Pro-Ject Signature 10

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od jupol »

Vyše dvoch rokov som uvažoval o kúpe nového grama. Začal som o tomto grame uvažovať až na základe popisu aretaxa. Skúmal som rôzne slávne značky, ale ale na tohoto výrobcu som akosi zabudol aj keď som mal kedysi RPM 5. Myslím, že som asi nepovažoval tohoto
výrobcu za dostatočne exkluzívneho. No stalo sa, rozhodol som sa a hraje mi doma k mojej veľkej spokojnosti.
Bol som prekvapený z veľkej drevenej bedne s váhou 40,5 kg, ktorú mi kuriér vyložil pred dverami. Bol uložený v úplne rozloženom
stave vrátane krásne vylešteného ramienka a obrovského taniera o váhe 10,5kg. Skladať ho bola lahôdka spolu so zostavovaním a nastavovaním ramienka.
Použil som do headshellu prenosku Benz Micro ACE SL a môj prvý dojem bol veľmi dobrý, na prvé počutie to hralo veľmi dobre. Po istom čase som skúsil nastaviť VTA vyššie o 2mm, naraz sa všetko otvorilo a neveril som, čo z tej prenosky lezie za zvuk. Túto prenosku som nikdy nepočul tak detailne, vzdušne a otvorene hrať a to nespomínam na hlboké basy.
Gramo má veľmi unikátne unipivot ramienko, na ktorom sa dá nastavovať všetko možné.
To boli moje prvé dojmy z tohoto vydareného modelu a tak som sa s vami one podelil...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od valderon »

Paráda! Gratuluji :thumbup: Doufám, že ti bude dělat dlouho radost. Dáš fotku?
Mimochodem, jaké phono máš? Hraješ přímo do Luxmana?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Frogyman »

Paráda! Blahopřeji :clap:
To už je třetí Signature 10 mezi zdejšími členy, o kterém vím. Je to opravdu nádherný a důstojný gramofon. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od efičák »

Gratuluji k radosti a zážitku.
Je to kus masivniho strojirenstvi a kouzlo analogu.

Benz Micro tu používá málo členů. Klika je, že si rozumi s raminkem. Občas se stává drahé a nepříjemné překvapení.

Přeji Ti jupole vše dobré.
Zvuk dobrý - všechno dobré
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od pepO77 »

Gratulace. Pekny gramofon, ked si zvuk sadne je to zazitok a slast.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od aretax »

Naozaj som rád, že som Ťa mojim hodnotením nesklamal. Ja síce stále plánujem vyrobiť si vlastný gramofón, ale musím čakať, kým sa uvoľnia opatrenia. V tejto situácii sa naozaj ťažko zháňajú potrebné veci. Zatiaľ si užívam Signature 10" a to naozaj k plnej mojej spokojnosti a aj do budúcna uvažujem ako jednu z možností osadiť ramienko Signature 10", prípadne 12". Je to medzi hifistami naozaj nedocenené ramienko. Tak po zvukovej, ako aj po konštrukčnej stránke - konštrukcia je naozaj dukonalá. Predpokladám, keby sa niečo podobné vyrábalo pod nejakou známou značkou (SME, Graham, SAEC, Kuzma a pod), cena by bola násobne vyššia. Často si však nevidíme ďalej od nosa (alebo nechceme vidieť) a dáme prednosť známej značke, napriek vyššej cene a nižšej kvalite. Len tak na okraj - napr. Ortofon 309 D je o niečo drahšie ramienko, ale kvalita a technická stránka je na podstatne nižšej úrovni. V niektorom teste som čítal, keby taký gramofón, ako je Signature 10 vyrábala iná renomovaná firma, cenovka by bola 5-miestna - samozrejme v €. Plne s týmto konštatovaním súhlasím.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Janik »

Pripajam sa ku gratulacii. S tymto gramofon sa da pekne dozit ako sa hovori. Krasny stroj.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od jupol »

Diky pekne za gratulácie.
Áno valderon, používam orig. predzosík v Luxmane, pán Navrátil ma ubezpečoval pi kúpe, že je vysoko kvalitný a myslím, že mal naprostú pravdu, nemám potrebu ho meniť.
Skúsim zmenšiť fotku, nechcelo mi ju zobrať, že je to príliš veľký súbor.
zm.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Frogyman »

Každý integrovaný phono preamp je dobrý jen do té doby, než vyzkoušíš samostatný. :silent:
Nebo zkus alespoň předřadit trafo a budeš se divit. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od jupol »

Skúšal som to už, ale nemal som k dispozícii nejaký super predzosík a originálny mi hral lepšie. Možno raz, ak bude na skúšku lepší materiál. Takto mi to došlo:
zme.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od valderon »

Taky jsem měl úplně stejný zesilovač jako ty a phono jsem zkoušel. Ano, je v základu hratelný a velmi dobrý! Ale podle super gramofonu bych myslel, že to s analogem myslíš velmi vážně a hledis na vysoký cíl. A tam už je nutné jít do lepšího phona, případně SUT. Taky jsem to zkoušel, mám tedy osobní zkušenost a věř, že velkou. Myslím si, že se s takovým zesilovacem a gramofonem hodně okrádáš o famózní zvuk, když zustavas na integrovaném phonu. Ale není to ve zlém, věř mi. A srdce mi plesa, když vidím ten úžasný gramofon! ^:)^
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Urbino »

Krasavec, vy těmito příspěvky mne donutite o gramofonu přemýšlet vážněji než jsem puvodne chtel. A jdyz to slysim hrat u Terahery tak červik zase začne hlodat. Krasny stroj moc krasny.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od jupol »

Dobre budem zvažovať, tak poraďte aký... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Quentin

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Quentin »

Když jinak nedáš, tak třeba :arrow: tenhle :thumbup:
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Janik »

Quentin píše: 20 dub 2021 15:11 Když jinak nedáš, tak třeba :arrow: tenhle :thumbup:
Nadherny stroj. :thumbup:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od terahera »

Já myslím,že třeba PJ phonobox RS by byl dobrý,určitě mnohem lepší,než integrovaný v zesu,ale vzhledem k tvým přístrojům asi budeš mířit ještě výš :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od PGH »

Tento jsem slyšel kdysi u PEERa a VYNIKAJÍCÍ!!!
http://www.audia.it/products/classic-2/ ... ono-9.html
Nebo tento jsem slyšel nedávno a zvuková nirvána!!!
https://simaudio.com/en/product/610lp-p ... amplifier/
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od pepO77 »

Po Audia Phono mi ocko pozera uz dlhsiu dobu (sympaticke je oddelenie zdroju). Sem tam sa na AudioMarkt.de objavi za peknu cenu. Moon vobec.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tvl, k Luxmanovi Luxman :thumbup:
Dieter Burmester
Quentin

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Quentin »

Tak až takhle jsem to tedy nemyslel :silent:
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od jupol »

No teda, dávate mi tu s ponukami na frak.
Nemyslel som doslova predzosíky v cene garsonky... :clap:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od PGH »

Ta Audie by se dala u solidniho prodejce sehnat za dobré penize /kolem 100-110/ a k tomu gramofonu máš vystaráno a mužeš časem jit do přenosek za víc penez.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Frogyman »

Anebo zkus zatím předřadit trafo. Je to podstatně menší investice a budeš překvapen. :thumbup:
Třeba SUT Sculpture A (viz http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... ure#p91768 ) stojí 790 EURO a kdo jej měl možnost zkusit, tak jej koupil. Zrovna jsem tam objednával další tři kousky pro "osoby blízké" a jsme s výrobcem domluveni, že mi pošle i testovací ks pro zájemce o vyzkoušení, ať nemusím půjčovat svůj, jak jsem doposud dělal. Tak jak to budu aktuální dám info do příslušného vlákna a můžeme se domluvit...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od lidumil »

O to "půjčovací" bych měl zájem. Až ti dojde, dej mi, prosím, vědět. Díky.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Janik »

aj ja sa hlasim ak by to bolo mozne. samozrejme postu tam a spat by som preplatil.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Frogyman »

Tak poštovné je snad jasné a pochopitelné, o tom není třeba diskutovat.
Stejně tak ale bude potřeba složit kauci jako stvrzení vážného zájmu.
Ale teď a tady to neřešme, ať neplevelíme vlákno.
Až to bude aktuální, dám vědět v příslušném vlákně.
Popř. zájemci se předběžně mohou hlásit do SZ. Budu mít i demo phono preamp.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od jupol »

Dnes som vyskúšal namontovať na ramienko Signature headshell Ortofon lh-6000 osadený Cadenzou Black, ktorá v Technicse excelovala. Chcelo by to podľa orig. šablóny vysunúť hrot asi o 2mm viac von, ale headshell svojimi otvormi na skrutky viac nepustí.
A tak neviem, či je to kvôli uvedenému nastaveniu alebo tento magneziový headshell nepasuje na ramienko, ale nehrá to vôbec dobre.
Hraje to dokonca horšie ako Benzka. Pravdepodobne budem musieť kúpiť náhradný orig. headshell Signature a vyskúšať Cadenzu, nechcem už nastavenú Benzku vymontovať.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Janik »

jupol píše: 22 dub 2021 09:59 Dnes som vyskúšal namontovať na ramienko Signature headshell Ortofon lh-6000 osadený Cadenzou Black, ktorá v Technicse excelovala. Chcelo by to podľa orig. šablóny vysunúť hrot asi o 2mm viac von, ale headshell svojimi otvormi na skrutky viac nepustí.
A tak neviem, či je to kvôli uvedenému nastaveniu alebo tento magneziový headshell nepasuje na ramienko, ale nehrá to vôbec dobre.
Hraje to dokonca horšie ako Benzka. Pravdepodobne budem musieť kúpiť náhradný orig. headshell Signature a vyskúšať Cadenzu, nechcem už nastavenú Benzku vymontovať.
Mozem sa opytat co pouzivas na nastavenie prenosky? Mas nejaky protractor alebo nieco presnejsie / chytrejsie?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Frogyman »

jupol píše: 22 dub 2021 09:59 Dnes som vyskúšal namontovať na ramienko Signature headshell Ortofon lh-6000 osadený Cadenzou Black, ktorá v Technicse excelovala. Chcelo by to podľa orig. šablóny vysunúť hrot asi o 2mm viac von, ale headshell svojimi otvormi na skrutky viac nepustí.
A tak neviem, či je to kvôli uvedenému nastaveniu alebo tento magneziový headshell nepasuje na ramienko, ale nehrá to vôbec dobre.
Hraje to dokonca horšie ako Benzka. Pravdepodobne budem musieť kúpiť náhradný orig. headshell Signature a vyskúšať Cadenzu, nechcem už nastavenú Benzku vymontovať.
Ortofon 6000 má opravdu velmi krátkou možnost pohybu přenosky v headshellu. Je to 36,6-42,4 - viz obrázek a tabulka dole.
Nevím jak project headshell signature, ale všechny ostatní project headshely mají možnost nastavení 39,5-48,5. Tedy s tvým ortofon se "potkají" jen v rozmezí 39,5- 42,4.
Pokud ti chybí 2mm, potřebuješ se pohybovat ve vzdálenosti cca 44,4 a to z Ortofonu splňují modely SH-4, LH-4000 nebo LH-9000, takže musíš zkusit některý z nich. Nebo si sežeň originál či jiný project - tam by to mělo být vše OK. Zejména Project CARBON je velice povedený. (jen pozor na hmotnost vybíraného headshellu - je potřeba brát v potaz rezonanční kmitočet)

Další možností je zkusit nastavit jinou křivku, ale to už je potřeba k tomu protraktor.


Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od jupol »

Áno, hneď po skúšaní som si to pozrel a je tam rozdiel medzi uvedenými headshellmi cca 6 mm na uchytenie a to je dosť. Už som objednal orig. kovový Signature, nakoľko drevený aj uhlíkový majú inú váhu...
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Frogyman »

OK, tak to bude asi ideál, i když nejideálnější je mít v šuplíku různé headshelly, protože každá přenoska chce trochu něco jiného, aby člověk z dostal maximum.

PS: Ještě dalším řešením je pro tebe i JELCO.

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od jupol »

Ak sa nemýlim, že si taký predal. Kedysi som ho hľadal ešte na Technicsa, no myslím si, že Signature bude asi najlepšie prispôsobený ramienku.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Frogyman »

jj, měl jsem v šuplíku přes 30 různých headshellů, takže jsem ty nepotřebné nebo co jsem měl víckrát prodal. Stejně jsem si jich skoro desítku nechal, abych měl k dispozici různé konstrukce, hmotnosti, materiály i nastavovací možnosti... Člověk nikdy neví, jaká přenoska ke mne v budoucnu zabloudí :cool: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od Dasta »

jupol,
I já se připojuji ke gratulaci k novému gramofonu.
Můžeš prosím popsat rozdíl ve zvukovém podání nového stroje vs.1210GR?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od aretax »

jupol píše: 22 dub 2021 15:16 Ak sa nemýlim, že si taký predal. Kedysi som ho hľadal ešte na Technicsa, no myslím si, že Signature bude asi najlepšie prispôsobený ramienku.
ProJect má v podstate ideálnu kombináciu headshellov: drevo, uhlík, AL. Škoda, že kolekciu nedoplnili horčíkom. Všetky sú naozaj dobré, rozhoduje výlučne dopasovanie k prenoske. Mal som ich všetky, aj Mg od Ortofon, ale k mojej prenoske je ideálny headshell AL. Zvukové rozdiely sú naozaj veľmi veľké.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od jupol »

Dasta, gramec hraje úplne neskutočne. Dnes porovnávam, vyťahujem 35-40 ročné LP a som unesený ako tie staré veci hrajú... :thumbup:
Myslím, že úplne celé spektrum frekvencií je výraznejše, no a niekde počujem aj basovú gitaru, ktorú som pred tým ani nepočul u niektorých LP. Basy sú výrazné. Neviem čím to dosiahli, no predpokladám že asi celou konštrukciou chassis a ramienka.
Zatiaľ iba toľko, mám ho len 16 dní a ďalšie postrehy dám vedieť.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
KarlN

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od KarlN »

Opravdu překrásný stroj...balení jako truhla s pokladem, což asi bude. :clap: Gratuluji. Jsem zvědavý na tvé budoucí zkušenosti a laborování se samostatným předzesem. :-?
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od jupol »

Aretax, aj ja som skúšal všetky headshellky, ktoré mám doma a neboli k tomuto ramienku dobré, po zvukovej stránke ani jeden.

Dorazil mi už objednaný orig.headshell do ktorého som namontoval Cadenzu Black. Po nastavení pozície prenosky ( dodanou orig.šablónou ), nastavení azimutu a vyvážení som po prvom počúvaní zistil, že nie je až taký priepastný rozdiel medzi mojimi dvomi prenoskami. Musel som ešte raz zdvihnúť VTA, nakoľko je rozdiel aj vo výške telies prenosiek. No, po dlhšom rozbore je jasné, že Cadenza hraje o chlp precíznejšie a jemnejšie, je ale potrebné ramienku dopriať orig. hliníkový headshell.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od aretax »

Ako som písal, mám presne rovnaké skúsenosti. Ale je to dané výlučne prenoskami. Cadenza aj Peerwood vyžadujú približne rovnaké ramienka. Ale skús tam namontovať napr. VDH Colibri a zistíš, že všetko je naopak.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Pro-Ject Signature 10

Příspěvek od jupol »

Používaš ku gramu ten zdroj z UK, ktorý si mal k EAT-u? Ak áno, ako sa prejavil na zvuku?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Odpovědět