Ramínko

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Ramínko

Příspěvek od Pytell »

Tak jsem měl v ruce Top ramínko Continuum Cobra. Kompletní kabeláž KONDO, asi jediný kousek v ČR. Neskutečný výrobek a jak řekl můj kolega a veliký znalec gramofonů -- to je naprostý vrchol všech vrcholů -- a plně mu dávám za pravdu.
20181024_172110.jpg
https://www.google.com/search?q=continu ... 00&bih=777
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Ramínko

Příspěvek od PavelDosko »

je pred nebo za tim pivem ? :razz:
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ramínko

Příspěvek od Dieter Burmester »

Fremer by byl jiste potesen :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramínko

Příspěvek od ivanb_cko »

no to je nááádhera! Z toho emoce uplně cákaj :)
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Ramínko

Příspěvek od WaVe_99 »

Pytell - Mirku, mohl bych na Vás mít prosbičku? Všiml jsem si, že hodně lidem pomáháte s nastavením ohledně analogu. Mohl bych Vám poslat SZ? Potřeboval bych seřídit Pro-ject 6Perspex, vložka je MC Audio Technica AT33EV. Samozřejmě rád zaplatím za nastavení a seřízení :-)
JAPEX

Re: Ramínko

Příspěvek od JAPEX »

Pytell píše:Tak jsem měl v ruce Top ramínko Continuum Cobra. Kompletní kabeláž KONDO, asi jediný kousek v ČR. Neskutečný výrobek a jak řekl můj kolega a veliký znalec gramofonů -- to je naprostý vrchol všech vrcholů -- a plně mu dávám za pravdu.
20181024_172110.jpg
Vidím tam přenosku Van Den Hul, jaký to je model a jak hraje (a obecně jak hrají všechny přenosky Van Den Hul) ?
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Ramínko

Příspěvek od Pytell »

Wave-99 : Mohl bych Vám poslat SZ? Samozřejmě ano, rád pomohu. Mirek

VDH Colibri ( až na tu cenu ) - za poslední 2 týdny jsem nastavoval 2 kusy -- zvuk super, jen na mě jsou až moc analogové, osobně používám Ortofon MC 30MK II -- pro mě ideální . Minulý týden jsem nastavoval Ortofon Anna -- luxustní záležitost a zvuk na jedničku. Ale je potřeba k tomu odpovídající kabely a MC trafo ( nejlépe Ortofon ) a velice kvalitní phono zesilovač, jinak z ní nedostanete maximum co umí.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ramínko

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem měl pocit, že už mne u gramofonových ramínek nemůže nic překvapit. A najednou jsem objevil toto. Zprvu jsem myslel, že je to nějaké DIY, ale spíš to vypadá na regulérní produkci, i když nejspíš malosériovou.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ramínko

Příspěvek od aretax »

Aj ja som našiel niečo podobné v Tescu. Ako vidieť z obrázku, kábel je Nordost Odin, prenoska Koetsu sa upevní na magnet. High end do 6 rokov.
maxim-zeriav-50087.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ramínko

Příspěvek od Frogyman »

Zajímavý tuning na SME 3009 - přídavný dynamický přítlak.
Co si o tom myslíte?

Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ramínko

Příspěvek od aretax »

Nevidím v tom žiaden prínos. Mám dynamický prítlak na ramienku Ortofon 309D a je problém ho nastaviť. So zmenou teploty v izbe sa mení aj prítlak pružiny a je potrebné ho nestále dolaďovať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Ramínko

Příspěvek od lidumil »

Jakože se změnou třeba o 2 stupně se mění vlastnosti pružiny? :eek: :shock: To je asi blbost. Nebo že by soudruzi z Dánska udělali někde chybu? To teda doma vyzkouším. Do 17 hodin mám v bytě 20 st., od 17 hod 22st.

@zabiny007: To je DIY?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ramínko

Příspěvek od aretax »

lidumil píše:Jakože se změnou třeba o 2 stupně se mění vlastnosti pružiny? :eek: :shock: To je asi blbost. Nebo že by soudruzi z Dánska udělali někde chybu? To teda doma vyzkouším. Do 17 hodin mám v bytě 20 st., od 17 hod 22st.

@zabiny007: To je DIY?
Nie "soudruzi" z Dánska, ale z Japonska. V prípade ramienok 309 sa jedná o výrobok Jelco, vyrobené na zakázku pre Ortofon. A soudruzi s tým nič nemajú - je to prirodzená reakcia kovu. Viem, že máš to isté ramienko, ako ja. Skús si ho prevážiť niekoľko dní po sebe a napíš, či aj Tebe sa mení prítlak.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ramínko

Příspěvek od Frogyman »

U toho dynamického Ortofon schválně zkus přesně vyvážit přenosku (digi váha, přesnost na setinu) a pak v místnosti změň teplotu a vlhkost (pořádně vyvětrej, zatop v krbu atd) a uvidíš. Měl jsem jej delší dobu a byl jsem z počátku dost nervózní, že "neudrží" nastavenou váhu. Nejdřív jsem to dával za vinu levné čínské váze a koupil přesnou od Clearaudio. To nepomohlo a po konzultacích s více lidmi (i s Aretaxem) jsem to přestal řešit. Stačí zkontrolovat a nastavit vždy jednou za čas, když se mění podmínky - např. konec topné sezóny atd. Jestli to ale platí i pro uvedený SME upgrade netuším.
Mimochodem - ten Ortofon je skvělé ramínko a pokud bych na něj někdy narazil za zajímavou cenu, určitě si jej zase koupím...

Ten upgrade 3009 je z jpn yahoo, v nějakých diskuzích jsem pak našel, že to vyrábí nějaký člen kevinpo2009.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Ramínko

Příspěvek od lidumil »

aretax píše: Nie "soudruzi" z Dánska, ale z Japonska. V prípade ramienok 309 sa jedná o výrobok Jelco, vyrobené na zakázku pre Ortofon. A soudruzi s tým nič nemajú - je to prirodzená reakcia kovu. Viem, že máš to isté ramienko, ako ja. Skús si ho prevážiť niekoľko dní po sebe a napíš, či aj Tebe sa mení prítlak.
Jj, sorry, japonští. Však jsem původně hledal místo Ortofon 212D Jelco :silent: ^:)^ Vyzkouším to, jak jsem psal, přes den mám 20 a pozdní odpoledne 22. Jsem zvědavý. Váhu mám celkem slušnou - od Ortofon raménka. No ale i MS je dynamické. Však se tahle vlastnost kovu využívá u teploměrů. Jen tam je ta pružina asi mnohem tenší.

@zabiny007: Koupil bys 309 nebo 212? Takže DIY, ale moc pěkně řemeslně udělané. Jen je otázka, nakolik jsou kvalitní materiály a kolik to stojí.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ramínko

Příspěvek od Frogyman »

Lidumil
Podle toho, co budu mít, když se příležitost naskytne, za gramofon :lol: Ale podle všeho na 90% to bude 212, tedy 9"...

A to udělátko z jpn není drahé, cca 9000 ¥ (= cca 1800Kč), bohužel to prodraží doprava (cca 15900¥, tedy skoro 3tis Kč - nabízí se totiž jen EMS). Pokud by to bylo na ebay s normálnějším poštovným, tak do toho nejspíš jdu.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Ramínko

Příspěvek od lidumil »

No zase máš jistotu, že když to nedojde, dostaneš prachy zpátky. A montáž je bez zásahu do raménka?

Včera jsem zkusil převážit obě ramena nejdřív ve 20 st. a pak ve 22. Žádná změna - 1,90 obě tak i tak. Asi je potřeba větší teplotní změna zároveň se změnou vlhkosti.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ramínko

Příspěvek od aretax »

Máš pravdu. Aj mne niekedy "drží" nastavenie celé týždne, potom príde obdobie, kedy sa musí častejšie dolaďovať. Hlavne v lete. Ale neviem presne definovať vplyv na pružinu. Pre istotu ho asi raz za týždeň prevážim.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ramínko

Příspěvek od Frogyman »

Když jsem hledal informace k nové přenosce EAT JO No8, všiml jsem si nového ramínka EAT F-Tone. Dokonce tam vidím i nějaké laser? Asi pro nastavení? :eek:

Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
weiron
Příspěvky: 5
Registrován: 23 čer 2017 16:49

Re: Ramínko

Příspěvek od weiron »

Zaslechl jsem že ten laser slouží jen pro přesné nastavení VTA. Svítí do nějakého bodu headshelldu a pak stačí manuálně doladit podle zrovna přehrávané desky.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ramínko

Příspěvek od Frogyman »

Zajímavě řešené ramínko Thales, systém nazývají jako " tangential pivotal tonearm"
http://www.6moons.com/industryfeatures/ ... hales.html

Obrázek

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Ramínko

Příspěvek od vitek »

zabiny007 píše: 26 kvě 2020 12:55 Zajímavě řešené ramínko Thales, systém nazývají jako " tangential pivotal tonearm"
http://www.6moons.com/industryfeatures/ ... hales.html

Obrázek

Obrázek
Jo jo, tímto ramínkem Micha Huber začal, ale to už je "pravěk". Dneska má v nabídce už tři další... Thales Easy, SimplicityII a Statement.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ramínko

Příspěvek od Frogyman »

JJ, už jsem koukal na jejich stránkách nejen na ramínka, ale i na zajímavé řešení bateriově poháněných gramofonů i vzduchových základen pod gramofon.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Ramínko

Příspěvek od vitek »

Přitom to všechno vypadá tak jednoduše a prostě.... něco pro tebe:
b049642a71e0da80110.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Ramínko

Příspěvek od Fidji99 »

Thales simplicity II je asi najlepsie ramienko, co som mal moznost pocut.
Ked sa bude dat vycestovat do CH, je to prvy upgrade, co mam na plane.

Este predtym potrebujem vyriesit subsasi - znamena to totiz pre mna ist o "level nizsie", aby som vedel na armboard dostat SME cutout.
Uprimne, potrebujem, sa s tym trochu pohrat, eventualne pozriet nejake 3rd party subsasi na LP12 a potom uz som vybaveny.

Ten Thales je proste krasny.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Ramínko

Příspěvek od Frogyman »

No, zajímalo by mne přímé srovnání SIMPLICITY II s Phantomem III, což je +- stejná cenovka...
Každopádně opravdu vypadají velice zajímavě.


Fidji99
prodejce je i ČR, ale to asi víš a spíš řešíš techniku z venku. Jako asi každý, kdo investuje významnější částky...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Ramínko

Příspěvek od Fidji99 »

@Zabiny,
ano, nakupovat v zahranici sa mi nejako viac osvedcilo a nejde iba o cenove rozdiely.

napr na LINN LP12 je UK uplne idealne - desiatky predajcov,ktori vedia co predavaju, silna komunita, rozne doplnky/vyrobky od tretich stran. Ked hladas nieco specificke - vzdy sa da najst dobry deal/ex demo/seriozny trade-in.

Vinyly nakupujem vzdy ked som v US, mam svojho "nakupcu", ktory vie co hladam, a zo serioznou marzou pre mna nakup vybavuje, ja vzdy ked pridem, len zbalim ulovok a som si isty, ze mam to, za co som zaplatil. Je to NM, ked to ma byt NM a nie VG ;-)

Este k tomu Thalesu - ten tangential tracking, sa mi zdal lepsi v priamom porovnani oproti Clearaudio TT2. Ale aj oproti hocicomu inemu, uprimne. Hrali sme platne, ktore dokonale poznam, a bol to uplne iny pocit a uz len s tym ramienkom hybat, nastavovat a tak, je proste fyzicky pozitok. Take svajciarske hodinky.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Odpovědět