50 základních alb pro audiofily

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

50 základních alb pro audiofily

Příspěvek od Frogyman »

Zajímavý článek, i když by můj výběr byl asi jiný. Ale některé tituly, zvláště ty novější, neznám. Takže pro mne námět na rozšíření obzorů a případné doplnění sbírky. :lol: :thumbup:

https://www.stuff.tv/features/50-essent ... format=amp

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: 50 základních alb pro audiofily

Příspěvek od Frogyman »

Protože z uvedeného výběru znám (a většinou i mám) cca 15 alb, byl jsem zvědav na ostatní. Dnes ráno jsem si sjel ukázky na Spotify a musím konstatovat, že mne hudebně nic nového nezaujalo, takže tituly z tohoto seznamu moji sbírku nerozšíří.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: 50 základních alb pro audiofily

Příspěvek od PavelDosko »

Tak nejak stejne
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: 50 základních alb pro audiofily

Příspěvek od YamahaMan »

Ja mám 1/10, takže nie som audiofil.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: 50 základních alb pro audiofily

Příspěvek od pajuna »

Hmmm, je treba stale hledat cesty ke zvyseni prodeje :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: 50 základních alb pro audiofily

Příspěvek od aretax »

Je to veľmi tendenčný zoznam. Boli tu všelijaké ankety, prečo by nemohla byť aj anketa napríklad na 20 TOP nahrávok ? Jedna anketa na kvalitu vinylových a CD+SACD nosičov a druhá anketa zameraná hudbu,napr.
-kvalita nahrávky:
1. Supertramp, vydanie Speaker Corners
2. Jan Garbarek Group, ECM
atď
-hudba:
1. Beatles
2. Pink Floyd
atď
Myslím, že takáto anketa by bola prínosom pre všetkých. Ja osobne už mám problém si kúpiť novú LP, ktorá by ma zaujala a ešte ju nemám. Naposledy som tak "objavil" Lynyrd Skynyrd, vydanie MoFi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět