Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Dieter Burmester »

vitek píše:A máš nějaký odkaz na operáková MC phona? Dík
Zrovna dneska na mně vyskočilo jedno italské trafo... http://www.clinamenaudio.com/p.php?id=196
No jestli myslis na operakova MC phona, ktera se maji vyrovnat kombinaci trafo + MM phono, tak odkazu je spousta. Staci se v podstate podivat na “vysoke” modely slovutnych znacek. Pak se take najdou i vyjimky, ktere se tem vysokym a nejvyssim modelum vyrovnaji, a pritom nestoji 200.000 Kc a vyse. Namatkou me napada treba Transrotor MC 8.2, se kterym mam jen tu nejlepsi zkusenost. Zvuk excelentni, moznosti nastaveni taktez, sum prekvapive nizky. Nebo treba RCM Audio.
Dieter Burmester
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od vitek »

Díky zkusím se tím nějak prokousat...
Omlouvám se, že tady tímto plevelím vlákno, ale nakonec je to o těch trafech.... Zajímá mě to, protože jsem před nedávnem testoval BAT VK-P12SE SuperPak a nejvíc se mi to líbilo v nastavení přes trafa. Co z toho lezlo bylo úžsné, byl jsem z toho docela týden v šoku.... Největší rozdíl byl u vážné hudby - velký orchestr - prostor, který přesáhl rozměry místnosti, vše se projasnilo a "rozzářilo. BAT má lampy což může tento "efekt" dělat, a nebo ty trafa, možná všechno.
Docela bych trafa vyzkoušel, ale nenašel jsem nikde model se symetrickým výstupem. Pochopil jsem, že zabiny007 to řešil kvůli druhému vstupuMM, někdo tím řeší menší šum použítím přes MM vstup, je i nějaký jiný důvod při použítí MC přenosky a dejme tomu "slušného" phona bez traf?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Symetriku má např. od Ortofonu ST90, ale ten jsem viděl jen na jpn bazarech... Podle všeho to vypadá jako kdyby to bylo ST80 rozšířené o XLR vstupy/výstupy

Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od lidumil »

Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:Symetriku má např. od Ortofonu ST90, ale ten jsem viděl jen na jpn bazarech... Podle všeho to vypadá jako kdyby to bylo ST80 rozšířené o XLR vstupy/výstupy
A beztak ještě pouze pro japonský trh :-? Ale za dvacku jich je na eBay plno :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

JJ, koukal jsem na to, jen já symetriku nevyužiji, canor má vstupy pouze RCA (i když výstup už XLR je).
Koukal jsem zběžně na parametry a ty jsou trochu jiné, než u ST80 SE...
Rozdíly ST90 vs ST80SE (pak ještě extistuje ST80, ale k tomu nemám parametry. Ale podle Ortofon měl menší trafa a podle fotek má možnost zapnutí PASS pro MM...)
- ST90 má XLR
- ST90 má menší zisk (24vs 27)
- ST90 má větší rozsah pro použití přenosek (2-60ohm vs. < 10 Ω )

Mimochodem, v jpn zase stránky Ortofon píší jen o ST90, ale o ST80SE mlčí... :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Mimochodem, když už jsme u těch traf Ortofon. Existuje i SPU-T100, které je speciálně určeno pro SPU přenosky

Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Frogyman dne 24 led 2019 12:07, celkem upraveno 1 x.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Doted jsem nepochopil, proc nekteri výrobi delají vstup nesymetrický a výstup symetrický :-? Dávno se ví, že přenoska je zdroj super symetrického signálu, tak proč toho nevyužít? :shock:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

To by mne taky zajímalo. Sám mám vše v celé sestavě komplet XLR, jen právě cestu přenoska-phono řeším RCA...
Zkusím se příležitostně na to zeptat v Canor. Třeba budou v Práglu na výstavě.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od samcus »

Dieter Burmester píše:Doted jsem nepochopil, proc nekteri výrobi delají vstup nesymetrický a výstup symetrický :-? Dávno se ví, že přenoska je zdroj super symetrického signálu, tak proč toho nevyužít? :shock:
Plně symetrická phona existují. Včetně symetrického vstupu. Což ůvaha o symetrice od přenosky až po konce vedlo k jeho pořízení.
https://www.audionotelounge.com/shop-mu ... hono-stage
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Což o to, jsou, třeba i takový Pro-ject RS :lol:

