Nový mazel

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše: 22 lis 2019 12:14 Kapacita je "několik stovek desek", takže to nepočítám. Vycházím z doporučení výrobce, nemít jednu lázeň déle než 3 měsíce.
Měníš po 3 měsícíh, i když nepereš? Nebo pereš před každým přehráním?
Miles píše: 22 lis 2019 12:16 Na Tvůj dotaz odpovím tolik , záleží na stavu znečištění LP doma zpravidla tak po 100 až 150 kouskach měníme kapalinu
Jasně, že na znečištění záleží :cool: . Mám na mysli nová LP, nebo bazarová opticky "čistá".
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

Nestalo se mi, že bych tři měsíce nepral :cool:
Peru automaticky všechny desky, když dorazí (nové i 2hand) a pak namátkově, když se mi nějaká deska nezdá. Např. je vidět prach, nebo cítím, že elektrizuje atd.
Každopádně - každé praní = nový vnitřní obal...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Takže co 3 měsíce vypereš těch řekněme 150 LP?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
weiron
Příspěvky: 5
Registrován: 23 čer 2017 16:49

Re: Nový mazel

Příspěvek od weiron »

Mám tuhle pračku taky. V mém návodu je psáno že je kapalina na maximálně 4 týdny (verze v rohu 1.0/2016). Po této době náplň vylívám i když jsem vypral jen 20-30 desek. Opravdu náplni nic není i po delší dobu? Prodejce mi říkal že když je náplň delší dobu v pračce tak začne smrdět.. Výměna je otravná a celkem leze do nákladů na praní. Měnit až po 3 měsících by bylo super!
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše: 22 lis 2019 12:57 Nestalo se mi, že bych tři měsíce nepral :cool:
Peru automaticky všechny desky, když dorazí (nové i 2hand) a pak namátkově, když se mi nějaká deska nezdá. Např. je vidět prach, nebo cítím, že elektrizuje atd.
Každopádně - každé praní = nový vnitřní obal...
Kde kupuješ náplně a náhradní díly? EBay? Nebo někde v ČR?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

weiron píše: 22 lis 2019 13:36 ... Opravdu náplni nic není i po delší dobu? Prodejce mi říkal že když je náplň delší dobu v pračce tak začne smrdět.. Výměna je otravná a celkem leze do nákladů na praní. Měnit až po 3 měsících by bylo super!
Po měsíci by to bylo sakra drahý praní... Když jsem ji pořizoval, někde jsem se u výrobce dočetl, že životnost nálevu je maximálně 3 měsíce a toho se držím. Jak budu mít chvilku, zkusím to někdy najít. Pračku mám v pracovně, kde jsem denně několik hodin a nic nesmrdí. Jen to chce po větším praní čistit filtr a někdy i propláchnout kartáčky. A já mám taky na to plastový dekl z ebay, tak jej nechávám nadzvednutý, aby se pračka nezapařila :-)
lidumil píše: 22 lis 2019 13:19 Takže co 3 měsíce vypereš těch řekněme 150 LP?
Jestli 150 desek - asi to tak nějak bude, fakt to nepočítám. Ale někde mezi 100-200 to bude.
Ale když někdy dělám "velké prádlo" (= dovezu hodně desek z burzy, které jsou špinavé a potřebují vícenásobný cyklus, nebo když se pustím do praní desek z archivu, kde mám uskladněno v bednách ještě tak 400 desek, které čekají na vyprání a přehrání) tak měním dříve. :-)

lidumil píše: 22 lis 2019 14:03 [Kde kupuješ náplně a náhradní díly? EBay? Nebo někde v ČR?

A nákup - když potřebuji málo a nakupuji jen pro sebe, beru v Anglii u https://www.analogueseduction.net/, Ale naposled jsme se domluvili tři dohromady a kupili z nějakého zdroje na ebay zásobu asi na dva roky pro každého a dostali jsme se na zajímavější ceny. Ale to řešil Valderon a Borismat, já se s ni mi jen svezl, tak mne možná doplní.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Na analogueseduction ta tekutina vychází dost draze, dá se koupit z Německa za cca 12E lahvička, a když vezmeš na rok (t.j. 4x), vyjde pod 12E + poštovné. Jinak celý refresh kit s pěti lahvičkami koncentrátu vyjde na EBayi na 151E + 10E poštovné - což by bylo tak na rok +-.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

No a pokud vezmeš těch setů víc, každý další je porto jen 0,5E :clap: :lol:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

Na AS přihodím lahvičky vždy k nákupu, když beru něco většího, takže je doprava 0 a cenovka 13,6E (Exc. VAT)
Ale jak píši - kluci našli taky nějaký lepší zdroj, takže určitě existují.
Když tak dej prosím link i na ten svůj. Teď jsem koukal, že mám poslední 3 lahvičky, takže budu na jaře nákup zase řešit.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Nový mazel

Příspěvek od valderon »

No, myslím, že si to prodejci příliš idealizuji. Vše měnit po 500 ks je hloupost. Vydrží to mnohem víc, odhaduji cca 2000 ks, pokud se o to průběžně ocistou starám a neperu "hnůj". Tekutina pokud smrdí nebo nedělá pěnu kolem válečků v chodu, ven. Ale 150 ks zvládne s přehledem. Já to dělám ještě tak, že než ji vyleju, tak na tom sjedu pár lp v žalostně spinavem stavu. Občas se mi sejdou "dárky"..
Taky jsem řešil kde výhodně nakoupit a řekl jsem si, proč z ciziny, když máme v ČR ofiko prodejce, kdy dám raději vydělat našinci, než cizímu. Tak jsem ho oslovil, nabídl mi cenu lepší než na netu, ebay a já nevím kde. Pošta 0. Výborný a ochotný přístup. Můžu jen doporucit. Někdy ty nejsložitější věci jsou vlastně jednoduché...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nový mazel

Příspěvek od aretax »

Na staré znečistené LP (z burzy) sa mi najlepšie osvedčil MoFi Super Deep Cleaner:
mfsldeepcleaner16-2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

valderon píše: 22 lis 2019 16:18 Tekutina pokud smrdí nebo nedělá pěnu kolem válečků v chodu, ven.
?? nemělo být spíš dělá pěnu kolem válečků?
valderon píše: 22 lis 2019 16:18 Taky jsem řešil kde výhodně nakoupit a řekl jsem si, proč z ciziny, když máme v ČR ofiko prodejce, kdy dám raději vydělat našinci, než cizímu. Tak jsem ho oslovil, nabídl mi cenu lepší než na netu, ebay a já nevím kde. Pošta 0. Výborný a ochotný přístup. Můžu jen doporucit. Někdy ty nejsložitější věci jsou vlastně jednoduché...
A to je kdo? Vím o jednom, který to už ale jaksi na 100% nedělá?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

aretax píše: 22 lis 2019 17:20 Na staré znečistené LP (z burzy) sa mi najlepšie osvedčil MoFi Super Deep Cleaner:mfsldeepcleaner16-2.jpg
A jak to provádíš u Audio Desk? Máš 2 náplně, které měníš?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Tacmud
Příspěvky: 9
Registrován: 25 srp 2019 23:38

Re: Nový mazel

Příspěvek od Tacmud »

Proboha lidi co tu řešíte? Čistit můžete čímkoli kromě kyseliny, hlavně to pak opláchněte destilovanou vodou.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nový mazel

Příspěvek od aretax »

lidumil píše: 23 lis 2019 10:27
aretax píše: 22 lis 2019 17:20 Na staré znečistené LP (z burzy) sa mi najlepšie osvedčil MoFi Super Deep Cleaner:mfsldeepcleaner16-2.jpg
A jak to provádíš u Audio Desk? Máš 2 náplně, které měníš?
Nie, nemám Audio Desk, ale klasickú pračku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nový mazel

Příspěvek od marasten »

lidumil píše: 13 lis 2019 10:16 Tak o Cadenza Bronze jsem neuvažoval. A podle toho, jak si s ramenem a Vertem sedla Rondo Bronze, myslím, že Cadenza bude pro mé uši zase o míle dál. Jen červíček vrtá s MC A95 :lol:
Ahoj, jestli by jsi měl zájem, tak bych tě mohl spolu s Ortofon Cadenza Bronze navštívit, pak by jsi věděl, jestli touto cestou jít či něco jiného (ještě ti také musím vrátit tu šablonku :thumbup: ).
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Určitě jo, díky za nabídku.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Ještě jednou díky pánové za návštěvu a príma pokec.Mnoho inspirací a vyjasnění. Těším se na další setkání.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 83
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nový mazel

Příspěvek od jisk »

Parádní akce. Pro mě rozšíření zvukových obzorů přenosek, vyjasnění ohledně mc trafa (Dasta přivezl přesně ten typ, který mám v hledáčku), vyslechnutí nekonečných znalostí a přehledu ohledně vydání a zvuku titulů na vinylech a také radost pohledět s jakým fortelem a nadšením zabiny007 měnil přenosky. Jen lidumile ten kopec chlebíčků a přeplněných mís dobrot byl k nezdolání. Díky.
v jednoduchosti je krása
gramofon - riaa předzesilovač - pasivní atenuátor - koncový zesilovač - reproduktory
vyladěná kabeláž, voodoo a snake oil pomocníci
(:- near field poslech ve volném prostoru uprostřed akusticky upravené místnosti -:)
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nový mazel

Příspěvek od Pytell »

Den předtím, byl u mě Dasta testnout vzorek MC trafa, hodně dobré, ale rozhodně potřebuje upgrade. Proti mému ST-80SE, výrazně chyběly středy a ten zvuk neměl koule, samozřejmě se bavíme o jiné cenové lize.
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 83
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nový mazel

Příspěvek od jisk »

Máš pravdu a podle mě tam byl nastavený malý násobící poměr, takže tím se pravděpodobně brzdila dymanika. Muselo se to hodně dohánět ziskem na zesilovači.
V lampovým phono předzesilovači, co s těmito Lundahly chci stavět, se to dopřizpůsobí a případně pak není problém vyměnit za vyšší model. Beru to jako odrazový můstek a není to alespoň koupě naslepo něčeho, co jsem vůbec neslyšel.
v jednoduchosti je krása
gramofon - riaa předzesilovač - pasivní atenuátor - koncový zesilovač - reproduktory
vyladěná kabeláž, voodoo a snake oil pomocníci
(:- near field poslech ve volném prostoru uprostřed akusticky upravené místnosti -:)
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Nový mazel

Příspěvek od Dasta »

Není problém uvnitř přehodit zisk z 13 na26, to je to nejmenší.
Hodnocení zvuku je velice subjektivní záležitost,co jeden vnímá jako málo středů, druhému se jeví, jako sofistikované, jemnější podání, které je čitelnější.
Vše záleží na úhlu pohledu, zvykových preferencích, právě přehrávané hudbě...
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Nový mazel

Příspěvek od Dasta »

Jinak ještě k návštěvě u lidumila.
Děkuji za vřelé přijetí, spoustu dobrot, jsem rád, že jsem poznal dva lidi zapálené pro věci okolo přehrávání gramofonových desek.
Některé tituly z Tvé sbírky jsou lidumile fascinující.
Ještě jednou děkuji a příště u mně.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Nový mazel

Příspěvek od Dasta »

jisk,
Jenom technická. Malý násobící poměr má pouze vliv na celkovou hlasitost nahrávky, dynamický poměr mezi nástroji nemění, tudíž nemůže snižovat dynamiku.
Snižuje pouze hlasitost, což si mylně vykládáte jako snižování dynamiky.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 83
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nový mazel

Příspěvek od jisk »

Dasta
rozumíme si, nevhodně jsem zvolil slovo, mělo být drajv, jak psal Pytell
ono nejde očekávat wow efekt při narychlo pokusném zapojení bez přizpůsobení okolním komponentům
pro mě to je pozitivní přínos v nasměrování, jaký model traf zakoupit a pak si s tím pohrát
v přesně správný okamžik jsi se objevil se správným přístrojem
v jednoduchosti je krása
gramofon - riaa předzesilovač - pasivní atenuátor - koncový zesilovač - reproduktory
vyladěná kabeláž, voodoo a snake oil pomocníci
(:- near field poslech ve volném prostoru uprostřed akusticky upravené místnosti -:)
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

A vovovotom to přece je :thumbup:

V tom "oslnění" zvukem, jaký z aparátu lezl, jsem nějak pozapomněl, jaké přenosky to byly. Tuším, že to byly Yosegi, po ní E.A.T Jo 8 a poslední Ortofon MC A 95 (ta je ale úplně z jiné planety). Můžete mě, prosím, doplnit? A i jsem nevnímal co jsme to poslouchali, zvlášť ta "dvoubarevná" LP byla excelentní.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

Bylo to v pořadí Rondo Bronze, EAT JO8, Miyajima Kansui a Ortofon A95. Yosegi se nepodařio nasadil - je na originál headshellu SME, který má trochu vyšší "kolíček", takže to na Ortofon rameno nepasovalo... Pak byl pokus o Cadenza Mono, ale vzhledem k brumu to neklaplo.

Desky:
Lofgren Acoustic na AP - 33RPM, DS - Brother in Arm a DS 1 - vše Mofi 45RPM, Dice of Dixie crew a dvojbarevná byla Opeth - My Arms - skladba Credence (viz https://youtu.be/Nt5_yybG9f4 - děkuji Lubinovi, který mne při své nedávné návštěvě na tuto skladbu upozornil :thumbup: )
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Díky, to víš povinnosti hostitele :lol:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Jj, škoda Yosegi, ale není všem dnům konec a poslechneme ji někdy u Honzy a Cadenza Mono třeba u Tebe.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Včera, díky jednomu zdejšímu členovi, proběhl test Ortofon Rondo Bronze. Další námět a nasměrování cesty. Díky moc za příjemně strávené odpoledne.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Mea Culpa - Cadenza Bronze. To je tak, když se dělá víc věcí naráz.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

V posvátkovém, konečně klidném, čase si zaslouženě vychutnávám muziku nejen DS od MoFi, ale soustředěně jsem poslechl řadu dalších věcí. A nepřestává mě udivovat dynamika, prostor a detailnost dobrých nahrávek. Třeba Oldfield-Return to Ommadawn, Loreena McKennitt-Nights in Alhambra, Midwinter Night´s Dream, DCD-Dionysus, Spleen and Ideal nebo JT-Heavy Horses 1st JPN. Rondo Bronze mi zní čím dál lépe, ale stejně koukám po Cadenza Black a spíš MC A 95 na primár, na sekundáru nechám nejspíš Benzku. A přijde výměna repro, což mám v plánu již delší dobu.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Již se to tu kdysi někde řešilo, ale nemůžu to najít - rozdíl mezi StepUp trafy Ortofon ST 80 SE a ST 90 jsou jen symetrické vstupy/výstupy, nebo ještě něco jiného? Díky.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nový mazel

Příspěvek od aretax »

lidumil píše: 02 led 2020 12:14 V posvátkovém, konečně klidném, čase si zaslouženě vychutnávám muziku nejen DS od MoFi, ale soustředěně jsem poslechl řadu dalších věcí. A nepřestává mě udivovat dynamika, prostor a detailnost dobrých nahrávek. Třeba Oldfield-Return to Ommadawn, Loreena McKennitt-Nights in Alhambra, Midwinter Night´s Dream, DCD-Dionysus, Spleen and Ideal nebo JT-Heavy Horses 1st JPN. Rondo Bronze mi zní čím dál lépe, ale stejně koukám po Cadenza Black a spíš MC A 95 na primár, na sekundáru nechám nejspíš Benzku. A přijde výměna repro, což mám v plánu již delší dobu.
Cadenzu Black som mal na ramienku Ortofon 309D a nebol to žiaden zázrak. Mne sa zvuk nepáčil, bol akoby mierne zatiahnutý. Ortofon Xtension to už bolo niečo iné, takú dynamiku som ešte zo žiadnej prenosky nepočul, ale na druhej strane bol zvuk "posadený" dosť nižšie a to aj na úkor výšok. Tieto boli síce čisté, cinkavé, ale akoby ,mierne potlačené. A 95 som na tomto ramienku nepočul, ale na inom gramofóne (konkrétne u Zabinyho) to bola úplne iná liga. Na ramienku Ortofon sa mi veľmi páčili japonské prenosky, ako Sumiko Celebration (nádherné stredy), Koetsu Black (veľmi vyrovnaná a neutrálna) a najviac tá, čo mám teraz, Transfiguration Axia S II. Čo sa týka prenosiek Ortofon, doporučujem jednoznačne A95. Je to asi najvydarenejšia prenoska z ich výrobného sortimentu. Má mimoriadne kultivovaný, neutrálny zvuk s vynikajúcou dynamikou. Xtension je lepšia na dynamiku, A95 zas na detaily, ale je to výborný kompromis medzi Annou a Xtesion (Anna je zas mimoriadne citlivá na zladenie ramienko + kabeláž + gramofón). Počul som ju v showroome hrať fantasticky, ale aj mizerne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Slyšel jsem u sebe na 309D již zde jmenované a MC A 95 byla fakt "úplně jiná liga". Byla od Saši, sice "jen" přes Verto :smile: ale asi nej zvuk, co jsem slyšel. Pak ale zůstává otázka, co na MS 505 ... Benzka silně pokulhává.

PS: Myslels asi Ortofon Xpression, ne?
ortofon-xpression-main_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nový mazel

Příspěvek od aretax »

Áno, Xpression. Xtension som mal gramo.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Dorazil mi refresher kit na pračku AudioDesk, poradíte, prosím, někdo, kam patří gumová těsnění? Díky.
s-l500.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nový mazel

Příspěvek od Dieter Burmester »

To jsou skrtici krouzky a patri to na su*ina ☝🏻
Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Nový mazel

Příspěvek od valderon »

Lidumil :
Jestli se nepletu, patří to na točící se válečky mezi které se zasouva deska, mají tu funkci, že tuto desku roztáčí. Válečky jsou na dně vnitřního prostoru, za čtveřicí bílých válečků. Mění se v případě, že deska mezi těmito kroužky prokluzuje, čímž se již plynule netočí. Jinak řečeno, dokud se lp točí, není nutné měnit. Vytahni ty bílé, abys měl manipulační prostor se tam dostat, vyměnít kroužky, nasadit zpět bílé.
Odpovědět