Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Příspěvek od Frogyman »

Pořád řeším, jak skloubit 3 ramena do dvou vstupů na phono preampu, aniž bych musel přehazovat káblíky. Při studiu zahraničních fór jsem objevil přepínač Manley Skipjack, který byl vyvinut právě pro tento účel - tedy skloubit více ramen do jednoho phono vstupu na preampu (ale dá se navolit i opačně, tedy z jednoho vstupu více výstupů do různých zesilovačů...). Podle hodnocení uživatelů i testerů je absolutně bez jakékoliv stopy, označují jej za "dokonale průhledný"... Tedy ideální řešení pro mé potřeby, jen se nedá sehnat. :sad: Výrobní náklady se vyšplhali tak nahoru, že jej přestali vyrábět a na 2hand trhu se již téměř neobjevuje a pokud ano, tak je hned pryč...

Tak mne napadá - nevíte o něčem, co by stejně dobře fungovalo?
Přemýšlím, zda třeba nepoužít nějaký pasivní předzesilovač, který má možnost odpojit zesilující/tedy spíše zeslabující/ část...

Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Příspěvek od Frogyman »

Ještě na jednom fóru chválili i tento přepínač, který právě vychází z pasivního firemního preampu, jen zrušili část s ovladačem. A cena vychází rozumně (cca kolem 400 EURO včetně dopravy z USA, jen k tomu ještě přibudou celní poplatky...)
Nemáte s tím někdo zkušenost?


Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem pro účely sloučení dvou ramen do jednoho vstupu na preampu koupil tento selector od Luxmana (http://www.luxman.co.jp/product/as-4iii). Dle uživatelů není za tu cenu (100USD) co řešit, puristé mají výhrady k vlivu na zvuk. Ale protože je Manley Skipjack zatím nesehnateln (byl v nabídce během 3měsíců jen jednou za více než 1000 USD a zmizel do hodiny), tak jsem šel touto "dočasnou" cestou.
Pokud pro účely přepínání dvou ramen z Garrarda nebyl použitelný "na stálo", určitě dobře poslouží k občasnému testování :cool:

Teď jen vydrže, než to z jpn dorazí...

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Příspěvek od harley44 »

Ja jsem to resil pomoci SUT Ear MC4. Ma 4 vstupy s ruznym odporem a zesilenim. Po zapojeni dvou ramen doslo k mirnemu zeslabeni signalu bez subjektivni zmeny kvality zvuku. Cili po pripojeni dvou prenosek se nejak zrejme zmeni deklarovany odpor na vstupech, ale hraje to porad skvele.
IMG_0485.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Příspěvek od Frogyman »

OK díky, tento neznám a koukám, že je pro mne nepoužitelný (potřeboval bych i funkci PASS).
Sám jsem přemýšlel o podobném řešení, ale našel jsem jen samé vintage SUT s více vstupy - např. ENTRE ET-100 nebo Fidelity Research FRT-4.
O tom ET-100 vážně uvažuji, jen je dostupný pouze v jpn a když zaplatím za mk2, která má lepší prodrátování, k tomu poštu, clo atd, tak se to vyšplhá docela vysoko, tak to zatím odkládám. Ale je téměř jisté, že se dříve nebo později u mne objeví. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Příspěvek od jirie »

Omlouvám se za svou nejapnou otázku, ale dalo by se tohle zařízení použít i při nedostatku vstupů do integráče i pro jiné zdroje než je Phono?
Dík.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Příspěvek od Frogyman »

Ano, výrobce na svých stránkách uvádí možné varianty zapojení s jedním AS-4III, kdy se dá použít pro 4 zdroje do jednoho vstupu...

Obrázek

...anebo naopak jeden zdroj do čtyř koncáků/preampů.

Obrázek


Anebo taky extrémní, kdy při použití 2 RCA přepínačů a dalších dvou speaker přepínačů se dá volit libovolná cesta, složená ze 4 zdrojů, 4 zesáků a 4 párů beden...

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Miles52
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2017 18:16

Re: Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Příspěvek od Miles52 »

pro zabiny007:
už Ti ten Luxman z Japonska přišel ? Zajímaly by mě Tvoje poznatky. Já jsem zakoupil něco podobného ale podstatně levnějšího a moje zkušenost je zde:https://www.hifiroom.cz/potrebuji-porad ... 21032.html
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Příspěvek od Frogyman »

Ano, vyzkoušel jsem, ale jen v nouzovém zapojení, kde jsem bojoval s brumem a chybějícím kabelem mezi luxman a preamp a než jsem vše potřebné sehnal, prodal jsem druhé rameno.
Takže nějaký relevantní závěr udělám, jak se mi nové rameno vrátí z predrátováni a úprav. Tedy začátkem ledna. Pak dám určitě vědět.
Každopádně něco podobného co jsi koupil jsem měl a nebylo to použitelné ani na přepínání při testu zdrojů.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Příspěvek od Quentin »

zabiny007 píše: 26 pro 2019 17:45 Každopádně něco podobného co jsi koupil jsem měl a nebylo to použitelné ani na přepínání při testu zdrojů.
Dost drsné
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Příspěvek od Frogyman »

To co píši je moje zkušenost na mé sestavě a pochopitelně to jinde může být jinak. Stejně tak je možné, že Luxman dopadne stejně, ale slibuji si od něj přeci jen vic. Nejen díky jménu 😇, ale i díky referencím te zahraničí. 😁
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Miles52
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2017 18:16

Re: Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Příspěvek od Miles52 »

zabiny007 :
díky za dílčí zkušenost s Luxmanem. Já jsem na svojí sestavě nižší střední třídy s čínským přepínačem nezaznamenal, po připojení 3 gramofonů, žádné problémy s brumem ani ničím jiným. Funguje dá se říct spolehlivě. Určitě však vykazuje pokles úrovně hlasitosti a subjektivně mírné zhoršení kvality zvuku (méně výšek a více basů). Úplným propadákem bych to však nenazval. Na ještě horší sestavě nebo méně náročnému posluchači by to ani nemuselo vadit. Mě to ale trochu vadí... Fakt jsem zvědavý, jak si v tomto směru povede Luxman.
Díky za další poznatky.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Manley Skipjack - nekompromisní phono RCA přepínač? Je nějaká alternativa?

Příspěvek od Frogyman »

miles52
srovnával Luxman a číňana takto na dálku nejde, protože každý máme jinou sestavu. Ty jedeš tuším v MM přenoskách, já výhradně v MC atd.
Tedy - to co je skvělé u Tebe nemusí fungovat u mne a naopak co je problém u mne, může být u Tebe dokonalé.
Nějaký aktuální postřeh jsem napsal do svého vlákna zde:
http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... 493#p75485
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět