Ramienko Pro ject 9cc Evolution

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Aveo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 srp 2012 18:17

Ramienko Pro ject 9cc Evolution

Příspěvek od Aveo »

Zdravím,mám nový gramofón Pro-ject Xtension9 s ramienkom Pro-ject 9cc Evolution.Ak dám ramienko nad tanier a je zdvihuté,pri spustení ramienka neklesá rovno-kolmo na tanier ale ho ťahá mierne do ľava.Je to približne dva milimetre.Je to dosť nepohodlné pri púšťaní skladby niekde v strede platne, trafiť sa presne do pauzy medzi skladbamy.Nastavenie VTA,VTF ,azimut,atiskating by malo byť v poriadku.Je to dôvod na reklamáciu alebo sa to dá nejako nastaviť?
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Ramienko Pro ject 9cc Evolution

Příspěvek od tm.watch »

Zkus sundat zavazicko antiskatingu - uplne i se silonem, ktere ho drzi. Pokud to bude OK, je spatne ten skating. Ostatni, jako vta, vtf nebo azimut na to nemohou mit vliv. A propos, gramofon mas v rovine, ze jo?
Aveo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 srp 2012 18:17

Re: Ramienko Pro ject 9cc Evolution

Příspěvek od Aveo »

Gramofón je samozrejme v rovine a ramienko ťahá do ľava aj bez závažička.
Aveo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 srp 2012 18:17

Re: Ramienko Pro ject 9cc Evolution

Příspěvek od Aveo »

Skôr sa mi zdá,že oska ktorá ide cez rameno a je uchytená v tom vnútornom prstenci nie je v rovine.Ale je to len podľa oka,nedá sa to zmerať.
analog2001

Re: Ramienko Pro ject 9cc Evolution

Příspěvek od analog2001 »

U 9cc evo je uchyceni ramenka ve svisle i vodorovne rovine konusy, ktere jsou uchyceny v dutinkach lozisek.
Mas vsechny v dutinkach? Stane se, ze pri manipulaci (serizovani) ramenka se hrot konusu oprel o okraj loziska....a nezajede do stredoveho otvoru???
analog2001

Re: Ramienko Pro ject 9cc Evolution

Příspěvek od analog2001 »

Prosvit si to poradne a zkontroluj vsechny 4 konusy.
Kdyz tak prilozenym klicem povol loziska a polohu konusu uprav.
Aveo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 srp 2012 18:17

Re: Ramienko Pro ject 9cc Evolution

Příspěvek od Aveo »

Konusy sú priamo v dutinách ložísk.Skúšal som aj povoliť ložiska a nejak to doštelovať ale bez zlepšenia.
Odpovědět