Predražené káble?

Diskuze o kabelech.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Predražené káble?

Příspěvek od zappa »

Nečetl jsem nic špatného na názorech Forfanse,dokonce bych s některými souihlasil,a i kdybych nesouhlasil nebudu ho hned kamenovat.Dnes jsem si jeden předražený kabel koupil. :)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 891
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Predražené káble?

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Své zkušenosti ohledně audio kabeláží píšu po fórech už mnoho let, rozdíly tam bezpečně jsou. Napíšu tedy už jen ten čerstvý.
Používám pár let reprokabel KIMBER 8TC, hotový set o běžné délce stojí něco přes 10.000,- Je to za tu cenu mimořádný kabel, a jsem s ním spokojen. (porovnán s několika jinými)
Na svátky jsem si půjčil od známého kabel téhož výrobce, ale již z vyšší společnosti. Je to SELECT KS 3033 který je za pětinásobnou sumu. Upřímně bych velmi rád, kdybych nebyl schopen rozeznat rozdíl, hlavně takový, že by byla ta 3033 lepší. Nemam zbytečných 50 tisíc a za kus kabelu by se mi je i těžko dávalo. Jako technik mam pohled na vodiče přeci jen střízlivější než běžný audiophil. Těžko si představuju důvody jak mohou tolik měnit zvuk, u přístrojů plných součástek to naopak není těžká představa. Ten kabel ale jednoznačně změnil zvuk ve směru uvěřitelnějšího podání zejména akustických nástrojů. Když zavřu oči dovedu si lépe představit přede mnou hrající klavír nebo housle, ty zvuky jsou bohatší. Nástroje jsou skutečnější, můj 8TC přináší do zvuku jakousi tvrdost a těla nástrojů jsou menší. Toto si člověk uvědomí až když si pustí ten SELECT.
Mě ten rozdíl přijde obdobný jako mezi aktivníma komponentami, třeba když jsem testoval koncové zesilovače.
Pokud si pustím nějakou nahrávku ne zrovna dobře čitelně nahraného rocku stalo se, že jsem preferoval i ten levnější kabel. Přinesl větší říz, neznělo to již tak mdle.
Teď už jde jen o to, jestli člověk bude po takovémto testu zažívat uspokojení při poslechu toho levnějšího kabelu a nebo už ne. Neuspokojení a audio nervosa ho pak donutí sáhnout na úspory.
Mě osobně to přimělo si objednat 12TC, který by měl přinést jistý posun ve směru k SELECTU a dá se ještě lehce zaplatit.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Predražené káble?

Příspěvek od tujatuja »

Dieter Burmester píše:Nikoliv, zrovna tam to prave forfans vzal zkratkou. Proti jeho nazoru nic nelze mit, do svazku, ktery si na kazdeho z vas peclive vedu, si k nemu akorat poznamenam "dalsi hluchoň" tak, jak to to mam treba i u tebe ;)
Dietře, čím si fixuješ ten věčně zdvižený koutek úst?

Myslím to s tebou dobře: namísto věčného leštění své flétny bys sis měl konečně najít nějakou dívku. Snad už máš na to věk.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Predražené káble?

Příspěvek od tujatuja »

NA Noble Audio - Forfans ani já přece nepopíráme možnosti změny vnímání zvuku při propojení různými kabely. Zrovna tak ti věřím, když tvrdíš, že jsi zaznamenal pozitivní změnu zvuku při náhradě kabelů jednoho typu za jiný. Co tě však vede k tomu věřit, že když nahradíš levnější kabel dražším, že dosáhneš lepšího zvuku, aniž bys si předem oba kabely NA SVÉ APARATUŘE porovnal? Pochopil bych, kdyby ses rozhodl ten zmiňovaný drahý kabel koupit s tím, kdyby ses rozhodl, že těch 50 tisíc Kč ti za tvůj subjektivní zvukový vjem stojí. V takovém případě víš, co kupuješ. Ale rozhodnout se pro koupi dražšího kabelu, aniž bys sis ho předem porovnal, mi připadne pošetilé.

Mimochodem, nedávno jsem četl názor jednoho amerického profesionála z oblasti audio, který tvrdil na základě dlouholetých zkušeností s instalacemi hifi zařízení, že značný podíl na rozdílech ve zvukovém vnímání propojovacích kabelů mají nekvalitní spoje a znečištěné kontakty. To jen na okraj.
aretax
Příspěvky: 3074
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Predražené káble?

Příspěvek od aretax »

NA-Noble Audio píše:Své zkušenosti ohledně audio kabeláží píšu po fórech už mnoho let, rozdíly tam bezpečně jsou. Napíšu tedy už jen ten čerstvý.
Používám pár let reprokabel KIMBER 8TC, hotový set o běžné délce stojí něco přes 10.000,- Je to za tu cenu mimořádný kabel, a jsem s ním spokojen. (porovnán s několika jinými)
Na svátky jsem si půjčil od známého kabel téhož výrobce, ale již z vyšší společnosti. Je to SELECT KS 3033 který je za pětinásobnou sumu. Upřímně bych velmi rád, kdybych nebyl schopen rozeznat rozdíl, hlavně takový, že by byla ta 3033 lepší. Nemam zbytečných 50 tisíc a za kus kabelu by se mi je i těžko dávalo. Jako technik mam pohled na vodiče přeci jen střízlivější než běžný audiophil. Těžko si představuju důvody jak mohou tolik měnit zvuk, u přístrojů plných součástek to naopak není těžká představa. Ten kabel ale jednoznačně změnil zvuk ve směru uvěřitelnějšího podání zejména akustických nástrojů. Když zavřu oči dovedu si lépe představit přede mnou hrající klavír nebo housle, ty zvuky jsou bohatší. Nástroje jsou skutečnější, můj 8TC přináší do zvuku jakousi tvrdost a těla nástrojů jsou menší. Toto si člověk uvědomí až když si pustí ten SELECT.
Mě ten rozdíl přijde obdobný jako mezi aktivníma komponentami, třeba když jsem testoval koncové zesilovače.
Pokud si pustím nějakou nahrávku ne zrovna dobře čitelně nahraného rocku stalo se, že jsem preferoval i ten levnější kabel. Přinesl větší říz, neznělo to již tak mdle.
Teď už jde jen o to, jestli člověk bude po takovémto testu zažívat uspokojení při poslechu toho levnějšího kabelu a nebo už ne. Neuspokojení a audio nervosa ho pak donutí sáhnout na úspory.
Mě osobně to přimělo si objednat 12TC, který by měl přinést jistý posun ve směru k SELECTU a dá se ještě lehce zaplatit.
Ja práve teraz testujem Kimber Select 3033 s XLO Signature. U mňa je výsledok presne opačný. Kimber hraje zatiahnuto a má rozmazané basy. V lokalizácii predo - zadného priestoru je o máličko lepší a má krásne zamatové nižšie stredové pásmo. Celkový dojem je však lepší s XLO, hrá živo, má pekne vykreslené basy, stredy aj výšky. Moja voľba: ponechávam si XLO Signature.
To je jasný dôkaz toho, že každý kábel hrá ináč na rôznych aparátoch.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 891
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Predražené káble?

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To tujatuja
:eek:
musel jsem si pro jistotu po sobě ten příspěvek ještě přečíst, protože Tvá reakce nemohla být na to co jsem napsal-nedává to smysl.

"Forfans ani já přece nepopíráme možnosti změny vnímání zvuku při propojení různými kabely."

Nikoho nepodezírám, že něco popírá, nebo snad ano?

"Co tě však vede k tomu věřit, že když nahradíš levnější kabel dražším, že dosáhneš lepšího zvuku, aniž bys si předem oba kabely NA SVÉ APARATUŘE porovnal? Pochopil bych, kdyby ses rozhodl ten zmiňovaný drahý kabel koupit s tím, kdyby ses rozhodl, že těch 50 tisíc Kč ti za tvůj subjektivní zvukový vjem stojí. V takovém případě víš, co kupuješ. Ale rozhodnout se pro koupi dražšího kabelu, aniž bys sis ho předem porovnal, mi připadne pošetilé. "

Nepíšu, ani nenaznačuju, že dražší kabel musí bít lepší a snad jsem napsal naprosto jasně, že jsem si dražší kabel půjčil a i když jsem ho vnímal jako lepší nedonutilo mě za něj ty velké kačky dát.

Bez urážky, ale raději příště vícekrát číst než budeš reagovat.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
forfans

Re: Predražené káble?

Příspěvek od forfans »

Děkuji těm, kteří podpořili mé myšlenky , mé názory.
Je celkem logické , mám-li doma kabel za 10000 kč a kolega mi donese jiný,
ukáže cenovku s cifrou 50000kč - a já jej vyměním za ten původní - musí
hrát daleko lépe.Začnu slyšet to, co jsem nikdy neslyšel .To je ta psychoakustika.
Pokud by vám ten kolega donesl kabel a ukázal ten druhý kabel s cenovkou
5000kč , budete naslouchat a utvrdíte se , že ten váš původní je lepší .Tak to je .
V časopise Stereo se kolem roku 1985 o tom podrobně psalo, že ta psychika působí dezorientačně.
_______________________________________________________
Dnes jsem vyčetl z jednoho dnešního příspěvku toto :
Dieter Burmester píše:Nikoliv, zrovna tam to prave forfans vzal zkratkou. Proti jeho nazoru nic nelze mit, do svazku, ktery si na kazdeho z vas peclive vedu, si k nemu akorat poznamenam "dalsi hluchoň" tak, jak to to mam treba i u tebe.
!!!!!!!!!!!!!!!!

__________________________________________________
Pánové - nepřípomíná Vám toto něco ???? Sledovat zdejší pokecy , dělat si poznámky , posuzovat je , škatulkovat,
vést si archív se svazky !!!! Na kažého z nás !!!!!!!!
Jsem ročník 1961 a vím od otce , že přesně tyto prasárny dělali estébaci a pak je někdy využili !!
Pak ale tento celý web přestává dávat smysl a budu informovat administrátora o tom,
jací "úchyláci" zde působí.
Pane Burmestře . je mi z Vás špatně !!!!!
A myslím, že nejenom mně !!!!!!
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Predražené káble?

Příspěvek od miero »

"Predražené káble" nepoužívam, ale napadá mi k nim toto:

1) ak sú monobloky, tak ich dať čo najbližšie k repro a prepojiť čo najkratším káblom ... signálové káble sú lacnejšie

2) každý kábel porovnávať hlavne so svojou dlhoročnou referenciou - kľudne i drát za pár korún s horším zvukom

3) dá sa očakávať, že vyšší model rovnakého výrobcu bude "lepší", a tak radšej porovnávať s vyšším modelom iného výrobcu

4) uvedomiť si, že predajca môže mať kľudne i 50% z ceny predaného kábla...
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Tinariwen »

A tam je pes zakopany :thumbdown: Bodom 4 by som uzavrel debatu o predrazenych kabloch. ... :ugeek:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 891
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Predražené káble?

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To formans

Mam asi jinou logiku, mě to takhle nefunguje.

1.už předtím jsem ten můj domácí KIMBER 8TC porovnával s několika dražšíma kabelama a až tenhle jsem shledal lepším. Pokud by v tom byla psychoakustika, tak bych neslyšel rozdíly, protože bych v žádném případě za kabely nedal 50.000,-tedy má mysl by měla být ovlivňována tímto směrem- kabely moci v klidu vrátit a zapomenout na ně.

2. slyším a popisuju přesně co se ve zvuku změnilo, tedy to jasně vnímám, nepíšu, že ten několikrát dražší kabel je prostě jen lepší.

Problém je, že většina lidí chce mít pravdu, ne pravdu hledat a nacházet.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Mirek »

NA to napsal o té pravdě velmi výstižně, s tím mohu jenom souhlasit.

Forfans píše
V časopise Stereo se kolem roku 1985 o tom podrobně psalo, že ta psychika působí dezorientačně.
Ano s tím souhlasím, ale může to fungovat i opačně....někoho z mě dosud neznámých důvodů tak nase.. cena kabelu, že není schopen a ochoten slyšet pozitivní přínos toho drahého kabelu.

Mimochodem forfansi na mých Accuphase nejlépe hrají předražené Kimbry Select a že jsem měl možnost slyšet na nich opravdu hodně kabelů (i hodně drahých).

Aretaxova zkušenost s Kimbry - Kimbry nejsou ani trochu přibroušené, hrají neutrálně a mají plné basy, proto pokud je jenom trochu problém s akustikou v oblasti basů můžou se možná takto jevit. Např. lubin měl půjčené Kimbry a zdálo se mu, že moc a nepřesně basují a proto je vrátil, ale po úpravě akustiky si je koupil.

Úplně stejnou zkušenost jako NA mám s těmito Kimbry i já.

Forfansi nechej prosím té hysterie....Burmestr na základě jeho příspěvků rozhodně nepatří mezi ty s kterými bych se chtěl kamarádit, ale musím se ho tentokrát zastat, to co napsal byl jenom jeho poněkud nepodařený pokus o to být vtipný. Myslím, že je zbytečné kvůli takové blbosti, že někdo nemůže přes srdce přenést nějakou cenu vytvářet na fóru znovu konfrontační atmosféru a la Boxer. Jinak jsem ještě starší než ty a s tou organizací (asi na rozdíl od tebe) mám v minulosti nepříjemné osobní zkušenosti a právě proto se musím nad tvojí reakcí jenom pousmát.
forfans

Re: Predražené káble?

Příspěvek od forfans »

To Mirek :
Zkoušel jsem jednou od kolegy Kimber Select , ale
neměl jsem v té době volnou "pajdu " hrálo to celkem dobře a časem jsem
si zajistil In Akustik Ls 1203. Minulý týden jsem byl u kolegy co tam má káble
za "dvacku " a hraje mu to (na Fejzech) taky dobře.
Mám tu doma na zkoušení aparatur jedny "zkoušecí kable " -
(Vincenty - ani nevím kolik ty ždorba stojí) .Někdy je prodám.
Propojováky mám cinche Audioquest Colombia , xlr jsem zkoušel ,ale
nezpozorovali jsme žádné změny !!! (a byli jsme na to tři !!)
Ale za propojováky bych více jak dvacku nedal ,i kdybych měl A65 !!!!
Maximálně Audioquest Niagara . A dražší ??????Vyhozené peníze !!!
______________________________________________________________________
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Dieter Burmester »

tujatuja píše:
Dieter Burmester píše:Nikoliv, zrovna tam to prave forfans vzal zkratkou. Proti jeho nazoru nic nelze mit, do svazku, ktery si na kazdeho z vas peclive vedu, si k nemu akorat poznamenam "dalsi hluchoň" tak, jak to to mam treba i u tebe ;)
Dietře, čím si fixuješ ten věčně zdvižený koutek úst?

Myslím to s tebou dobře: namísto věčného leštění své flétny bys sis měl konečně najít nějakou dívku. Snad už máš na to věk.
Jarousi, to je uz ohrane :roll: Jedna mi staci ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Dieter Burmester »

forfans píše:Pánové - nepřípomíná Vám toto něco ???? Sledovat zdejší pokecy , dělat si poznámky , posuzovat je , škatulkovat,
vést si archív se svazky !!!! Na kažého z nás !!!!!!!!
Jsem ročník 1961 a vím od otce , že přesně tyto prasárny dělali estébaci a pak je někdy využili !!
Pak ale tento celý web přestává dávat smysl a budu informovat administrátora o tom,
jací "úchyláci" zde působí.
Pane Burmestře . je mi z Vás špatně !!!!!
A myslím, že nejenom mně !!!!!!
Povypravej jeste nejake otcovy pribehy, prosim =p~
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Pamela »

Měl bych jen takovou doplňující otázku.
Jak lze donutit legálními prostředky 50-ti letého fotra poslouchajícího muziku 30 a více let koupit repro kabel za 50 a více tisíc když se plusový efekt nekoná? Jinými slovy, lze snad nazvat zdejší členy s vymazlenými a drahými sestavami kteří po pečlivém výběru utratili nehorázné peníze za kabely hlupáky a snoby kteří si pořídili kabely jen kvůli cenovce?
Myslím si že pokud někdo dá za kabel třeba 100k tak si musí bejt sakra jistej že mu to za to stojí.
Dát takovou sumu s tím že budu ohromovat na foru je asi blbost, na tom se zřejmě shodneme.
To je jak když chlap s malým ptákem všechny přesvědčuje že s ním lze hrát velké divadlo, nelze, zeptejte se kamarádek :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Presne tak, podle mne kdyz nekdo utrati za 2x2m nejakeho Nordostu Odin pul mega, tak to udela proto, ze ho ten kabel proste presvedcil a ne z duvodu machrovani. Akorat nekteri maji problem to prijmout a z nevysvetlitelnych duvodu budou vsechny okolo presvedcovat o jinych pohnutkach. I v teto zemi ziji jedinci majici moznost si takove komponenty poridit a je jasne, ze zelezo za 10 mega neptrodratuji nejakym Oehlbachem jen proto, ze zrovna forfans je hluchon, ktery prinos draheho kabelu neslysi.
Dieter Burmester
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Pytell »

Cituji : 4) uvedomiť si, že predajca môže mať kľudne i 50% z ceny predaného kábla... a podotknu i více, bohužel je to tak .

Je pravda , že se dá sehnat i kvalitní metráž a zkompletovat perfektní kabel za zlomek ceny finálního výrobku, nebo dokonce ho i zvukově překoná.

Už pár roků ( asi 30 ) kompletuji kabely, tak mi téměř všechny značky , vč. jejich top modelů prošlo rukou, vím jak hrají , ale hlavně vím co je uvnitř pod krásným pozlátkem,....
forfans

Re: Predražené káble?

Příspěvek od forfans »

To Burmestr : Já myslel, že máš aspoň trošku Iq v palici, ale je vidět , a tvé řádky jsou toho důkazem,
že tady plácáš jeden blábol za druhým. Železo za "10 mega" , ( což je zesilovač - v naší hantýrce) jak píšeš jsem
nikde neviděl ,ani v odborných časopisech co dostávám z Německa (Audio, Stereoplay, Stereo)není , nejdražžší zesáky
- Mark Levinson , Mbl - stojí kolem 1,5 mega . Ale za 10 mega není nic !!! Jedině celá sestava se čtyřmi bednami
Focal grand Utopia .
Všechny nás tady máš za hluchoně ,ale myslím, že je lépe být hluchoněm, než hlupákem.
Protože takové nesmysly , co tady píšeš je na úrovni chovance Jedličkova ústavu.
Přes den najdu odbornou recenci od zvukových inženýrů , a večer ji zde uveřejním .
Možná, že jsi netopýr co slyší všechno - oni a já jsme Hommo sapiens hluchonius .
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Forfansi, ty jsi ........

Zelezem za deset mega myslim komponenty sestavy krome beden. Copak ty bys asi tak delal bez tech svych casopisu a vsech tech odborniku s tricetiletou praxi...

Ano, ja slysim velmi dobre - ostatne 3 tydny zpet jsem se nechal premerit (protoze mam ty moznosti) a s vysledkem jsem spokojen nejen ja. A ti vsichni ostatni nejsou hlusi, hluchy jsi pouze ty.

Tve ............ se ale smat nebudu - naopak, poradim ti (protoze evidentne cely tvuj zivot stoji pouze na radach jinych). V uzivatelskem panelu si nastav, at se ti ty me drysty nezobrazuji. Mam to tak take nastaveno u jistych mistnich tobe podobnych a musim rict, ze muj monitor to kvituje s povdekem :thumbup:
Dieter Burmester
slayers
Příspěvky: 590
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Predražené káble?

Příspěvek od slayers »

Jo kabely nikdy nezklamou, :clap:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1483
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Yngwie »

Je opravdu s podivem, že podobná nevraživost panuje téměř výhradně na českých slovenských fórech .... a téměř výhradně od lidí, co toho evidentně nemají příliš naposloucháno nebo poslouchají špatné nahrávky.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Predražené káble?

Příspěvek od miero »

Pytell píše:Už pár roků ( asi 30 ) kompletuji kabely, tak mi téměř všechny značky , vč. jejich top modelů prošlo rukou, vím jak hrají , ale hlavně vím co je uvnitř pod krásným pozlátkem,....
Máš niekde i webstránku?
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1483
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Yngwie »

Forfans ...proč sis kupoval Accuphase a BW 802, když ti Láb řekl, že je drahý hardware podvod? Tak buď jsi ...... a neposloucháš ty rady těchto mudrlantů, které tady pak přepouštíš do okolí a nebo jsi jednoduše neměl co dělat a chtěl jsi rozhýbat vzduch na fóru ... a jak bylo řečeno, kabely nikdy nezklamou :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1483
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Yngwie »

Ještě dodatek ... když jsem četl ty dřysty jak říká DB, tak jsem nesprávně identifikoval forfansovo repro "podvod" jako reproduktory místo reproduktorových kabelů ... čili příspěvek výše je už aktuální jen částečně :mrgreen:
aretax
Příspěvky: 3074
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Predražené káble?

Příspěvek od aretax »

forfans píše:To Burmestr : Já myslel, že máš aspoň trošku Iq v palici, ale je vidět , a tvé řádky jsou toho důkazem,
že tady plácáš jeden blábol za druhým. Železo za "10 mega" , ( což je zesilovač - v naší hantýrce) jak píšeš jsem
nikde neviděl ,
ani v odborných časopisech co dostávám z Německa (Audio, Stereoplay, Stereo)není , nejdražžší zesáky
- Mark Levinson , Mbl - stojí kolem 1,5 mega . Ale za 10 mega není nic !!! Jedině celá sestava se čtyřmi bednami
Focal grand Utopia .
Všechny nás tady máš za hluchoně ,ale myslím, že je lépe být hluchoněm, než hlupákem.
Protože takové nesmysly , co tady píšeš je na úrovni chovance Jedličkova ústavu.
Přes den najdu odbornou recenci od zvukových inženýrů , a večer ji zde uveřejním .
Možná, že jsi netopýr co slyší všechno - oni a já jsme Hommo sapiens hluchonius .
To, že si také železo Ty nevidel, ešte nič neznamená: http://www.higherfi.com/audio_amps/1 a to je iba jedna z viacerých stránok s podobným zameraním!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
forfans

Re: Predražené káble?

Příspěvek od forfans »

To Yngvie : Proč se do mně navážíš ??? Co tady meleš o Accupahse a BW ?? Bavili jsme se o reprokabelech a o tom, že
je blbost slyšet velký rozdíl v kabelu za 30tis( co mám) nebo za 80 tis.Ten nárůst kvality je max. o 1-2% a to
pokud ještě posloucháš kalsickou hudbu (což asi Yngwie Malmsteen není ).A ta cena není k tomu relevantní !!!
O ničem jiném jsem nepsal .Nebavili jsme se o zesácích , o přehrávačích !!! Tak co tady vypisuješ jiné hardware ???
Chodím sem tam i na jiná fora - i na slovenská ,ale takové útoky si tam nikdo k nikomu nedovolí.
Tady mně s Burmestrem kamenujete za mé názory, které nemám odnikud vyčtené , ale naposlouchané ze spousty
testů u kamošů a u sebe doma .
S Lábem jsem se bavil párkrát v životě nejen o aparatuře ,ale i o kabelech .Jeho názory večer pošlu.
Já jsem ke stejným názorů došel sám. Bez fora, bez časopisů ,bez rad ostatních !!
Vykašlete se už prosím na mně a pokud nejste schopni pochopit názor jiného člověka tak tady ani nelozte.
Zbytečně naserete mnoho lidí - že je jen urážíte .
Nikdo tady nechodí proto, aby ho nějaký Nekňuba nazýval hlupákem nebo hluchoněm.
To je typicky jen asi česká nátura.Rýpat do lidí !!! Toto slováci na http://www.hifi.slavanet.sk opravdu nedělají.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Chci videt exaktni dukaz o narustu "kvality" 1-2% :cool:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1483
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Yngwie »

Vzhledem k tomu, jak jsi formuloval své myšlenky, tak jsem ne vše správně identifikoval (viz. příspěvek o repro "podvodu") ... nicméně, čeho sis myslel, že dosáhneš, když své omezené (každý je nějakým způsobem máme omezeny) zkušenosti budeš prezentovat jako nějakou pravdu? Dal jsem ti na výběr dvě možnosti ... provokace nebo hloupost :thumbup: Jak sis to přebral, to už není v mých rukách.

Klasickou hudbu poslouchám rád a ve velkém množství (v podstatě je to můj neoblíbenější žánr). Hardwarem musíš rozumět něco, co je fyzické zařízení nebo součástka. Kde bereš tu jistotu, že existuje nějaká hranice toho, kdy už je kabel předražený ... sám máš doma kabel za 30k a pro někoho už toto může být kardinální hloupost, protože má onu hranici nastavenu o řád níže. Opravdu by mě zajímalo, na jakém základu chceš kvantifikovat přínos drahého kabelu. Když to jsou tak zanedbatelné 1-2%, jak píšeš, proč je tak těžké vrátit se od interkonektu za bezmála 45k ke kabelu za ani ne polovinu jiné nejmenované značky.

Osobně jsem vyzkoušel docela dost kabeláže (od Acoustic Revive pod Nordost) a musím říct, že na mé sestavě už nevnímám žádný přínos dražšího interkonektu nebo napájecích kabelů, než v současnosti mám. Je ale možné, že po plánovaném upgradu beden nebo zesilovače, to bude jinak. Dnes už beru kabeláž spíše jako třešničku na dortu než jako stěžejní komponent.

Pokud máš tolik zkušeností jak píšeš, tak potom nechápu, proč ses zaštiťoval tolika názory jiných (prodejců, recenzentů). Nemůžeš se pak zlobit, že to vyvolalo dojem trollovaní. Pokud mluvíš o útocích, tak já myslím, že jsem ti nijak neubližoval :crazy: Zřejmě jsi ale zvolil špatnou formu prezentace svého názoru, že to některé lidi dopálilo :mrgreen: A třeba jsme to všichni chytili jen za nesprávný konec a hodíme to za hlavu, ne? :thumbup:
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Predražené káble?

Příspěvek od fotolaik »

to forfans : jen zda by nebylo mnohem jednodussi, nechodil na toto forum ( myslim Ty ), kdyz je to tady podle Tebe samej hlupak .. na Slovanetu z Tebe budou mit treba vetsi radost .. a nebudes muset ztracet cas tady na foru a muzes sve lety ziskane zkusenosti predavat lidem, kteri Te nebudou atakovat - jak snadne že ? ono totiz chodit na toto forum, neni povinnost .. ^:)^

ale k tematu - kabel je komponent, stejne jako cokoliv jineho v nasich sestavach - je jen pouze na kazdem, kam az je ochotny zajit a co je ochotny pripustit ... za sebe - ja na kabely "verim", ale nikoho nepresvedcuji .... nema to smysl ..
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Predražené káble?

Příspěvek od tujatuja »

Forfans - vidíš, co jsi způsobil? Neříkej, že jsem tě nevaroval!

Meister přes buřty - Venouši, když s tebou je to těžké. Ty nemáš nikdy dost, viď?

Ostatní - zklidněte své hormony, prosím.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Dieter Burmester »

tujatuja píše:Forfans - vidíš, co jsi způsobil? Neříkej, že jsem tě nevaroval!

Meister přes buřty - Venouši, když s tebou je to těžké. Ty nemáš nikdy dost, viď?

Ostatní - zklidněte své hormony, prosím.
Tuma, Tuma... :roll:
Dieter Burmester
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Predražené káble?

Příspěvek od tujatuja »

Dieter Burmester píše:
tujatuja píše:Forfans - vidíš, co jsi způsobil? Neříkej, že jsem tě nevaroval!

Meister přes buřty - Venouši, když s tebou je to těžké. Ty nemáš nikdy dost, viď?

Ostatní - zklidněte své hormony, prosím.
Tuma, Tuma... :roll:
K neurotickému tiku se připojil problém s očima?
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Predražené káble?

Příspěvek od tujatuja »

NA-Noble Audio píše:To tujatuja
:eek:
musel jsem si pro jistotu po sobě ten příspěvek ještě přečíst, protože Tvá reakce nemohla být na to co jsem napsal-nedává to smysl.

"Forfans ani já přece nepopíráme možnosti změny vnímání zvuku při propojení různými kabely."

Nikoho nepodezírám, že něco popírá, nebo snad ano?

"Co tě však vede k tomu věřit, že když nahradíš levnější kabel dražším, že dosáhneš lepšího zvuku, aniž bys si předem oba kabely NA SVÉ APARATUŘE porovnal? Pochopil bych, kdyby ses rozhodl ten zmiňovaný drahý kabel koupit s tím, kdyby ses rozhodl, že těch 50 tisíc Kč ti za tvůj subjektivní zvukový vjem stojí. V takovém případě víš, co kupuješ. Ale rozhodnout se pro koupi dražšího kabelu, aniž bys sis ho předem porovnal, mi připadne pošetilé. "

Nepíšu, ani nenaznačuju, že dražší kabel musí bít lepší a snad jsem napsal naprosto jasně, že jsem si dražší kabel půjčil a i když jsem ho vnímal jako lepší nedonutilo mě za něj ty velké kačky dát.

Bez urážky, ale raději příště vícekrát číst než budeš reagovat.
Dovol, abych tě citoval: "Mě osobně to přimělo si objednat 12TC, který by měl přinést jistý posun směrem ke Kimber Select......".

K tomuto úsudku jsi dospěl na základě porovnáni TC8 s kabelem Kimber Select xxxxxx, který stojí o 50000 víc a nejspíš je odlišné konstrukce? Tak to jsi opravdu borec.

Takže bez urážky, raději si po sobě přečti, co jsi napsal.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Dieter Burmester »

tujatuja píše:
Dieter Burmester píše:
tujatuja píše:Forfans - vidíš, co jsi způsobil? Neříkej, že jsem tě nevaroval!

Meister přes buřty - Venouši, když s tebou je to těžké. Ty nemáš nikdy dost, viď?

Ostatní - zklidněte své hormony, prosím.
Tuma, Tuma... :roll:
K neurotickému tiku se připojil problém s očima?
Spatne jako vzdy...
Dieter Burmester
forfans

Re: Predražené káble?

Příspěvek od forfans »

To Tatatuja : Díky za podporu .Varoval jsi mě před supy , kteří čekají na každičkou
odchylku od jejich uznávaných hifi názorú pod kterýma by se zcela jistě podepsali.
Nelson Pass ,Mark Levinson či Jiro Kasuga .
Jsou jedinci , co se pachtí nejen za kabely (kolega jich má ve skříni - už bednu od banánů !!!) ,
ale i za různými wooodoo doplňky , které jsem viděl na výstavách.
Různé kostičky ze dřeva ,co se dávají na zeď ,stojánky pod reprokabely atd.
Kdyby měl člověk to vše mít , muselo by to vše dohromady relativně zlepšit zvuk minimálně o 50%.
Stálo by to majlant a přitom za ty peníze by vyšla nějaká levnější pračka Isotek , lepší přívodní šnúra,
nebo lepší cd nebo sacd přehrávač.
Jsem zcela přesvědčený , že efekt by byl jednoznačný - i bez netopýřích uší pana Burmestra.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Vlado222 »

Ešte aj počas sviatkov pokoja a radosti sa tu hašteríte ako malé deti.:sad:
Zajtra je tu Silvester. :D Tak sa tešte zo života a zo svojich hi-fi hračiek.

Prajem vám všetkým, -> tým čo počujú aj tým čo nepočujú rozdiel v drahých kábloch, aby ste si všetci užili koniec roku 2013 v radosti a veselosti.
Aby sa vám všetkým splnili vaše hi-fi sny. A ak sa vám nesplnia, aby ste sa tešili z toho čo máte a aby ste sa nezabudli hlavne tešiť z hudby a z toho že ste zdraví.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Predražené káble?

Příspěvek od lachim »

forfans

pamela velice zajímavě formuloval svůj dotaz.
Pamela » pon 30. pro 2013 1:43:04
můžeš na něj reagovat, prosím?
také by mě totiž velice zajímalo jak si vysvětluješ, že si různí lidé kupují ty šíleně drahé kabely.
nordost odin, kimber 6068, siltech emperor.
(osobně znám majitele vyjmenovaných kabelů).
myslíš, že jsou to lidé, kteří
- neví co s penězi
- se tím chtějí jen chlubit nebo
- ...?
díky za pragmatický názor, zamyšlení.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 891
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Predražené káble?

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To tujatuja

"K tomuto úsudku jsi dospěl na základě porovnáni TC8 s kabelem Kimber Select xxxxxx, který stojí o 50000 víc a nejspíš je odlišné konstrukce? Tak to jsi opravdu borec."

Opět jsi zcela mimo. K tomu úsudku jsem dospěl po informaci od člověka který vím že slyší a porovnával 8 a 12TC. Změna měla charakter který jsem zaznamenal při mém zkoumání.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
forfans

Re: Predražené káble?

Příspěvek od forfans »

To :Na-Noble Audio
Máš opravdu moc hezké reprosoustavy , které , jak předpokládám vyrábíš.
Je to dnes skoro hrdinský počin něco vyrábět , protože spousta debilků se bude šklebit s tím,
že jejich bedny z Electroworldu hrají stejně . Nad tím se ale musíš jen pousmát.
Zajímalo by mně jak to hrálo s McIntoshem, co máš na fotkách na webu , protože já ještě neslyšel hrát "Meka"
nějak zvlášt dobře.Vždy to bylo nějaké slité, ponuré . Každý tvrdil, že Mek potřebuje
super bedny. A s Wilsonama - jak jsem jej slyšel si moc nerozuměl.
Díky za odpověd.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Predražené káble?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Konecne neco rozumneho a sice, ze v Elektroworldu ani u Eurostaru zadne dobre bedny nesezenes :cool:
Dieter Burmester
Odpovědět