Jaké 2hand ramínko 9" v ceně cca 1tis EURO?

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Jaké 2hand ramínko 9" v ceně cca 1tis EURO?

Příspěvek od Frogyman »

Ahoj,
chci koupit a vyzkoušet ještě jedno ramínko 9" (popř. 10") jako alternativu na Garrard k DV505 a SME 3009 SII impr. a v užším výběru mám:

- Fidelity research FX 64S
- SAEC WE 308
- SAEC WE 317
- micro seiki 505
- SME 3010R

+ mne ještě láká Ikeda 345, která je sice úplně mimo limit, ale občas se objeví i za "skousnutelnou" cenu..

Máte ještě nějaké jiné návrhy, co bych měl zahrnout do výběru? Preferuji ramena s možností používat výměnné headshelly SME.

Umíte někdo posoudit, které z nich by byla nejlepší volba? Aktuálně se nejvíce přikláním k FR FX64S nebo SME 3010, protože se jedná o těžká ramínka a jednalo by se o skvělý doplněk k lehkému SME 3009 SII impr.,. Ve finále nejspíš vezmu to, které se objeví dřív za zajímavou cenu.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Jaké 2hand ramínko 9" v ceně cca 1tis EURO?

Příspěvek od lidumil »

Ortofon rs 212 D? Nějaké Jelco?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Jaké 2hand ramínko 9" v ceně cca 1tis EURO?

Příspěvek od Frogyman »

Tento Ortofon jsem měl a je v širším hledáčku, jen jsem jej zapomněl do seznamu uvést. Jen se - s ohledem na věk Garrarda - aktuálně přikláním spíše k nějakému vintage modelu.
Jelco ramínka mne nechávají úplně chladným, chybí jim duše :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Jaké 2hand ramínko 9" v ceně cca 1tis EURO?

Příspěvek od lidumil »

A nedělá Jelco pro Ortofon nebo opačně? Jistá podoba tam je. Vintage 750D si na forech moc chválí. Já je kdysi měl v hledáčku ...
https://www.jelco-ichikawa.co.jp/
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Jaké 2hand ramínko 9" v ceně cca 1tis EURO?

Příspěvek od Frogyman »

Ano, dělá a když tímto směrem, tak bych volil Ortofon RS 212 D :lol: .
Ale jak jsem psal - raději vintage :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Jaké 2hand ramínko 9" v ceně cca 1tis EURO?

Příspěvek od lidumil »

Však taky moje RS 309 D má japonskou geometrii ... :cool: :lol:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Jaké 2hand ramínko 9" v ceně cca 1tis EURO?

Příspěvek od efičák »

Garardovi jedině vintage rameno. :idea: Parádní stavba, všechno dotažené.

Pro oči by se slušelo druhé SME, také mám rád těžší ramena asi kvůli basu a nižším středům.
Myslím, že výběr máš dobře promyšlený a zkušenosti ze světa rozdílů v headschellech, slipmatech a ložiscích. máš vžité .

Jsem ovlivněný vintage trafkem Fidelity Research FRT3. které je mocně tekuté a jen si přát, aby se dalo použít před digitál.
Jestli se nepletu, pro FR dělal pan Ikeda a design je mi nejblíž. Čili FR je nejkrásnější

Co se letitých ložisek týká, může být znát zub času, nebo kvalita tehdy používaných tolerancí dnes překonaná. Saec s nožovým provedením a pro mě složitým systémem dvou uložení dle polohy ramínka je lákavý.
Jeho retro zvuk uhranul nejednoho uživatele.
Jen složitost systému může na nezkušeného majitele připravit nástrahy a výsledek investice se nedostaví.Saša to zvládne. Debata o tom nastavení je rozsáhlá na specializovaných fórech. To znamená pátý názor na nastavení bočního snímacího úhlu. Plus ten, opravující Saec...
Mě úplně stačí Baerwald a Rowingova šablona. Víc nechci.

Dynamický přítlak wolframovou pružinou, pohodlný systém pro výměnu přenosek na SME headschellech. Manipulace je radostí, zvuk je hodnocený dobře. Problém je, že v případě poškození novou neseženeme.

Sašo vyber jedno, myslím že neprohloupíš žádným. Větší nálož je rameno zkrotit vhodnou přenoskou a headschellem. Odemknout potenciál je pro velmi trpělivé se silnou vůlí. A toho má Saša moc, protože jeho Garrard je v top stavu.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Jaké 2hand ramínko 9" v ceně cca 1tis EURO?

Příspěvek od Frogyman »

eficak
Díky za příspěvek, vidíme to stejně. Jak jsem psal, tak aktuálně volím vnitřně mezi FR 64S (tam mne táhne "pocit", zrovna o jednom kousku diskutuji s prodejcem z DE a ano, pan Ikeda je pod některými FR podepsán) anebo SME3010 (což vnitřně cítím jako "rozumnou" volbu vzhledem k obrovskému množství náhradních a tuning dílů, které se dají bezproblému pořídit). Jen je blbý, že těch je nejvíc na výběr v jpn a přeprava, clo atd vše zbytečně prodraží a pak bych se již přiblížit ceně, za kterou se dá pořídit v 2handu starší Graham. A to je pak již úplně jiná liga.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Jaké 2hand ramínko 9" v ceně cca 1tis EURO?

Příspěvek od Frogyman »

Nemáte někdo zkušenost s ramínkami AudioCraft? Jejich poslední TOP modely AC-3300/4400 svým provedením (opačný unipivot, výměnná trubka) i ovládáním (nastavování VTA, antiscantingu atd) docela dost připomínají ramínka Graham... Ovšem tento model je i cenou podobný 2handovým Grahamům.

základna Audiocraft AC 3300/4400
Obrázek
Základna Graham
Obrázek


Zaujalo mne ale ramínko z řady AC-3000, které je cenově dostupnější, navíc je neskutečně variabilní množstvím možných rozšíření a doplnění - ramínka rovná, zahnutá, s pevným headshellem, s výměnným ve standardu SME, to vše v několika různých materiálech. Takže stačí jedna základna a pak podle chuti/přenosky volit zda lehké/těžké nebo rovné/s-kové atd...
Máte někdo s tímto ramenem zkušenost? Snese srovnání s rameny ve stejné cenovce - viz můj seznam v prvním postu?

Obrázek

Obrázek

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět