Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Frogyman »

Postupně upgraduji svoji analogovou cestu a po pořízení přenosky Lyra Delos, kabelu Nordost TYR a preampu Canor TP306VR+ je nyní na řadě gramofon. Aktuálně hraji na Pro-Ject Xtension9 s ramínkem Ortofon RS212D, ale myslím, že bych se mohl zase o kousek posunout, nebo ještě raději dojít až do cíle :cool:. Nákup plánuji až na jaro, ale rád bych si udělal co nejdřív jasno v nějakém předfinálnmím výběru a pokud to bude možné, tak navštívil majitele vybraných gramofonů a pak začal sledovat nabídky obchodníků, popř. bazarů…
Když sonduji ve svém okolí, tak názory jsou protichůdné. Při mém zadání gramec cca kolem 100tis s tím, že může být i 2hand, slyším doporučení od VPI PRIME s 3D ramínkem, přes Michell Orbe, Transrotor ZET1/3, nějaký AVID až po bazarové Micro Seiki nebo Denon DP-59L… Na stejné gramofony ale slyším z druhé strany „ten určitě ne“…
Ve finále se stejně rozhodnu podle toho, co mi sedne, popř. co se objeví za nějakou dobrou cenu, ale rád bych znal vaše doporučení proč tento ANO nebo proč tento NE. Popř. budu rád za rozšíření seznamu.

Takže - co byste v této kategorii doporučovali? Dovedu si představit i nákup těla, dočasně nainstalovat stávající ramínko a pak udělat upgrade jeho výměnou... Také si dovedu představit (a docela mne to láká) mít gramofon s dvěma ramínky. Ale protože bych si tím zbytečně zúžil okruh možností, není to podmínka, ale může to být ve finále rozhodující výhoda.

Díky moc!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od LawIAR »

Well, hifi je vždy najprv o pocitoch a potom až o skutočnom prínose. Preto aj tá rozmanitosť názorov, ale nerozumiem, čo presne máme poradiť, keď vo finále pri dobrom výbere človek hľadá presný a čo najlepšie odhlučnený motor a brutálne tuhú konštrukciu, čo neprenáša vibrácie. Na toto netreba rád, len čítať datasheet.

Keby to boli moje peniaze, tak isto siahnem po Denone, no ešte radšej Micro Seiki, respektíve akomkoľvek japoncovi 70.-80. rokov. Veď aj taký Pioneer, pri ktorom si človek povie, že nemohol nič "high-end hodnotného" vymyslieť, má na svojom konte exclusive p3, čo je super stroj, len či ho človek za tie peniaze zoženie. :lol: (skôr nie).
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od aretax »

Sú v zásade 2 typy gramofónov:
- ľahké s odpruženým chassis, ako napr. Avid, Thorens (vyššie modely), Oracle a pod.
- ťažké s odpružením na nožičkách, ako napr. Project, EAT, Transrotor atď. (tých je podstatne viac.
Prvá skupina má presnejší, detailnejší zvuk, ale menej dynamický, druhá naopak. Ja osobne by som Ti doporučil ostať pri ProJect Xtension 12 s ramienkom Ortofon 12", prípadne Sigmature. Oproti Xtension 9 je to diametrálne odlišný stroj. Mal som ho dlhší čas, dobre na ňom hrajú aj tie najdrahšie prenosky a viem, že momentálne majú v second hande v Ketose jeden kus s ramenom Ortofon 309S za vynikajúcu cenu. Môžem zodpovedne povedať, že Xtension aj Signature sa vyrovnajú tak zvukovo, ako aj kvalitou spracovania tým najlepším gramofónom vo svojej triede. Navyše prípadný servis máš pod nosom. Rozhodne však doporučujem 12" ramienko a to aj so všetkými zápormi dlhších ramien. Pri konci LP je jeho prínos naozaj výrazný. Rozhodnie nie ramienko ProJect EVO 12. To za veľa nestojí. Až budeš chcieť, zastav sa, nemáš to ku mne ďaleko.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od JAPEX »

Podobné vlákno tu, myslím, už někde bylo. Napíšu, jak jsem to udělal já, a ne co kdyby...:

1, takže můj třetí gramofon po NC500 a NAD5120 (NC470 s pertinaxovým ramínkem) byl Michell Mycro S
2, nikdy se mi nelíbila ramínka od regy, takže první co jsem udělal, tak koupil ramínko Audioquest PT-9
3, zakoukal jsem se do ramínek SME....to jsem asi koupil 309 a namontoval na Mycro S
4, jelikož je oproti PT-9 o dost těžší (a pasovalo velmi těsně), tak bylo jasné, že se musím posunout

a teď to přišlo:

Líbil se mi AVID Acutus, ale ten stojí randál :cool: , Project jsem zamítl (už jsem důvody někde tady psal), parádní Thorens je na tom stejně jako AVID,
zbytek se mi nelíbil, no a byl jsem zpět u Michell. Takže přišel GYRO SE. Myslel jsem, že budu upgradovat ložiska, talíř, clamp, atd. Po rozbalení jsem zjistil, že spousta jmenovaného v poslední verzi už je, tak jsem koupil akorát šroubovací clamp s trnem (musí se rozšroubovat ložisko) a čekám na zdroj HR.
Ty akryly (kryt + základnu) kolem nepočítám, ale jsou "in natura" pěkný a dělají gramofon poměrně mohutný.
Když to člověk sestaví, tak zjistí (po zkušenostech z jiných gramofonů), že seřiditelné nastavené montážní vzdálenosti ramene je výhodnější, než seřizovat efektivní délku ramene. A výsledný je vážně znát! Potvrzuji, že ramínka od SME jsou vrcholem...

A tohle dohromady snad ani kilo nestojí (pokud si nevybereš ramínko z konce nabídky :silent: )

A nyní mám druhý typ a je to gramofon Brinkmann BARDO. Tam je cena přijatelná a jde dělat upgrade. Ale ramínko SME měnit nikdy nebudu!!!
Bond 007 alias Monte

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Nechat se pozvat FOXEM, myslím bohatě postačí. Já nedám dopustit na karbonová ramínka a plovoucí chassis, asi tak. Pak nejvyšší Thorens, kamarád ho má a je top. Ono mají všechny stejnou rychlost, zvuk je o přenosce.
image-td550-2 (1).jpg
nebo se vrátit ke kořenům :lol:
_vyr_722081.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Frogyman »

Bond 007 alias Monte píše:... zvuk je o přenosce.
To právě není... Kdyby to bylo tak jednoduché, koupím lepší přenosku a mám vystaráno. Ale není to tak. Při současné sestavě jsem s lepší přenoskou a phonem došel na hranice současného gramce, proto chci jít dál a jediné řešení je gramec vyměnit.

Michell mne láká svojí relativně příjemnou cenou a možností upgradu. V nových se dá koupit kolem 50tis gyrodec, nebo kolem 100 tis již ORBE ve full výbavě. Pak jen časem vyměnit ramínko a je navždy vystaráno..

Project - nejsem si úplně jist, že by 12 byl takový skok od 9 a "nafurt". Možná zkusím dojet do Ketosu a kouknu na něj... (a po cestě zpět se zastavím u Aretaxe :-) ). Signature se mi nelíbí, přijde mi jako uměle namašlený na efekt...

U Transrotor se mi líbí, že ZET 1/3 jde časem upgradovat na dvě ramínka. Jen bych jej musel brát rovnou bez ramínka, protože to Jelco mne neláká...

Denon - koukal jsem, že se DP-59L dá koupit relativně levně a kdyby člověk trefil na dobrý kus, také to může být konečná. Pokud bych volil toto, asi bych řešil dovoz z JPN, kde je mnohem větší výběr a i s dopravou a clem to vyjde pořád výhodněji, než co se nabízejí v Evropě. Máte někdo zkušenost s následnou úpravou zdroje? Nebo by bylo lepší koupit nějaké převodní trafo?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od JAPEX »

zabiny007 píše:
Bond 007 alias Monte píše:... zvuk je o přenosce.
Denon - koukal jsem, že se DP-59L dá koupit relativně levně a kdyby člověk trefil na dobrý kus, také to může být konečná. Pokud bych volil toto, asi bych řešil dovoz z JPN, kde je mnohem větší výběr a i s dopravou a clem to vyjde pořád výhodněji, než co se nabízejí v Evropě. Máte někdo zkušenost s následnou úpravou zdroje? Nebo by bylo lepší koupit nějaké převodní trafo?
Jeden na 220V voltů jsem koupil v Německu za 1390€ a byl to zdrápaný šrot! Měsíc mi trvalo, než jsem dostal prachy zpět!

Tak jsem koukal do Japonska, cena asi os 300€ nižší, trochu vyšší náklady na dopravu, clo není hrozné (tuším 2%), ale DPH ta zabije....a po bližším prozkoumání měli na skříni pěkný zásek. A nejde to opravit, není to lak, ale folie.

Takže je jediná možnost, koupit si tam zájezd :cool:

A trafo z 250V na 100V koupíš v Bauhasu. (Převinout to originální , nebo vyrobit nové by šlo. Ten kompaund na vinutí už může být stejně za 40 let vyhřátý.)
JAPEX

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od JAPEX »

No není to nádhera?!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Jestli máš velký finanční zdroj, není problém. Nakonec poznáš sám a o tom to je. Zvuk je o přenosce :lol: . Ve tvé oblasti je myslím Gyrodec, podívej se do jeho vlákna.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Frogyman »

to Bond 007 alias Monte
Nemám neomezené zdroje. Abych si pořídil co chci, musím hodně pracovat a uskromnit se v jiných oblastech. Tak asi jako každý...
A mám jinou zkušenost - přenoska sama o sobě nic nezachrání. Je potřeba ji vhodně zkombinovat s ramínkem i gramofonem.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Frogyman »

Tak toto by se mi líbilo. Ortofon ramínko bych si nechal, k tomu dokoupil Gyro s SME a bylo by vymalováno :clap:

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Dieter Burmester »

[-x :lol:
A665EB6C-0CC9-45EC-BE9A-EABEB5D17D40.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
Bond 007 alias Monte

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Dobře, věřím, nezachrání :clap: , asi jen já slyším rozdíly :crazy: , neřešme to

Jinak FOX vyměňoval velmi rychle talíř za ORBE. Jinak si ho kup, dobrý výběr.
botharmsleft.jpg
bral bych taky , ale raději dva gramofony. I když ucho se přizpůsobuje a kolikrát jsem rozčarovaný. Jednu desku tam, druhou jinam, pak je to zvukový segedínský guláš .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester
Koncepci lehkou, nebo těžkou?
To je dilema :-? ~x(

Bond 007 alias Monte
Já v žádném případě nepopírám rozdíl mezi přenoskami. Jen tvrdím - na rozdíl od tebe - že podstatný vliv má i ramínko a gramec.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od koudelka »

Tady je Denon DP-59L za docela dobrý kačky a aspoň dle fotek to vypadá solidně

http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/es ... NON-DP-59L
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
JAPEX

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od JAPEX »

koudelka píše:Tady je Denon DP-59L za docela dobrý kačky a aspoň dle fotek to vypadá solidně

http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/es ... NON-DP-59L
Neeee.

Dodělávané konektory RCA (a docela škaredě) a bouchlá levá hrana. Ten by měl stát maximálně 990€ bez přenosky.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:Koncepci lehkou, nebo těžkou?
Hlavne ne odpruzenou :lol: Mne casem zacaly vyhovovat ty tezke az vylozene tezkotonazni, ale ja jsem ja, takze jedina cesta k uspechu je si to vyzkouset na sve ucho :-?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Frogyman »

add DENON
Jak jsem psal, pokud bych řešil DENON, tak spíš z JPN. Vím o jednom, který je podle fotek v dobré kondici, má rovné i S ramínko a v prodeji je za 650 USD. Když vezmu dopravu 2500-6000 podle výběru (letadlo, loď) + DPH + clo, dostanu se určitě do 1000 EURO. Když nechám udělat předrátování, nové trafo + dle potřeby další tuning (nožky atd) v ceně cca 10tis, tak budu na ceně tohoto slovenského...
Zatím však spíše sonduji, abych si udělal jasno, které řešení by mohlo být pro mne nejideálnější. Jinak by byl zmiňovaný DENON již na cestě...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše:... jedina cesta k uspechu je si to vyzkouset na sve ucho :-?
JJ, bylo by ideální si moci vyzkoušet doma tři/čtyři/pět různých kousků a jeden z nich si nechat... Ale to je asi nerealizovatelný. Všechny zatím zde diskutované gramce jsem již slyšel, ale pokaždé na jiné sestavě, s různými raménky i přenoskami. A bohužel nemám dostatek zkušeností na to, abych byl schopen z toho vyhodnotit, co bylo nejlepší. Proto jsem založil tento link, aby nasosal názory a byl schopen to zúžit na dva/tři finalisty, po kterých půjdu důkladněji :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od LawIAR »

ale z tých nových, sa musím priznať, že moje očko celkom zaujali Acoustic Solid. Máte s nimi niekto skúsenosť?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od aretax »

Bond 007 alias Monte píše:Jestli máš velký finanční zdroj, není problém. Nakonec poznáš sám a o tom to je. Zvuk je o přenosce :lol: . Ve tvé oblasti je myslím Gyrodec, podívej se do jeho vlákna.
S tým absolútne nesúhlasím. Prenoska musí byť v súlade s ramienkom. Ak dáš najlepšiu prenosku na svete na nevyhovujúce ramienko, zvuk zabiješ. Ak zas dáš super prenosku s ideálnym ramienkom na nekvalitný gramofón, tak stratíš všetky nuance, ktoré Ti "pohltí" gramofón a drahá prenoska Ti môže hrať horšie, ako oveľa lacnejšia.Všetko musí ísť "ruka v ruke" - prenosku zladiť s ramienkom a gramofónom. Ak napr. na priemerný gramofón ProJect Debut dáš prenosku Koetsu za 5000 €, zďaleka nebudeš jej kvalitu počuť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od PGH »

Nejlepši analogovou sestavu měl PEER, už nikdy jsem tak dobře hrát LP u nikoho neslyšel a to jsem slyšel hodně sestav.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Mark Levinson »

PGH píše:Nejlepši analogovou sestavu měl PEER, už nikdy jsem tak dobře hrát LP u nikoho neslyšel a to jsem slyšel hodně sestav.
Ano, toto mohu také potvrdit.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od ivanb_cko »

z vintage kousků by ještě mohl být zajímavý a kolem 100k sehnatelný Technics SP 10 mkII s EPA 100 raménkem - bez raménka i mkIII
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od PGH »

Zkusit kontaktovat PEERa a postavit si to podle něho a bude to konečná.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Frogyman »

Díky všem za rady a příspěvky... Zatím nemám jasno v zásadní otázce, kterým směrem se vydat, abych udělal pro sebe první selekci.
Dají se nějak shrnout pro a proti obou konstrukcí - tedy lehká/odpružená vs. těžká až těžkotonážní?
Něco tady již psal Aretax, ale jsou celkově i nějaká další obecná pravidla, zkušenosti? Např. když nemohu zavěsit gramo na polici ve zdi, ale musí být na racku - je některá z nich vhodnější? Nebo je něco vhodnější pro analogový zvuk a poslech převážně akustických nahrávek - jazz, blues, folk...?

P.S.: koukám, že Peer je již skoro dva roky neaktivní, no zkusím mu napsat na email, který má u sebe uveden...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od lidumil »

Když těžká tak jen Obrázek :thumbup: :smile:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ne ne [-x Kdyz tezka a pritom Transrotor, tak jedine Artuš :thumbup:
791C9E15-52F1-4D91-8FF4-C598E1948233.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od aretax »

zabiny007 píše:Díky všem za rady a příspěvky... Zatím nemám jasno v zásadní otázce, kterým směrem se vydat, abych udělal pro sebe první selekci.
Dají se nějak shrnout pro a proti obou konstrukcí - tedy lehká/odpružená vs. těžká až těžkotonážní?
Něco tady již psal Aretax, ale jsou celkově i nějaká další obecná pravidla, zkušenosti? Např. když nemohu zavěsit gramo na polici ve zdi, ale musí být na racku - je některá z nich vhodnější? Nebo je něco vhodnější pro analogový zvuk a poslech převážně akustických nahrávek - jazz, blues, folk...?

P.S.: koukám, že Peer je již skoro dva roky neaktivní, no zkusím mu napsat na email, který má u sebe uveden...
To sú 2 zásadné rozdiely, ale to neznamená, že to platí 100% u všetkých gramofónov (čo v našom hobby platí na 100%?). Aj tu sa môže stať, že niektorý odpružený gramofón bude dynamickejší, ako jeho ťažký kolega a naopak - tažký gramofón bude detailnejší. U "supertonážnych" konštrukcií sa časom môžu prejaviť problémy s ložiskami, u odpružených zas s pružinami - časom sa určite "vyťahajú". Všetko ma svoje pre/proti. Ako som písal, ja uprednostňujem dlhšie ramienka, ktoré na celoodpruženú konštrukciu nie sú veľmi vhodné (tak isto aj tu sú výnimky). V zásade dlhšie ramienka majú menšie skreslenie, ale na druhej strane väčší problém s potlačením rezonancií. S umiestnením na stenu, alebo na policu by som si hlavu nelámal. Samozrejme, že kvôli rezonanciám je lepšie obidva typy umiestniť na stenu, ale taktiež sa dajú veľmi dobre odizolovať od rezonancií aj v racku.
Ja by som všetko zovšeobecnil - tak, ako vo všetkom v hifi, nie sú dôležité jednotlivé komponenty. Dôležitejšie je ich zladenie, v tomto prípade prenoska + ramienko + gramofón + phono predzosilňovač. U Peera som nikdy nebol, ale predpokladám, že aj tam išlo predovšetkým o zladenie zostavy. Na prvé miesto by som dal zladenie prenosky a ramienka. Z toho vyplýva iba jedno - skúšať a skúšať (som si vedomý, že pri gramofónoch to je problém). Jednoduchšie je niekoho navštíviť a premietnuť si jeho zostavu na vlastné podmienky. U tak skúseného hifistu by to nemal byť zásadný problém.
Naposledy upravil(a) aretax dne 23 lis 2017 16:41, celkem upraveno 1 x.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Frogyman »

Hezký... :lol:
Když těžký, tak proč mu dát přednost před lehkým? Když třeba TOP zvuk jak zde někteří popisuje měl peer s odpruženou konstrukcí?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od lidumil »

Dieter Burmester píše:Ne ne [-x Kdyz tezka a pritom Transrotor, tak jedine Artuš :thumbup:
To už by nemusela vydržet podlaha :lol:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:Hezký... :lol:
Když těžký, tak proč mu dát přednost před lehkým? Když třeba TOP zvuk jak zde někteří popisuje měl peer s odpruženou konstrukcí?
To je ale slozite takto hodnotit - ten zvuk gramofonu, ktery vsechny (nebo alespon vetsinu) Peerovych navstevniku tak chytil za srdicko, ma dlouhou cestu pres dalsi komponenty - kabely a akustiku taktez pocitaje. Kdo to dokaze izolovat a rict presne, ze za ten zvuk muze prave tenhle pohon, tohle rameno a tato prenoska prave v teto vzajemne kombinaci? :-?

Lehke a tezke konstrukce se zvukem zkratka lisi. Nekdo slysi tohle, jiny tamhleto. Ja u tezkych konstrukci slysim nizsi zaklad, ze ktereho se ve frekvencnim spektru smerem nahoru odviji ten zbytek. Pekne to dycky popsal Pacula v testech na Zet1/3 uzivaje slova “nasyceny”, nebo treba i na Burmester komponenty, coz je mimo jine ten duvod, proc mne osobne vyhovuji.

Dostat k sobe domu nekolik gramofonu na testy je tezka disciplina. Mnohdy nezbyde nic jineho nez se u monitoru konecne rozhodnout a zamilovat do nejakeho konkretniho modelu a modlit se, aby splnovat tve predstavy. Nebo si zvyknout :lol:
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od JAPEX »

Dieter Burmester píše:
Dostat k sobe domu nekolik gramofonu na testy je tezka disciplina. Mnohdy nezbyde nic jineho nez se u monitoru konecne rozhodnout a zamilovat do nejakeho konkretniho modelu a modlit se, aby splnovat tve predstavy. Nebo si zvyknout :lol:

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:
zabiny007 píše:Hezký... :lol:
Když těžký, tak proč mu dát přednost před lehkým? Když třeba TOP zvuk jak zde někteří popisuje měl peer s odpruženou konstrukcí?
To je ale slozite takto hodnotit - ten zvuk gramofonu, ktery vsechny (nebo alespon vetsinu) Peerovych navstevniku tak chytil za srdicko, ma dlouhou cestu pres dalsi komponenty - kabely a akustiku taktez pocitaje. Kdo to dokaze izolovat a rict presne, ze za ten zvuk muze prave tenhle pohon, tohle rameno a tato prenoska prave v teto vzajemne kombinaci? :-?

Lehke a tezke konstrukce se zvukem zkratka lisi. Nekdo slysi tohle, jiny tamhleto. Ja u tezkych konstrukci slysim nizsi zaklad, ze ktereho se ve frekvencnim spektru smerem nahoru odviji ten zbytek. Pekne to dycky popsal Pacula v testech na Zet1/3 uzivaje slova “nasyceny”, nebo treba i na Burmester komponenty, coz je mimo jine ten duvod, proc mne osobne vyhovuji.

Dostat k sobe domu nekolik gramofonu na testy je tezka disciplina. Mnohdy nezbyde nic jineho nez se u monitoru konecne rozhodnout a zamilovat do nejakeho konkretniho modelu a modlit se, aby splnovat tve predstavy. Nebo si zvyknout :lol:
Presne tak to je ! Dôležité je komponenty zladiť a nie vyberať "tie najlepšie" podľa papierov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Frogyman »

JJ, proto to tady konzultuji a věřím, že mne zkušenější správně nasměřují, abych nevymýšlel blbosti podle katalogu :lol:
Zbytek řetězce je dole, ale přesto popíši celou cestu:

Přenoska Lyra Delos (zde časem možná upgrade) - phono kabel TYR2 - phonopreamp Canor TP306VR+ - kabel SROLL Kapton - preamp PRIMARE SP33 - kabel SROLL KAPTON - 2x koncák v můstku PRIMARE 30,2 - Acoustic REvive - bedny ProAc D30

Místnost - klasický obývák, slušně zabydlený - plno knihoven, poliček atd :-). Vše umístěno na racku, pro gramo samostatný, festovní, stojící na ceraball
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem koukal na možnosti našich i cizích shopů, probíral nějaké testy a diskuze a vycházejí mi z toho zatím pět nejžhavějších kandidátů. Pokud mi napíšete svoje názory/poradní hlasy, budu za ně rád :smile: .
Seřazení je takové, jak to aktuálně cítí já :cool:

TRANSROTOR ZET 3 s ramínkem SME3500
- v perfektním stavu, od majitele mám plno fotek i videa, cena kolem 60tis
- možnost dalšího tuningu, dvou ramínek atd
- možnost osobního převzetí (dojčland)

DENON DP-59L
- s rovným ramínkem i se S, dovoz z jpn, stav podle foto perfektní
- největší riziko nějaké „zatajené závady“ a možnost reklamace v podstatě nulová
- nutnost úpravy napájení a celkového seřízení,
- i po všech těchto úkonech, clu, DPH atd je to bezkonkurenčně cenově nejméně nákladné řešení...

Michell Gyrodec
- Nový gramofon s pořizovací cenou pod 50tis a s velkou možností následného upgradu.
- Možnost dvou ramínek

Michell Orb
- Full verze za cca 85tis

VPI Prime + raménko JWM 10 - 3D
- Nové demo ze studia, ze všech variant nejdražší
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od LawIAR »

Aj keď moje srdce sa najviac prikláňa k Denonu, asi by som v tomto výbere bral Transrotor. Nuž, som veľmi zvedavý ako to dopadne, veľmi pekný zoznam.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od aretax »

Škoda, že si z toho vynechal ProJect Xtension 12 s ramienkom Ortofon 309S. Ako som Ti písal, je to diametrálne odlišný stroj od toho, čo máš doma. Mal som ho dlhšie a viem, o čom píšem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: Poraďte s výběrem! Jakého zvolit nástupce za Project Xtension9 s ramínkem Ortofon RS-212D?

Příspěvek od JAPEX »

zabiny007 píše:
Michell Gyrodec
- Nový gramofon s pořizovací cenou pod 50tis a s velkou možností následného upgradu.
- Možnost dvou ramínek

Michell Orb
- Full verze za cca 85tis

Pozn.: Uváděná cena je bez ramínek, gramofon je tedy pouze s vybranou palubou pro konkrétní ramínko! Základní "Michell ramínko" Tecnoarm (upravená REGA 220) je za dalších cca 19tis...
Odpovědět