Pro Ject Xtension

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

Mám gramo Pro Ject Xtension s ramienkom Ortofon 309S a prenoskou Ortofon Cadenza Black. S gramofónom som výsostne spokojný, jeho konštrukcia zodpovedá svetovej špičke, a ramienku a prenoske ani nehovoriac a navyše je naozaj krásny. Jediný problém je v napájaní. Nie je mi jasné, prečo firma Pro Ject vyrobí špičkový gramofón a ako napájanie k nemu dodáva "čínsky" adaptér. To je akoby výsmech. Aj obyčajný notebook, prípadne mobilný telefón má kvalitnejší napájací zdroj. Už na fóre hifi Slovanet som sa zmienil o vplyve napájania na kvalitu zvuku z gramofónu. Aj keď zdanlivo napájanie gramofónu so snímaním signálu z platne nesúvisí, nie je to pravda. Napájanie má na kvalitu zvuku výrazný vplyv. Pri tej cene (cca 5000€ v mojom prevedení) by naozaj nehralo rolu jej zvýšenie o cca 100€ za kvalitnejší zdroj.
Preto sa chcem na tomto fóre opýtať, či niekto nevie vyrobiť kvalitný AC adaptér 16V/min. 1A, vrátane kvalitnejších káblov, ako má originálny.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od monte »

U mne Pro-ject s napájením nemám žádný problém. Mám voltmetr a zdroj je velmi přesný bez kolísání :thumbup:. Nevím co máš za problém, ale kovové ramínko není to pravé ořechové, jen názor. Můžeš si pro napájení dokoupit Speed box, divím se, že ho nemáš http://www.project-audio.com/main.php?p ... es&lang=en. Víc se rozepiš, co se Ti nelíbí nebo proč potřebuješ nějaký super zdroj na jeden motorek, rušení ?
bertram

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od bertram »

Tiež mám gramo Pro-Ject Xtension s prenoskou Ortofon Cadenza Black , len ramienko mám Pro-Ject EVO 12. Adaptér a káblik sa mi vzhladovo nepáči.Dal som si aspoň skrátiť káblik na mieru .Nakolko mám gramofón zapojený do regenerátora napätia ,neviem či výmena by mala u mňa posun
k lepšiemu.Ale kôli vzhladu by som ho vymenil .Samozrejme záleží na cene.

Pro-Ject Xtension má zabudovanú reguláciu otáčok ,tak Speed Box nie je potrebný.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

monte píše:U mne Pro-ject s napájením nemám žádný problém. Mám voltmetr a zdroj je velmi přesný bez kolísání :thumbup:. Nevím co máš za problém, ale kovové ramínko není to pravé ořechové, jen názor. Můžeš si pro napájení dokoupit Speed box, divím se, že ho nemáš http://www.project-audio.com/main.php?p ... es&lang=en. Víc se rozepiš, co se Ti nelíbí nebo proč potřebuješ nějaký super zdroj na jeden motorek, rušení ?
Xtension má speed box vstavaný. Keď som vymenil ramienko EVO za Ortofon, bol to veľmi výrazný posun vpred. Ani rušenie to nie je, to je O.K. Už som sa o tom rozpisoval na HIFI Slovanet, kde má "premúdrelý" užívatelia Technicsovm Pioneerov a pod. zotrely. Je to paradox, zatiaľ mi nikto nevysvetlil, prečo to tak je, ale kvalitný zdroj gramofónu podstatne zlepšuje zvuk. Keď napr. zdroj gramofónu pripojím do sieťového filtra, zvuk je počuteľne matnejší, ako keď je priamo v zásuvke. U kamaráta, čo má Oracle Delphi V sme vymenili zdroj za kvalitnejší a čuduj sa svete - ten zvuk bol neuveriteľne čistejší. Pritom sa jedná o absolútnu gramofónovú špičku. Prečo to tak je - to zatiaľ nevie nikto vysvetliť. Možno magnetizmus, alebo čo ja viem čo ešte.... Ale najlepšie je vyskúšať si to na vlastné uši.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

bertram píše:Tiež mám gramo Pro-Ject Xtension s prenoskou Ortofon Cadenza Black , len ramienko mám Pro-Ject EVO 12. Adaptér a káblik sa mi vzhladovo nepáči.Dal som si aspoň skrátiť káblik na mieru .Nakolko mám gramofón zapojený do regenerátora napätia ,neviem či výmena by mala u mňa posun
k lepšiemu.Ale kôli vzhladu by som ho vymenil .Samozrejme záleží na cene.

Pro-Ject Xtension má zabudovanú reguláciu otáčok ,tak Speed Box nie je potrebný.
Skús zapojiť adaptér priamo do siete. Mne to hraje výrazne lepšie. Daj vedieť, ako si dopadol.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 560
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od PMA »

Skutečně je naprosto nepochopitelné, jak někdo může dodávat ke gramofonu této cenové třídy wall mount adapter. Zřejmě nátisk firmy (jiných, levných výrobků) je velmi silný.
monte

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od monte »

Aretax : máš tady PMA, zkus se domluvit na výrobě, jestli má čas,................. :thumbup: Tvůj zdroj může být i vadný.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od Tony »

monte píše:U mne Pro-ject s napájením nemám žádný problém. Mám voltmetr a zdroj je velmi přesný bez kolísání :thumbup:. Nevím co máš za problém, ale kovové ramínko není to pravé ořechové, jen názor. Můžeš si pro napájení dokoupit Speed box, divím se, že ho nemáš http://www.project-audio.com/main.php?p ... es&lang=en. Víc se rozepiš, co se Ti nelíbí nebo proč potřebuješ nějaký super zdroj na jeden motorek, rušení ?
Monte, a nie je to náhodou tak, že ten gramofon už má speedbox integrovaný v sebe???
Viď ten modrý panel regulácie otáčok (a pod ním nejskôr umiestnený příslušný plošák).
bertram

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od bertram »

Gramofón mám asi rok . Je to môj prvý gramofón .U mňa sa najväčšie zmeny udiali, zmenou prepojovacích káblov ,keď som už mal vybraný phono preamp doma.Zmenu adaptéra som doteraz neriešil ,iba jeho vzhľad a prevedenie.Výmena dodávaného phono kábla Pro-Ject ,vraj ich referenčný ,ale vzhladovo a kvalita ako dodávaný adaptér , za XLO Reference 2 2A-3 ,bola to najväčšia zmena vo zvuku .Po čase som ešte vymenil XLO Limited Edition od phona do zosilovača za môj starý asi 7-ročný Audioquest CHEETAH -striebro.Zvuk sa vyčistil a dostal lepší priestor. Takto to počúvam už asi rok a som spokojný.

aretax ,aby som vyhnal chrobáka z hlavy ,tak tvoj návrh vyskúšam a poreferujem. Ak sa nakoniec dopracuješ k lepšiemu adaptéru ,daj vedieť.
monte

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od monte »

Tony píše:
monte píše:U mne Pro-ject s napájením nemám žádný problém. Mám voltmetr a zdroj je velmi přesný bez kolísání :thumbup:. Nevím co máš za problém, ale kovové ramínko není to pravé ořechové, jen názor. Můžeš si pro napájení dokoupit Speed box, divím se, že ho nemáš http://www.project-audio.com/main.php?p ... es&lang=en. Víc se rozepiš, co se Ti nelíbí nebo proč potřebuješ nějaký super zdroj na jeden motorek, rušení ?
Monte, a nie je to náhodou tak, že ten gramofon už má speedbox integrovaný v sebe???
Viď ten modrý panel regulácie otáčok (a pod ním nejskôr umiestnený příslušný plošák).
Právě narážím na možnou závadu, pokud má tak slyšitelný rozdíl, co popisuje. Prostě gramofon je citlivý HighEnd :cool: a dovede potrápit. Někdy postačí odpojit kabelovou TV, jestli je a zvuk se sakra vyjasní :lol: . PMA někde psal o vlivu odděleného zdroje :thumbup: .
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od Peer »

to aretax:
moje zkušenost s výměnou zdroje je pozitivní.
Určitě ti doporučuji ten základní šmejd vyměnit za kvalitní napájení.
U mne to bylo jasně slyšitelné...
Největší alchymie ale byla, když jsem u zdroje Never Connected,pro motorek, vyměnil základní síťovou
šňůru za kvalitní. Spadla nám brada, vůbec jsme nechápali, jak se to může projevit
ve zvuku. Vážně.
http://never-connected.com/index.html
http://www.analogueseduction.net/produc ... ly_M-HRPSU
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od eLko »

nic lepsie som nenasiel...toto bude asi uz ale hodne dobre

http://www.russandrews.com/product.asp? ... QLLCIFGSNR
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

bertram píše:Gramofón mám asi rok . Je to môj prvý gramofón .U mňa sa najväčšie zmeny udiali, zmenou prepojovacích káblov ,keď som už mal vybraný phono preamp doma.Zmenu adaptéra som doteraz neriešil ,iba jeho vzhľad a prevedenie.Výmena dodávaného phono kábla Pro-Ject ,vraj ich referenčný ,ale vzhladovo a kvalita ako dodávaný adaptér , za XLO Reference 2 2A-3 ,bola to najväčšia zmena vo zvuku .Po čase som ešte vymenil XLO Limited Edition od phona do zosilovača za môj starý asi 7-ročný Audioquest CHEETAH -striebro.Zvuk sa vyčistil a dostal lepší priestor. Takto to počúvam už asi rok a som spokojný.

aretax ,aby som vyhnal chrobáka z hlavy ,tak tvoj návrh vyskúšam a poreferujem. Ak sa nakoniec dopracuješ k lepšiemu adaptéru ,daj vedieť.
Dám Ti vedieť. Ja mám od grama do phono preamp XLO Signature 3.1 (vrelo odporúčam) a z phono do preamp tak, ako Ty, XLO Limited - taký istý kábel mám aj s premp do koncov. Môžem povedať, že žiaden kábel mi lepšie nevyhovoval, ako XLO Limited (aj keď je hodne drahý). Ale najväčším zvukovým prínosom bola výmena ramena EVO za Ortofon 309S (keď mi ho prišli ľudia z Ketosu nainštalovať, nechceli sme veriť, že taký zvukový rozdiel medzi ramenami môže byť, samozrejme v prospech Ortofon) - aj to chcem časom vymeniť za Ortofon 309D. K prenoske Cadenza Black je asi ideálne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

aretax píše:
bertram píše:Gramofón mám asi rok . Je to môj prvý gramofón .U mňa sa najväčšie zmeny udiali, zmenou prepojovacích káblov ,keď som už mal vybraný phono preamp doma.Zmenu adaptéra som doteraz neriešil ,iba jeho vzhľad a prevedenie.Výmena dodávaného phono kábla Pro-Ject ,vraj ich referenčný ,ale vzhladovo a kvalita ako dodávaný adaptér , za XLO Reference 2 2A-3 ,bola to najväčšia zmena vo zvuku .Po čase som ešte vymenil XLO Limited Edition od phona do zosilovača za môj starý asi 7-ročný Audioquest CHEETAH -striebro.Zvuk sa vyčistil a dostal lepší priestor. Takto to počúvam už asi rok a som spokojný.

aretax ,aby som vyhnal chrobáka z hlavy ,tak tvoj návrh vyskúšam a poreferujem. Ak sa nakoniec dopracuješ k lepšiemu adaptéru ,daj vedieť.
Dám Ti vedieť. Ja mám od grama do phono preamp XLO Signature 3.1 (vrelo odporúčam) a z phono do preamp tak, ako Ty, XLO Limited - taký istý kábel mám aj s premp do koncov. Môžem povedať, že žiaden kábel mi lepšie nevyhovoval, ako XLO Limited (aj keď je hodne drahý). Ale najväčším zvukovým prínosom bola výmena ramena EVO za Ortofon 309S (keď mi ho prišli ľudia z Ketosu nainštalovať, nechceli sme veriť, že taký zvukový rozdiel medzi ramenami môže byť, samozrejme v prospech Ortofon) - aj to chcem časom vymeniť za Ortofon 309D. K prenoske Cadenza Black je asi ideálne.
Ešte niečo - závidím Ti, že si spokojný. Ja asi nikdy nebudem spokojný. Stále ma ženie niečo vylepšovať. Už sa mi stalo aj to, že som toľko vylepšoval, až som to po...(hnojil).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

eLko píše:nic lepsie som nenasiel...toto bude asi uz ale hodne dobre

http://www.russandrews.com/product.asp? ... QLLCIFGSNR
To sa mi páči - skúsim nájsť podrobnosti a asi to objednám. Ďakujem
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

Peer píše:to aretax:
moje zkušenost s výměnou zdroje je pozitivní.
Určitě ti doporučuji ten základní šmejd vyměnit za kvalitní napájení.
U mne to bylo jasně slyšitelné...
Největší alchymie ale byla, když jsem u zdroje Never Connected,pro motorek, vyměnil základní síťovou
šňůru za kvalitní. Spadla nám brada, vůbec jsme nechápali, jak se to může projevit
ve zvuku. Vážně.
http://never-connected.com/index.html
http://www.analogueseduction.net/produc ... ly_M-HRPSU
Mám presne tie isté skúsenosti, aj s káblom, aj s napájaním. Pre každého odborníka, ktorého som oslovil to je záhada. Tie teórie, čo vymysleli - to je pomaly na knihu, ale nič konkrétne - od elektromagnetických vibrácií, cez vadný prístroj, zlý rozvod v baráku, a čo ja viem, čo ešte.....(možno tam nabudúce zakomponujú aj kozmické žiarenie).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

aretax píše:
eLko píše:nic lepsie som nenasiel...toto bude asi uz ale hodne dobre

http://www.russandrews.com/product.asp? ... QLLCIFGSNR
To sa mi páči - skúsim nájsť podrobnosti a asi to objednám. Ďakujem
Zdroj vyzerá super - práve som ho objednal. Keď príde, dám Ti vedieť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od eLko »

Chcel som ho aj ja rovno objednat,ale nie som doma momentalne a zda sa mi,ze na Forte S je nejaka specialna koncovka napajania,tak to najprv musim preverit a popripade zistit,ci by sa to dalo prerobit.
bertram

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od bertram »

to aretax ,

zapojil som adaptér priamo do siete a od dnes verím ,že aj malé trafo na pohon motorčeku mení vyrazne zvuk gramofónu.Bohužial v mojom prípade
adaptér priamo do siete, velké zhoršenie.Úplne padol priestor nahrávky dole , medzi reproduktory a začalo to hrať temnejšie.Toto bolo počutelné okamžite a nebolo potrebné ďaléj niečo skúšať.Tak zase rýchlo adaptér do sieťovéj pračky a zvuk znova roztiahlo , zdvihlo do výšky a hrá to jasne. Nikdy som to neriešil ,pretože aj predajca tvrdil ,že adaptér nemá na zvuk dosah. Keby som to u mňa doma nepočul ,tak tomu neverím ,nakolko adaptér nemá nič spoločné s ramienkom a prenoskou . Je na pohon motorčeka , vstavané regulácie otáčok a magnetický jemný zdvih taniera. Alebo sa mýlim? Nie som technik tak neviem,len píšem čo to urobilo u mňa v mojom prípade.

tak , ak ti príde objednaný adaptér ,dúfam, že dáš vedieť. :-!
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

bertram píše:to aretax ,

zapojil som adaptér priamo do siete a od dnes verím ,že aj malé trafo na pohon motorčeku mení vyrazne zvuk gramofónu.Bohužial v mojom prípade
adaptér priamo do siete, velké zhoršenie.Úplne padol priestor nahrávky dole , medzi reproduktory a začalo to hrať temnejšie.Toto bolo počutelné okamžite a nebolo potrebné ďaléj niečo skúšať.Tak zase rýchlo adaptér do sieťovéj pračky a zvuk znova roztiahlo , zdvihlo do výšky a hrá to jasne. Nikdy som to neriešil ,pretože aj predajca tvrdil ,že adaptér nemá na zvuk dosah. Keby som to u mňa doma nepočul ,tak tomu neverím ,nakolko adaptér nemá nič spoločné s ramienkom a prenoskou . Je na pohon motorčeka , vstavané regulácie otáčok a magnetický jemný zdvih taniera. Alebo sa mýlim? Nie som technik tak neviem,len píšem čo to urobilo u mňa v mojom prípade.

tak , ak ti príde objednaný adaptér ,dúfam, že dáš vedieť. :-!
HURÁ!! Konečne niekto, kto prizná, že niečo počuje. Ako som písal, ani ja si to neviem vysvetliť, ani iní odborníci. Jednoznačné však je, že svetoví výrobcovia vyrábajú kvalitné zdroje a motory. Nemyslím si, ako poniektorí "odborníci" tvrdia (napr.pri kabeláži), že všetci zákazníci, ktorí kupujú drahé káble, adaptéry a pod. sú blbci, ktorí podľahli oblbovaniu výrobcov. Keď sú niektorí výrobcovia úspešní na trhu desiatky rokov a predávajú drahé high endové komponenty, mohli by sa tam tak dlho udržať, ak by len "oblbovali" ľudí? A hlavne - keď počujem, tak počujem. Ak to niektorí nepočujú, nemá zmysel, aby kupovali high end. Stačí im obyčajná stereo veža - aj tá duní, cinká, rámusí,.....
Ešte niečo - mne to cez filter hrá plochšie, bez priestoru. Vysvetlil som si to tak, že adaptér nemá zem a samotný adaptér je vlastne filter. Ty však máš pračku, tak je to asi o niečom inom.
P.S. Akonáhle mi príde adaptér (počítam na budúci týždeň), vyskúšam ho a dám vedieť. Včera som ho zaplatil a dnes som dostal potvrdenie objednávky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

eLko píše:Chcel som ho aj ja rovno objednat,ale nie som doma momentalne a zda sa mi,ze na Forte S je nejaka specialna koncovka napajania,tak to najprv musim preverit a popripade zistit,ci by sa to dalo prerobit.
Ako som vyčítal, máš Forte S. Nevieš ho náhodou porovnať s Xtension? Aj ja som ho totiž plánoval kúpiť, ale bolo mi vysvetlené, že okrem druhého motora sú konštrukcie prakticky zhodné, dokonca aj cena je podobná.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od eLko »

Viem ho porovnat s Xtension. Xtension som mal pred Forte S :angel:

Konstrukcne rovnake,ale Forte S ma vsetko viac "dotiahnute". Zakladne sasi su vacsie a tazsie, magneticke nozicky su ovela prepracovanejsie, tanier je 3x tazsi a plny hlavne. Cize ma lepsie vyriesene rezonancie a ovela vacsiu kineticku energiu,cize motor je menej namahany na vyrovnavanie otacok. Dalej lozisko je ovela lepsie-vacsie,magnety na nadnasanie taniera sa daju nastavovat vyskovo a tym padom tanier vie "levitovat". Remienky na pohon su z lepsieho materialu,elektronika je uplne ina-nova (su tam 2 motory). Uz iba to lepsie lozisko s tazsim tanierom je velky prinos. Sam Renown (velke Forte je jeho dielo) povedal,ze Xtension sa nemoze rovnat Forte S co sa tyka taniera,loziska a noziciek.

Zvukovo to hra o 2 triedy lepsie,ale je to neadekvatne porovnanie,lebo Xtension som mal s ramenom PJ Evo 12 a prenoskou Sumiko Celebration a Forte S hram s Graham Phantom II 12" a prenoska Transfiguration Phoenix. Plus som sa pohral nekompromisne s nastaveniami.
Keby som mal rovnaky setup a porovnaval iba sasi,tak podla mna taky velky rozdiel nebude.

Pozri moj profil v sekcii "predstavenie clenov",su tam nejake foto oboch gramcov.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

Ďakujem, bolo to vyčerpávajúce. O ramienku Graham Phantom, prípadne Ikeda 407 rozmýšľam aj ja. Čo sa týka prenosky, zatiaľ som spokojný, uvidíme, čo bude ďalej. S pôvodným ramenom EVO som bol absolútne nespokojný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
bertram

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od bertram »

aretax píše:Ďakujem, bolo to vyčerpávajúce. O ramienku Graham Phantom, prípadne Ikeda 407 rozmýšľam aj ja. Čo sa týka prenosky, zatiaľ som spokojný, uvidíme, čo bude ďalej. S pôvodným ramenom EVO som bol absolútne nespokojný.
Tomu trochu nerozumiem.Ak som s ramenom EVO absolútne nespokojný ,prečo si ho kupoval.Máš už iné rameno Ortofon a ako si vravel padala
s toho sánka a už znova si nespokojný a zase chceš meniť. To už je lepšie vymeniť celý gramofón a ísť do vyššéj kategórie spolu s ramenami a
prenoskami.Základňa je vyslovene robená na ramená Pro-Ject a prispôsobená k Ortofonu. Ale montovať tam špičkové a drahé ramená ,ktoré
nie sú určené vyslovene pre tento gramofón je podla mňa neopodstatnené. Už je tam na pevno vsadená základňa Pro-Ject .
Ja som tento gramofón počul aj s ramenom Ortofon a prenoskou Ortofon Cadenza Black ,ale výrazné zmeny pre mňa som tam nepočul oproti Pro.Ject.
Ak uvažuješ o novom kvalitnom šasi a k tomu si vybrať rameno a prenosku je to o niečom inom . Tam rozdieli už naozaj sú.

Aby som sa vrátil ešte na začiatok, v čom je ta absolútna nespokojnosť s EVO 12.
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od eLko »

Ako pise bertram. Ak rozmyslas nad ramenami typu GP a Ikeda,tak urcite nie na Xtension. To sasi z toho nevymackne maximum.
Ak Ikeda a paci sa ti Xtension,tak chod do Forte S,ten bol odladeny aj na Ikede.
Graham Phantom II ja osobne neodporucam na Forte S. Ako zvukovo to je vynikajuce,ale sa zblaznis pri montazi ramena (vid moje problemy v profile)

Mne sa EVO 12 so Sumikom pacilo,ale bolo to ine ako Graham s Transfiguration. Nebolo to zle,bolo to proste ine. Medove,sladsie,tazkopadnejsie,nie az tak dynamicke,taky relaxacny zvuk. Ide o preferencie.
davidsound

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od davidsound »

eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od eLko »

Forte,Forte S,Verdier La Platine,vytunovany VPI Aries 3 atd
bertram

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od bertram »

eLko píše:Ako pise bertram. Ak rozmyslas nad ramenami typu GP a Ikeda,tak urcite nie na Xtension. To sasi z toho nevymackne maximum.
Ak Ikeda a paci sa ti Xtension,tak chod do Forte S,ten bol odladeny aj na Ikede.
Graham Phantom II ja osobne neodporucam na Forte S. Ako zvukovo to je vynikajuce,ale sa zblaznis pri montazi ramena (vid moje problemy v profile)

Mne sa EVO 12 so Sumikom pacilo,ale bolo to ine ako Graham s Transfiguration. Nebolo to zle,bolo to proste ine. Medove,sladsie,tazkopadnejsie,nie az tak dynamicke,taky relaxacny zvuk. Ide o preferencie.
Máš pravdu elko ,prenoska Šumiko ,jej zvuk je medový až sladký ,dávnejšie ju používal pri prezentácii CANOR - myslím ,ale Ortofon Cadenza Black je
velmi ostrá a dynamická prenoska ,ktorá pri zlom nastavení zisku a odporu na phonopreampu hrá skoro ako CD a nie ako analog.Treba sa vyhrať
s nastavením a potom dokáže podať excelentný analógový zvuk.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

bertram píše:
aretax píše:Ďakujem, bolo to vyčerpávajúce. O ramienku Graham Phantom, prípadne Ikeda 407 rozmýšľam aj ja. Čo sa týka prenosky, zatiaľ som spokojný, uvidíme, čo bude ďalej. S pôvodným ramenom EVO som bol absolútne nespokojný.
Tomu trochu nerozumiem.Ak som s ramenom EVO absolútne nespokojný ,prečo si ho kupoval.Máš už iné rameno Ortofon a ako si vravel padala
s toho sánka a už znova si nespokojný a zase chceš meniť. To už je lepšie vymeniť celý gramofón a ísť do vyššéj kategórie spolu s ramenami a
prenoskami.Základňa je vyslovene robená na ramená Pro-Ject a prispôsobená k Ortofonu. Ale montovať tam špičkové a drahé ramená ,ktoré
nie sú určené vyslovene pre tento gramofón je podla mňa neopodstatnené. Už je tam na pevno vsadená základňa Pro-Ject .
Ja som tento gramofón počul aj s ramenom Ortofon a prenoskou Ortofon Cadenza Black ,ale výrazné zmeny pre mňa som tam nepočul oproti Pro.Ject.
Ak uvažuješ o novom kvalitnom šasi a k tomu si vybrať rameno a prenosku je to o niečom inom . Tam rozdieli už naozaj sú.

Aby som sa vrátil ešte na začiatok, v čom je ta absolútna nespokojnosť s EVO 12.
Máš pravdu. Ja som totiž nespokojný stále. Chvíľu niečo mám, najprv sa mi to páči, ale vzápätí chcem ísť vyššie. Prečo som EVU kupoval? Bola výborná cena - komplet s ramenom ma stál menej, ako chassis bez neho. To bol dôvod. Moja nespokojnosť s EVO - bolo podstatne menej detailné a vzdušné, ako Ortofon. Predtým som mal prenosku Cadenza Red a po výmene za Black v ramene EVO sa mi zdalo, akoby Red hrala vzdušnejšie. Keď som vymenil ramená, až vtedy sa ukázala celá krása Cadenzy Black. Pri výmene sme boli dvaja, ja a majiteľ Ketosu a ten rozdiel sme počuli obaja. Stačí sa ho opýtať (on mi aj obidve ramená nastavoval). S tým novým gramofónom uvažujem tiež. Počúval som nedávno Acoustic Signature Strom s ramenom SMS 345 (víťaz HiFi Awards 2011), ale veľmi ma nenadchol. Silne rozmýšľam o Forte S s Ikeda 407, prípadne Avid s ramenom SMS V, alebo Oracle MK V s SMS V. Všetky sa dajú kúpiť za slušné peniaze, pričom tie posledné dva sú odpružené, t.j. mali byť tetailnejšie. Uvidíme. Najprv chcem vyskúšať ten nový zdroj k Pro Ject, čo to urobí. Je to minimálna investícia. Vieš, tie výmeny - ja tomu hovorí HiFi choroba.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

davidhighend píše:A nebo tohle viewtopic.php?f=33&t=919
Proste nádhera !!! Starší model má známy, taktiež s SMS V, ten ma veľmi nenadchol, ale toto je krása. Verím, že aj tak hraje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
bertram

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od bertram »

Nedávno som si kúpil digitálnu váhu na prenosky od ProJect a mám s tým trochu problém.Mám prenosku Ortofon Cadenza Black a keď
chcem pomocou dig. váhy nastaviť prítlak na LP ,nie som si istý či to ukazuje dobre. Ide mi o to,že keď vážim a hrot smeruje do stredu
váhy na čierny bod ,po spustení ramena a dosadnutí hrotu prenosky do stredu váhy na čierny bod , brucho prenosky sa opiera o okraj
vyvýšenéj časti váhy a tlačí na ňu.Kto má OCB prenosku ,tak vie že je trochu prehnutá do spodku a ide velmi tesne nad LP.Váha ukazuje
velké rozdiely oproti starému klasickému kyvadielku a stupniciam na protizávaží ramena. Je to až 0,6 gramu. A to sa mi nechce veriť ,
že stupnica na ramene a následne aj kyvadielko mali taký rozdiel v prítlaku.Neviem ,či mieru nepresnosti nehrá to , že brucho prenosky
sa opiera o kraj váhy ,ktorá nemá vážiť. Brucho prenosky je mimo vážiaceho priestoru.Má s tým niekto väčšiu skúsenosť? Ako važiť
takúto prenosku a na akéj váhe? Niekedy túto prenosku mal Anawak , možno by vedel poradiť ,ale v súčasnosti ju na fóre má asi len
Aretax .Možno budú vedieť poradiť . Neviem ,či je na chybe váha ,alebo ja . :?: :ymdaydream:
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

Máš určite zle nastavenú výšku ramena. Nastav si výšku ramena tak, aby headshel bol vo vodorovnej polohe. Ak máš Pro Ject Xtension a rameno Pro Ject - tak vodorovne musí byť nastavená priamka, vedená po dĺžke stredom ramena. Ak máš rameno Ortofon, to nie je zúžené, teda celé je v rovine. Potom to musí byť v poriadku. Aj ja mám prenosku Ortofon Cadenza Black a taktiež používam váhu Pro Ject a nemám s tým žiaden problém. Hrot dám presne do stredu váhy a nameriam 2,3 p. Telo prenosky mám vodorovne s platňou. Teraz mám rameno Ortofon, predtým som mal Pro Ject a v oboch prípadoch to bolo O.K.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
bertram

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od bertram »

Výšku ramena som niekolko krát premeriaval a je vodorovné , skôr si myslím ,že problém je vo váhe . Už som ju dal aj vedla taniera a
vytvoril som podmienky ako pri prehrávaní . Aj tak sa spodok prenosky opieral o váhu.Ide mi o to ,či túto konkrétnu prenosku váži niekto
touto váhou.Išiel som už do extrému a rameno som prispôsobil váhe .Bolo to ako dole kopcom , aby spodok neopieral.Takže tú váhu budem
meniť. Ďakujem Aretax . Len som si to chcel overiť. :angel:
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

[quote="bertram"]Nedávno som si kúpil digitálnu váhu na prenosky od ProJect a mám s tým trochu problém.Mám prenosku Ortofon Cadenza Black

Prosím Ťa napíš svoje poznatky s Cadenzou Black. Ja som s ňou veľmi spokojný, iba niekedy ma zarazia rôzne "hodnotenia" od ľudí, ktorý ju asi nikdy nepočuli.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
bertram

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od bertram »

Máš pravdu , vela ich ju nepočulo a hodnotí. Často krát sa zamieňa. Ortofon Cadenza je viac tried kvality . Black je najvyššia z
triedy Cadenza.Táto prenoska má velmi detailný a dynamický zvuk. Pri nevhodnom phono predzosilovači a jeho nastavení dokáže
dať zvuk , ako s CDP , alebo naopak je velmi prebasovaný.Mal som možnosť ju počuť na niekolko predzosilovačou v študiu , alebo
doma .Rozdieli vo zvuku boli velmi velké. Kto chce hodnotiť , mal by to počuť u seba doma a skúšať nastavenie.S nastavením prenosky
cez phonopream sa treba naozaj pohrať.Doma som mal ARC PH5 - dosť prebasovaný zvuk , Quad ,Electrocompanient - velmi osrý zvuk,
Phono - Pro-Ject mi k tomu nesedel. Nakoniec som skončil u značky CANOR TP 306 VR + , kde predzosilovač dáva obrovské možnosti
nadstavenia pre prenosku.Ide o plne elenktrónkový predzosilovač , ktorý zo spojením môjho zosilovača dáva zvuk , ktorý z gramofónu
mám rád.Momentálne mám nastavený zisk 60 db a vstupný odpor 40 ohm pri vlastnostiach tohto phonopreampu.Tak skúšajte a potom
dajte svoje poznatky.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

Bertram:
Rád by som nadviazal na toto vlákno. Zaujíma ma konkrétne phono preamp Canor. Prenosku Cadenza Black som vymenil za Ortofon Xpression. Teraz používam phono preamp, ktorý postavil na báze PASS ono p. Kraut - údajne ho modifikoval. Na tom tak nezáleží, zvukovo je super, ale skúšam, čo by k tejto prenoske najviac pasovalo. Momentálne mám doma Jeff Rowland Cadence, ktorý podľa testov patrí medzi svetovú špičku, ale mňa veľmi nenadchol. Ten "Krautov" Pass hrá podstatne lepšie, a to vo všetkých aspektoch. Veľmi by ma zaujímal Canor. Píšeš, že ty ho máš. Nikde som však nezistil, či má XLR výstupy. Taktiež mám káble XLO Limited, ale XLR. Pretože aj vstupy na predzosilovači mám XLR, káble sa mi nechce meniť a taktiež nechcem používať redukcie. Preto hľadám phono preamp s výstupmi XLR.
Ozaj, čo sa týka zdroja Russ Andrews na gramo - písal som o ňom v inom vlákne. Ak si to nečítal, tak mám ho už rok a zvukový rozdiel oproti pôvodnému je výrazný. Potvrdzuje to aj skutočnosť, že od zdroja ku gramofónu ide Kimber kábel.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od Dieter Burmester »

aretax píše:Nikde som však nezistil, či má XLR výstupy...
A přitom se stačí podívat na jej ch stránky :crazy:

http://www.canor-audio.com/?page_id=75#J1
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:
aretax píše:Nikde som však nezistil, či má XLR výstupy...
A přitom se stačí podívat na jej ch stránky :crazy:

http://www.canor-audio.com/?page_id=75#J1
No vidíš, nie sme všetci geniálny...Ale myslím, že Tebe som dotaz neadresoval. Ak by si však tento Canor mal, prípadne s ním mal vlastné skúsenosti, budem Ti za informácie vďačný. V opačnom prípade Ti ďakujem za radu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tento Canor je vzhledem ke své ceně jednou z nejlepších možných koupí, ne-li úplně nejlepší. Jemné nastavení ocení každý efičákovec. Taky jsem o něm minulý rok uvažoval, ale dal jsem přednost firemní synergii ;)
Dieter Burmester
lubos
Příspěvky: 299
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Pro Ject Xtension

Příspěvek od lubos »

aretax píše:
Dieter Burmester píše:
aretax píše:Nikde som však nezistil, či má XLR výstupy...
A přitom se stačí podívat na jej ch stránky :crazy:

http://www.canor-audio.com/?page_id=75#J1
No vidíš, nie sme všetci geniálny...Ale myslím, že Tebe som dotaz neadresoval. Ak by si však tento Canor mal, prípadne s ním mal vlastné skúsenosti, budem Ti za informácie vďačný. V opačnom prípade Ti ďakujem za radu.
Znamy ho tiez ma a nevie si ho vynachvalit, pristroj hra na urovni Audio Research PH8 a gramo ma ProJect Xtension. ;)
Odpovědět