KIMBER KABLE KS-3035

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Převzato s jiného vlákna, kde by to bylo OT.
ZAPPA :
"Ač jsem v poslední době tvrdil,že SHM většinou nejsou dobré tak s Kimber kabelem je to skvělé a lepší. Nevím zda je to tím,že Kimber je prostě teplejší nebo zda SHM je opravdu tak dobrý. "
Jestli se nepletu, tak je řeč o KIMBER SELECT KS-3035. Můžeš se o tom více rozepsat, mám dojem, že to může vyznívat i jinak než jsi to myslel. Já si nemyslím, že by tento kabel měl v globálním pohledu teplejší charakter, ale zcela jistě jsou chladněji reprodukující kabely, a dost jich bude reprodukovat tepleji, zapatlaněji a méně čistě. Myslím, že jsou ve své cenové hladině (pro mě téměř už astronomické) VELMI povedené a vyvážené.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od bigjoe »

Pomůcka:

STEREOPLAY 11/2010

Repro kabely: (sety 2x3m, ceny v Eurech)

20 bodů - NORDOST VALHALLA LS - 9000,- - analytický, precizní - označen jako referenční kabel

19 bodů - FADEL ART COHERENCE SC ONE DUO - 8545,- - neutrální

18 bodů - KIMBER KABLE KS 3035 - 5900,- - analytický, precizní

18 bodů - NORDOST TYR LS - 5600,- - neutrální
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od zappa »

To rád slyším.Po poslechu několika cd,jsem musel Tannoy z jedné poloviny průchody basových propustí co vyústují po stranach repro.Ty kabely dávaly najednou více basů,ale i daleko kvalitněji,nahrávky znějí velmi přirozeně a čistě,hodně velký prostor dozadu,aura kolem nástrojů je větší.Jsem zvědav až tu zase budu mít srollovy kabely,Ludej tvrdí že je přesnější než Kimber,nop nevím,Luděk už několikrát ve svých teoriích pochybil,viz jeho DVD prezentace.Ale to už je na jiné téma.Ale je fakt,že z jeho kabelu byla cítit větší neutralita.Kimber je zase takový lidštější,nástroje mají větší ojem,z hlasu jde více emoce.Otázkou,který kabel je věrnější.Prostě budu více zkoušet a pak se uvidí.MJ. Kimber už je hodně použitý,tedy zahořený a Sroll kabel úplně nový,nevím zda to může mít tak velký vliv na zvuk.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od zappa »

Jo Joe,tento žebříček jsem už viděl,ale pořád je to jen žebříček.Vždyť víš jak se už v diskuzi psalo o těch žebříčcích.Ale je to malá pomůcka,to ano.Rád bych jěště slyšel ten celosříbrný Kimber KS3038.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od Guliver »

NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od vitek »

Mám dotaz na ty, co jeden z nich mají, nebo ti co je dobře znají, jestli porovnávali rozdíly mezi Kimber Select KS3033 X KS3035 X KS3038, teda kromě ceny.

Díky za odpověď.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od Mirek »

Mám Select KS3033, na rozdíl mezi 33 a 35 jsem se ptal pana Škardy z Hifistore. Říkal mi, že rozdíl není moc velký, je to o sestavě, každé může sedět něco jiného. A 38, že je hodně nekompromisní a může být také někdy až nepříjemně odhalující, co se týče kvality ostatních komponetů, nemluvě o některých nahrávkách - je to taky a asi nejenom cenově jiná liga. Ale určtě s absolutní špičkou budou hrát skvěl. Ale osobně jsem ty další kromě svého neslyšel a mám ten pocit, že u nás nebude asi moc lidí, kteří měli možnost tyto 3 kabely porovnat.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od Pytell »

Mám na opravu KS-3038, po opravě a krátkém zahoření na ProBurnu , asi nejlepší kabel co jsem měl doma zapojené na své sestavě. Myslím , že i BVA by slyšel rozdíl v repro kabelu, tento je opravdu špička zvukem ale i cenou. I když jsem někde zahlédl novinku od Inakustik a málem mě cena porazila. Zde ta krása i na pohled :
20190202_103233.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od zappa »

Kimber Ks-3035 bude zpět, tak jsem zvědav jak bude hrát s nynější sestavou. Jsem zvědav na rozdíly mezi Townshend a Kimber.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od mumu »

Pytell píše: 02 úno 2019 11:37 Mám na opravu KS-3038, po opravě a krátkém zahoření na ProBurnu , asi nejlepší kabel co jsem měl doma zapojené na své sestavě. Myslím , že i BVA by slyšel rozdíl v repro kabelu, tento je opravdu špička zvukem ale i cenou. I když jsem někde zahlédl novinku od Inakustik a málem mě cena porazila. Zde ta krása i na pohled : 20190202_103233.jpg
Ak rozdiel počuješ aj Ty, hluché poleno, ktoré nepočuje nefunkčný výškáč v jednom repro, je to dobrý znak👍 Asi fakt dobrý kábel.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od terahera »

Mumu
Tohle bylo fakt ubohé a reakce na 2 roky starý příspěvek :thumbdown:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od Quentin »

terahera píše: 30 bře 2021 19:10 Mumu
Tohle bylo fakt ubohé a reakce na 2 roky starý příspěvek :thumbdown:
aha....a kopat do "cizích", kvůli takové malichernosti, jako smazání soukromého vlákna, to nevadí?! Hmmmm... :-?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od terahera »

Nejsem si vědom,že bych do někoho kopal,kor po tak dlouhé době :cool: Většinou reaguji na psaný text v diskuzi,která probíhá a konkrétně u tebe,si také nejsem vědom,že bych do tebe kopal.Vždy reaguji na psaný text a z důvodu,že mě něco zajímá,třeba i mazání soukromého vlákna a vždy v kontextu probíhající diskuze.A že do tebe teď kopali jiní,jen máš asi problém se psaným textem,to už je věc druhá :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od terahera »

Mimochodem,krásně jsis odplivl,ale na špatném hrobě :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od Quentin »

terahera píše: 30 bře 2021 23:07 Nejsem si vědom,že bych do někoho kopal,kor po tak dlouhé době :cool: Většinou reaguji na psaný text v diskuzi,která probíhá a konkrétně u tebe,si také nejsem vědom,že bych do tebe kopal.Vždy reaguji na psaný text a z důvodu,že mě něco zajímá,třeba i mazání soukromého vlákna a vždy v kontextu probíhající diskuze.A že do tebe teď kopali jiní,jen máš asi problém se psaným textem,to už je věc druhá :cool:
Sorry, omlovám se, to jsem se upsal! To nepatřilo Tobě!!! Ještě jednou, promiň!
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od zappa »

Mumu ban, zaslouženě
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od zappa »

Někdo zkušenosti s Kimber KS 3035 vs 3038, a vůbec řada 3030 vs 6060?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od Pytell »

Michale,

měl jsem doma fungl nové KS - 6068 na rozehrání, po 2 dnech na ProBurnu , jsem zapojil na mé sestavě -- nejlepší repro kabel od této firmy a možná asi i ze všech co jsem měl doma a zapojil .
20191110_134504.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: KIMBER KABLE KS-3035

Příspěvek od zappa »

Mirku Krása. Já jsem z KS3035 nadšený, a proto bych chtěl jít jěště výš, aspon KS3038. Tahle novější řada už je na mně moc, ale věřím, že 6068 by byla konečná. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kufung
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2024 15:07

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od kufung »

Zdravím všechny Hi-fi nadšence..😋😋😁😁
Ve Vašich příspěvcích píšete, že jste měli v testech KIMBER SELECT 3035.
Již půl roku marně sháním tento kabel...
Kdyby jste o někom věděli,kdo by se jej chtěl zbavit,budu šťastný jak blecha...
Mám 3033 a chtěl bych jít trochu výš...
Moc děkuji...kufung..😁😋😁😋😁😋
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od zappa »

kufung píše: 19 led 2024 20:35 Zdravím všechny Hi-fi nadšence..😋😋😁😁
Ve Vašich příspěvcích píšete, že jste měli v testech KIMBER SELECT 3035.
Již půl roku marně sháním tento kabel...
Kdyby jste o někom věděli,kdo by se jej chtěl zbavit,budu šťastný jak blecha...
Mám 3033 a chtěl bych jít trochu výš...
Moc děkuji...kufung..😁😋😁😋😁😋
Kde jste byl, když jem ho prodával? :smile: Je to opravdu výborný kabel, zajímalo by mne jak by hrál v mé současné sestavě.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kufung
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2024 15:07

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od kufung »

Jó, to kdybych věděl..😁 jinak díky za bleskovou odpověď..🤘🤘👍👍
Lítám po všech čertech (fórech), ale až teď jsem objevil Vaší diskuzi...
Moje 3033 hraje v sestavě báječně,je to úžasný zážitek, ale s 3035 to musí být ještě lepší...🤕🙃
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od zappa »

kufung píše: 19 led 2024 21:08 Jó, to kdybych věděl..😁 jinak díky za bleskovou odpověď..🤘🤘👍👍
Lítám po všech čertech (fórech), ale až teď jsem objevil Vaší diskuzi...
Moje 3033 hraje v sestavě báječně,je to úžasný zážitek, ale s 3035 to musí být ještě lepší...🤕🙃
Říká se , že mezi 3033 a 3035 je propastný rozdíl.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od aretax »

To teda je. Pre mňa Kimber 3033 nebol "nič moc". Mal som nejaký čas aj 3035, ale nakoniec ho "vytlačil" AAI Maestosso.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kufung
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2024 15:07

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od kufung »

Chlapi,rozhoďte sítě...budu opravdu rád.... přemýšlel jsem o 3038, ale ta je prý už moc ,, analytická,, ve většině diskuzích doporučují právě 3035....
Myslím, že mým miláčkům by chutnal...😋😋😋🤘🤘🤘
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od zappa »

Samá Amerika a nebo podvodníci
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kufung
Příspěvky: 4
Registrován: 18 led 2024 15:07

Re: Krautwire Fractal

Příspěvek od kufung »

Zdravím,
díky za info...na Hifishark čučím obden...
A přesně,Amerika,nebo lumpové...
Snad se mi podaří jej splašit u nás v ČR,nebo max.Německo..
Odpovědět