Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Diskuze o kabelech.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Mirek »

Ja vim ze to je OT a ze to s tematem az tak nesouvisi, ale zkousel uz nekdo prohnat signal treba roztokem z NaCl?
Tak proč to stejně napíšeš ?
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od davidm535i »

Protoze je mi kvuli tomu lito zakladat novy vlakno...

D.
mp3 + špunty
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Peer »

to ML:
pokud se nemýlím, tak i W. Pacula testoval různé druhy pokovení
a jejich vliv na zvuk...?
Nevíš, kde to bylo?
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Teti »

N.A. píše:Libor Šulc o stříbře :thumbup:

Pozor- zlato je ještě horší vodič než hliník!
Nejvodivější je stříbro i se svým oxidem, potom hned měď, následuje hliník a až dost daleko to zlato, které se používá na kontakty jen jako povrchové pozlacení. Konektory pozlacené jsou vyrobené z mědi a u levnějších je použita mosaz. Pozlacení se dělá jen proto, že tento kov neoxiduje a vede ještě slušně.
Na stříbro se platina a rhodium u konektorů nepoužívá, to by už rovnou mohly být vyrobené jen z mědi. Ta potřebuje povrchově ošetřit proti oxidaci zhoršující kontakt.
Mas pravdu priteli strecho!
http://en.wikipedia.org/wiki/Electrical ... nductivity
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Teti »

Some manufacturers produce audio connector cables, speaker wires, and power cables using silver conductors, which have a 6% higher conductivity than ordinary copper ones of identical dimensions, but cost very much more. Though debatable, many hi-fi enthusiasts believe silver wires improve sound quality.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od davidm535i »

BELIEVE x_x
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Mark Levinson »

Peer píše:to ML:
pokud se nemýlím, tak i W. Pacula testoval různé druhy pokovení
a jejich vliv na zvuk...?
Nevíš, kde to bylo?
Peer,
nechtělo se mi to moc hledat, ale myslím, že to bylo na stránkách Highfidelity.pl
Nějaký odkaz jsem našel zde: http://www.highfidelity.pl/artykuly/0711/kts.html
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Teti »

Mark Levinson píše:
Peer píše:to ML:
pokud se nemýlím, tak i W. Pacula testoval různé druhy pokovení
a jejich vliv na zvuk...?
Nevíš, kde to bylo?
Peer,
nechtělo se mi to moc hledat, ale myslím, že to bylo na stránkách Highfidelity.pl
Nějaký odkaz jsem našel zde: http://www.highfidelity.pl/artykuly/0711/kts.html
Videl jsem video, kde Dave Wilson testoval svoje referencni repro a tam take menili kondy s ruznym pokovenim atd. Silenost co se dnes dela pri honbe za lepsim zvukem x_x

Mimochodem to co bylo receno ve prospech WBT jsou docela dobre argumenty, ktere ale neopodstatnuji moc cenu. No co uz, koupim je a uvidime :ymdevil:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
pinot
Příspěvky: 56
Registrován: 08 led 2012 21:08
Bydliště: Česká Lípa

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od pinot »

Já koupil Oyaide SPSL a SRBN. Jsou super.
Vincent CD-S5, TAC K-35, Aurum Cantus V3M, RCA kabel Cardas Golden Presence, Vincent Power Premium, VDH Mains, reprokabel DH Labs Q10 Signature, Hifi-Tuning Supreme 3
Bond 007 alias Monte

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Oživím staré tema, které koupit ?
1247314424_FP-202_G__w450_h400.jpg
1331134708_234961142.jpg
rhodium nebo zlato
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Frogyman »

Mám 7sad á 4ks v rhodiu (zapojení MCH v biampu...). Před měsícem jsem pořídil jiné káblíky vč. koncovek, takže mi teď leží nevyužité v šuplíku.
Něco si chci nechat, ale tak 2-4 sady bych pustil cca za půlku ceny.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Bond 007 alias Monte

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Spíš jestli je slyšitelný rozdíl, spíše asi ne. Taky mám doma plný šuplík klasiky, ale co je doma, to se počítá. Tady je 7 mm otvor, dobré pro dva kabely.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Frogyman »

JJ, buď pro dva kabely, popř. u silnějších při potřebě biwiringu lze zapojit dva i více banánků "do vláčku" :cool:
Vzhledem k rhodiovým terminálům na mých bednách jsem automaticky bral rhodium, takže porovnání s gold verzí nemám....

Jinak - nenutím, nepotřebuji je prodat, byla to přátelská nabídka. Chleba to nežere a časem třeba přijdou vhod. :lol:

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Bond 007 alias Monte

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

No právě, všude mám zlato, tak přemýšlím jestli mají smysl. Dívám se na cinch konektor rhodium, že bych dal na gramo. Jenže 90 liber, tak to mne trochu ochladilo :lol:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od aretax »

Väčší význam má samotný spoj, jeho pevnosť a aby bola využitá celá styčná plocha, potom samotný materiál konektorov a až nakoniec povrchová úprava. Ja sa to snažím riešiť tak, aby boli spojené rovnaké materiály, tj Ag/Ag, Au/Au a pod. Osobne som medzi Ni, AU, Ag a Rhodiom zvukový rozdiel nepočul. Čo sa týka oxidácie striebra, oxid striebra má vyššiu vodivosť, ako samotné striebro (u medi naopak).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Mark Levinson »

Také to vidím jako Aretax, pokud možno spojovat stejné materiály. Vlastíku, tedy pokud máš vše zlato, tak bych vzal ty konektory taky zlaté.
Mark Levinson
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od wolf »

IMAG0545.jpg
Pánové ...... nechcem vám kaziť radosť z trblietavej bižutérie, ale naozaj nikoho nenapadlo použiť obyčajnú vejárovú podložku
v kombinácii s blbým káblovým okom? Pozink z oka som dal dole pilníkom, očistený kábel zalisoval do oka "vší" silou.
Stavím sa s hocikým , že nepozná rozdiel vo zvuku s predraženou bižutériou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od PítrsPraha »

Za sebe bych resil predevsim to podstatne - kvalitu spoje (pevnost+dosedaci plochu).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Bond 007 alias Monte

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Mark Levinson píše:Také to vidím jako Aretax, pokud možno spojovat stejné materiály. Vlastíku, tedy pokud máš vše zlato, tak bych vzal ty konektory taky zlaté.
Koupil jsem vše ve zlatě, jen od nového kabelu jsem upustil. Postříbřený na basy nechci, není to ono. Stará si taky kupuje bižuterií, tak proč ne jááá :lol:
Bond 007 alias Monte

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

wolf píše:
IMAG0545.jpg
Pánové ...... nechcem vám kaziť radosť z trblietavej bižutérie, ale naozaj nikoho nenapadlo použiť obyčajnú vejárovú podložku
v kombinácii s blbým káblovým okom? Pozink z oka som dal dole pilníkom, očistený kábel zalisoval do oka "vší" silou.
Stavím sa s hocikým , že nepozná rozdiel vo zvuku s predraženou bižutériou.
:arrow: http://www.nve.cz/index.php?reproduktorove-kabely
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Jirka33 »

wolf To mu rikam prikladna prasarna, chudaci Zingali. PS, tak velka bedna a 23kg, to je masakr. :shock:
HCR
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2014 19:15

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od HCR »

Pred časom som mal možnosť porovnávať nejaké reprokáble. Vtedy ma zvukovo zaujal DYI projekt kamaráta a rozhodol som sa, že si zoženiem metráž (postriebrená meď, koaxiál) a pustím sa do toho. Uplietol som čo bolo treba a nastal čas na voľbu konektorov.
Zavolal som na pomoc skúseného kolegu a pustili sme sa do porovnávania dvoch značiek konektorov. Zástupcom medi a zlata boli WBT0600 a 0644. Ako konkurent Oyaide SRBN.

Najprv sme dali WBT-čka a zvuk bol teplejší, analógový. Po prehodení na oyaide došlo k zásadnej zmene. Všetko bolo presnejšie akoby vyššie posadený zvuk už s príliš zvýraznenými sykavkami.
Skončilo to niečím s čím som na začiatku vôbec nepočítal. Nasadili sme kombináciu oyaide na strane zosilovača a wbt na strane reproduktorov. Takto sa to zdalo najvyváženejšie.

Žiaľ musím konštatovať, že je treba skutočne nájsť vhodný konektor ku káblu a k celej zostave ako celku. U power káblov mi vplyv konektorov príde ešte väčší, častokrát až degradačný.

Vôbec sa teda nie je dôvod čudovať, keď niekto proste použije vodič priamo do svorkovnice bez konektoru.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od PavelDosko »

jo jo, na repro kabelu po x letech zkouseni vseo mozneho nej vysel holy drat
neni placka, neni highend
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Kocmeister »

Ano taky doporučuju holý drát, nejlépe bez cínu. Ten maximálně trochu na slepení vodičů na úplném konci, aby se netřepily, ale do terminálu vložit tak, aby se dotýkal jen s holým vodičem. Vypadá to blbě, nepříliš highendově, ale zvuk je to hlavní.
kychtax

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od kychtax »

HCR píše: Žiaľ musím konštatovať, že je treba skutočne nájsť vhodný konektor ku káblu a k celej zostave ako celku. U power káblov mi vplyv konektorov príde ešte väčší, častokrát až degradačný.
\:D/
---- --------
A kocmeister, je zajimave ze se s paolem v tomhle (holy drat) nazorove rozchazite.. on je pevnym zastance Rh konektoru. :razz:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Dieter Burmester »

Taky jsem zkousel a nejlepe mi vychazi holy drat :thumbup:
Dieter Burmester
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Kocmeister »

Kychtax: to bych neřekl, Paolo byl vždycky zastáncem holýho drátu. Leda by teď nově změnil názor, asi se ho na to zeptám. Člověk se pořád učí něco novýho, tak proč ne.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Ten maximálně trochu na slepení vodičů na úplném konci, aby se netřepily,..... . V poslední době jsem měl tu čest vidět Vaše letování na několika kabelech -- to by neudělal ani učedník !!!, asi jen to slepení a studeňák, a proč letujete i metráž , kde výrobce dle technické specifikace nedoporučuje letování ?!?! A doporučuje buď holý drát nebo dutinku do konektorů.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od aretax »

Tu sa človek dozvie veci !!! A čo tak použiť úplne holý drôt? Najlepšie ostnatý. Ostne zvýšia jeho kapacitu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
HCR
Příspěvky: 72
Registrován: 30 led 2014 19:15

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od HCR »

Aretax neber to v zlom. Každopádne rešpektujem tvoje skúsenosti a názory. Len som napísal, že je náročné podľa mňa nájsť spolupracujúcu kombináciu (konektor - kábel). Ja som zatiaľ našiel len niečo čo si najmenej ubližuje. Často sa mi stalo, že po namontovaní konektoru akoby sa jednalo o úplne iný kábel (hlavne u jednej značky). Takéto niečo považujem za zlú cestu. Netvrdím ale exaktne, že najlepší je holý vodič. Vravím, len to, že sa nečudujem ak to niekto takto rieši. Má to logiku.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od aretax »

Ani ja som to nemyslel zle. Ale v použití holého drôtu vidím viac nevýhod, ako výhod.
1. Ako zabezpečíš pevnosť spoja? To je dôležitejšie, ako samotný materiál. Ak niekto povie, že s aparatúrou nehýbe, je to blbosť.
Vibrácie vznikajú stále pri samotnej prevádzke.
2. Spevniť konce cínom - a čo zvýšenie prechodového odporu?
3. Keďže hovoríme o kábloch všeobecne - ako taký spoj zabezpečíš pri sieťových kábloch a v prípade XLR konektorov?
4. V prípade reprokáblov by to malo logiku. Ale iba pri nich. Ale aj tu nastáva oxidácia medených káblov práve na styčných plochách. Je potrebné
ich zaletovať cínom s prímesou Ag (kvôli oxidácii). Práve kvôli oxidácii sa používajú pokovované konektory, navyše spoj je oveľa stabilnejší.
5. Mne sa zdá oveľa rozumnejšie vybrať taký konektor, ktorý zvukovo vyhovuje. A vôbec nemusí byť drahý. Sám mám skúsenosti s čínskymi konektormi a niektoré sú naozaj vynikajúce, sú z čistej medi a majú aj dostatočne silnú vrstvu pokovovania. Ale netreba kupovať tie najlacnejšie, ale značkové, ako napr. Viborg, Moonsaudio, YYaudio a pod. Napr. niektoré súčasti konektorov pre Furutech vyrába práve Viborg. Aj Číňania majú svoje TOP značky, a ktorých my nič nevieme.
Na záver dotaz: skúšal niekto použiť Al drôt, prípadne kábel? Jantzen začal v TOP kondezátoroch používať hliník a sú drahšie, ako strieborné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od PavelDosko »

aretax - mam hole solid core draty Acoustic Revive TripleC napevno utazene v bednach i zesilovaci, ver ze se ani nehnou
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Aretaxi, ohledně toho hliníku v kondenzátorech, to je nedorozumění.
Kondenzátor není cívka, takže druh přenosu v kondenzátoru je na jiném principu než ve vodiči.
A za druhé ty „stříbrné“ kondenzátory Janzen neobsahují stříbrnou fólii, ale je to jen nepatrná vrstvička napařená na nosné fólii, kdežto ten AL typ je plná hliníková fólie, proto je výsledek lepší.

Takže k použití AL drátů do reprokabelu není žádný důvod, i mechaničky jsou svou tendencí k lámání nevhodný - ten kondenzátor má taky vývody klasické měděné pocínované.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Konektory reprokáblov - Au vs. Ag

Příspěvek od aretax »

Toto vysvetlenie naozaj nebolo potrebné. Iba som sa pýtal, či niekto vyskúšal Al káble. Nemusia byť zrovna reproduktorové. Zaujíma ma, čo by urobili so zvukom. Nič viac.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět