Zvedáček Little fwend

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Zvedáček Little fwend

Příspěvek od harley44 »

IMG_0404.JPG
Pouzivam ho asi mesic a muzu jenom doporucit. 100% spolehlivost a provedeni jako svycarske hodinky.
http://www.littlefwend.com/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Zvedáček Little fwed

Příspěvek od harley44 »

V nadpisu mi vypadlo n . Je to Little fwend.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Zvedáček Little fwed

Příspěvek od Frogyman »

Už jsem na něj párkrát koukal s tím, že bych jej pořídil, ale odrazovala mne cenovka a strach, že bude vypadat lacině. Ale pokud je provedení opravdu precizní, tak si jej dám zase do hledáčku. Díky!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zvedáček Little fwed

Příspěvek od lidumil »

Jak velký je odpor té kocové "tyčky" - jejím posunem se zvědáček spouští?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Zvedáček Little fwed

Příspěvek od harley44 »

lidumil píše:Jak velký je odpor té kocové "tyčky" - jejím posunem se zvědáček spouští?
Tezko to nejak specifikovat, ale velmi maly.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Zvedáček Little fwed

Příspěvek od Frogyman »

to harley44
Prosím, nevíš, jaká je velikost základny u nejmenší varianty? Na stránkách píší, že je to kompatibilní s Oracle, ale rozměry neuvádí. A u jednoho dealera jsem našel info, že nejmenší varianta zvedáčku má základnu 16mm, což se ale na ORACLE nevejde - tam je místo mezi talířem a základnou pro ramínko jen nějakých 12mm.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Zvedáček Little fwed

Příspěvek od lidumil »

Mně by to na 12" šlo bez problémů, na 9" to nedám.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Zvedáček Little fwed

Příspěvek od Frogyman »

Já to na ORACLE nedám, na GARRARD + SME3009 by se vešel. Info o rozměrech jsem čerpal ale od dealera, na stránkách výrobce jsem nic nenašel.

https://www.dienadel.de/little-fwend-to ... 353634597/
Modell N (niedrig) - 32mm bis 49mm - Fußdurchmesser 16mm
Modell H (hoch) - 49mm bis 82mm - Fußdurchmesser 19mm
Modell XL (sehr-hoch) - 80mm bis 140mm - Fußdurchmesser 25mm

Zajímavé ale je, že výrobce ve výčtu kompatibilních gramofonů ten můj uvádí.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Zvedáček Little fwed

Příspěvek od harley44 »

zabiny007 píše:to harley44
Prosím, nevíš, jaká je velikost základny u nejmenší varianty? Na stránkách píší, že je to kompatibilní s Oracle, ale rozměry neuvádí. A u jednoho dealera jsem našel info, že nejmenší varianta zvedáčku má základnu 16mm, což se ale na ORACLE nevejde - tam je místo mezi talířem a základnou pro ramínko jen nějakých 12mm.
Rekl bych, ze lisi jenom vyskou, zakladna je stejna. Ja mam vyssi variantu a zakladnu 16. Ja to objednal v Norsku a prislo mi to z Moravy. Tusim , ze to byl Tykon.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Zvedáček Little fwed

Příspěvek od harley44 »

Jo vidim, ze jsi nasel ruzne velikosti zakladen. Ja to meril jenom priblizne. Nechtelo se mi ho sundavat...da to trochu praci seridit usazeni.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zvedáček Little fwend

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj,
ako som písal vo vlákne "Výber prenosky", celý deň a noc som študoval stránky výrobcu AT
Okrem iného ma zaujal zdvíhač prenosky za slušné peniaze a myslím aj univerzálnejší ako ten Fwend.
Po čase ma to čaká tiež.

https://www.hifisound.de/en/Hifi-Access ... aiser.html

Tiež mi našlo stránku s pre mňa neznámou značkou "kolotočov" a k ich ramenám tiež zviháčik ešte za lepšiu cenu.
Univerzálnosť však v tomto prípade asi pokulháva. Ale snáď sa niekomu hodí...

https://www.highend-hifi-shop.de/amari- ... ifter.html

https://www.highend-hifi-shop.de/amari- ... 22-eu.html
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Zvedáček Little fwend

Příspěvek od pepO77 »

Zaujimava alternativa, cenovo to vyjde lepsie oproti Little fwend. Funkcne to bude asi rovnake; AT byt univerzalnejsi (vacsii rozsah nastavenia vysky). Skoda, uz mam fwned - ktori sa mi zda "estetickejsi". Nema viditelnu srubku na nastovanie vysky. Fwned ma silny magnet a preto ho nemam stale na gramofone. Mam viac ho dole ako ne gramofone. Tak silny magnet, tak blizko zakladne ramienka ... ma znervoznuje.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zvedáček Little fwend

Příspěvek od YamahaMan »

pepO77 píše: 13 zář 2020 14:37 Zaujimava alternativa, cenovo to vyjde lepsie oproti Little fwend. Funkcne to bude asi rovnake; AT byt univerzalnejsi (vacsii rozsah nastavenia vysky). Skoda, uz mam fwned - ktori sa mi zda "estetickejsi". Nema viditelnu srubku na nastovanie vysky. Fwned ma silny magnet a preto ho nemam stale na gramofone. Mam viac ho dole ako ne gramofone. Tak silny magnet, tak blizko zakladne ramienka ... ma znervoznuje.
Tak skús tento.
Je zo všetkých najlacnejší.
https://www.trinasty.sk/tovar/the-q-up/
Quentin

Re: Zvedáček Little fwend

Příspěvek od Quentin »

...a je to vůbec potřeba? :-?
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zvedáček Little fwend

Příspěvek od YamahaMan »

japex píše: 20 zář 2020 11:44 ...a je to vůbec potřeba? :-?
Ako komu...
Mne osobne vadilo, keď to hobľuje drážku nadarmo. :roll:
Quentin

Re: Zvedáček Little fwend

Příspěvek od Quentin »

YamahaMan píše: 20 zář 2020 13:24
japex píše: 20 zář 2020 11:44 ...a je to vůbec potřeba? :-?
Ako komu...
Mne osobne vadilo, keď to hobľuje drážku nadarmo. :roll:
Musíš poslouchat hudbu a ne u toho spát :lol:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zvedáček Little fwend

Příspěvek od terahera »

=)) :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zvedáček Little fwend

Příspěvek od YamahaMan »

japex píše: 20 zář 2020 13:26
YamahaMan píše: 20 zář 2020 13:24
japex píše: 20 zář 2020 11:44 ...a je to vůbec potřeba? :-?
Ako komu...
Mne osobne vadilo, keď to hobľuje drážku nadarmo. :roll:
Musíš poslouchat hudbu a ne u toho spát :lol:
No práve, niekedy sa mi stane, že pri tom dobre zdriemnem. /nie hneď pri prvej LP/
Teraz je to v pohode lebo mám poloautomat ale pri plánovanej zmene to bude žiadúce... :-?
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Zvedáček Little fwend

Příspěvek od pepO77 »

YamahaMan píše: 20 zář 2020 11:20
Tak skús tento.
Je zo všetkých najlacnejší.
https://www.trinasty.sk/tovar/the-q-up/
Ako som pisal mam uz Fwned, ktory nakoniec nepouzivam.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
KarlN

Re: Zvedáček Little fwend

Příspěvek od KarlN »

YamahaMan píše: 13 zář 2020 12:13 Tiež mi našlo stránku s pre mňa neznámou značkou "kolotočov" a k ich ramenám tiež zviháčik ešte za lepšiu cenu.
Univerzálnosť však v tomto prípade asi pokulháva. Ale snáď sa niekomu hodí...

https://www.highend-hifi-shop.de/amari- ... ifter.html

https://www.highend-hifi-shop.de/amari- ... 22-eu.html
Také mě toto téma a produkt zaujal, tak jsem mrknul na odkaz a úplně dole mne za popisem funkce trošku zneklidnilo slovo "Schmirgelpapier" v souvislosti s hliníkovým ramínkem... :-? Úplně vidím, jak ho kvůli zdrsnění proti skluzu ze zdviháku, jdu hoblovat...🤦‍♂️ Ale jinak se mi zdvihací zařízení zamlouvá. :thumbup:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zvedáček Little fwend

Příspěvek od YamahaMan »

KarlN píše: 21 zář 2020 21:09
YamahaMan píše: 13 zář 2020 12:13 Tiež mi našlo stránku s pre mňa neznámou značkou "kolotočov" a k ich ramenám tiež zviháčik ešte za lepšiu cenu.
Univerzálnosť však v tomto prípade asi pokulháva. Ale snáď sa niekomu hodí...

https://www.highend-hifi-shop.de/amari- ... ifter.html

https://www.highend-hifi-shop.de/amari- ... 22-eu.html
Také mě toto téma a produkt zaujal, tak jsem mrknul na odkaz a úplně dole mne za popisem funkce trošku zneklidnilo slovo "Schmirgelpapier" v souvislosti s hliníkovým ramínkem... :-? Úplně vidím, jak ho kvůli zdrsnění proti skluzu ze zdviháku, jdu hoblovat...🤦‍♂️ Ale jinak se mi zdvihací zařízení zamlouvá. :thumbup:
Máš recht!
Ale dá sa to vyriešiť omnoho elegantnejšie /hoblovať ramienko teda nieeee/.... :lol:
Stačí nalepiť obojstránkou najtenší pásik gumy na zdvihák a ani to nebude poznať.
Ako som písal, budem to riešiť tiež podľa gramca a prenosky, ktorý kúpim.
KarlN

Re: Zvedáček Little fwend

Příspěvek od KarlN »

Ahoj, až vybereš, hoď sem prosím pár fotek nebo odkaz na nějaké krátké video...dík. :thumbup:
Odpovědět