Test síťových kabelů

Diskuze o kabelech.
valderon

Test síťových kabelů

Příspěvekod valderon » ned 08. říj 2017 11:40:02

Tak nevím, jestli nejsu mimo téma, když tak to admin přesune, ale tady můžu navázat na test filtrace a zájem o kabely.
Při testu filtrace se stihlo krátce, leč výstižně otestovat i pár zajímavých power kabelů. Základ tvořily mnou pečlivě a důkladně vybrané kabely do mé sestavy od NA. Od samostatného přívodu zakončeného Furutech 2 zásuvkou vede Zephyr T do filtru Sunrise. Od něj vede Zephyr T do Luxman 590axmark II a Zephyr do Oppo 105d s tuningem od Casea. Pro mou sestavu a mé ucho lahodici kombinace. Závěry vztaženy tedy k mé sestavě a "tomuto zvuku", v té chvíli jako referenčnímu. ( A že jsem síťaků zkusil. Ale poměr cena a hlavně zvuk mě přesvědčil na tuto kombinaci.) Takto to mám tedy já.

Při testu vedl do filtru Isotek Titan přívodní kabel také DYI z metráže Furutech, ze zdi koncovka Furutech FI-E38 a do Titana Isotekem používaný NEUTRIK. A do Titana se zapojily tyto kabely:

1)Heavens Gate Audio power kabel Silver Signature 2m. 1 do zesilovace, 1 do Oppa. Zvuk okamžitě jiný. Pohodový, klidný, jemný, příjemný,pomalý, teplý. Jakoby se vyměnil zesilovač za lampový. Strašně dobře se to poslouchalo. Postrádal sice trochu impuls, atak, údernost, ale ta hudebnost, plynulost, tekutost! Myslím, že v sestavě, která je až moc živá může hodně pomoct. Člověk neměl tendenci cokoliv hodnotit, jen poslouchat!

2)DYI z metráže Furutech FP-TCS31 PC-tripleC Power Cable + koncovky Furutech FI-E38 (R) + Furutech FI-28 (R). Opět ihned rozpoznatelně jiný zvuk. Zvuk posazený více nahoru, menší objem basu, analitičtějsi, plno detailu, otevřené výšky. Rychlejší. Prostě přesný opak 1).

Je potřeba si uvědomit, že tyto závěry byly platné v tu chvili jen u mě. Jinde to může být jinak. Nebo kombinace kabelů - ta se může (a nemusí) výborně doplňovat. To už jsme u mě nezkoušeli. Ale tuto kombinaci jsem slyšel, bez jakéhokoliv porovnávání!, v LongPlay audio studiu při setkání, akcí hifistů. Tam jsem si výraznější "ostrosti" nebo "pomalosti" určitě nevšiml, kromě výrazně lepší reprodukce sestavy proti původní PC kabeláži... :razz:
Taky jsem tuto kombinaci slyšel u člena fóra . K přesnému zapojení by se mohl vyjádřit raději on sám? Přeci jen si nepamatuji úplně každý zapojení, co jsem kdy kde slyšel. :smile: (a že tam toho má :lol:) Ale ani u něj nebyl znát ten efekt, který popisuji u jednotlivých kabelů. Je to prostě alchymie, a 1000 proměnných, které mají vliv. Rozhodně ale chci říct, že to byly tak výrazné změny, které byly slyšet hned a zcela jasně, které by slyšel i leckterý kabelo skeptik, byť jejich názor chápu a toleruji. Ale už mnoho z nich názor změnilo...,že?

NA-Noble Audio
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvekod NA-Noble Audio » ned 08. říj 2017 13:45:42

Takže když to shrnu, máš před zesilovačem ZephyrT a před přehrávačem původní Zephyr.

Vyměnil jsi je v případě 1) dvěma kabely od Heavens Gate Audio a přineslo to změnu k měkkosti a lampovosti,
v 2) případě jsi použil dva kabely z nákladné metráže Furutech opatřené drahými koncovkami téže značky a naopak tyto kabely přivodily změnu směrem k tenkosti projevu, který až postrádal vřelost a sytost.
1 i 2 varianta představuje násobné ceny Zephyrů a jsou od sebe navzájem zvukově až diametrálně odlišné, někde uprostřed jsou N.A. kabely.
Díky za tuto zpětnou vazbu na mé kabely.

Mohlo by se docílit zajímavého a i Tobě podobně vyhovujícího výsledku jako máš s kombinací Zephyrů při zapojení jednoho Furutechu do zdroje a jednoho Heaven Gates Audio do zesilovače, případně obráceně, ale to jste již nezkoušeli. Rozumím, že k tomu už nebyl za daných časových okolností důvod, vždyť to byl doplněk k testu filtračních jednotek o který šlo primárně. Nehledáš náhradu stávajících napájecích kabelů, se kterými jsi spokojen a šlo tedy pouze o test z důvodu rozšíření si obzorů, a využití možnosti, že byly tyto kabely zrovna přivezeny s Titánem. Snad jsem to celé vyhodnotil správně.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio-Sunrise, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio-Waterfall

valderon

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvekod valderon » ned 08. říj 2017 14:15:30

Ano, shrnutí je správně. Jen si to znovu přečti, test kabelů proběhl na Titanu. Po porovnání filtrů se zkusily ty kabely, ale přes Titan. Ano, nebyl už čas na další kombinace, primární test byl na filtry. Ano, byla to další z mnoha možností vyzkoušet další kabely. Je to i koníček a jsem vždy rád za každou svoji osobní zkušenost! Kabely primárně nehledám, jsem spokojený. To hledání už proběhlo. Ale jeden nikdy neví. Pokud bych našel něco, co bude více vyhovovat, tak nemám problém vyměnít. Ale není to snadný, navíc když hledím i na výhodnost koupě. Nepatřím mezi ty, kteří klidně zaplatí, já nevím, třeba 50tis.navic kvůli malinkatemu zlepšení. Za skok už ano... :oops:

Zpět na “Kabely”