5-DIN konektor k Pro-Ject Xtension 9

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
akim5

5-DIN konektor k Pro-Ject Xtension 9

Příspěvek od akim5 »

Zdravím.
Mám dotaz k vlastníkům gramofonu PJ Xtension 9.
Zajímalo by mě, jak mají vyřešeno připojení 5-DIN konektorem, který se k tomuto gramofonu zapojuje ze spodu. PJ dodává k tomuto gramofonu phono kabel s klasickým rovným konektorek, takže se kabel ohýbá. Zajímalo by mě, jestli je možné použít "L" konektor, tedy konektor, který je už "ohnutý". Nechal jsem si od Pytla vyrobit phono kabel právě s tím rovným konektorem, ale podařilo se mi to "utrhnout", takže mi hrál jen jeden kanál. Teď budu kabel posílat Pytlovi na opravu, proto bych rád věděl, jestli nebude lepší, rovnou ho předělat na ten "L" konektor.
Za případné rady děkuji.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: 5-DIN konektor k Pro-Ject Xtension 9

Příspěvek od Frogyman »

Ahoj, podle mne tam "L" konektor nedáš, to zapuštění je moc hluboké. S vytahování jsem také vždy dost zápasil - musíš se dostat prsty až ke konektoru a tahat za něj, jinak to vždy urveš. Však se zeptej Pytla, kolikrát mi moje kabely opravoval...

Mimochodem - kdy jsi měnil gramec? Mám pocit, že když jsem byl u tebe, tak jsem tam viděl RPM3...
A s jakým ramenem jsi jej bral? Vzhledem k tomu, že řešíš DIN konektor, předpokládám, že S-shape, je to tak?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
akim5

Re: 5-DIN konektor k Pro-Ject Xtension 9

Příspěvek od akim5 »

Ahoj,

moc ti děkuji za Tvou reakci, přišla právě včas, protože jsem už objednával VDH úhlový konektor, tak jsem to ještě zrušil. Musím se s Pytlem domluvit, jak to s tím kabelem udělat, abych ho zase "neurval".

Jojo, měl jsem do letošního jara ještě ten RPM3 Carbon, ale už mi s ním došla trpělivost. Nevím, jestli to byl jen ten můj kus, nebo jestli to bylo takto konstruované u všech kusů, ale ten gramofon se nedal seřídit, ať jsem dělal, co jsem dělal, tak měl vždy takovou prapodivnou geometrii, to raménko bylo strašné, ten zvuk se mi vůbec nelíbil, když jsem poslouchal Thorens TD 295 Mk4, který mám u našich, tak ten hrál mnohem lépe. Naštěstí se vyskytla možnost výhodné koupě tohoto PJ Xtension 9 se základním raménkem PJ 9 Carbon Evo, který má právě ten DIN5 konektor ze spoda. Mám na něm nainstalovanou MC přenosku Hana SL, která se mi na to, co poslouchám, moc líbí - ten gramofon jsem kupoval s přenoskou Ortofon Quintet Black, a ta mi moc nesedla. RPM3 šel rychle z domu :smile: Takže teď jsem i s phono větví své sestavy spokojený, ještě potřebuji dořešit ten konektor, Mirek mi vyrobi kabel z metráže VDH D 501 (který je zdejšími členy hojně užíván :smile: )
Filos
Příspěvky: 1
Registrován: 22 zář 2019 09:34

Re: 5-DIN konektor k Pro-Ject Xtension 9

Příspěvek od Filos »

Ahojte všichni, řeším výměnu raménka na Xtension 9. Koupil jsem S Snape z druhé ruky. Zespodu jsou jenom drátky bez konektoru. Mám přeletovat DIN konektor z původního raménka(asi blbost)? Poradíte někdo prosím? Děkuji.
Odpovědět