Gramo z Číny

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Gramo z Číny

Příspěvek od aretax »

Väčšina hifistov podceňuje čínske výrobky (nemám na mysli fejky, ale originálne výrobky s vlastným návrhom a konštrukciou). Národ, ktorý dokáže postaviť najväčšiu priehradu na svete, v súčasnosti skúša najrýchlejší vlak na svete, má úspešný kozmický výskum, musí vedieť postaviť aj dobré hifi prístroje. Utvorte si sami názor: https://de.aliexpress.com/item/FFYX-Neu ... autifyAB=0
Keby bol tento gramofón v predaji v Európe, asi by som si ho kúpil.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Gramo z Číny

Příspěvek od lachim »

aretax
byl jsem se podívat v číně v několika výrobních závodech na výrobu hifi. s odstupem 3 let i opakovaně po sobě.
čína je úžasná země! kdo osobně neviděl, nemůže chápat obrovitost té země.
jenže ten tebou "nakousnutý" problém spočívá jinde.
je to o nedůvěře a špatných zkušnostech pravověrných hifistů s kvalitou čínských výrobků.
to, že si koupíš dokonale provedený čínský výrobek neznamená, že jsi koupil zvukově kvalitní přístroj.
teď jsi třeba ukazoval krásné kopie šíleně drahých power kabelů siltech. z číny. za cca. 1/8 ceny originálu.
vypadají sice stejně. zvukově to bude rozdíl propastný.
(já bych si něco takového do sestvy nikdy nezapojil)

v číně dokáží vyrobit úplně všechno. ale neznám žádného high-endistu, který by hrál na čínské repro bedny, čínský zesilovač, čínský sacd přehrávač atd.
každý z těch skutečných high-endistů má vše made in usa, holand, france, danemark, GB.... nebo japonsko. neznám nikoho z nich, kdo by měl v sestavě něco čínského.

gramofon project, micro seiki, thorens, linn.... každý prodáš v 2hnd relativně rychle. pokud ho koupíš za super cenu z výprodeje, tak ani moc neproděláš.
zkus prodat za 5 let tenhle (tvůj link) čínský gramofon.
:-)
terahera

Re: Gramo z Číny

Příspěvek od terahera »

Já mám čínské repro-Aurum Cantus,ale je pravda,že nejsem highendista :angel:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Gramo z Číny

Příspěvek od lachim »

terahera
ta tak. z mého pohledu jsi hifista-začátečník.
stejně tak z pohledu aretaxe.
já měl na mysli skupinu lidí, ke kterým chodím o radu. tzn. ty, kterým to hraje sakra lépe než mě.
Bond 007 alias Monte

Re: Gramo z Číny

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Lachime založ si vlákno a ukaž svůj highend . Doufám, že máš na mobil s foťákem. Nejde jen o tebe, mohl bych jmenovat dalších pět . Nepíši, že tvoje příspěvky jsou špatné. Jenže slušnost je, nějak se představit, když už. Pak si hodně lidí myslí, takové cucání z prstu a opisování :lol: .
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Gramo z Číny

Příspěvek od lachim »

bond007
a sakra. jsi mě chytil. že to trvalo docela dlouho.
nemám nic na představení.
sluchátka sennh 800S ze sluchátkáče v denonu na vlastní vlákno asi stačit nebudou.
:-)
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Gramo z Číny

Příspěvek od kulich »

LACHIM
to od tebe není hezké, že nás tady taháš za nos a máš chytrý řečičky
Kdo ví, z které internetové stránky jsi stáhl foto toho imaginárního zesilovače
Na Pinteres je toho mraky
Přiznej se!!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Gramo z Číny

Příspěvek od aretax »

lachim píše:terahera
ta tak. z mého pohledu jsi hifista-začátečník.
stejně tak z pohledu aretaxe.
já měl na mysli skupinu lidí, ke kterým chodím o radu. tzn. ty, kterým to hraje sakra lépe než mě.
Lachim, v tomto s Tebou absolútne nesúhlasím. Ja takých ľudí poznám viac a sám mám doma čínsky CD prehrávač Cayin CDT 17A. Mám ho už roky. Po technickej stránke je naozaj vyrobený excelentne, celokovový mechanizmus a pod. Po zvukovej stránke - super. Porovnávali sme ho s viacerými "high end" značkami (ML, Micromega, McIntosh, Accuphase), ale zvukovo ho neprekonal ani jeden. Doteraz ho mám a nemienim sa ho vzdať. Asi nie som sk hifista - pokročilec.
http://hifi.nt.rs/hfdownload/Misljenja/ ... DT-17A.pdf
Aj ostatné výrobky tejto firmy sú po zvukovej stránke vynikajúce. Taktiež som mal možnosť počuť nejaké čínske káble (nie fejky, ale originály) a vôbec nehrali zle. Navyše mail aj veľmi kvalitné konektory. Čo sa mňa týka, takto kvalitné čínske veci si pokojne do aparatúry zapojím.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Gramo z Číny

Příspěvek od Frogyman »

Bond 007 alias Monte píše:Lachime založ si vlákno a ukaž svůj highend . Doufám, že máš na mobil s foťákem. Nejde jen o tebe, mohl bych jmenovat dalších pět . Nepíši, že tvoje příspěvky jsou špatné. Jenže slušnost je, nějak se představit, když už. Pak si hodně lidí myslí, takové cucání z prstu a opisování :lol: .
=)) =)) =))

Tak to jsi mne Monte pobavil. Lachim v poslední době jako jeden z mála nasázel na zdejší fórum neskutečné množství fotek ze svého soukromého hifiživota a teď ty toto... Tak nevím, zda to má být od Tebe provokace, nebo si jen nespojíš, že fotky Lachima z vlákna Sroll, Furugresku atd jsou fotky stejného Lachima, který píše zde... Fakt dobrý :thumbup:

P.S.: třeba koukni zde: http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... 959#p60840
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět