Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od YamahaMan »

Som tu novy, pozdravujem vsetkych HiFi-stov.

Dospel som do stadia upgrade môjho gramofonu a rozhodol som sa pre
Acoustic Solid osadeny ramienkom WTB370. V cene je MC prenoska Ortofon Quintet Red a tu
je moja otazka na Vas. Nakolko mam phono predzosilnovac len na MM prenosky, pokusil by
som sa s predajcom dohodnut o vymenu za Ortofon 2M Bronze /+- rovnaka cena/

Viete mi poradit, ci je to technicky mozne? /uchyt, pritlak atd./
Vopred vdaka za nazory a odpovede.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mozne to bez problemu je.
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od JAPEX »

MilanP. píše: Viete mi poradit, ci je to technicky mozne? /uchyt, pritlak atd./
Vopred vdaka za nazory a odpovede.
...stejně by si jednou musel měnit přenosku (byť třeba i za tu samou), takže by jsi vše stejně znovu nastavoval, popř. kontroloval.

Uvažovaná přenoska určitě není špatná. Navíc ji můžeš lehce upgradovat na Shibatu nákupem náhradního hrotu 2M Black!!! Generátor mají obě přenosky (2M Bronze/Black) stejný!

jP
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od Dieter Burmester »

A nebo poridit MC phono a postupne vyuzivat vyhod MC.
Dieter Burmester
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od LawIAR »

alebo step-up trafo?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od Dieter Burmester »

Alebo :thumbup:
Dieter Burmester
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od LawIAR »

inak zneužijem tému, ak mi to moderátori dovolia - čo to je za značku? Vyzerá dosť solídne s rozumnou cenovou politikou. (acoustic solid)
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od YamahaMan »

Vdaka vsetkym za prispevky a odpovede.
Idem do tej Ortofon 2M Bronze z viacerych dôvodov, len som bol na pochybach ci sa to da nainstalovat na to ramienko.
- uz som spominal, ze mam len MM predzosilovac
- lahky upgrade na 2M black /ako to tu bolo spominane/
- MC prenosky su bezpochyby excelentne ale je to vec osobneho vkusu /dojmu/, to - co iny povazuje za vyhodu, druhy môze
povazovat ako nevyhodu /myslim tym citlivost na sumy a praskanie/
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od Dieter Burmester »

“Citlivost na sumy a praskanie” s tim ale vubec nesouvisi.
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od efičák »

Vítej u nás Milane, dík za dotaz, je rafinovaný a máme na to různé názory podle svých zkušeností a představ.

Já bych Quintet Red nechal, myslím že volba firmy je povedená, protože gramofon je velmi poctivě dělaný a u konkurenčních firem bys zaplatil o hodně víc.

Také bych zvolil dobré step up trafo, nebo aktivní zesílení z MC na MM jako jsem měl možnost zkusit bateriový předek Ortofon a je super.
A nebo kvalitní MC LO zesilovač, už PJ Phono box S umí MC výborně s přiznanými barvami což není úplně samozřejmé a v tom je právě síla hraní z přenosky a celý obtížný systém vinylu.

Troufám si se domnívat, že to v AS nějak zkoušeli a vybrali k tomu ramínku parťáky, a kdyby ne, je to dobrá přenoska za malé peníze, kdy je možné si zkusit, zda ti MC LO systém vyhovuje.

Zkoušel sem od Ortofonu podobnou přenosku Project Pick it MC LO a je vynikající, jen potřebuje slušnější tělo gramofonu, jinak přenese všechny hluky pohonu do zvuku.

MMky mají jiný charakter a vypíchnou jiné žánry. Docela by mě zajímalo, jakou máš aparaturu a co máš na vynilu rád.

A taky se tu lidi docela shodli, že jsou desky co zní na vynilu jako z nebeského kůru a jsou nahrávky, které excelují na CD nebo na formátech s vyšším rozlišením. Hodně zdaru s výběrem a poslechem ! \m/
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od YamahaMan »

efičák píše:Vítej u nás Milane, dík za dotaz, je rafinovaný a máme na to různé názory podle svých zkušeností a představ.

Já bych Quintet Red nechal, myslím že volba firmy je povedená, protože gramofon je velmi poctivě dělaný a u konkurenčních firem bys zaplatil o hodně víc.

Také bych zvolil dobré step up trafo, nebo aktivní zesílení z MC na MM jako jsem měl možnost zkusit bateriový předek Ortofon a je super.
A nebo kvalitní MC LO zesilovač, už PJ Phono box S umí MC výborně s přiznanými barvami což není úplně samozřejmé a v tom je právě síla hraní z přenosky a celý obtížný systém vinylu.

Troufám si se domnívat, že to v AS nějak zkoušeli a vybrali k tomu ramínku parťáky, a kdyby ne, je to dobrá přenoska za malé peníze, kdy je možné si zkusit, zda ti MC LO systém vyhovuje.

Zkoušel sem od Ortofonu podobnou přenosku Project Pick it MC LO a je vynikající, jen potřebuje slušnější tělo gramofonu, jinak přenese všechny hluky pohonu do zvuku.

MMky mají jiný charakter a vypíchnou jiné žánry. Docela by mě zajímalo, jakou máš aparaturu a co máš na vynilu rád.

A taky se tu lidi docela shodli, že jsou desky co zní na vynilu jako z nebeského kůru a jsou nahrávky, které excelují na CD nebo na formátech s vyšším rozlišením. Hodně zdaru s výběrem a poslechem ! \m/
To Efičák: vdaka za privitanie a môzem ti povedat, ze si mi "poriadne zamiesal karty" :D
Takze po poriadku: momentalne hram na ProJect Debut Carbon DC s Ortofon 2M Red, nakolko mam dost maxisinglov,
vadi mi manualne prehadzovanie a natahovanie remienka a prehadzovanie taniera hore, dole...
Zosilnovac mam v ramci financnych moznosti /vyberany aj podla testu HiFi Voice/ Yamaha R-N602, reproduktory detto-
/podla What HiFi/ Q Acoustics 3050, tape deck Yamaha KX-650 a CD-S300
Vinyly mam rozdelene na dve kategorie - prva, co pocuvam ja /hudba meho mladi/ Rainbow, Black Sabbath, R.J.Dio.
DeepPurple, Thin Lizzy, Ratt, Dokken... proste 70 - 80te roky /Hair Metal, Heavy metal.../ a poja polovicka 80 te roky,
New Wave /Duran Duran, Italo Disco/ to, na com sme "ficali" v 80tych rokoch na diskotekach so vstupom len na SZM
preukaz :D
Osobne som nachylny v pripade kupy MC prenosky ku preampu PRO-JECT PHONO BOX DS +
To gramo, co som vybral je Acoustics Solid Classic Wood Black a presne mi sadne na 25 kg zakladnu z liateho skla....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od jupol »

Ahoj Milan,
no, môj názor po zhliadnutí obrázka tvojej aparatúry je, že pre uvedenú kombináciu zosíku a repro a aj žánru počúvanej hudby je pre teba zbytočné investovať do MC a tým aj kupovať nový korekčný predzosilňovač pre MC prenosku.
Výhody MC by si nepostrehol. Nemyslím to v zlom a bez výsmechu.
Vyrastal som tiež na rockovej hudbe ešte na začiatku 70. rokov aj dnes si ju rád vypočujem no MC vyniká v jazz-e atzv. vážnej hudbe.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od YamahaMan »

jupol píše:Ahoj Milan,
no, môj názor po zhliadnutí obrázka tvojej aparatúry je, že pre uvedenú kombináciu zosíku a repro a aj žánru počúvanej hudby je pre teba zbytočné investovať do MC a tým aj kupovať nový korekčný predzosilňovač pre MC prenosku.
Výhody MC by si nepostrehol. Nemyslím to v zlom a bez výsmechu.
Vyrastal som tiež na rockovej hudbe ešte na začiatku 70. rokov aj dnes si ju rád vypočujem no MC vyniká v jazz-e atzv. vážnej hudbe.
Ahoj Jupol,
v pohode, ja sa nehnevam. Nevravim, ze by som nebral nieco lepsie ale z toho nie komercneho som to snazil poskladat v ramci cenovej hladiny a
povedzme akej-takej posluchovej kvality aj podla rôznych testov a recenzii na forach. Do toho gramca ale chcem trochu zainvestovat, aj ked vacsina audiofilov to mozno nebude pokladat za nieco extra /ale urobim si radost :D/
Zostanem teda pri tej MM prenoske a mozno este casom kupim MM predzosik od ProJectu, lebo ten vstavany je podla testu priemer /najskôr vsak odskusam/...
Este raz vdaka, pozdravujem vsetkych privrzencov dobrej hudby! Milan
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od efičák »

Užíváš si pořádný gramofon, to je fajn.
Zatím si myslím vyměň přenosku za MM a používej ten vestavěný gramofonový vstup. Něco si načti o phonech, ramínkách a přenoskách a zatím poslouchej svou hudbu.
Tím získáš zkušenosti a posoudíš, zda jít dál a dráž, či je tohle pro sestavu jako celek ideální.

Pro žánry které se ti líbí, je MMka lepší volba, ona odpustí horší nahrávky a nepitvá, jaké jsou nástroje a detaily, které mohou rušit od poslechu jako celku.

Líbí se mi jak hrajou Ortofony s phono předzesilovači PJ, je to spolehlivá kombinace. Vyzkoušel jsem všechny 4 stereo modely 2M přenosky s ramínkem PJ 9" EVO a pro mne je nejlepší 2M Blue.
Ale je to žánrem který si vybírá, půvabně sejmutý bas a menší důraz na výšky odpustí opotřebenější drážku či nějaké lupance a šum. Pro Jazz a jednodušší klasickou a akustickou hudbu je to ideál.
Receiver Yamaha má chladnější neutrální charakter, mohlo by se to hezky doplňovat, ale máš-li raději přesnější výšky a hodně, je model 2M Bronze pro tebe lepší.

Ještě se pozastavím nad ramínkem Rega, pravděpodobně RB300.
Pro začátek je jeho vstřícnost k manipulaci a to ouško přesně na prst radost obsluhovat. Magnetický antiskating si nastavíš nějakou mono deskou, nebo jednodušší nahrávkou s hlasem uprostřed, je to lehké a intuitivní.
Seřízení bočního úhlu a přesahu asi svěř někomu zkušenému. Rega má volně dostupné šablony na netu, možná máš přibalenou od AS.

Potíž je podle mě v tom, že pokud není nastavitelný sklon ramínka k talíři - VTA, je seřízení hrotu ztížené a pro 2M Black je to velká překážka.
M. Fremer má k tomu spoustu materiálu v článcích a pěkné video s USB mikroskopem, kde zdůvodní proč nastavit hrot Shibata přesně k drážce, aby nakonec záznamy neničil.
https://www.analogplanet.com/content/ho ... -angle-sra

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... tysEyET6yE

Příště si Milane povíme, jak nastavit Azimut přenosky, protože se nám pár krát stalo, že kamínek na chvějce byl šikmo připevněný...Má Rega možnost pootočit hlavičkou?
Marné snahy o seřízení azimutu Adjust plusem vyřešila fotka a reklamační protokol s vytištěným měřením.

Já měl nejlepší hrot od ClearAudio Sigma WOOD a dost sem se natrápil, než si to jakž takž sedlo a vzpomínal sem na sladký elipťák či ten Fine Line hrot s menším šumem, jež je k azimutu poměrně necitlivý a VTA je jen málo zřetelný...

Věřím, že se do problému ponoříš a před nákupem dalších produktů světa analogu, s námi probereš co se dá ještě vytáhnout s ramínkem Rega a co už vyžádá alespoň Audiomods, nebo líbezný svět vintage japonských ramínek SAEC, špičkové kvality za dostupné ceny.
SME M2 či alespoň starší elegantní SME 3009 jež získal svým pěkným zpracováním velký úspěch a na černém laku AS by se moc pěkně vyjímal.

Připomínám, že sám mám už jen dvě přenosky * Ortofon OM10 a Audiotechnica AT95 na 30 let starém polském gramofonu.
Kupuju na netu lepší formáty a hraju přes PC kartu i když audiofilskou. Original CD sjíždím na upraveném CDP Pioneer s odrušením, lepšíma operákama a dalšíma úpravama "na sladko" jak to mám rád. A stačí.

Stal jsem se povrchním a pohodlným posluchačem, protože ty finance z vinylu už nemám čím vyzářit, zbytek aparatury neodpovídá kvalitě zdroje, které se mi časem povedlo vyšlechtit a když sem slyšel jak hraje má MC přenoska na drahé, pro mne nedostupné aparatuře, přišlo mi to jako plýtvání. 2 roky poslouchat přenosku za 30 litrů jen na 60 %. To je hřích.... :ymdevil:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od YamahaMan »

efičák píše:Užíváš si pořádný gramofon, to je fajn.
Zatím si myslím vyměň přenosku za MM a používej ten vestavěný gramofonový vstup. Něco si načti o phonech, ramínkách a přenoskách a zatím poslouchej svou hudbu.
Tím získáš zkušenosti a posoudíš, zda jít dál a dráž, či je tohle pro sestavu jako celek ideální.

Pro žánry které se ti líbí, je MMka lepší volba, ona odpustí horší nahrávky a nepitvá, jaké jsou nástroje a detaily, které mohou rušit od poslechu jako celku.

Líbí se mi jak hrajou Ortofony s phono předzesilovači PJ, je to spolehlivá kombinace. Vyzkoušel jsem všechny 4 stereo modely 2M přenosky s ramínkem PJ 9" EVO a pro mne je nejlepší 2M Blue.
Ale je to žánrem který si vybírá, půvabně sejmutý bas a menší důraz na výšky odpustí opotřebenější drážku či nějaké lupance a šum. Pro Jazz a jednodušší klasickou a akustickou hudbu je to ideál.
Receiver Yamaha má chladnější neutrální charakter, mohlo by se to hezky doplňovat, ale máš-li raději přesnější výšky a hodně, je model 2M Bronze pro tebe lepší.

Ještě se pozastavím nad ramínkem Rega, pravděpodobně RB300.
Pro začátek je jeho vstřícnost k manipulaci a to ouško přesně na prst radost obsluhovat. Magnetický antiskating si nastavíš nějakou mono deskou, nebo jednodušší nahrávkou s hlasem uprostřed, je to lehké a intuitivní.
Seřízení bočního úhlu a přesahu asi svěř někomu zkušenému. Rega má volně dostupné šablony na netu, možná máš přibalenou od AS.

Potíž je podle mě v tom, že pokud není nastavitelný sklon ramínka k talíři - VTA, je seřízení hrotu ztížené a pro 2M Black je to velká překážka.
M. Fremer má k tomu spoustu materiálu v článcích a pěkné video s USB mikroskopem, kde zdůvodní proč nastavit hrot Shibata přesně k drážce, aby nakonec záznamy neničil.
https://www.analogplanet.com/content/ho ... -angle-sra

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... tysEyET6yE

Příště si Milane povíme, jak nastavit Azimut přenosky, protože se nám pár krát stalo, že kamínek na chvějce byl šikmo připevněný...Má Rega možnost pootočit hlavičkou?
Marné snahy o seřízení azimutu Adjust plusem vyřešila fotka a reklamační protokol s vytištěným měřením.

Já měl nejlepší hrot od ClearAudio Sigma WOOD a dost sem se natrápil, než si to jakž takž sedlo a vzpomínal sem na sladký elipťák či ten Fine Line hrot s menším šumem, jež je k azimutu poměrně necitlivý a VTA je jen málo zřetelný...

