TESLA

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

TESLA

Příspěvek od Pytell »

Udělal jsem kompletní repas , vč. nastavení tohoto gramofonu :
20191001_134310.jpg
Po zapojení do své sestavy a poslechu jsem se přesunul o 40. -- 50. let zpět, kdy jsem obdivoval u kamaráda tento krásný strojek. Měl jsem tenkrát jen TESLA HC-47.

I po čase hraje velice dobře, jsem zvědav co řekne klient, který si ho dnes vyzvedne.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: TESLA

Příspěvek od efičák »

Dobře Mirku !
Sdrdečnice pro nás starší. Zdali jsi měnil drátky v rameni, nebo jsou ty původní dobré?

NC-440 má manuální ovládání a je spolehlivá, pokud talíř vydrží. To ramínko si dávali kutilové do svých staveb.
Kamarád mě překvapil takovým zděděným strojkem v jednodušším šasi. Poprvé jsem slyšel to ramínko ve vynikající stavu bez vytřískaných safírových ložisek. Žádná vůle, úplně tichý a klidný chod, působivé.
Talíř s ložiskem byl vlastní výroby a překonával ten továrenský. Motorek měl víc rafinované odpružení, proto jeho krokový chod zněl méně nervózně.
Volba přenosky na Music Hall Tracker / Goldring Elan, byla šťastná, přenoska je velmi univerzální a dokonce zaujala na svou cenu výborným basem.
Zvuk zněl velmi příjemně s dobrou barevností, ve výškách kultivovaný a příjemný.
Tento kus gramofonu neprodělal dětské zátěže, dlouhé převozy autem a byl desetiletí na jednom místě a proto se zachoval vynikající stav ramínka.
Prodělá ještě vyleštění talíře a osvěžení lesku dýhy. A bude asi na čestném místě pro připomínku spolupráce SEV a šikuly z nějakého strojírenského podniku v ocelovém městě.
Foto přenosky od p. Paculy.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: TESLA

Příspěvek od matori »

Nádhera, krása a jiné nej. :thumbup: Dobrá doba, kdy na koleně vznikalo mnoho podobných přístrojů. Škoda že nemám fotky, měl jsem něco podobného. Ještě tam byl hliníkový, eloxovaný pásek s gravírovaným emblémem a jiné "dizajn" fičury.
Odpovědět