrobce kabelů až moc presentní a po delší době se nedá poslouchat, hlavně když je jich více zapojených ( myslím tím např. signal a repro, dle mě nejlepší kombinace Nordost a top měď ).

Měl jsem doma i Valhallu ( mezi kamarády ji říkáme Nelhala ) top kabel za top peníze. Ale co se stalo ze zvukem po upgradu tohoto kabelu, zůstala ta čistota, přesnost, drajv,ale zvuk se trochu posunul dolu a ještě se zvětšil prostor -- ani jsem nečekal že u tohoto kabelu se dá dostat ještě více......

Bohužel jako např. Kimber ani Nordost nemá stínění, ( nedávno jsem stínil top kabel 230V Kimber, při testu kolega nevěřil jaký posun)

Víše napsané je jen můj osobní postřeh za posledních 20 roků, nikomu ho nenutím a lidi co mě znají ví o čem je řeč.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od bigjoe »

To Pytell:
Ale co se stalo ze zvukem po upgradu tohoto kabelu...
Můžeš o tomto něco napsat ?
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Maretti »

Robinson píše:Čau Chlapi, možná přiliji olej do ohně ale.. Na kabely Nordost se chystám, ještě jsem je neslyšel,ale jak je Mirek přirovnal ke Crystal cabelu,tak mi je to jasnější. Přiznám se i jsem to trochu čekal a jeho slova mě utvrdila. Můj názor je: Jak je někde stříbro (myslím kabely) a sestava není uplně neutrální už je průser. Podle mě je Cu muzikálnější a nezvýrazní tak to vyšší pásmo. Jde mi o zvuk co je v rovinně ve všech pásmech a to Crystal rozhodně nebyl(samo nemůžu srovnávat když jsem neslyšel,ale Mirek to napsal tak že mu věřím) ,takže jestli je charakter Nordostu podobný-rozumím mu. V jeho sestavě ostrý zvuk co se dal poslouchat tak 40min pak to vrátil zpět ,protože mu tam pořád něco vadilo. Je to ale o preferencích o sestavě a uších každého z nás,tak mě šetřete "Nordosťaci" :angel: :smile: .
Pokud ti neseděl CRYSTAL CABLE tak je možné, že s Nordostem to bude podobné .... oba jsou hodně transparentní a do hodně ostrých sestav (nebo k ostrým repro :shh: ) můžou po delší době vadit a např. Cardasy nebo Kimbery mohou být lepší volbou.

Já uvažuji až bude doladěná sestava vyzkoušet kombinace ... např. REPRO NORDOST a signálovku CARDAS nebo KIMBER.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Pytell »

U Nelhaly bylo provedeno kompletní stínění po celé délce, bylo to velice pracné ( kdykoliv se dá stínění odstranit bez porušení kabelu, to byla podmínka majitele ) a možnost připojení stínění k zesilovači.

Maretti : cituji -- Já uvažuji až bude doladěná sestava vyzkoušet kombinace ... např. REPRO NORDOST a signálovku CARDAS nebo KIMBER. Měl jsem možnost zapojit doma na své sestavě různé kombinace kabelů snad všech výrobců a dle mě vyborná kombinace Nordost a Kimber , jak v kombinaci repro / signál nebo opačně, pro mě top ( upozorňuji Kimber řady KS a Nordost od Frey výše)
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od bohus »

Mirek "pytell" :
u mě se mi líbí kombinace SACD - Nelhala - předzes - Kimber - koncáky - Nelhala - repro.
A můžu poslouchat i 24 hodin denně aniž by mě cokoliv štvalo.

PS : vyměnil jsem napájecí tlustý VDH za ten tenký VDH (tuším mainstream a jsem ještě spokojenější - prostor je už neskutečný)
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Maretti »

bohus píše:Mirek "pytell" :
u mě se mi líbí kombinace SACD - Nelhala - předzes - Kimber - koncáky - Nelhala - repro.
A můžu poslouchat i 24 hodin denně aniž by mě cokoliv štvalo.

PS : vyměnil jsem napájecí tlustý VDH za ten tenký VDH (tuším mainstream a jsem ještě spokojenější - prostor je už neskutečný)
U repro-kabelů mám jasno, tam je to teď FREY2 (v budoucnu chci jít výše), ale tu signálovku si pak rád vyzkouším // Kimber KSxxxx, a jaký Cardas doporučíte na zapůjčení ... GOLD něco ?

díky Maretti
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Pytell »

Otík "bohus" : vynikající kombinace, jaký Kimber máš. Už velice dávno napájí 230V VDH tenký žlutásek můj CD, předek, tuner a gramec, a asi nejlepší volba.

Cardas asi nejlepe Gold, ale osobně mě tolik nenadchnul jako KS.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od lubin »

Kluci ten tenký VDH je tento: VDH The Mainsserver 130 EUR/m ?

Pytle, na tebe bych měl jednu osobní otázku. Sháním slušný kabel mezi gramec a Phono. Byl mě doporučen Robinem VDH 501 (asi stíněný, možná hybrid)...umíš ho vyrobit?? Nezbyla Ti nějaká metráž??

L.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od bohus »

Mirek "pytell" :
musím se doma podívat co to je ten signálový Kimber zač, ale stál mě bez DPH cca 29 klacků - za tuším 80 cm.
A ten tenký napájecí VDH mám už taky delší dobu k SACD a přechod byl super a až teď jsem jej prdnul i předzesu neb ten má jinou koncovku (vstup) a tu jsem neměl.

lubin :
nevím jaký je VDH 501, ale já používám VDH Orchide, ale až ze step up trafa (Ortofon Verto) do phonopředzesu (PS Audio PCBH) a tentýž VDH (ale XLR) z PS Audia do předzezu.
Z phona do step up trafa mám Oyaide, ale jaký, to musím zkouknout až doma (nějaké tsunami korzo či tak nějak). Až seženu na zápůjčku ještě jeden Orchide, tak vyzkouším i tuto výměnu.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Pytell »

Ano je to VDH M.C. THE MAINSSERVER HYBRID.

lubin : momentálně VDH 501 nemám , ale mám výborný kabel už mnou zkompletován VDH 502 Hybrid o délce 100 cm, nepoužitý ( dělal jsem ho pro jednoho hifistu, ale potom chtěl 120 cm ). Kdybys chtěl napiš .
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od slayers »

Zdravím pánové,nechci zakládat nové vlákno tak to prsknu sem,snad to vadit nebude.
Jsem vlastník repro kabelů Vincent premium bi-wire,chci požádat jestli by se našla dobrá duše a poskytla mi možnost vyzkoušení jiného repro kabelu,který by mohl mít za výsledek lepší zvuk mého aparátku.
Pokud by se našel i mezi zes a cd,vůbec by mi nevadilo.
Děkuji předem,třeba bude zač :D
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od lubin »

slayers píše:Zdravím pánové,nechci zakládat nové vlákno tak to prsknu sem,snad to vadit nebude.
Jsem vlastník repro kabelů Vincent premium bi-wire,chci požádat jestli by se našla dobrá duše a poskytla mi možnost vyzkoušení jiného repro kabelu,který by mohl mít za výsledek lepší zvuk mého aparátku.
Pokud by se našel i mezi zes a cd,vůbec by mi nevadilo.
Děkuji předem,třeba bude zač :D
bylo by dobré uvést v jaké cenové relaci...ať někdo třeba netahá kabel za pade a ty chceš do dvacky ap. ...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Odar

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od Odar »

slayers píše:který by mohl mít za výsledek lepší zvuk mého aparátku
To je dost osemetne. Pre niekoho moze byt pre tvoju zostavu lepsi kabel X a pre teba kabel Y. Mozno by stalo za to napisat, co si od tej zmeny slubujes. Ak len zmenu, mozno by stalo za to kaslat na kable a vymenit / vytunit rovno komponenty.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Není jenom Nordost

Příspěvek od slayers »

Pravda,moc jsem se k tématu nerozepsal :lol:
K té ceně je ale těžko něco dodat pokud bude výsledek dobrý nevím kam jsem ochoten jít,záleží na výsledku.
A k tomu co mě chybí,ne snad že by bylo málo basu,středu nebo výšek,mě myslím chybí důraz,údernost muziky.Někdy bych možná ubral trochu ostrosti.
Mám ale obavy že to zachrání asi pouze výměna zesíku???
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odpovědět