Lyra Delos- hrot mimo osu

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od wolf »

Zdravím analógovú komunitu. Prosím o radu, pri čistený ihly sa mi "podarilo" zavadiť do nej tak , že je teraz mimo stredu.
Pri prehrávaní hrá teraz jeden kanál podstatne slabšie. Dá sa stým niečo spraviť? Nejaký tip, kto by to vedel opraviť?
Budem vďačný za každú radu.....
Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 zář 2014 21:44

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od reta »

MM mívají hroty výměnné, pokusit se narovnat a při neúspěchu koupit nový.
MC každá rada drahá někteří výrobci poskytují v tomto ohledu servis.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od Dasta »

V každém případě bych se obrátil na prodejce, který by měl zařídit buď opravu ve výrobním závodě, nebo novou přenosku, s možností odkoupit poškozenou jako protihodnotu.U některých značek je to běžná praxe
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
JAPEX

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od JAPEX »

Tak to se obávám, že půjde přenoska "do kopru"... :thumbdown:

Jak psal Dasta, obrať se na distributora, jestli existuje program výměny = nová s nižší cenou za navrácení použité/poškozené (jako třeba Dynavector).
Jenom otázka, kolik měla Deloska natočeno?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vyosit chvejku u Delosky je dle meho umeni, jak se ti to podarilo? :shock:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od aretax »

Nie je to žiadne "umenie", stáva sa to aj tým najšikovnejším. Mne sa to kedysi stalo a podarilo sa mi ju jemným tlakom narovnať (konkrétne na Ortofon Xpression). Nemáš čo stratiť. Aj tak by sa musela vyhodiť, takto ju aspoň skús narovnať. Keď sa Ti zlomí, budeš presne tam, kde si teraz. Aj borónová chvejka nejaký ohyb vydrží. Keď sa ohla na jednu stranu a nezlomila sa, je šanca ohnúť ju aj na druhú stranu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od valderon »

Wolf: dá se říci, že s tebou soucitim. Co navrhuje Aretax, bych zkusil taky. Jako vlastník Lyra Delos tě moc prosím, dej potom informace, jak jsi to řešil a s jakým výsledkem. Člověk nikdy neví, kdo a kdy to může potřebovat. Můžeš vložit fotku jak je ohlá? Držím palce!
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od wolf »

Ďakujem za rady a súcit ...... Chvejka je vychýlená od osi cca 15°,/ohnutie nevidno / zistil som , že ak natočím celú prenosku v headshelly, tak aby bola chvejka v dotyčnici na drážku, hrajú obidva kanály rovnako. Nezdá sa mi , že by bolo počuť horšiu kvalitu prehrávnia ako pred "úrazom". Ale Deloska aj tak odpočíva , hrám teraz viac na Sumiko blue point special evo 3, mám pocit , že to má viac šťavy, Sumiko mám cez phono MM, Deloska hrá iba na MC. Deloska hrá decentnejšie.....akustické nástroje sú velmi príjemné na počúvanie.
Asi to nechám tak, nebudem s tým robiť nič...... no keby mal niekto záujem, predám Lyru Delos za takových 300 eu peňazí , stála ma okolo 1000.
Najeto má ozaj málo, možno tak 200 h, počúvam viac CD.V prípade záujmu , pošlem detailné foto.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od aretax »

wolf píše:Ďakujem za rady a súcit ...... Chvejka je vychýlená od osi cca 15°,/ohnutie nevidno / zistil som , že ak natočím celú prenosku v headshelly, tak aby bola chvejka v dotyčnici na drážku, hrajú obidva kanály rovnako. Nezdá sa mi , že by bolo počuť horšiu kvalitu prehrávnia ako pred "úrazom". Ale Deloska aj tak odpočíva , hrám teraz viac na Sumiko blue point special evo 3, mám pocit , že to má viac šťavy, Sumiko mám cez phono MM, Deloska hrá iba na MC. Deloska hrá decentnejšie.....akustické nástroje sú velmi príjemné na počúvanie.
Asi to nechám tak, nebudem s tým robiť nič...... no keby mal niekto záujem, predám Lyru Delos za takových 300 eu peňazí , stála ma okolo 1000.
Najeto má ozaj málo, možno tak 200 h, počúvam viac CD.V prípade záujmu , pošlem detailné foto.
To mi nejak nedáva zmysel. Píšeš, že je ohnutá cca 15°, ale ohnutie nie je vidieť. Ohnutie cca 15°už musí byť vidieť voľným okom. Ak je to menej (čo predpokladám podľa toho, čo píšeš), spätné ohnutie nedoporučujem, pretože tak malé ohnutie jednoducho "netrafíš". V prvom príspevku si písal niečo diametrálne odlišné. Ak je ohnutie tak malé, že ho nie je vidieť, možno by si to vykompenzoval vyšším, alebo nižším nastavením antiskatingu, prípadne miernym vyosením prenosky na opačnú stranu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od Dieter Burmester »

aretax píše:Nie je to žiadne "umenie", stáva sa to aj tým najšikovnejším....
Kdybych napsal, ze je trava zelena, tak ty budes odporovat. Jasne, ze z*urvit chvejku neni umeni, ale u Delosky muzes delat vsechno mozne a pokud ji nezlomis (protoze ona nejde ani ohnout), tak by me fakt zajimalo, co wolf presne provadel, ze se nevratila do sve puvodni polohy :shock:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:
aretax píše:Nie je to žiadne "umenie", stáva sa to aj tým najšikovnejším....
Kdybych napsal, ze je trava zelena, tak ty budes odporovat.
Podobnosť je tu určite čiste náhodná. "Zlodej kričí: chyťte zlodeja!"
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja ale nekradu [-x Tak se bez pripodobnovat jinam - ke svym.
Dieter Burmester
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od wolf »

IMGP5239.JPG
IMGP5240.JPG
Asi lepšie to je vidieť na fotkách, hrot je posunutý mimo osu...zavadil som pri čistení štetcom, a už sa nevrátil do stredu.
Nevravel som nikde , že je ohnutý.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Další, máš jen dvě možnosti. Koupit novou nebo kontaktovat výrobce, cenově to určitě vyjde na stejno. Prostě velká chyba, kterou nenapravíš a nikdy si už nebudeš jistý, co vlastně hraje. Myslím u nás se opravami křivé chvějky nikdo nezabývá, taky není co opravovat.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od Dieter Burmester »

Já bych to zkusil jemně vyosit na opačnou stranu, třeba to nějak zázračně pomůže. Pak už jedině servis.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 zář 2014 21:44

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od reta »

A co nejprve odstranit tu bílou tkaninu nebo co to je. Bylo by asi vidět víc co s tím je. Nepřipadá mi, že má nějak významně důležitou funkci.
JAPEX

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od JAPEX »

reta píše:A co nejprve odstranit tu bílou tkaninu nebo co to je. Bylo by asi vidět víc co s tím je. Nepřipadá mi, že má nějak významně důležitou funkci.
Tak zrovna o ní (je to papír "Washi") v manuálu píší, že se nesmí za žádných okolností odlepit ani ničím navlhčit. :!:
Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 zář 2014 21:44

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od reta »

Tak beru zpět, a zná někdo funkci toho papíru?
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od valderon »

Funkci neznám, ale vím, že to sbírá nečistoty během přehrávání, takže musíš často čistit hrot od chuchvalců :lol:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od Ramones »

...aby se tam neusazoval prach a jiný bordel z desek
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:Ja ale nekradu [-x Tak se bez pripodobnovat jinam - ke svym.
Tomu sa u nás na Slovensku hovorí porekadlo. To nie je obvinenie. Ja Ťa nepoznám a neviem, či kradneš, alebo nie. A ani ma to nezaujíma.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od aretax »

Wolf: Hrot je jednoznačne ohnutý. Iným spôsobom ca "vyosiť" nedá, pretože v telese je pevne upnutý. Ale ja to vôbec nevidím, ako stratený prípad. Opisoval si to všelijako, najprv že je vyhnutý o cca 15°, podľa fotiek sa zdá, že aj viac. Teda prvý opis platí a platí aj môj príspevok k nemu. Písal som, že sa mi podarilo borónovú chvejku vyrovnať. Ak sa dá ohnúť na jednu stranu, môže sa to podariť aj opačne. Nie je pravda, že sa musí pokaziť zvuk. Na 100% ho síce nevyrovnáš, ale malú odchýľku vieš doladiť antiskatingom, prípadne miernym vyosením prenosky. Na zvuku nemusíš nič spoznať, oproti originálu. Je systém pokus/omyl. Ak sa chvejka zlomí, budeš tam, kde si aj teraz. Môj návod: zober si nejakú tvrdú tyčku - napr. opačnú stranu čistiacej kefky na hrot a zatlač jemne a hlavne veľmi pomaly v rovine proti smeru vyhnutia. Rob to po veľmi malých krokoch, aby sa chvejka nezlomila. Kontrolu ohnutia okamžite vidíš po uvoľnení tlaku. Davam Ti 90%, že to bude fungovať (keby som to nevyskúšal, neradil by som Ti).
Ešte niečo: s ohnutou chvejkou ju za 300€ nepredáš. Repas stojí skoro toľko, ako nová prenoska.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od efičák »

To zamrzí Wolfi. :sad:

Ale podívejme se na to z jiného úhlu a ten je radostný. Když starý pán V.D. Hul udělá retip nějaké Colibri, hned má na účtu slušnou sumičku jako apanáž pro emeritního vývojáře a majitele firmy, jež naučil svět používat v audio kabelech uhlík.

U levnějších a jednodušších přenosek jde vyměnit chvějku u univerzální firmy. Výsledek nejistý, vlastnostmi jiná přenoska a někdy se to může i líbit.
Lyra má asi nějaký program retipu, bude to drahé a čekací doba měsíce...

Zajímavé je, že po změně na MC HO Sumiko, blahé paměti za 9900 Kč, netrpíš na změnu hrotu a menší rozlišení? Tys nám zatím neudělal "představení člena" a nenatočil medailonek. :thumbup:
Tak vím jen o Transrotoru. Sumiko má rádo tyhle ramínka a jeho zvuk je úmyslně vyladěný do muzikality s důrazem na středy.
Tenhle analogový systém o spoustě neznámých je studium na dlouhá léta, za mě je nejlepší volba kombinace ramene a přenosky. Najdi si na webech osvědčené přenosky k ramínkům Jelco. Opravdu je někdy méně více. Jednou po výměně Rondo Bronze , za 2M Bronze na 9" rameni PJ, bylo překvapení jak je levněji dobré. Tedy majitel i já byl spokojenější.

No a kámoš koupil ten lampový CDP co nikdo nechtěl ani za třetinovou cenu nákupky a plně lampový analog s Deloskou je jen o trochu lepší v vzdušnosti výšek a tranzientů.

Na závěr to shrnu, milovaná nedostupná vintage archivní MC LO přenoska skončila o 43% vychýlená po krátké otázce dětí, můžeme ti utřít prach?

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od Miles »

Analog jako takový je drahý koníček a je potřeba občas počítat i s takovými situacemi že nastanou , sám p. Kalina z KAS audia ulomil hrot z přenosky ,nicméně nevím jestli má Lyra zastoupení na Slovensku ale zkus se obrátit na p. Žaloudka který zastupuje Lyru v Čr ,ale mám zato že oprava přenosek je více jak 60% z pořizovací ceny . Držím palce ad vše dobře dopadne !!!!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vase cenove spekulace ohledne opravy teto prenosky jsou zabavne, proto jiz potreti na tomto foru zverejnim relevantni material, ktery vsem spekulacim utne tipec. Schvalne, za jak dlouho tento material upadne v zapomneni a cela situace se bude opakovat poctvrte? :lol:

https://www.fastaudio.com/workspace/med ... yra_vk.pdf
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od JAPEX »

To je prakticky stejné, jako u Dynavectoru :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od Dieter Burmester »

A to se jeste ten rebuild nemusi podarit. Takhle jsem do Danska poslal Cadenza Bronze, prisla rebuildovana. Nainstaluji, seridim no a zvuk zkresleny. Tak jsem se s nimi chvili dohadoval po mailech, poslal prenosku zpet, pak mi prisel sahodlouhy omluvny dopis se znovurebuildovanou prenoskou. Konec dobry, vsechno dobre :lol:
Dieter Burmester
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od wolf »

Zdravím analógovú komunitu. Viac hláv , viac rozumu? Asi to neplatí vždy. Takže , kvôli väčšinovému názoru , že Deloske niet pomoci,
som sa rozhodol pozrieť jej pod sukňu. Nie je čo stratiť. Opatrne som odlepil už tu spomínaný papier. Malým šrobovákom som povolil
plastový biely šrób , čo držal magnet. Velice jemne som vyvliekol magnet u chvejky. Ako aj vidno na foto , chvejka nebola ohnutá ,
ako sa mi tu podaktorí súdruhovia skúšali nahovoriť. Chvejka je v pružnom uložení a vlastne tu bol pes zakopaný, bola vychýlená
v samotnom uložení. S citom chirurga som ju dal do osi. Nasledovala zborka. Znova som prejemne nasadil magnet, dotaihol
šróbek , nasadil na rameno a ........ h......o, h.......o zlatá rybka. Hralo to skreslene. Takže odznovu ..... rozborka a zborka.
Asi až na piaty krát sa mi podarilo ustaviť magnet voči chvejke , že to začalo hrať tak , ako má. Točil som dosku za doskou a nestačil sa diviť..... hrá to skvele. Žiadny papier som späť nelepil , nechal som ju bez sukni.... na funkciu /rostlinára / to nemá žiadny vplyv.
Záver? Deloska ostáva doma, Sumiko ide do šuplíka mňa teší , že som s tým takto vybabral.Pravdu povediac, nebyť vášho pesimizmu,
netrúfol by som si.... :thumbup:
IMG_0284.JPG
IMG_0286.JPG
IMG_0287.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od wolf »

IMG_0289.JPG
IMG_0290.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od valderon »

:thumbup: :clap:
At tak či tak, super, že se ti to podařilo!
Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 zář 2014 21:44

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od reta »

:clap: :thumbup: :clap:
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od Miles »

Klobouk dolů před tvojí šikovností a palec na horu ,ad to hraje k tvé spokojenosti :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od aretax »

Wolf píše:
Zdravím analógovú komunitu. Viac hláv , viac rozumu? Asi to neplatí vždy. Takže , kvôli väčšinovému názoru , že Deloske niet pomoci,
som sa rozhodol pozrieť jej pod sukňu. Nie je čo stratiť. Opatrne som odlepil už tu spomínaný papier. Malým šrobovákom som povolil
plastový biely šrób , čo držal magnet. Velice jemne som vyvliekol magnet u chvejky. Ako aj vidno na foto , chvejka nebola ohnutá ,
ako sa mi tu podaktorí súdruhovia skúšali nahovoriť. Chvejka je v pružnom uložení a vlastne tu bol pes zakopaný, bola vychýlená
v samotnom uložení. S citom chirurga som ju dal do osi. Nasledovala zborka. Znova som prejemne nasadil magnet, dotaihol
šróbek , nasadil na rameno a ........ h......o, h.......o zlatá rybka. Hralo to skreslene. Takže odznovu ..... rozborka a zborka.
Asi až na piaty krát sa mi podarilo ustaviť magnet voči chvejke , že to začalo hrať tak , ako má. Točil som dosku za doskou a nestačil sa diviť..... hrá to skvele. Žiadny papier som späť nelepil , nechal som ju bez sukni.... na funkciu /rostlinára / to nemá žiadny vplyv.
Záver? Deloska ostáva doma, Sumiko ide do šuplíka mňa teší , že som s tým takto vybabral.Pravdu povediac, nebyť vášho pesimizmu,
netrúfol by som si..
.. :thumbup:

Nikto sa Ti nesnažil nič nahovoriť. V prvom príspevku si "plakal", že sa Ti ohol hrot a žiadal si o pomoc. Príspevky sme písali podľa toho, čo si písal Ty a podľa Tebou vložených fotiek. Nikto tu asi nemá jasnovidecké schopnosti, aby na diaľku zistil, čo je v Tvojej prenoske. Ako som zistil, ani Ty. Nabudúce, ak budeš potrebovať poradiť, asi sa na Teba každý "vykašle". Nech Ti aj naďalej hrá k spokojnosti.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Chtělo by to zkušební desku. Jestli je vše OK i s ručním štěstím, pak jsou důležité drahé pomůcky pro nastavení ?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od Dieter Burmester »

Wolf, zadne obavy, nevykasleme se na Tebe [-x Ale bylo by zajimave tu prenosku premerit merici deskou a Adjustem. Hlavne, jestli nahodou nedoslo k naruseni New Angle reseni prenosky :!:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:
aretax píše:Nie je to žiadne "umenie", stáva sa to aj tým najšikovnejším....
Kdybych napsal, ze je trava zelena, tak ty budes odporovat.
:?:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od wolf »

Ďakujem , mám vás všetkých rád , až na Aretaxa.... ten musí rýpať stále. Aretaxi , ihla mimo osu a ohnutá sú dve rozličné veci, ešte raz si prečítaj pozorne , čo som písal.
Ešte k Deloske , hrá to naozaj výborne , no jedna mucha tam je...Deloska má nejaký zvláštny výbrus, vyoráva všetok bordel , ktorý je skrytý v hlbinách drážky, takže ju musím čistiť na mokro po každej strane LP. Sumiko si to nevšímala.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od lidumil »

V tom případě musíš LP vyprat.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od valderon »

A to vyoráváni dělala i před tou "nehodou"? Mám ji taky, ale ničeho takového jsem si nevšiml. Jak to vlastně poznáš? Mikroskop, lupa? Je fakt, že lp peru ultrazvukovou pračkou a udržují je v čistotě, takže možná proto nic nevyorávám. Ale co, tak ten papirek Washi opravdu bere prach a chlupy a musí se hrot často čistit...
Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 zář 2014 21:44

Re: Lyra Delos- hrot mimo osu

Příspěvek od reta »

Tak zatím co jsem si zde přečetl, tak IMHO ten papírek je čistě marketingová záležitost. Funci ochrany proti prachu bych považoval za druhořadou. U žádné jiné přenosky podobné konstrukce jsem něco takového neviděl.
Odpovědět