Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Mám phono CANOR, které má na MC vstupu integrované step-up trafo a do toho mám stabilně zapojen "hlavní" gramo (přenoska Ortofon A95). ZA mne - zvuk MC jedině vždy přes trafo...
Protože chystám druhý "dvouramenný" gramofon, který bude na jednom rameni osazen také MC přenoskou, plánuji ji zapojit do MM vstup a tomu předřadit step up trafo. Původně jsem myslel, že jasná volba bude něco od Miyajima, když jako hlavní přenosku budu používat Kansui. Nyní ale zvažuji pořídit spíše něco univerzálního, protože na tomto gramci předpokládám využívat i MC mono přenosku (Cadenza mono) a popřípadě i zkoušet nějaké další, co se mi dostanou pod ruku. Ovšem - nechci volit tuto univerzálnost na úkor kvality. Když jsem surfoval po netu, tak jsou tyto dvě varianty a u každé několik možností:

VAR 1) Ideální řešení, maximální univerzálnost = dva vstupy, více možností nastavení + bypass:
- ENTRE ET-100 - ten se mi líbí tím, že má dva vstupy pro dvě rameny, takže by bylo pro mne dokonalé řešení a nemusel bych pořizovat další preamp na MM přenosku...
- Denon Au-320
- Fidelity Research FR FRT-4

VAR 2) Kompromisní řešení, ale za mne upřednostňované v případě, že řešení 1 by bylo na úkor kvality. Tedy jeden vstup + více možností nastavení (+ pro třetí rameno s MM přenoskou bych pořídil samostatný preamp):
- Ortofon T30
- MUSIC FIRST AUDIO V2
- DYNAVECTOR PHA-200
- miyajima ent 800
- Music First Audio TX103 Copper (popř. existuje i verze Silver)
- GRAHAM SLEE Elevator EXP

Má někdo z vás zkušenosti s těmito trafy? Popř. načtené nějaké informace, o které se podělí?
Díky moc za jakékoliv postřehy!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem objevil ještě jeden zajímavý kousek a to od Kondo/Audio Note, i když s cenou z "jiného světa". Avšak podle hodnocení a zahraničních webů by jejich trafa měla být absolutní top. Máte s tím někdo zkušenosti? Rozumíte tomu nastavení? Chápu "Impedance selector" na čelní straně, ale podle čeho se nastavuje "LOAD selector"? A k čemu je za zadní straně přepínání balance/unbalance a k čemu direct input?

Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od aretax »

Ja som kedysi mal Jeff Rowland Cadence. Je to starší stroj a svojho času (cca pred 10 rokmi) patril k najlepším na svete. Ale jeho zvukové kvality môžem potvrdiť. Maximálne univerzálny pre všetky žánry aj prenosky. Veľmi ťažko sa však zháňa, predáva sa dosť draho a keď sa objaví, v momente je predaný. Navyše je potrebné k nemu dokúpiť aj zdroj, najlepšie originálny ("D" class). Ďalšia nevýhoda je, že má iba XLR vstupy aj výstupy. Na druhej strane má nádherný dizajn. Je veľmi ťažký. "Krabica" je z liateho AL monobloku, do ktorého sú vyfrézované otvory pre súčiastky. Váži cca 10 kg.
http://www.hiendnews.gr/jeff-rowland-ca ... used-sale/
Jeho životnosť vyzerá na "nekonečno" a ešte som nepočul o tom, že by sa niekomu pokazil (konzultoval som to pred kúpou s niekoľkými majiteľmi). Nemá ani sieťový vypínač, je trvalo pod prúdom a prevádzková teplota - nie je ani vlažný. Žiadne vysychanie kondenzátorov tu nehrozí. Predal som ho iba preto, lebo som predával kompletnú zostavu JR Synergy IIi + zdroj + Cadence a zdroj bol spoločný. Predzosilňovač bez zdroja majiteľ nechcel a ani ja som nechcel Cadence bez zdroja. Muselo sa to predať komplet. Doteraz mi je za ním ľúto.
jeff-rowland-golden-4-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Aretax
O výměně phono preampu zatím neuvažuji, jsem s CANORem maximálně spokojen. Řeším pořízení kvalitního univerzálního STEP UP trafa, abych mohl zapojit MC přenosku z druhého gramofonu do MM vstupu CANORu, tedy bez nutnosti přenastavování a přehazování kabelů...

Po průběžném víkendovém brouzdání jsem pro sebe vybral tyto favority. Seřazeno dle aktuálních cen v 2handu/demu:

1) - ENTRÉ ET-100
- japonské trafo od firmy, o které jsem ještě nedávno netušil, že existuje. V japonsku však velmi populární, oblíbené a vychvalované... Výhodou je do budoucna možnost zapojení až tří ramínek...
Obrázek

2) - ENTRÉ ET-100-2
vylepšená verze výše uvedeného - vstupy pro tři různá ramena jsou i propoojeny ze tří různých materiálů, aby si člověk mohl vybrat, co mu sedne k sestavě nejvíc ... jedná se o CuW - OFC - LC-OFC. Aktuálně nejsem schopen posoudit, jaký vliv to ve skutečnosti bude mít, ale představa je to pro mne lákavá.
Obrázek

3) - MIYAJIMA ETR 800
Trafo od Miyajima, což bude jistě jedna z přenosek, kterou budu pro tuto cestu nejvíc využívat. Ale menší univerzálnost oproti ostatním.
Obrázek

4) - Music First Audio Moving Coil Step Up Transformer with TX103 Copper
Podle některých článků (jistě PR :- ) ) jsou trafa od této firmy ta nejlepší, co se dají aktuálně koupit...
Obrázek


Pokud bych měl volit podle aktuálních preferencí, bral bych nejspíš řešení 2. Ale ještě tomu nechám čas - zatím na to nespěchám a třeba někdo přijde s radou/názorem, nebo se objeví nějaký další adept...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od ivanb_cko »

aretax píše:Ja som kedysi mal Jeff Rowland Cadence. Je to starší stroj a svojho času (cca pred 10 rokmi) patril k najlepším na svete. Ale jeho zvukové kvality môžem potvrdiť. Maximálne univerzálny pre všetky žánry aj prenosky. Veľmi ťažko sa však zháňa, predáva sa dosť draho a keď sa objaví, v momente je predaný. Navyše je potrebné k nemu dokúpiť aj zdroj, najlepšie originálny ("D" class). Ďalšia nevýhoda je, že má iba XLR vstupy aj výstupy. Na druhej strane má nádherný dizajn. Je veľmi ťažký. "Krabica" je z liateho AL monobloku, do ktorého sú vyfrézované otvory pre súčiastky. Váži cca 10 kg.
http://www.hiendnews.gr/jeff-rowland-ca ... used-sale/
jeff-rowland-golden-4-1.jpg
před pár měsící jsem na jeden Cadence koukal, ale někdo ve světě mě předběhl s koupí - dlouho jsem váhal, byl dost drahej! Škoda
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Opravdu zde není nikdo, kdo by měl se step up trafy zkušenost, popř. alespoň teoretické znalosti? :eek:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Pytell »

Sašo, nějaké zkušenosti mám, ale hlavně s trafy Ortofon .

Např. T-30 hodně dobré :
DSCF0033.JPG
Osobně používám VERTO , který pasuje k přenoskám Ortofon, jsou tam pouze dvě nastavení a plná spokojenost :
20180918_090450.jpg
V minulosti jsem opravoval toto a zvukově bez konkurence MICRO MT 500 :
DSCF0148.JPG
Jinak jsem jich měl doba více až si ani nepamatuji jejich názvy a asi mě zvukem moc neoslovili.

Jen jedna malá poznámka , když je na trafu více možností přepínání, není to pravé ořechové, při tak malých hladinách napětí , všechny přepínače jsou v cestě , mnoho kontaktů , atd....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Díky moc za názor.
Že univerzálnost nemusí být výhrou tak nějak tuším. Proto jsem si řekl, že místo T30, kterou jsem měl, zkusím pořídit něco z "vyšších pater", kde by to mohli mít ošetřeno lépe.
Verto má sice dvě polohy, ale ten rozptyl mi přijde velký, zvláště u "A", kde uvádějí 5-50 ohm + zisk 24 ( u B jen < 10 Ohm + zisk 30). Zase má ale trafa Lundahl, která jsou hodně chválena a tuším, že jsou použity i v mém CANOR. kde je u Verta přepínání? To je někde uvnitř?

U Miyajima ETR800, která je také ve hře, jsou také dvě hodnoty - Nízký (2 až 20 ohmů, zisk 33dB), Vysoký (10 až 40 Ohmů, zisk 27dB).
Verto se dá koupit podstatně levněji, než Miyajima...

Láká mne proto zkusit řešení Entré nebo MFA, které nemají rozptyl, ale několik pozic (2, 10, 20, 40 ohm u Entré). Primárně plánuji přes toto trafo jet s Myjajima Kansui (požaduje v ideálním případě nastavení 16 ohm) a Cadenza mono. Na tu třeba Ortofon doporučuje jako ideálně ST80... ta má však jen jednu polohu a to < 10 Ohm při zisku 27dB...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od JAPEX »

Určitě tu někdo bude :-? .

1, nejlepší trafa vyrábí jako subdodavatel výrobce Lundahl. Třeba Ortofon Verto...
2, čím více přepínačů, tím horší...tečou tam tak malé proudy při miniaturním napětí, že by se mi skoro chtělo říct, že aby byl přepínač skutečně kvalitní, bude dražší než trafo samotné. Třeba zmiňované Verto má pouze PINy přímo na desce, žádné přepínače.
3, důležitý parametr je pro tebe soulad vstupní/výstupní impedance přenosky/trafa. Pozor, neplést s odporem vinutí přenosky! Takže máš např. na trafu napsáno, 3 - 40Ω do zátěže 47kΩ (MM RIAA vstup) a můžeš použít MC přenosku s impedancí 3 - 40Ω (např. Lyru DELOS 5 - 15Ω, ale i DENON DL-103 se 40Ω)
Poměrně univerzální je právě Ortofon Verto s 5-50Ω...
4, další důležitý parametr je zisk trafa v dB. Jsou přenosky MC, např. Lyra, které mají výstupní napětí i více jak 0,6mV, ale naopak třeba ZYX má jenom 0,15mV...

Takže kaše :angel:

P.S.: kvalitní a přitom univerzální neexistuje nic...to už je totiž jenom kompromis!
JAPEX

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od JAPEX »

...koukám, že než jsem to zplodil, tak už všechno víš =))
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

:thumbup: díky
Vím jen to málo, co jsem schopen nastudovat z dostupných zdrojů. Ale ne u všeho jsem si jist, že to správné chápu. Někdy si totiž člověk podvědomě interpretuje informace tak, jak by je rád slyšel. :mrgreen:
Proto sháním "nezávislé" názory a pohledy a jsem za ně rád!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
weiron
Příspěvky: 5
Registrován: 23 čer 2017 16:49

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od weiron »

Chtěl bych jen upozornit na rozdíl v Ohmech. Kdysi jsem hledal víc informací k trafu T-30 a byla v manuálu věta:
"Impedance na trafu jsou označeny 3, 6, 12 a 40 transformačních ohmů nebo asi 35, 70, 150 a 500 ohmů, jak jsme zvyklí v aktivních stádiích."
To znamená že existují nějaké aktivní Ohmy a Pasivní. U některých přenosek bývá uveden odpor pro připojení s trafem. Ten je výrazně menší.
Jinak já používám trafo od pana Berana MG. Jsem spokojen. Možná je to základní trafo ale funguje super.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Ano, většina výrobců uvádí dvě hodnoty.

Někdy jsou hodně podobné, jak např. u A95
- Internal impedance, DC resistance 7 Ohm
- Recommended load impedance > 10 Ohm


Někdy "trochu" jiné - např. QUINTET BLACK:
- Internal impedance, DC resistance 5 Ohm
- Recommended load impedance > 20 Ohm

A někdy hodně rozdílné, např. CADENZA MONO:
- Internal impedance, DC resistance 5 Ohm
- Recommended load impedance 50-500 Ohm

Z praxe vím, že u phona s MC vstupem s možností regulace (bez integrovaného step up trafa - např. project RS) vychází jako ideál jiná hodnota nastavení, než použiji phono s integrovaným step up trafem (Canor), nebo když předřadím externí step up trafo s možnosti nastavení (když jsem měl RS, používal jsem k němu T30). Byl to u mne ale vždy pokus/omyl, než jsem přišel na to, co mi vyhovuje nejvíc.

Uměl by někdo popsat rozdíl v hodnotách a říct, která je pro jaké nastavení důležitá, ať v tom mám alespoň já pro příště jasno? :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Pytell »

Mám půjčen toto trafo ST-80SE, viz. Foto :
20190121_125846.jpg
Vynikající, dost náchylné na připojené kabely, musel jsem laborovat , abych dosáhl zvuku který mi vyhovuje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

JJ, to je super trafo, docela mne v inzerci zaujalo a přemýšlím, zda do něj nejít :cool: .
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Miles »

Fotky vkládat neumím mám doma toto k plné spokojenosti
https://www.ebay.com/itm/192783341254
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Obrázek

JJ, to je údajně jedno z nejlepších. Jen v době kdy jej koudelka prodával jsem netušil, že budu potřebovat ještě jedno. Stejně tak, když zde dlouho leželo v inzerci bez zájmu jedno VERTO...

Trafo chci na stejné úrovni, nebo lepší, než je to integrované v mém phonu (použiji k MM vstupu, abych měl dvě nezávislé MC větve). Jinak bych jej ve finále nepoužíval a raději bych vždy přehazoval káblíky...
Touha po univerzálním přepínacím, kvůli kterému jsem toto vlákno zakládal, už mne přešla. Třetí rameno bude vyřešeno jiným preampem...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Pytell »

Tak trafíčko ST-80SE, ostalo doma, perfektní a co se týče zvuku bez komentáře. Nyní točím LP Puhdys -- Rockń´Roll Music label Amiga , u nás Opus ( mladší asi tuto kapelu z bývaleho NDR asi vůbec neznají ), takový drajv a rozlišení jsem nečekal. Když uvidíte v bazaru , neváhejte a kupte. Prostě staré pecky a vyborně nahrané. Předtím Dire S. na 45 -- luxus, jsem plně spokojen.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

To se nedivím a BLAHOPŘEJI! :thumbup: .
Je to TOP od Ortofonu a moc lepších, v relativně dostupné cenové kategorii není (nepočítám šílenosti typu KONDO AUDIO NOTE SFz v ceně luxusní německé limuzíny atd. To nejsou trafa pro našince... )
Když jsem zjišťoval informace ohledně adekvátního trafa k mému phonu, bylo mi právě ST80 SE doporučeno jako správná volba. Holt jsem zaváhal. Ale uvidím, vyzkouším VERTO a třeba mi na nějaký čas bude stačit, než půjdeš výš a ST80SE prodáš :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zajimave by bylo porovnat vyse zminena trafa s trafem prenosce primo na miru od pana Berana :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

:-? No to není až tak nereálné, alespoň co se týká srovnání VERTO vs. Beran. Příští týden bude VERTO u mne, tak bych mohl spáchat předběžně domlouvanou návštěvu u Roman2 a zrealizovat srovnání. Pokud si pamatuji, tak on právě trafo od Berana má...

add Lidumil - jj, toto sleduji pečlivě. Zrovna se nedávno prodal kousek za 23, ty levnější jsou z US, takže doprava, clo to navýší. Ceny ostatních jsou dost vysoko. Když koukneš na historii, tak kolem 20 se docela pravidelně objevují, takže je to o trpělivosti...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od lidumil »

Jj. Kolik má výstupní napětí?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Zde trafo v ceně slušně vybaveného medvěda :lol:
http://www.avantgardehongkong.com/en/pr ... o-note-sfz

Obrázek


add Lidumil
Nejsem technik a netuším, zda se něco takového u traf uvádí. Já sleduji doporučenou impedanci přenosky, zisk a stejně i tak takováto rozhodnutí konzultuji s povolanějšími. Na druhou stranu bych se měl nad tím zamyslet. Pokud bych o tom něco věděl sám a nemusel vše konzultovat, ušetřil bych čas a ST80SE by teď pravděpodobně bylo u mne a ne u Pytla :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od lidumil »

No jde mi o to, jestli pak musím zapojit na zesilovači do phona, nebo někam jinam. Teď mám Regu a zapojeno mám na CD vsup zesilovače. A až budu mít 2 raménka, abych nemusel přepojovat kabely.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Trafo nenahrazuje phono předzesilovač. Trafo zapojuješ za ramínko, na kterém máš LO MC přenosku, z trafa pak zapojuješ do MM vstupu phono předzesilovače.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od terahera »

Strašně rád čtu tvé vlákno a tvé příspěvky,ale na rovinu se přiznám,že poslední rok se v tom začínám úplně ztrácet :shock: :angel: S tebou je hodně těžké držet krok :angel: Jsi podle mě v poslední době největší hifi ďábel \m/
Jó a sorry za off topic :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

terahera píše:... přiznám,že poslední rok se v tom začínám úplně ztrácet :shock: :angel: S tebou je hodně těžké držet krok....
Sic jsme OT, ale přesto odpovím. Třeba to někomu pomůže :angel: :cool: :lol: :
V posledních letech se v mém životě stalo strašně moc zásadních zlomů a kotrmelců a já pochopil pár důležitých věcí:
- člověk nesmí být otrokem své práce, podnikání neznamená nevolnictví. Je potřeba umět říkat ne.
- je potřeba dělat radost nejen lidem okolo, ale i sám sobě a občas být trochu sobec
- je potřeba co nejvíce času trávit se svými blízkými - nejen rodinou, ale i s kamarády se společnými zájmy
- radosti a sny se mají plnit, dokud je to možné. Odkládání "na někdy", "na důchod", "až děti vyrostou" atd je na nic. Toho se totiž nemusíš dočkat.
Takže si dělám radost jak jen to jde a plním si nyní svá přání. A to jak s rodinou,s partou co jezdíme na hory a na lyže, ale i v hifi. Proto tak radikální obměna kompletní sestavy během poslední doby. Proto se snažím si dělat volno a cestovat po návštěvách vždy, když je to jen trochu možné. Atd atd
Přeji každému, aby si toto uvědomili co nejdříve, než bude pozdě... Je to neskutečně osvobozující :ympeace:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše:
terahera píše:... přiznám,že poslední rok se v tom začínám úplně ztrácet :shock: :angel: S tebou je hodně těžké držet krok....
Sic jsme OT, ale přesto odpovím. Třeba to někomu pomůže :angel: :cool: :lol: :
V posledních letech se v mém životě stalo strašně moc zásadních zlomů a kotrmelců a já pochopil pár důležitých věcí:
- člověk nesmí být otrokem své práce, podnikání neznamená nevolnictví. Je potřeba umět říkat ne.
- je potřeba dělat radost nejen lidem okolo, ale i sám sobě a občas být trochu sobec
- je potřeba co nejvíce času trávit se svými blízkými - nejen rodinou, ale i s kamarády se společnými zájmy
- radosti a sny se mají plnit, dokud je to možné. Odkládání "na někdy", "na důchod", "až děti vyrostou" atd je na nic. Toho se totiž nemusíš dočkat.
Takže si dělám radost jak jen to jde a plním si nyní svá přání. A to jak s rodinou,s partou co jezdíme na hory a na lyže, ale i v hifi. Proto tak radikální obměna kompletní sestavy během poslední doby. Proto se snažím si dělat volno a cestovat po návštěvách vždy, když je to jen trochu možné. Atd atd
Přeji každému, aby si toto uvědomili co nejdříve, než bude pozdě... Je to neskutečně osvobozující :ympeace:
S tým sa dá iba súhlasiť.
Doplním: peniaze sú na to, aby nám všetkým robili radosť a aby sme aj my s nimi dokázali urobiť radosť iným a nie na to, aby z nás urobili otrokov.
Niekto sa modlí k Bohu, iný k Euru. Tých druhých úprimne ľutujem. Je to horšie, ako peniaze nemať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše:Trafo nenahrazuje phono předzesilovač. Trafo zapojuješ za ramínko, na kterém máš LO MC přenosku, z trafa pak zapojuješ do MM vstupu phono předzesilovače.
JJ, tak nějak jsem si to myslel. Takže buď trafo a MM předzesilovač, nebo rovnou MC předzesilovač.

PS: Pěnězům se nekoř ale ani jimi nepohrdej.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

JJ, přesně tak. Moje zkušenosti jsou takové, že lepší výsledek získáš na cestě MCpřenoska-trafo- MMphono, než na cestě MCpřenoska-MCphono.
Vyjímkou jsou phona, které již v sobě mají trafo rovnou zabudované (např. Canor, Luxman atd).
Ale neměl jsem možnost vyzkoušet TOP phona např. od AR, která MC cestu neřeší integrovaným trafem, ale ještě jinak.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od valderon »

Když už budu mít tedy nějaké to trafo, je potom i důležité jaké kvality je ten MM vstup? Měl by být stejných kvalit, jako to trafo, nebo na tom MM už tolik nesejde? Já jen, že to je už potom šílená kombinace aby "si to všechno spolu sedlo", navíc signalovy a síťový kabel navic k tomu trafu. Držím palce. Moc rád bych si u sebe tyto věci taky odzkoušel, ale Trochu se toho bojím :razz:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Odpověď určitě tušíš a není nic jednoduššího, než to v praxi vyzkoušet. Až si konečně uděláš čas :silent: , vezmu z domu trafo, phono Box S2 ultra a vyrazím za Tebou. A pak můžeme vyzkoušet varianty:

- trafo + integrovaný MM v Luxman
- trafo + MM ifi
- trafo + MM S2 Ultra
- přímo do MC Luxman
- přímo do MC ifi
- přímo do MC S2 Ultra

A protože je potřeba ke každé kombinaci najít i správný kabel, máma zábavu na celý den. Zvlášť když u toho vyzkoušíme ještě pár přenosek a přenastavení gramce :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od JAPEX »

Ano, na obojím záleží.Nezapomeň, že pořád pracuješ s velmi malým napětím (řádově desetiny mV) před trafem a i malým napětím za trafem (řádově jednotky mV) Bylo by přeci divné mít trafa za 1.450€ a k tomu MM zesilovač za 99€...ale se slovy "aby si to vzájemně sedlo" bych zase šetřil.

Trafo ti podle kvality do řetězce zanese např. změnu frekvenční charakteristiky, zkreslení, ale naopak nezanese šum z MC zesilovače (ne brum ze špatného zemnění nebo něco naindukovaného) ). Šum zesilovače právě díky připojení na "méně" citlivý MM vstup naopak vyeliminuješ, MM vs MC je třeba 91dB vs 75dB. Takže pokud máš kvalitní předzesilovač, tak čeho si hned všimneš, je právě významně nižší hladina šumu. (u integr. zesilovače Luxman je to krásně slyšet)

A tady právě hodně záleží na kvalitě kabelů (řekl bych, že v celé sestavě to je důležité právě zde) a jejich délce. Běžná délka výrobců kabelů gramofon-zesilovač je 1,2m. Tady ale musíš dát kabely dva... :idea:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od valderon »

Zabiny007 : čas si udělám, jeden termín už byl, na další vyhlížím, nemám to teď jednoduchý. Priorita pro mě bude - poslech přenosky, zkouška Unidin, v té návaznosti asi headshell.
Pokud by časově vyšlo i trafo, bude to super. Nedokážu odhadnout, kolik času bude třeba.

Japex: díky za vysvětlení, dává to smysl, ten šum vnímám, ikdyž Ifi2 má výborný odstup a je proti jiným opravdu tichý,tak tam ten šum pořád je,ikdyž u mě nastupuje až za hranicí poslechové hlasitosti.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Pytell »

Zajímavé je jak to ST-80SE je nachylné na změnu kabelů, dost jsem laboroval. To např. VERTO není tak náročné.

Nyní to mám z gramce kabelem KHS 204 ( MF ) osazen RCA Neutrik Profi do trafa a z trafa Kimber TAK 1m ( Ultraplate ) CU 47 pF, v této kombinaci pro mě špičkový zvuk. Phono mám CEC PH 53 ( upgradovaný -- součástky koupené v DE, dle jedné DE tuningové firmy , a v Canoru udělané, vč. měření ), má i pro MC přenosku XLR vstup, ale pro mě lepší s trafem a vstup MM.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:Ale neměl jsem možnost vyzkoušet TOP phona např. od AR, která MC cestu neřeší integrovaným trafem, ale ještě jinak.
Všechny MC phona, která nemají integrované trafo (těch je velmi málo), to řeší operákama. Existují operáková MC phona, na které se kombinace trafo-MM phono nechytá, ale blý je, že jsou drahá jak cyp :lol:
Dieter Burmester
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od vitek »

A máš nějaký odkaz na operáková MC phona? Dík
Zrovna dneska na mně vyskočilo jedno italské trafo... http://www.clinamenaudio.com/p.php?id=196
Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 zář 2014 21:44

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od reta »

Dieter Burmester píše:Zajimave by bylo porovnat vyse zminena trafa s trafem prenosce primo na miru od pana Berana :-?
Mne to hodně zajímá mám dvě doma. Nikdo nic?
Odpovědět