Viborg

Diskuze o kabelech.
aretax

Viborg

Příspěvekod aretax » úte 12. bře 2019 23:17:06

Veľmi zaujímavá káblová čínska značka. Už dlhšie mám od nich koncovky na sieťové káble z čistej medi, bez povrchového pokovovania, čo som u iných renomovaných značiek nenašiel a hrajú k absolútnej spokojnosti:
https://www.aliexpress.com/item/Viborg- ... 9be02bc30c
Teraz ma zaujal tento sieťový kábel: https://www.aliexpress.com/item/VIBORG- ... 08630.html. Dnes som ho zo zvedavosti objednal. Keď nebude dobrý, zapojím naň žehličku :lol:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.

kychtax

Re: Viborg

Příspěvekod kychtax » úte 12. bře 2019 23:58:46

je dobrý. Mám vyzkoušeno. :smile: Myslím, že ten kabel předčí i ty jejich konektory, které pokládám spíš za průměr. Bych na něj dal lepší.
ATC SCM40, Primare A32, RME ADI2Pro AE, kabely kychtax.

terahera

Příspěvekod terahera » stř 13. bře 2019 8:23:44

Taky se mi tahle čínská značka docela zamlouvá,mám od nich zátky rca a xlr,teď mi došli banánky na reprokabel-pozlacena měď,tak jsem zvědavý :smile:
Zatím se v hifi hledám

tm.watch

Příspěvekod tm.watch » stř 13. bře 2019 17:44:24

kychtax píše:... Bych na něj dal lepší.

Jaký?

kychtax

Příspěvekod kychtax » stř 13. bře 2019 19:34:19

Záleží na penězích.

Z levnějších
Elecaudio, Richbay Rhodium-- slušné konektory
https://www.audiophonics.fr/en/fiches-s ... -6582.html

Z drazších
Wattgate, ten spíš ne. Mně nepřesvědčily.
Zkoušel jsem levné, ale i 350ky. zlacené. "Mazaly" všechny.

Tzn. nejlépe
Furutech trochu "koloruje".
Neotech, nekoloruje, ale není taková extenze na basech, jak u Furu.
Oyaide (Oyaide ten nemám vyzkoušený, pouze chválu z doslechu)
Furu i Neo mají hezkou vlastnost, zvuk je hladký a postrádá granularitu.

Všechny uvedené jsem zkoušel. Mám/měl jsem doma, kromě toho oyaide. Viborg jsem měl zlacený a po čase mi přišlo že je zvuk s ním mázlý. Vyměnil jsem za Rh konektor i dokonce nějaký levnější číňan a zlepšilo se to. Jenomže u levnějších konektorů chybí extenze na výškách a basech a projevuje se granularita zvuk. :smile:

PavelDosko

Příspěvekod PavelDosko » stř 13. bře 2019 19:56:10

granulovany zvuk do kazde rodiny !
PMA PA4 Big Brother,premp SPaudio P1,DAC SPaudio D1,Aurum Cantus V8F,filtrace RiAudio PLF,Roth Orfeo,AR TripleC, MF TriVista,MED MI 1005,iFi iUSBPower, iPurifier 2 a Gemini, Fidelizer Pro, NUC i3 Akasa, 2x LPSU

aretax

Příspěvekod aretax » stř 13. bře 2019 20:20:49

Ku káblu Viborg: Určite bude dobrý, ale nepredpokladám, že bude hrať lepšie, ako renomované káble, niekoľko ráz drahšie. Je to iba moja zvedavosť, čo urobí. Napr. nikde sa nepíše o povrchovej úprave jednotlivých vodičov, predpokladám, že sa jedná o klasický OFC postriebrený medený vodič. Mechanická povrchová úprava jednotlivých vodičov podstatne ovplyvňuje zvuk. Mám to vyskúšané na sieťových kábloch Audioquest zo série Storm. Tieto káble sa navzájom líšia "iba" mechanickou povrchovou úpravou. Základný model Thunder má vodiče bez tejto úpravy, model Tornado má polovicu bez úpravy a druhú polovicu vysoko leštené káble a model Hurricane má všetky vodiče vysoko leštené. Zvukové rozdiely medzi nimi sú naozaj veľké, viď testy v Hifi Voice a Audiodrom. S testami na Hifi Voice sa 100% stotožňujem.
Koncovky: Skúšal som viaceré typy koncoviek (Viborg, Furutech "G", Oyade - nejaká špeciálna zliatina). Viborg som si objednal iba z toho dôvodu, že vyrábajú typ s medenými konektormi, bez pokovovania (AG, AU, Rh), čo mi vyhovuje. Zvukovo sú skoro totožné s Furutech a medené mi hrajú trochu teplejšie a hlbšie, ako tie pokovované. Oyade zas hrajú veľmi čisto, detailne, ale sú "prísnejšie", ako Furutech, teda menej teplé. Vynikajúce sú na výškach, ale stredy a basy majú hlbšie a pre mňa príjemnejšie Viborg a Furutech. Zvukovo by som dal Viborg a Furutech na jednu úroveň. Na kábli XLO sa mi osvedčila kombinácia schuko Furutech a 16A Oyade.

kychtax

Příspěvekod kychtax » stř 13. bře 2019 20:22:38

To jsou v potu krve nabyté zkušenosti.. :razz:
Sranda je, že dva blbé konektory už to zvukově zmrví a pak lidi konektory neřeší a smějí se, že je to hloupost.
Když jsou všechny důležité konektory vyřešené, je to poznat. A může tomu člen fora věřit nebo ne. Jeho věc.. :lol:

PavelDosko

Příspěvekod PavelDosko » stř 13. bře 2019 20:28:16

ale ja tomu verim, Honzo, stejne jako nutnosti vyrovnane sestavy
PMA PA4 Big Brother,premp SPaudio P1,DAC SPaudio D1,Aurum Cantus V8F,filtrace RiAudio PLF,Roth Orfeo,AR TripleC, MF TriVista,MED MI 1005,iFi iUSBPower, iPurifier 2 a Gemini, Fidelizer Pro, NUC i3 Akasa, 2x LPSU

kychtax

Příspěvekod kychtax » stř 13. bře 2019 20:48:14

Aretax.
Ta 1501 není silver plated

je to v ptfe. Střední žíla se hodně špatně sundává teflonová bužírka, hrozí riziko proříznutí pramenu drátů.

K tomu pokovení.
Fajn popsáno je to to tady:
http://www.furutech.com/2013/02/02/1750/

Japanese audio commentator, Masamitsu Fukuda says the following on the new plating:

“The new Rhodium plating offers high resolution, transparent and precise sound.
The high signal-to-noise ratio delivers greater contrasts across the entire frequency spectrum along with tight and precise bass.
Rhodium especially excels in the high frequencies which are detailed and clear.
Overall rhodium yields a super responsive, delicate, expressive and neutral sound…”

“Gold plating is ideal for enthusiasts who prefer a flowing, somewhat warm and softer sound.
With a slightly thicker layer of gold plating than before the sound is a touch more precise allowing a stable soundstage and a smoother tonal balance. With better response and dynamics the new cable yields a detailed, powerful bass and an overall expressive sound….”

“The unplated copper reveals none of the characteristics of the rhodium- or gold-plated versions.
It is full of vitality and energy with powerful bass and midrange texture so some people will find this model very interesting indeed.
There is a slight tendency towards brightness in the midrange but the clarity yields a very special vibrancy to the sound.
It sounds very attractive with full-range dynamic music like jazz…”

Viděl bych to zhruba podobně jako Ty, ale já v sestavě potřebuji říznější, přesnější, neutrálnější zvuk. proto nakonec téměř vše mám s Rhodiem.

aretax

Příspěvekod aretax » stř 13. bře 2019 23:36:50

kychtax píše:To jsou v potu krve nabyté zkušenosti.. :razz:
Sranda je, že dva blbé konektory už to zvukově zmrví a pak lidi konektory neřeší a smějí se, že je to hloupost.
Když jsou všechny důležité konektory vyřešené, je to poznat. A může tomu člen fora věřit nebo ne. Jeho věc.. :lol:

:thumbup:
Vôbec ničomu netreba veriť. Stačí počúvať. Tie koko.iny, čo tu tvrdí pár "vševedúcich" a zakomplexovaných tzv. hifistov, že si kupujeme veci na základe ceny a značky, k tomu je zbytočný akýkoľvek komentár. Ja osobne nepoznám takého vola, ktorý by investoval kopec peňazí do niečoho, čo mu neprinesie žiaden efekt. Nehovorím, že snobovia neexistujú, ale ja ich v našej oblasti našťastie nepoznám. Podľa mňa si snob kúpi najdrahšie Sony a podobné "znejúce" značky, aby ohúril susedov, ale rozhodne nebude vrážať peniaze do káblov a podobných "neviditeľných" vecí.

Zpět na “Kabely”