Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
andrej71
Příspěvky: 32
Registrován: 17 pro 2014 14:22

Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od andrej71 »

Mam doma Project Tube Box DS, a zvazujem upgrade na Project Phono Box RS. Ma niekto s Phono Box RS skusenosti? Vopred dakujem za kazde info k tomuto predzosilovacu. A.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od harley44 »

RS dobry zvuk. Da se dobre nastavovat. Ja mel dva a oba meli zavadu. Kazdy jinou. Podle me to neumeji spolehlive vyrobit. Reseni zaruky taky na dlouuuhyyyy lokte.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
andrej71
Příspěvky: 32
Registrován: 17 pro 2014 14:22

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od andrej71 »

Aku zavadu mali?
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od harley44 »

andrej71 píše:Aku zavadu mali?
U jednoho zcela nahodile v jednom kanale se objevoval sum a praskot , ze to malem vystrelovalo repraky. Vzdycky par vterin a pak klidne hodinu nic. To se vyborne reklamuje. Ale prodejci to delalo taky. Druhy produkoval staly vf piskot bez ohledu zda byly pripojeny nejaky vstupy. Vypadalo to na blby zemneni, ovsem ten prvni to pri stejnym zapojeni nedelal.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
andrej71
Příspěvky: 32
Registrován: 17 pro 2014 14:22

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od andrej71 »

hmm super, dufam ze to nebude moj pripad. Kazdopadne vdaka za info.
Krozik
Příspěvky: 4
Registrován: 09 dub 2013 14:04

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od Krozik »

Minuly tyzden som mal zapozicane obidva tieto predzosilnovace. Samozrejme ze test vyhral Phono Box RS. Predbehol Tube Box v priestorovom podani, v mnozstve detailov ako aj v dynamike. Bez zavahania by som si Phono Box RS aj napriek vysokej cene nechal. Zial ale pri zapojeni v mojom systeme neustale slabo bzucal. Bolo to pocut len pri vybudeni zosilovaca naprazdno bez signalu. Bolo to slabe ale bolo to tam a to uz aj pri beznej posluchovej hlasitosti. Samozrejme pri pocuvani hudby som to uz neregestroval. Predzosilovac som mal zapojeny v zostave rovnako ako moj stary predzosilovac a Tube box, prekablovane aj uzemnovacim kablom. Tieto predzosilnovace boli ticho a Phono Box RS bzucal. Bolo mi to velmi luto, lebo Phono Box RS ma svojim zvukovym podanim nadchol, ale musel som ho vratit predajcovi. Skusal som aj ine moznosti uzemnenia, no laboroval som s tym asi 2 hodiny, nic nepomohlo, bzucanie tam stale bolo. Stretol sa niekto, kto vlastni tento predzosik s podobnym javom? Keby sa mi to podarilo nejako vyriesit urcite by som si ho kupil. Ak by vedel niekto poradit ako na to, budem mu vdacny.
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od harley44 »

Me to delal taky. Viz prispevky vyse.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od lubin »

Já mám tedy starší Tube Box a bez problémů...naprosto tichej...ale jinak to tedy není dobrá reklama, asi nějaká "nevychytávka" na výrobku...Pro-Ject mám ale jinak rád..tedy co jsem slyšel bylo velmi dobré vzhledem k ceně výrobků...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Krozik
Příspěvky: 4
Registrován: 09 dub 2013 14:04

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od Krozik »

Je to naozaj velka skoda, ze top model Pro-jectu ma, sem tam, taketo zavady. Cital som uz aj v anglictine jeden chat kde to bolo spomenute. Snad nebudu bzucat vsetky vyrobene Pro-ject Pono Boxy RS! Skusim si este zapozicat iny kus a uvidim ci to bude robit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od Frogyman »

Mám Project RS vč. batery zdroje skoro rok a půl a vše funguje nyní bez problému. Při jeho zapojení je ale potřeba vyzkoušet více variant umístění a uzemnění. Když jsem jej měl zapojen před časem s integráčem Luxman L530 nemohl stát těsně vedle něj, protože "chytal brum" (nejspíš z trafa?). Stejně tak z počátku byl slyšet brum při zapojení na lampáč PRIMALUNA, který nemá zemnící kolík (ale jen při hraní na MC, při hraní na MM bylo vše OK). To jsem pak vyřešil použitím project HUM BLOCK IT. Když jsem jej měl přes předzesilovač JADIS, nebyl absolutně žádný problém, stejně tak jako nyní přes předzesilovač PRIMARE...
Tedy - podle mne to není vada konkrétního kousku, ale je potřeba si vyhrát s jeho umístěním a vyzkoušet několik variant uzemnění.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Podle mne ale takove projevy svedci minimalne o urcitych nedostatcich pri navrhu pristroje, ktere v nekterych pripadech dosti vyrazne narusuji radost z jinak zvukove vynikajiciho pristroje :!:
Dieter Burmester
Krozik
Příspěvky: 4
Registrován: 09 dub 2013 14:04