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od daliborr »

Higendisti a co tolik rca kabelů k výstupu gramo?Tto musí být mazec. =))
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Dieter Burmester »

samcus píše:Plně symetrická phona existují. Včetně symetrického vstupu.
To vi kazdy. Ja se ale ptam, proc nekdo symetricky vstup phona “zabije” nesymetrickym vystupem :-? Nebo naopak.
Dieter Burmester
weiron
Příspěvky: 5
Registrován: 23 čer 2017 16:49

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od weiron »

Našel jsem zajímavé vysvětlení jak správně vybrat trafo k přenosce a předzesilovači. Včetně doporučení zatěžovací impedace. Už jsem to studoval několikrát a zase je pro mně vše jinak. :shock:
https://www.vinylengine.com/step-ups-an ... dges.shtml
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj, náhodou som našiel na nete toto zaujímavé trafko pre tých, ktorí majú viac gramcov, resp. ramien.
Mňa sa to zatiaľ netýka ale snád niekoho zaujme. Parametre tiež zaujímavé.
Dovoz žiaľ len z JP...

https://exclusive-audio.jp/en/products/mc999mxg
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Před časem jsem s tím zkoušel také různě vydrbat, ale vždy trafo s přepínačem na více ramen, s nastavitelným ziskem nebo samotný přepínač před trafo, vždy horšily zvuk. Takže u mne má nyní každé z pěti ramen svoje SUT a svoji cestu až do preampu.
Ale je možné, že toto bude fungovat lépe, než vintage trafa, co jsem zkoušel.
Na druhou stranu - bude to fungovat lépe, než tři trafa SculptureA, které vyjdou podstatně levněji a ještě zbyde i na kvalitní kabely?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Janik »

Dnes došlo na test.
IMG_11042022_090209_(1000_x_1000_pixel).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od valderon »

Paráda, dej vědět co trafo 🙏🏻👍
Máš sculpture? Můžeš srovnat? Teď si nejsem jistý jaké SUT máš teď
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Janik »

valderon píše: 11 dub 2022 09:13 Paráda, dej vědět co trafo 🙏🏻👍
Máš sculpture? Můžeš srovnat? Teď si nejsem jistý jaké SUT máš teď
Nemám takže nemôžem. Kazdopadne na mojom phone rozdiel s a bez trafa veľmi malý. Budem ale ešte skúšať. Kazdopadne po dnešnom testovaní som unesený z emt. Nemôžem sa nabažiť toho zvuku.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od valderon »

Tak až bude zajeta a budeš li chtít, napiš třeba rozdíl proti phasemation, tuším ji máš...
A to trafo... Čekal jsem nadšení 😊
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Janik »

valderon píše: 11 dub 2022 18:04 Tak až bude zajeta a budeš li chtít, napiš třeba rozdíl proti phasemation, tuším ji máš...
A to trafo... Čekal jsem nadšení 😊
Phasemation PP-200 vs EMT JSD6 Gold (je to repas a nejaká úprava u anamightysound). Rozdiel je obrovský. Nečakal som až taký. Je to tak fantasticky zvuk. Neskutočne živý prednes, 3d priestor a ako to vie zobraziť atmosféru a také jemne detaily, ktoré som na pp-200 vôbec nezaregistroval. Úsmev pri všetkom čo som pustil. Je položená troska vyššie ale to neznamená, že nevie basy. Je to taky rozdiel, že neviem ako som bez toho zvuku mohol žiť 😀. Samozrejme sú to prenosky z dvoch úplne rozdielnych cenovych tried. Kazdopadne pp-200 je za dané peniaze super.

Trafo je fajn ale zvuk bez neho a s ním je tak malý, že to zato nestojí. Možno na úrovni nuancii. Uvidíme po nejakých hodinách.

Zvuk pp-200 + t-550 sa momentálne ani nepriblizuje k zvuku z emt hoci aj bez trafa.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Frogyman »

Tak EMT JSD6 Gold by by mne opravdu zajímala, protože v prosinci 2020 jsem ji s "frantíkem" řešil a byl to jeden z adeptů na obsazení pozice po Miyajima Kansui. Bohužel jsem tenkrát zaváhal (dva dny) a byla pryč... Zase na druhou stranu - díky tomu jsem pořídil další jiné přenosky a "dospěl" až k MSL :angel:
Každopádně, pokud zůstane, tak velká gratulace! Řešil jsi i nějaké SUT k ní? Má docela velký zisk, takže něco kolem 1:5?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od vitek »

EMT jsem měl v r. 2016 a hodně se mi na první poslech zamlouvala, ale při dlouhodobém poslechu to na mne bylo až moc "živé"... dnes už jsou jiné řady, tak nevím - letí to...
IMG_2365.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Janik »

Neviem ako to bolo u EMT JSD S 75 kazdopadne JSD 6 G označujú ju ako jednu z najuniverzálnejsich emt prenosiek. Konštrukčné sú trocha rozdielne hlavne vo váhe 10g vs 18g... Atď. Ja vnimam ten zvuk úplne ako z inej galaxie. Taka autorita a úplna istota to som ešte nepočul. Pri tichsom počúvaní dokonale vykresleny priestor bez straty zážitku a emócie. Jemne perkusie sú tak prehrane, ze nie je tam žiadna nervozita alebo zrnitosť ci artefakty pritom sú krásne zreteľne a podané s ľahkosťou pierka, že ich človek vnima s úsmevom. Beha mi mráz po chrbte pri ženských vokaloch (Sarah Vaughan, Eva Cassidy, Ella Fitzgerald...) Vyvoláva emócie ci chcete alebo nechcete.

@zabiny007 áno zrejme ostane. možno časom vyskúšam nejaký sut k nej.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od vitek »

Janik píše: 12 dub 2022 08:21 Ja vnimam ten zvuk úplne ako z inej galaxie. Taka autorita a úplna istota to som ešte nepočul.
Tak to je paráda, když se to podaří a sedne si to. Já jsem v tom analogu pořád začátečník. Snažím se pochopit, jak ta přenoska asi bude hrát, podle udávaných parametrů...(něco jako když má auto udaný super aerodynamický odpor, tak se nějak předpokládá, že bude jezdit rychle, bude mít dobrou stabilitu, a ještě bude třeba krásně vypadat..., ale motor může mít čtyřlitrový dvanáctiválec, nebo šestiválec...nebo taky půllitr). Jak se bude chovat přenoska s vnitřní impedancí 0.6Ω a výstupem 0.3mV a bude vážit 9,5g oproti přenosce co má několikanásobně vyšší impedanci a váží 12g? Různé hroty, přítlak...K tomu trafo.?!?
Co myslíš jaký má vliv ta váha přenosky jak píšeš 10g/18g?
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Janik »

Ta váha ako taká neznamená nič skôr to, že prečo ma 18g. Emt to vola "high-density body" tzv vnútorný dumping z nejakej zliatiny tym su zredukovane vnútorné rezonancie. Podobne telo má teraz emt novel gold (aj keď iný podvozok), ktorá bola nie tak davno vydana. https://www.emt-tontechnik.ch/cartridge ... novel-gold
Nech je to už čokoľvek neviem od toho odtrhnúť uši.

Vitek ja seba nepasujem za odborníka a určite nie som nim ani z časti ako kopec ludi na tomto fóre. Zdieľam iba moje skúsenosti. Niekto môže mať úplne inú a to je v pohode. 👍
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od Janik »

Zopár foto. Cez víkend budem počuvat phasemation combo. Poriadne.
IMG_12042022_163324_(1000_x_1000_pixel).jpg
IMG_12042022_163329_(1000_x_1000_pixel).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Step up trafo - jaké univerzální vybrat?

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj,
mám možnosť vyskúšať SUT, ktoré má transformačný pomer 1:18
Na Quinted Black by som potreboval 1:20
Vie niekto poradiť, či tento rozdiel bude akceptovateľný alebo limitujúci a ísť radšej do iného s 1:20 ?
Vďaka za názory.
Odpovědět