Nový mazel

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Aukce skončila 18.8. - to je ono? Pokud mi líp sedne 1050g, chceš tenhle?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

Jj, tak to je přesně ono...

Dražil jsem i týden předtím, to jsem však finále bohužel propásl. To se 650g prodal za 40 EURO...
Před chvilkou skončila další aukce, 510 šla za 60 EURO a 1050 za 78 EURO. S ohledem na to, že se skoro celé léto draží kolem +- 50 EURO, tak jsem doufal ve strop 60, víc už se mi dnes dávat nechtělo.

Jestli něco budeš pouštět, dej vědět, možná se domluvíme. Uvidíme taky, co se do té doby ještě v aukci objeví. Předpokládám, že teď zase něco nového nahodí. Clampy totiž ještě řeším a souběžně s ebay komunikuji i s vietnamcem ohledně měděných/bronzových clampů, které bych preferoval. Jen ta doprava, clo atd to dost prodraží. Navíc vietnamec teď 10 dní mlčí, tak nevím zda mu došla se mnu trpělivost, nebo odjel na dovolenku. :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Škoda, žes nedal vědět, že dražíš, nepřihazoval bych.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

Tak u té první dražby by se domluva vyplatila - když na to koukám zpětně, tak posledních 13 příhozů jsme se přebíjeli navzájem a tys zaplatil navíc zbytečně nějakých 15 EURO...
U té 1050 bych to stejně nedostal. Mezi námi jsou ještě dva další.
Každopádně - nyní již poznám podle zkratky a referencí, kdy přihazuješ ty a dám vědět. :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

:thumbup: :thumbup:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

20190828_160220.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

Já jsem dnes clampy rozseknul a definitivně objednal u vietnamce dva kousky. Jeden 650g a druhý 950g.
Mělo by to dorazit v druhé polovině září, jsem na ně dost zvědav :-)

Obrázek

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Nemáte zkušenost s přenoskou Ortofon Kontrpunkt H a srovnání s DV?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nový mazel

Příspěvek od aretax »

Kontrapunkt som kedysi počul, nič moc. Porovnať s DV neviem, ale radšej by som sa rozhodol pre Quintet Black.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Quintet Black nee
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Nový mazel

Příspěvek od efičák »

Kontrapunkt H k Bachovu 250 výročí neznám, jen její následnici z další limitovaná série Ortofon Akzent Valencia.
Tu také prodávalo německé zastoupení Ortofonu lidem s kulantním zvukovým vkusem.

Po pro mě nevýrazné Benz Micro ACE M, Valencia velmi posloužila s ramenem Kuzma Stogi S a na ProJect 9" Evo se stříbrným vedením VDH 150M.
Má leštěný eliptický hrot z masivního přírodního diamantu s menšími nároky na seřízení. Horší desky trochu ignoruje,jsou lepší modely.
Potřebuje v MC phonu nastavit 100 Ohmový odpor, nebo dobře vybrat step up trafo, aby to fungovalo dohromady s MM.
To phono by mělo být z dynamických typů, aby výsledek nebyl vlahý a nevýrazný.

Přenosčin drátek na cívce stříbrný, hladí barvou středů jako ranní kuropění ptactva v tůňce, kdy perličky vody stékají neškodně po peří a nezastudí.
Ano, nedošlo ke zdůrazněným sykavkám na stříbrných vodičích od cívky přenosky do phona. Materiál vodičů napomohl k lepší dynamice se zachovanou přidanou barvou.
Ta jemná rovnováha zábavy s pravdou je pro takové to středně prožívané vyhrávání s už ukázanou kvalitou třídy MC LO.
Časem k oddechu a přípravě na další směřování. Zda poslechneme nenasytné Ego a vytrénované uši a popolezem na vyšší vrstevnici cenového kopce, nebo zjistíme u Audiometrie, že po čtyřicítce nemá zvukový rozsah přes 50 kHz smysl.

Po roce provozu Valencie se stal problém, možná to byla moje chyba v nastavení antiskatingu.
Před 10 lety jsem to odhadl jen poslechem mono nahrávky a závažíčko na Kuzmě nastavil sluchem, aby hlas zněl uprostřed. Po čase se chvějka vychýlila na stranu. Psali o tom i někde na speciálních analogových fórech. Nevím jak to bylo.

No záleží na Tvém vkusu a aparátu, většinou píšeš o oblibě dynamiky a důrazu.

Porovnat ji s Dynavector nemůžu. U kámošů mi přišlo, že jsou vynikající na basech s jemnýma vyššíma frekvencema dobře skrývající vady desek.
Nevím Lidumile, jaké ramínko chceš osadit, kdyby šlo spárovat s Dynavector Carat, to by bylo.
Tohle dělo má Rowing a na SME to údajně vyhrává duely s jinýma i dražšíma přenoskama. V basech byla Valencia v mé konstelaci méně přesvědčivá. Víme že nahrávky na LP mají upravené basy do mono kanálu kvůli omezenému rozměru mikrodrážky a přijít o ten zbytek informací je škoda. Tam dole u basáku Dynavector exceluje a kdo má pořádné třípásmové bedny od 30 Hz ocení plnotučnou kapelu.
Píšu jen o těch dvou značkách co poptáváš Lidumile a jde jen o 10 let staré zkušenosti. Je celkem možné, že nic z toho textu neplatí, protože vývoj jde dál a analogová jednotka za pomocí nových poznatků docílí požadovaného charakteru zvuku z čehokoli použitého.
Přeji štěstí a dobré rádce.

Obrázky z https://www.stereo.net.au/forums/topic/ ... cartridge/
Děkujeme.

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

A co Ortofon Cadenza Black?
Cadenza Black.jpg
K Vertu a RS 390D by mohla pasovat, ne?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Nový mazel

Příspěvek od aretax »

K Ortofon 309 D pasuje ideálne spolu s headshellom LH 6000. Mal som túto kombináciu a s týmto headshellom hrá naozaj výborne (viď stránky ortofon). Doporučujem nastavenie prítlaku 2,7 g.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Není to moc?Je to za horní hranicí. Doporučený je 2,3.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Tak jsem si díky laskavosti zdejšího člena zapůjčil Ortofon Rondo Bronze, narychlo nastavil na základním Ortofon headshellu na RS 212 D přes Verto. V porovnání s Benz Micro Gold i DV 20xmk2v LO jsou basy pevnější, výšky jemnější, středy prokreslenější, prostě to mému uchu lahodí podstatně víc. A jak by mi zněla teprve Cadenza Black, ne-li MC A95?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

lidumil píše: 06 lis 2019 14:11 A co Ortofon Cadenza Black?
Cadenza Black.jpg
K Vertu a RS 390D by mohla pasovat, ne?
Mea Culpa - mělo být RS-212D.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

A95 je TOP, doporučuji. Pokud na ni dosáhneš, tak ji ber. I když je třeba Anna katalogově i cenově nad ní, i v Ortofonu ji zvukově hodnotí jako povedenější. Pokud bys měl cestu do Brna, klidně sebou vem tu Bronzku a můžeme porovnat.
:-? Jen si říkám - vloni slavil Ortofon 100let, tak měla přijít nějaká nová A100 a ono nic... Tak třeba zatím neumí A95 překonat :lol:
Místo toho se objevila A mono, (zde zatím vystačím s Cadenzou :angel: ) a pak nová MC Anna Diamond a pak také Ortofon MC Century, ale tyto dvě již stojí dvojnásobek A95...

Na druhé rameno dej pak něco hutnějšího a analogovějšího (miyajima, benz LP, Jo 8 atd), nebo pokud máš rád starší nahrávky, tak nějakou MONO a budeš mít vystaráno. :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Dosáhnout není problém, spíš mě zajímá, jestli poznám rozdíl mezi ní a Cadenzou Black. A brát A95 na zkoušku??? Zatím ale jednoznačně k ramenu a trafu sednou pro mě nejlépe přenosky Ortofon. Na MS zůstane Benz Micro Gold.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

Kdykoliv jsme dělali srovnávání přenosek, tak A95 byla vyhodnocena "mimo pořadí" jako kategorie sama pro sebe. Prostě reference.
Ostatní spolu soupeřit mohly - jedna měla tišší pozadí, druhá se hodí více na rock, třetí na akustiku, ale A95 byla nad. A to většina porovnávaných přenosek byla z cenové kategorie nad Cadenza Black, takže si troufnu tvrdit, že rozdíl bezpečně poznáš. Otázka je, zda to bude pro Tebe přínos a smysluplná investice - neznám tvé preference, tvoji sestavu, tvoji místnost, nevím zda upřednostňuješ přesnost a detail, nebo hudebnost atd atd.
Chápu, že kupovat na zkoušku takovou přenosku nelze (i když já to riskl), proto ti nabízím možnost poslechu a porovnání s nějakou tvojí. Jak budeš mít cestu do Brna, ozvi se a můžeme udělat srovnání. Popř. se mohu s přenoskou zastavit za Tebou, jak budu mít cestu do VČ.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Nový mazel

Příspěvek od Dasta »

Sašo, jestli by lidumil projevil zájem, mohli by jsme ho navštívit, až pojedeme do HK za Samčusem a klukama.
Já bych vzal na porovnání Jo8 a Yosegi.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše: 12 lis 2019 14:37 ... rozdíl bezpečně poznáš. Otázka je, zda to bude pro Tebe přínos a smysluplná investice ...
To je ten základní problém - hlavně smysluplnost.
zabiny007 píše: 12 lis 2019 14:37 ... proto ti nabízím možnost poslechu a porovnání s nějakou tvojí. Jak budeš mít cestu do Brna, ozvi se a můžeme udělat srovnání. Popř. se mohu s přenoskou zastavit za Tebou, jak budu mít cestu do VČ.
To je samozřejmě ideální možnost a vítám ji, samozřejmě nejlépe u mě - gramo, raménko, step-up, zesilovač, akustika. I když i v Brně by mi to asi pomohlo v rozhodování.
zabiny007 píše: 12 lis 2019 14:37 ... většina porovnávaných přenosek byla z cenové kategorie nad Cadenza Black ...
DV 20xmk2v LO je cenově +-stejně jako Rondo Bronze a mým uším Ortofon zní o míle liběji. Tím nechci říct, že je DV špatná (rozhodně není), ale jen to, že si Ortofon přenosky s headshellem, ramenem a step up trafem Ortofon sednou pro mé uši jako hrnec na pr.el :razz: Takže i dražší přenosky než Cadenza Black si pro mé uši nemusí sednout.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Dasta píše: 12 lis 2019 14:59 Sašo, jestli by lidumil projevil zájem, mohli by jsme ho navštívit, až pojedeme do HK za Samčusem a klukama.
Já bych vzal na porovnání Jo8 a Yosegi.
Díky za nabídku, to by bylo optimální :thumbup: ^:)^ , jen to není na 20 minut :shh:
A jistě by se našlo několik dalších HK členů, kteří by u toho rádi byli :lol: :cool:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

Ok, super, tak to spácháme. Čas - počítej ideálně tak půlden, minimálně tři hoďky.
V listopadu to už nedáme, ale pak jsem relativně flexibilní, takže zkus navrhnout (do SZ či email) nějaký termín během prvního či druhého prosincového týdne (ideálně všední den). Počítám, že bychom s Dastou vyrazili tak na dva dny, ať stihneme těch návštěv více...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

OK, nějak to skloubím a napíšu.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Nový mazel

Příspěvek od Dasta »

Budeš chtít vyzkoušet nějakou kovovou podložku?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Teď mám půjčenou Cu 1,5 mm, tak zkusím a určitě bych vyzkoušel i jiné. Ložisko prý unese ještě minimálně dalších 10 kg :shock:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

lidumil píše: 12 lis 2019 12:14 Tak jsem si díky laskavosti zdejšího člena zapůjčil Ortofon Rondo Bronze, narychlo nastavil na základním Ortofon headshellu na RS 212 D přes Verto. V porovnání s Benz Micro Gold i DV 20xmk2v LO jsou basy pevnější, výšky jemnější, středy prokreslenější, prostě to mému uchu lahodí podstatně víc. A jak by mi zněla teprve Cadenza Black, ne-li MC A95?
Jsem to nějak zmatlal - samozřejmě rameno RS 309D.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nový mazel

Příspěvek od Dieter Burmester »

lidumil píše: 06 lis 2019 14:11 A co Ortofon Cadenza Black?
Za sebe můžu říct, že Cadenza Black je vynikající přenoska (za ty prachy), daleko univerzálnější než Cadenza Bronze, která možná vyniká v určitých žánrech (třeba jazz), ale na širší žánrové spektrum je Black rozhodně vhodnější. Rozumí si i se spoustou ramen a vlastně jsem ji nikdy nikde neslyšel v systému činit potíže. Jen nám trošku zdrahla od té doby, kdy jsem ji pořizoval já :-|
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Tak o Cadenza Bronze jsem neuvažoval. A podle toho, jak si s ramenem a Vertem sedla Rondo Bronze, myslím, že Cadenza bude pro mé uši zase o míle dál. Jen červíček vrtá s MC A95 :lol:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Nový mazel

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak tohle dilema je jen o penězích - pokud jsi ochoten ty peníze za A95 dát, tak samozřejmě není o čem :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

Jen pak budeš řešit červíka - není Verto na A95 málo? Přeci jen ST80 by byl adekvátnější partner :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Nebo ST 80SE? Aneb spirála se roztáčí ...
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Dieter Burmester píše: 13 lis 2019 10:31 Tak tohle dilema je jen o penězích - pokud jsi ochoten ty peníze za A95 dát, tak samozřejmě není o čem :thumbup:
Není to jen o penězích. Co kdyby mi A95 zvukově nesedla? :eek: :shock: I když si to nemyslím, ale jít do toho "risku"? Aby to bylo smysluplné...
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

Proto moje nabídka viz výše.
Můj názor - pokud by Ti nesedla A95, tak ti nesedne ani Cadenza Black.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Nový mazel

Příspěvek od Pytell »

Ze skušenosti doporučuji ST-80SE + Cadenza Black + head shell Yamamoto ( drátky stříbro VDH ), u mě konečná , fakt to hraje.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

Pytell píše: 13 lis 2019 11:58 ... u mě konečná...
=)) =)) =))
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše: 13 lis 2019 11:04 Můj názor - pokud by Ti nesedla A95, tak ti nesedne ani Cadenza Black.
Obráceně to taky platí? :smile:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Nový mazel

Příspěvek od lidumil »

Měl bych dotaz na majitele pračky Audio-Desk. Po vyprání kolika LP (standardně znečištěných) měníte kapalinu?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Nový mazel

Příspěvek od Frogyman »

Kapacita je "několik stovek desek", takže to nepočítám. Vycházím z doporučení výrobce, nemít jednu lázeň déle než 3 měsíce.
Takže já naředím cca 5 litrů lázně (obsah originál lahvičky do 5L kanystru destilky z benzinky), z toho se do pračky vejde 4,5l a pak postupně jednou za čas doplním po risku. A při každé výměně si dám do kalendáře připomínku, abych za 3 měsíce vyměnil... Dále válečky, filtr atd u výměny lázně vyčistím, ale komplet měním cca jednou za rok.
Naposledy upravil(a) Frogyman dne 22 lis 2019 12:17, celkem upraveno 1 x.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Nový mazel

Příspěvek od Miles »

Na Tvůj dotaz odpovím tolik , záleží na stavu znečištění LP doma zpravidla tak po 100 až 150 kouskach měníme kapalinu
Odpovědět