Věřím, že se do problému ponoříš a před nákupem dalších produktů světa analogu, s námi probereš co se dá ještě vytáhnout s ramínkem Rega a co už vyžádá alespoň Audiomods, nebo líbezný svět vintage japonských ramínek SAEC, špičkové kvality za dostupné ceny.
SME M2 či alespoň starší elegantní SME 3009 jež získal svým pěkným zpracováním velký úspěch a na černém laku AS by se moc pěkně vyjímal.

Připomínám, že sám mám už jen dvě přenosky * Ortofon OM10 a Audiotechnica AT95 na 30 let starém polském gramofonu.
Kupuju na netu lepší formáty a hraju přes PC kartu i když audiofilskou. Original CD sjíždím na upraveném CDP Pioneer s odrušením, lepšíma operákama a dalšíma úpravama "na sladko" jak to mám rád. A stačí.

Stal jsem se povrchním a pohodlným posluchačem, protože ty finance z vinylu už nemám čím vyzářit, zbytek aparatury neodpovídá kvalitě zdroje, které se mi časem povedlo vyšlechtit a když sem slyšel jak hraje má MC přenoska na drahé, pro mne nedostupné aparatuře, přišlo mi to jako plýtvání. 2 roky poslouchat přenosku za 30 litrů jen na 60 %. To je hřích.... :ymdevil:

Dakujem Eficak za informacie, ktore sa urcite zidu!
Som bol na vazkach, aj ked vnutorne presvedceny, ze pre mna je ten 2M Brobze asi najlepsia volba a dokupim ten Phono Box DS+
Ps: co povies na 9" ramienko S-Shape s SME uchytením prenosky, je na gramci od ProJectu - 2Xperience SB S-Shape
Je co sa tyka kvality porovnatelne s WTB370?
Este raz vdaka! Milan
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od efičák »

MilanP. píše:Dakujem Eficak za informacie, ktore sa urcite zidu!
Som bol na vazkach, aj ked vnutorne presvedceny, ze pre mna je ten 2M Brobze asi najlepsia volba a dokupim ten Phono Box DS+
Ps: co povies na 9" ramienko S-Shape s SME uchytením prenosky, je na gramci od ProJectu - 2Xperience SB S-Shape
Je co sa tyka kvality porovnatelne s WTB370?
Este raz vdaka! Milan
Zajímavý nápad Milane,
S-Shape se mi velmi líbí, píší, že má kvalitní ložiska a byla by to frajeřinka, dán na německý gramec české ramínko. :thumbup:
Nejsem nějaký technik a neslyšel sem to ramínko naživo.
Moc fandím strojařům v PJ, že se tam dá vybrat od všeho něco. Eskové kovové v kuse v RPM1 a 3, eskové s SME adaptérem v Xpression.
http://www.aq.cz/obchod/-project-classi ... ape--3096/
Kolega Japex SME koncovek na přenosky bohatě využívá a není jediný. Jen jestli se nákupem toho ramínka nedostaneš s cenou hodně nad možnosti aparátu, který to má nakonec zahrát. Víš o nějakém kousku za dobrou cenu ?

A překrásné zajímavé české ramínko používá EAT C-Note a viděl sem ho v inzerci.


Obrázek

Nedej cloumat svým majestátem a zpomal alespoň na půl roku. Poslechni tu svou volbu 2M Bronze, snad nebude moc studená...
Pověnuj se seřízení, škoda že už zmizel článek pana Burdycha o seřízení přenosky sluchem v Hifionline myslím.
Přenoska se uvolní provozem po 30 až 50 hodinách a to phono doporučuji poslechnout než ho koupíš, třeba tě Yamaha překvapí, protože někdy nemusí být slyšet ten rozdíl, i když bude externí phono lepší. Aparát hraje jak nejslabší článek řetězu.
Zvuk dobrý - všechno dobré
JAPEX

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od JAPEX »

efičák píše:
MilanP. píše:Dakujem Eficak za informacie, ktore sa urcite zidu!
Som bol na vazkach, aj ked vnutorne presvedceny, ze pre mna je ten 2M Brobze asi najlepsia volba a dokupim ten Phono Box DS+
Ps: co povies na 9" ramienko S-Shape s SME uchytením prenosky, je na gramci od ProJectu - 2Xperience SB S-Shape
Je co sa tyka kvality porovnatelne s WTB370?
Este raz vdaka! Milan
Zajímavý nápad Milane,
S-Shape se mi velmi líbí, píší, že má kvalitní ložiska a byla by to frajeřinka, dán na německý gramec české ramínko. :thumbup:
Nejsem nějaký technik a neslyšel sem to ramínko naživo.
Moc fandím strojařům v PJ, že se tam dá vybrat od všeho něco. Eskové kovové v kuse v RPM1 a 3, eskové s SME adaptérem v Xpression.
http://www.aq.cz/obchod/-project-classi ... ape--3096/
Kolega Japex SME koncovek na přenosky bohatě využívá a není jediný. Jen jestli se nákupem toho ramínka nedostaneš s cenou hodně nad možnosti aparátu, který to má nakonec zahrát. Víš o nějakém kousku za dobrou cenu ?

A překrásné zajímavé české ramínko používá EAT C-Note a viděl sem ho v inzerci.


Obrázek

Nedej cloumat svým majestátem a zpomal alespoň na půl roku. Poslechni tu svou volbu 2M Bronze, snad nebude moc studená...
Pověnuj se seřízení, škoda že už zmizel článek pana Burdycha o seřízení přenosky sluchem v Hifionline myslím.
Přenoska se uvolní provozem po 30 až 50 hodinách a to phono doporučuji poslechnout než ho koupíš, třeba tě Yamaha překvapí, protože někdy nemusí být slyšet ten rozdíl, i když bude externí phono lepší. Aparát hraje jak nejslabší článek řetězu.

Milane,

jenom důležité info:

1, výměnný headshell je věc víc na hraní si, než cokoli jiného! Samotný konektor má sám o sobě vůli v azimutu (při každé změně musíš lehce pootočením nastavit a potom s citem dotáhnout). A to z jediného důvodu: jenom pár (a dražších) headshellů je v azimutu nastavitelná. Ty ostatní mají bajonet napevno a pokaždé "jinde"... I samotná firma SME dělá jedno ramínko (SERIES M2-9R) s a i bez konektoru...

2, než budeš uvažovat o výměně ramínka za typ s SME uchycením, musíš mít správnou volbu ramínka v kombinaci s gramofonem. A to tak, aby jak lehce lze vyměnit přenosku půjde i lehce celý systém nastavit!!! Limitem je právě způsob seřízení VTA. A to má mnou zmiňovaný Technics, dle mého soudu, řešeno geniálně.

3, a nic ve zlém: Pro-Ject a EAT se vyrábí v jedné místnosti! Je to celé původně TESLA Litovel. A projekt Pro-Ject je spíš meinstream (za účelem vydělat chechtáky) než High End. Podívej se na videa (od začátku až do konce) a porovnej si sám...té fabrice chybí duše!!!
...možná je jenom postavená z dotací =))

https://www.youtube.com/watch?v=K-v38aX2IOA

https://www.youtube.com/watch?v=usXKl8p6kuk&t

https://www.youtube.com/watch?v=NYT9y6WqMm8&t

https://www.youtube.com/watch?v=h7elN5KCPvU&t
JAPEX

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od JAPEX »

Ještě a zapomněl jsem:

4, při použití vestavěného předzesilovače jsem já nikdy nebojoval s brumem! Opakem bylo napájení předzesilovače z externího a ještě ke všemu AC adaptéru. To byl tisíc a jeden pokus, jak se brumu zbavit...a na to neexistuje žádný zaručený recept.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od YamahaMan »

To Eficak a Japex,
do takeho stadia ako menenie celej prenosky som zatial nedospel :D
Kazdopadne vidim, ze mam tu cest komunikovat s ludmi co ich to fakt bavi a
maju nieco za sebou...
Skôr /ked som uz vyriesil podstatu tejto temy s tou vymenou MM prenosky/ ma napadlo,
aky je rozdiel medi uz spominanym ACOUSTIC SOLID - CLASSIC WOOD BLACK za cca. 2,100 €
https://www.studioline.cz/pristroje/aco ... ood-black/
Tu je to ramienko WTB370 a pomerne tazky tanier + zakladna /20 kg/s prenoskou
........., alebo PRO-JECT 2XPERIENCE SB S-SHAPE za cca 1,600 € bez prenosky
http://www.trinasty.sk/home-hifi-produk ... fHMj1u0NEY
Tu je 9" ramienko S-Shape s SME uchytením prenosky ale cely gramec vazi len do 8 kg
Tot otazka...
Este som narazil na vynikajuce hodnotenie a odozvy MM prenosky Goldring 2100, ktore ma polovicnu cenu ako 2M Bronze
Neviem ci sa oplati investovat este do vyssej rady 2200 a vyssie...
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od efičák »

Milane to už moc experimentuješ.
Gramec už máš a je to velmi solidně postavený gramofon, dotažený po technické stránce daleko, dokonce ramínko má dodělané seřizování VTA. Tím mizí má poslední výtka k hrotu Shibata a podporuju tu myšlenku na Ortofon 2M Black.
Já myslím, že v Dánsku dost řešili souhru s tímto ramínkem, protože i první produktové fotky řady 2M byly právě na tomto ramínku, což jsem tehdy nelibě nesl. :)

Goldring s Regou ramínkem mám naposlouchaný modelem GR 1012. První věc je citlivost na kabely a phono, firma doporučuje od 150 do 200 pF.
Když to přepálíš není to dobré, měl sem Macurovo phono s kondíkem 220 pF a nesedlo si to. Taky rafinovaný hrot Gyger II. , byl bohatý na vysoké frekvence a to mi přišlo tehdy málo analogové. Pro Rock ano, ale moje žánry to nezahrálo.

Taky nepřepínej trpělivost studia, vyšli ti vstříc s odkoupením Quintet Red, když ji teda nechceš.
Myslím, že to s AS bude velký nářez oproti tomu tvému prvnímu základnímu, ale už velmi slušnému gramofonu. Nainstaluj přenosku a začni hrát.

A natoč nám youtubko s novým gramcem na sestavě.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Výmena MC za MM prenosku na WTB370

Příspěvek od YamahaMan »

Vdaka Efičáku za odpoved,
idem do toho AS S 2M Bronze
Este chvilu to potrva ale videjko zavesim a napisem postrehy...
Diky vsetkym, co maju radi kvalitny zvuk!

Ps: Prave sa vytesujem pri dvoch novych LPckach od Tigers of Pan Tang \m/

efičák píše:Milane to už moc experimentuješ.
Gramec už máš a je to velmi solidně postavený gramofon, dotažený po technické stránce daleko, dokonce ramínko má dodělané seřizování VTA. Tím mizí má poslední výtka k hrotu Shibata a podporuju tu myšlenku na Ortofon 2M Black.
Já myslím, že v Dánsku dost řešili souhru s tímto ramínkem, protože i první produktové fotky řady 2M byly právě na tomto ramínku, což jsem tehdy nelibě nesl. :)

Goldring s Regou ramínkem mám naposlouchaný modelem GR 1012. První věc je citlivost na kabely a phono, firma doporučuje od 150 do 200 pF.
Když to přepálíš není to dobré, měl sem Macurovo phono s kondíkem 220 pF a nesedlo si to. Taky rafinovaný hrot Gyger II. , byl bohatý na vysoké frekvence a to mi přišlo tehdy málo analogové. Pro Rock ano, ale moje žánry to nezahrálo.

Taky nepřepínej trpělivost studia, vyšli ti vstříc s odkoupením Quintet Red, když ji teda nechceš.
Myslím, že to s AS bude velký nářez oproti tomu tvému prvnímu základnímu, ale už velmi slušnému gramofonu. Nainstaluj přenosku a začni hrát.

A natoč nám youtubko s novým gramcem na sestavě.
Odpovědět