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od Krozik »

U mna to bzucanie bolo pritomne prave pri zapojeni na lampac PrimaLunu ktora ma vsak uzemnovaci kolik. Uzemnenie na kolik PrimaLuny bolo pouzite ale je pravda ze bol pristroj pomerne blizko trafa z lampaca a hrala sa MC prenoska. Tak to nabuduce skusim dat dalej a uvidim.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od Frogyman »

Krozik píše:U mna to bzucanie bolo pritomne prave pri zapojeni na lampac PrimaLunu ktora ma vsak uzemnovaci kolik. Uzemnenie na kolik PrimaLuny bolo pouzite ale je pravda ze bol pristroj pomerne blizko trafa z lampaca a hrala sa MC prenoska. Tak to nabuduce skusim dat dalej a uvidim.
Doporučuji dát i pozor, kudy a jak povede signální kabel, aby neležel třeba na filtru atd.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Koukam, ze provozovat tento predzes neni zadna legrace :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše:Koukam, ze provozovat tento predzes neni zadna legrace :-?
To se ti jen zdá, funguje skvěle a jeho umístění a zapojení je ve finále sranda oproti preciznímu nastavení gramofonu a přenosky :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od dkc69 »

Mám RS-ko uz skoro 2 roky a problém není.Jen občas se ozve brum z pravého kanálu,ale to je způsobeno nekvalitním konektorem na gramu-musím ho trochu zatížit a pak je to absolutně klidné.Při přepínání mezi CD a gramem nejde poznat žádný nárust šumu nebo rušení.Asi je opravdu tento preamp citlivější na kvalitní připojení.Zase jeho výborný zvuk mi to vše vynahradí.Neházej flintu do žita a zkus jiný kus a případně i umístění preampu.No ještě dodám,že já k němu používám firemní RS bateriový zdroj,ale i když jsem hrál asi rok bez něj,tak opravdu žádný problém nebyl.Škoda.
mám to co mám...a jsem za to rád
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od harley44 »

Neni citlivejsi. Je jenon nekvalitne vyrabeny. Mel jsem dva a kazdy mel jinou zavadu. Reklamace uplna tragedie.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Krozik
Příspěvky: 4
Registrován: 09 dub 2013 14:04

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od Krozik »

Po druhom zapozicani Pro-Jectu Phono Box RS a druhom testovani s nim definitivne koncim. Pri akom kolvek ulozeni (aj mimo HiFi rack), prekablovani a uzemneni na zisku 50dB mal slabucke bzucanie a pri zisku 60dB to uz bolo pocutelne rusenie. Evidentne nieco s tymto kusom nie je v poriadku, zial predajca ma na sklade iba jeden kus tak som nemal moznost zapojit iny pre porovnanie. Je pravda ze toto rusenie pri pocuvani hudby sa neda registrovat ale colveka to mrzi ked platna dohra a signal utichne, v pozadi ostane bzukot.
Pre porovnanie som s Pro-jectom testoval Electrocompaniet ECP 1 (zapozicany od kamarata). ECP 1 pri rovnakom zapojeni a umiesteni bola uplne ticho aj pri vyssom vybudeni a to ma na pevno nastaveny zisk 73dB. Keby som mal hodnotit obidva predzosilnovace tak ECP 1 u mna vyhrala pred Pro-jectom v pomere 60 ku 40%. O vitazovi rozhodla vernost podania zvuku a neskutocny drive ktorym ECP 1 disponuje. Najma pri rockovej hudbe je vernost podania a rychlost akou sa ECP 1 prezentuje fascinujuca. Naproti tomu Pro-jectu viac sedia akusticke nahravky a specialne klasika. Podanie akustickych nastrojov najma husli je okuzlujuce. Zvuk Stradivarok Davida Oistracha v podani Pro-jectu je neprekonatelny. Ale ked do neho natlacite poriadnu rockovy "narez" tak jeho interpretacia trochu zaostava za Electrocompanietom. Nechem tym povedat ze Pro-ject nema dynamiku ale vynika skor v mikrodynamike ako v celkovom tahu na branu, kde ECP 1 kraluje. Takze podla mojich usi je verdikt takyto: s obidvoma predzosilnovacmi sa da v pohode dlhodobo nazivat. Pokial vsak je niekto zamerany na rockovu hudbu alebo aj nieco tvrdsie (matal) odporucil by som mu Electrocompaniet ECP 1. Pokial vsak niekto uprednostnuje akusticku hudbu (jazz ci klasiku) odporucil by som mu viac Pro-ject Phono Box RS.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Phono

Příspěvek od valderon »

Ahoj, chci se zeptat a poprosit o informaci, jestli to někdo zná, slyšel. Případně srovnání s Pro-Ject phono RS, DS, tube atd.... ? Dle recenzí to vypadá na hodně povedený kousek jak technicky, tak zvukově.
http://exaudio.cz/ifi/micro-iphono2/
Děkuji
JAPEX

Re: Phono

Příspěvek od JAPEX »

Znám, porovnání s Project nemám, a stěžovat si opravdu nemohu!
Možnosti nastavení široké, zvuk vyvážený, zpracování výborné (i pečlivě zabalen).
Jenom škoda, že nemá přepínání MC/MM uživatelsky jinak, než DIPem, protože pak by šel použít pro dva gramofony najednou...

Měl jsem i první model (už se neprodává), tento druhý je výrazně lepší.

První, co nejde přehlédnout při porovnání s integrovaným preampem v Luxmanu L_505, je prakticky absolutní ticho...odstup signál/šum na MC je famózní.

Cena je dobrá.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Phono

Příspěvek od valderon »

Děkuji! Jsem ve výběru gramofonu. Mám možnost mít Lyru Delos na ortofon RS212D. Můj Luxman 590AX Mark II phono má, ale nevím jaké kvality zvuku. Nicméně nastavit na ním nemůžu nic. (v tuto chvíli zapujceny PJ experience2, osazený Redkou, zapojen do MM a hraje to, ale nemám žádnou možnost porovnání s jinými phony). Všichni v recenzích píší, že phono je v Mark II vynikající, ale nic vic, v jaké třídě, srovnání s phony xy. Tak nějak tuším, že budu potřebovat i phono, nebo trafo?? A to iphono2, nebo PJ rs jsou za rozumné peníze docela vyhlášený. Takže se předběžně informuji a zjišťuji možnosti. V tomto jsem panic... Budu mít tu kombinací ortofon a lyra delos doma na zkoušku, ta asi napoví, jestli budu phono potřebovat. A pokud ho potřebovat budu, myslíte si, že bude zvukově "stačit" iphono2 nebo rs? Nebo bych se měl dívat po vyšší třídě? Rád bych to měl vyvážený. Nechci jít s kanóny na komara, ale taky nechci pokazit kvalitu ramene a kvalitní přenosky.
Vlastně jediná výtka je nemožnost připojit 2 grama. Což mě netrápí :thumbup:
Děkuji předem za rady.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Phono

Příspěvek od Dieter Burmester »

K Delosce se ti predzes s nastavenim bude hodit, protoze az si prectes prilozeny manual, kde se pise o spravnem nastaveni odporu, tak tech 100 ohmu Luxmana na 99% vyhovovat nebude (vyhovovat exaktnimu nastaveni dle Lyry, dle ucha klidne vyhovovat muze :smile: ). Dalsi veci je, ze Deloska ma cca dvojnasobny vystup, nez vyrobce udava, takze i pro srovnani hlasitosti s jinym zdrojem (CD prehravac) se phono s vetsimi moznostmi bude hodit :thumbup:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Phono

Příspěvek od aretax »

valderon píše:Děkuji! Jsem ve výběru gramofonu. Mám možnost mít Lyru Delos na ortofon RS212D. Můj Luxman 590AX Mark II phono má, ale nevím jaké kvality zvuku. Nicméně nastavit na ním nemůžu nic. (v tuto chvíli zapujceny PJ experience2, osazený Redkou, zapojen do MM a hraje to, ale nemám žádnou možnost porovnání s jinými phony). Všichni v recenzích píší, že phono je v Mark II vynikající, ale nic vic, v jaké třídě, srovnání s phony xy. Tak nějak tuším, že budu potřebovat i phono, nebo trafo?? A to iphono2, nebo PJ rs jsou za rozumné peníze docela vyhlášený. Takže se předběžně informuji a zjišťuji možnosti. V tomto jsem panic... Budu mít tu kombinací ortofon a lyra delos doma na zkoušku, ta asi napoví, jestli budu phono potřebovat. A pokud ho potřebovat budu, myslíte si, že bude zvukově "stačit" iphono2 nebo rs? Nebo bych se měl dívat po vyšší třídě? Rád bych to měl vyvážený. Nechci jít s kanóny na komara, ale taky nechci pokazit kvalitu ramene a kvalitní přenosky.
Vlastně jediná výtka je nemožnost připojit 2 grama. Což mě netrápí :thumbup:
Děkuji předem za rady.
Mal som doma možnosť vyskúšať ProJect RS. Je naozaj po zvukovej stránke výborný. Iba mi na ňom vadilo silné praskanie do reproduktorov pri zapínaní a vypínaní. Vždy som musel najprv prepnúť mute. Keď som zabudol, ozvala sa rana ako z dela. Neviem, či to bola vada kusu, alebo bola chyba v konštrukcii. K Delos - krásna prenoska, detailný analytický zvuk, slabšia na basoch. Rameno - výborné.

(Edit by ML)
Vláken s phono předzesilovači Pro-Ject existuje již několik v sekci "Zesilovače", proto jsem vlákno sloučil.
Děkuji za pochopení.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od dkc69 »

Já mám taky doma Pro Ject RS i s bateriovým napájením.Před ním jsem měl docela hodně phono preampů od různých výrobců ,ale tento je pro mě už fakticky konečná.Hraju na PJ experience s přenoskou Dynavector20X2 s vysokým výstupem,takže nastavení pro MM a jsem nadmíru spokojený.To lupání mě dělá stejně jako Aretaxovi,ale zvyknul jsem si vždy dát mute a je vyřešeno.Ze zvuku jsem nadšený a spokojený jak želva.Pro mé uši vyvážený zvuk s dobrým prostorem. :thumbup: Pro Ject umí.
mám to co mám...a jsem za to rád
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od valderon »

Zatím děkuji za dobré rady. Nakonec to s největší pravděpodobností vypadá tak, že budu mít na posouzení RS+bateriovy zdroj, Iphono2 Ifi, phono v zesilovači Luxman a možná! i West. Určitě dám vědět, pokud vše proběhne podle plánu.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od dkc69 »

Dej potom určitě vědět.Hlavně mě zajímá to IFI,chtěl jsem ho kdysi zkusit,ale bohužel jsem se k němu nedostal.Jinak přeju šťastnou ruku a hlavně uši při výběru. :thumbup:
mám to co mám...a jsem za to rád
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od ivanb_cko »

a vědět se nedalo..? Result?
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od valderon »

Milí přátelé, omlouvám se, že jsem zapomněl napsat. Pár informací jsem postupně pouštěl různě po vlaknech i osobně a dočista jsem zapomněl to napsat i sem. Takže, den to byl dlouhý a krásný. Přítomen byl i zabiny007, doufám, že něco přidá , když nepřidá, tak aspoň poupravi něco na správnou míru,bude li třeba. Chvíli tam byl další člen Martin(Borismart),ale stihnul slyšet vše podstatné, tak se třeba taky přidá...
Jako vždy, veškeré mé pocity se vztahují na danou chvíli, prostor a sestavu(gramofon Project Xtension 9 ,Ortofon RS212D,Lyra Delos,, zesilovač Luxman 590AX Mark II, bedny ATC 50). Navíc každé phono bylo nastaveno tak, aby v danou chvíli zahrálo pokud možno nejlíp s danou přenoskou.
Bohužel se nakonec nepodařilo dostat na test i PJ RS. Místo toho byl ale zabiny007 tak laskav, že vzal své úžasné lampove phono Canor, byl to pro nás jistý etalon. No, a protože má můj Luxman i phono, museli jsme jej taky poslechnout, že?
Phono v Luxmanovi - velmi dobrý základ, který nezklame! Bohužel v mém případě se nachytaval brum a žádné pokusy v tu chvíli nepomohly, takže jsem tuto možnost vyloučil. Též síla signálu byla slabá(MC) , takže potichu to "šlo", ale vytoceni hlasitosti vedlo i k zesílení nastupujiciho brumu. Ale Martin poslouchá doma MM 2M Black přes toto phono (má stejný zesilovač), žádný brum, jen čistý, tichý, výborný, vyrovnaný zvuk. Na to, že je to jen integrované phono v integrovaném zesilovači, tak výborné. Aspoň jsem si potvrdil, co se píše v recenzich, že je to v dané třídě výborné phono. Pokud si sedne přenoska, není nutné mít externí.
West- výborný zvuk, který má všechno. A všeho tak akorát. Nevím, jak jinak to napsat. Tekutost, analogovost. Hodně jsem se na něj těšil. Shodli jsme se, že je to výborný phono, ale ne do mé sestavy, kterou mám samu o sobě laděním do tepla,a toho analogu už bylo u mě příliš. Navíc zisk u mě byl taky slabší, takže volume točit a zesilovat i šum, brum tam nebyl. Prostě kombinace všeho dohromady byla nepodařená. Bohužel.
Canor - no, co napsat? Snad jen, že s tímto phonem už nic neřešite, už jen posloucháte. A když to skončilo, tak jsem hledal, jestli ho náhodou někdo ve světě neprodává. Kdyby v tu chvíli bylo a za rozumnou cenu , asi bych ho koupil, tak skvěle hraje. Všechny atributy zvuku má na nejvyšší úrovni, ale navíc to umí zabalit do balíčku zvaného HUDBA a ten pošle do uší. Navíc, u mě, nechytal žádný brumy, pokud měl to správné misto (musel být dál od zesiku, Saša ho zvedal a přibližoval a podle toho to (ne) brumělo)
Ifi iphono2 - tak to jsme zapojili 2x. První poslech byl...no,příliš jasný zvuk, na gramec až agresivní tóny, téměř studený. A tak to opravdu nemám rád! Ale rozlišení tam bylo, dynamický jako dost. Takový rozporuplný. Tak jsme ho potom pustili znovu, ale vyhodili jsme Nordost kabel od ramene a nahradili originálním Ortofonem. A najednou...taková změna, že jsme se na sebe jen podívali. Tak jsme vyměnili i signální od ifi do zesilovače. Těch bylo víc. Nakonec ale nejlíp sedl Sroll . V této kombinaci to hrálo opravdu neskutečně dobře a "hodně se to přiblížilo" zvuku Canoru. Samozřejmě to nemělo onu přirozenost, nebo co, signál je silný, takže hraji jako z cd, jsem úplně mimo oblast šumu, ikdyž to dám víc nahlas. Byl to původně kousek do počtu,vzhledem k ceně jsem moc neočekával, ale nakonec zůstal. Cena, provedení, zvuk(po doladění kabely) možnosti nastavení atd. Malý zázrak za pár peněz. Oslavné recenze po celém světě nelhaly. Volal jsem si i s lidmi, co ho mají a dostal jsem jen pozitivní doporučení. Tak jsem ho zařadil do výběru taky. Naštěstí. Dodnes mě až překvapuje ta obrovská dynamika s hlubokým basem...
Takže ifi zůstalo a dělá radost stále. Není úplně nejlepší na světě, to je jasný. Ale za málo peněz hodně muziky. Co jsem ještě řešil a zjišťoval, bylo to jejich trafo. Zjistil jsem, že ho řešit nemusím, je velmi kvalitní a nezpůsobuje žádné problémy. Asi zase vznikne nějaká mela, ale opět se mi potvrdilo, že kabel je jasnou součástí sestavy, je to komponent jako každý jiný.
"Ve stručnosti" je to tak nějak vše. Pokud budete mít dotazy, tak se ptejte. Je to delší doba, ale něco si snad ještě pamatuji.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od Frogyman »

Myslím, že Jarda napsal vše podstatné - za mne jen potvrzení toho, že:
- při testování předsudky stranou (viz phono původně "do počtu" nakonec zůstalo)
- i oudsider může překvapit a favorit zklamat (viz hodně jsme sázeli na WHEST)
- údaje od výrobců přenosek jsou jen "orientační pomůcka", je potřeba si s nastavením phona pohrát (platí nejen zde, ale i po zkušenostech s jinými přenoskami a phony)
- stejně tak je potřeba zkoušet více variant a kombinací kabelů (viz zde úspěch "obyčejného" MOGAMI nad TYR)
- co funguje v jedné sestavě, není automaticky přenositelné do jiné (u mne zase vítězí TYR, Mogami mne nebavilo)
- vyšší cena neznamená automaticky lepší zvuk
atd :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pro-Ject Phono Box RS nebo Tube Box DS?

Příspěvek od Dasta »

Jarku,
Krásně popsáno, dovedu si představit tu atmosféru očekávání, kdy s každou výměnou preampu nebo kabelu se objevují jiné nuance.Vsak víš, že zvuk se změní i výměnou slipmatu.Je to krásná práce doladit si zvuk analogové větve k obrazu svému. Ať Ti to hraje ke spokojenosti, mám radost sTebou.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět