repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Diskuze o kabelech.
kychtax

Re: repro kabel Musical Fidelity Tri-Vista

Příspěvekod kychtax » pon 11. úno 2019 12:07:49

Takže se kapacita zvedla.. což může mít vliv na vysoké frekvence? I když, při těch malých hodnotách.. Ale určitě zajímavý poznatek z měření, že se tam s tím stíněním něco mění.
ATC SCM40, Primare A32, RME ADI2Pro AE, kabely Neotech a kychtax.

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod NA-Noble Audio » úte 12. úno 2019 11:36:50

Je jasné, že se přidáním stínění silně zvýší kapacita, zejména pokud je izolace kabelu PVC. A je také jasné jakým směrem se zvuk posune, tedy alespoň někomu.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio-Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio-Waterfall

zabiny007

Příspěvekod zabiny007 » úte 12. úno 2019 15:00:40

Pytel
Dotaz od netechnika: když se měří u upraveného kabelu +-, tak zem je v luftě, nebo
někde zapojena?

NA
A můžeš nám netechnikům naznačit jasný směr, který zminuješ?
Stereo: Oracle-Graham-Ortofon, Garrard-Dynavector-Miyajima; SME-Denon; Canor; Pro-ject; PRIMARE; ProAc
MCH rozšíření: + ProAc centre + REL + Monitor Audio
Propojení, napájení: Isotek, Furutech, Sroll, Nordost, AQ, VDH, HGA, AcousticRevive, TriVista

Pytell

Příspěvekod Pytell » úte 12. úno 2019 20:54:12

Kapacitu kabelu jsem měřil bez zapojení stínění , ano bylo v luftě .

Jak píše NA bude to mít určitě vliv na vysoké frekvence. Bohužel u mě nemohu zapojit a vyzkoušet , je to tak tlustá hadice , že bych musel celý ponk rozdělat abych je zapojil.

Pamatuji si jak jsme zastínil Valhallu 1, zvuk se posunul níže a pásma se uklidnila.

Půjčil jsem si kousek povídaní od VB o kapacitě , jentakový náznak :

kapacita.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

kychtax

Příspěvekod kychtax » stř 13. úno 2019 0:20:17

nebo tady:

https://vyvoj.hw.cz/teorie-a-praxe/doku ... abely.html

Velká kapacita i indukčnost mají vliv na reprodukci vysokých kmitočtů - dochází k jejich utlumeni (kapacita vysoké frekvence zkratuje k zemi a indukčnost se k nim chová jako odpor - zvětší se výkonová ztráta na vysokých kmitočtech)

Že to Míra změřil, je fajn ověření v praxi. :thumbup:

PavelDosko

Příspěvekod PavelDosko » čtv 14. úno 2019 12:22:25

TriVista zabalena, splittery dobastleny, az na to budu mit silu tak je prebalim ....
Obrázek
PMA PA4 Big Brother,premp SPaudio P1,DAC SPaudio D1,Aurum Cantus V8F,filtrace RiAudio PLF,Roth Orfeo,AR TripleC, MF TriVista,MED MI 1005,iFi iUSBPower, iPurifier 2 a Gemini, NUC Akasa - Daphile, 2x LPSU

zabiny007

Příspěvekod zabiny007 » pon 11. bře 2019 12:06:30

Pytell píše:Dnes jsem zastínil TriVistu .. 2 x stínění, váha se zvedla 5.5 kg za kus, je to pořádná hadice

Protože se na mne hrnou dotazy z více stran, jak se projevilo stínění u kabelu TriVista, napíši to sem:
Ještě bohužel nevím. :sad:
Sice mám kabel už pár dní doma, ale pořád jsem nenašel dostatek času k výměně, protože u mne nejde jednoduše odpojit starý a dát nový. Musím rozebrat celou sestavu, abych se dostal ke šroubům na kostru koncáků. A to vyžaduje spoustu času a také partnera, který pomůže oddělat a pak dát zpátky cca 120kg ponk. Takže to bude ještě chvilku trvat...
Stereo: Oracle-Graham-Ortofon, Garrard-Dynavector-Miyajima; SME-Denon; Canor; Pro-ject; PRIMARE; ProAc
Propojení, napájení: Isotek, Furutech, Sroll, Nordost, AQ, VDH, HGA, AcousticRevive, TriVista

terahera

Příspěvekod terahera » pon 11. bře 2019 12:10:02

Tak to bychom mohli zmastit toho 20.3.,když u tebe budu.Večer pořádně pojím,ať jsem plný síly a mužem tahat ponk :thumbup:
Zatím se v hifi hledám

kychtax

Příspěvekod kychtax » pon 11. bře 2019 12:39:33

60kg v mrtvym tahu manzelka nezvladne? :angel:

zabiny007

Příspěvekod zabiny007 » pon 11. bře 2019 13:11:56

terahera
Může být, celý den si plánuji jako nepracovní, tak pokud po poslechu stávajícího stavu ve všech variantách (MCH, stereo, veškerý analog) zbude čas, můžeme to spolu zrealizovat. Dřív se k tomu stejně nejspíš nedostanu - přes týden mám pracovní povinnosti a protože má v pátek v Alpách vydatně sněžit, tak na víkend určitě vyrazíme s kámošem někam do Rakous zablbnout.

kychtax
Nosič se dá vždy najít, ať syn nebo soused. Jen chybí čas, který bych tomu chtěl nyní věnovat. Když nějaký volný mám, raději něco poslechnu. Anebo do toho něco nepředpokládaného vletí. Jako třeba tento víkend - měl jsem v plánu kabel zapojit, ale našim kazašským sousedům se narodila dcera a šťastný dědeček, který přiletěl z Astany, mi změnil plány, když do mne raketovým tempem nahrnul několik stakanů "na zdarovje vnůčky". :lol:

Zpět na “Kabely”