Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od whisp »

Rozhodol som sa pre upgrade prenosky na Sumiko Blue Point Special EVO III. Riesim ale 2 problemy:

1. ihla je vraj extremne citliva a velmi lahko sa poskodi. Mate s tym niekto skusenost?

2. existuje Low Output aj High Output verzia. Aku verziu mam kupit ak to budem pouzivat s Project Phono Box DS+? Bude mat LO aj kvalitativny prinos?

Prenosku viem kupit za 350€ novu tak ak by mal v porovnatelnej cene niekto nejaky lepsi tip budem rad ak ma usmerni.

dakujem za rady ^:)^
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od efičák »

Ahoj Whisp, máš velmi hezkou sestavu.
Takový zvuk je předurčen pro co nejlepší snímání LP a jestli máš rád japonské přenosky s trochou přidaných barev a skvělou dynamikou, mohla by tě Sumiko BP EVO III. potěšit. Kvůli kombinaci s PJ PB DS bych doporučil tu MC LO.

Sestava je špica, ale gramec ne.Xpression III. mi doma moc radosti neudělal. Nakonec mi posloužil jen na šelakové desky.
Přenosku za 350 Eur na něj nedávej, to ramínko na to nemá.

Já měl poprvé Sumiko BP2 na PJ RPM9, kde mi na PJ Tube boxu pískala na výškách. A stejně tak ramnínko mi s Sumiko neladilo.
Podruhé SUmiko BP EVO III. MC HO na ramínku Kuzma Stogi S s nímž se mi přenoska velmi líbila.

Jo hrot se rád chytá do prachovky protože opravdu výrazně trčí.

Jestli si přesto myslíš, že Tvé uši potřebují více zvuku z drážek LP a chceš zkusit MC LO přenosku, vyzkoušej levnou a dobrou Project Pick it MC1.
Už se nedělá ale na skladech snad někde bude.
Zvuk dobrý - všechno dobré
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od whisp »

Sumiko BPS Evo III LO je objednana. Olympicy miluju dynamiku tak snad som neslapol do hovna. Ten gramofon urcite v case vymenim ale teraz musi este vydrzat a ked pride k vymene sumiko premontujem. To bol vlastne taky pokus s tym gramcom (kupeny na inzerat ze vyskusam...) a takto to dopadlo. Chcel som ho vymenit ale prednost dostal projektor a vsetko naraz sa neda. Ale radost mi na nom zatial robi Ortofon 2M Red tak som mal pocit ze to musim nutne posunut na hranicu jeho schopnosti aby som z toho co mam vymackol co sa da a stym nejaky cas vydrzim. Renown mi tiez doporucil LO. Som zvedavy ake paraziticke zvuky sa objavia a hlavne ako to cele nastavim, to bude vikend... dik :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pokud mas protractor (idealne se zapichnutelnym hrotem), male zrcatko, vahu a desku pro nastaveni antiskatingu, tak to nastavis dobre. Hodne stesti :thumbup:
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od whisp »

protractor. Nemam
male zrcatko. Nemam
vahu. Nemam
desku pro nastaveni antiskatingu. Nemam

:???:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nechci, aby to vyznelo nejak povysene, ale bez tohoto "naradi" to nikdy spravne nenastavis/neseridis. Ono to hrat bude, ale hrozi zbytecne vetsi zkresleni, nez by muselo byt. Potom take rychlejsi opotrebeni hrotu i drazky, u nekterych prenosek trvale vychyleni chvejky z roviny a jiste i dalsi problemy, ktere me ted zrovna nenapadaji. Spravne nastaveni svisle sily na hrot ma pak take dopad na vyslednou reprodukci. Idealni by bylo si pozvat zkusenejsiho kamarada s patricnym vybavenim a casem si poridit sve :thumbup:
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od whisp »

Mne to neznie povysenecky ale racionalne. Tak skus hodit nejaky racionalny rozpocet spolu tipmi na jednotlive komponenty. Pripadne keby sa nasiel niekto z Bratislavy kto mi s tym vie pomoct...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Asi takto:

Co se protraktoru tyce, tak existuje spousta papirovych sablonek dodavanych s ramenky, potom ruzne papirove a plastove sablonky s dirou uprostred, ktere se nasadi na stredovy trn talire. Ono to celkem funguje, ale vyzaduje to presne nasmerovani na lozizko ramenka a tutiz presnost serizeni zavisi na tom, jak se ti to podari nasmerovat a zafixovat. Jedna takova sablona, kterou je potreba vytisknout, je treba v tomto dokumentu, kde se i dozvis, proc, co a jak je u gramofonu potreba nastavit.

http://www.graled.cz/files/gramo/gramof ... taveni.pdf

Jinak je dalsi sablona soucasti napr. teto nastavovaci desky, ktera je dobra pro nastaveni (mimo jine) antiskatingu (paklize tedy hledas idealni nastaveni co se zvuku tyce a nikoliv co se sledovani drazky tyce :lol: ):

http://www.analogueseduction.net/test-r ... ecord.html

No a pak muzes mit plastovou sablonu, kterou vyrabi treba MFSL...

http://www.mofi.com/product_p/geodisc1.htm

Vtipne na tom vsem je, ze i kdyz budes maximalne peclivy pri serizovani podle jedne z vyse uvedenych sablon, tak po premereni jinou sablonou zjistis vyrazne odchylky. A ktera z tech sablon ma pravdu? Kazda svou :crazy: Proto je dobre se na tyto sablony vykaslat a poridit protractor. Je to drahe, ale asi nejpresnejsi reseni. Kdyz vyloucime ten nejpresnejsi s cenou cca 800 USD a ten nepekny (muj subjektivni nazor) od Clearaudia, tak se dostanes pres jeste par existujicich k protractoru od Dr. Feickerta. Vyhodou je, ze soucasti je i merici 7" deska se signalem 3150Hz, ktery se pouziva k mereni otacek talire (stahnes si k tomuto ucelu do telefonu aplikaci PlatterSpeed, ktera existuje pro iOS, pro Android nevim).

http://www.feickert.de/index.php?id=17&L=1

Pokud by stale nebylo jasne, k cemu je vlastne ten protractor dobry, tak vse je uvedeno v tom dokumentu vyse, ktery obsahuje rovneztak i sablonu.

Dale by to chtelo nejakou vahu. Tech existuje mnoho s ruznou cenovkou, ale asi v pohode vystacis s nejakou takovou:

http://www.hifionline.cz/hifi-prislusen ... x-tpm-001/

Zrcatko si asi dokazes obstarat sam, nebo se pro nastaveni azimuthu muzes placnout pres kapsu a poridit specializovany software :thumbup:

http://shop.adjustplus.biz/product_info ... anguage=en

Taky to lze zmerit i beznym audio softwarem typu Audacity (ja sam jsem to meril pred porizenim Adjust + softwarem ProTools HD)

Bude to stat nejake penize a mozna ti vzhledem k cene prenosky prijde, ze to je penez moc. Pokud vsak hodlas provozovat gramec nejak vazneji, rozhodne se to vyplati :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše: .... pro Android nevim).
Android také...
Dieter Burmester píše: Proto je dobre se na tyto sablony vykaslat a poridit protractor. Je to drahe, ale asi nejpresnejsi reseni. Kdyz vyloucime ten nejpresnejsi s cenou cca 800 USD a ten nepekny (muj subjektivni nazor) od Clearaudia, tak se dostanes pres jeste par existujicich k protractoru od Dr. Feickerta.
Potvrzuji, postupně se mi doma nahromadili všechny výše uvedené šablony a desky, až jsem skončil u Dr. Feickerta. Takže pokud chceš ušetřit, kup si ji rovnou :mrgreen:

Když už jsme u protractoru, dovolím si zneužít toto vlákno a položit dotaz:
Používal jste někdo tento či jiný protractor s ramínkem Ortofon RS-212D? Ramínko totiž nemá označenu osu, takže vždy docela při seřizování válčím s přesným umístěním, vynáším úhlopříčky, ale cítím, že to není úplně dokonalé řešení. Nemáte někdo z praxe doporučení, jak na to elegantněji?

Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja to vyresil u jednoho ramene tak, ze po tom, co jsem osu urcil, tak jsem tam tenkym vrtackem udelal dulek tak, jak to maji ramena treba od Clearaudia. A je pokoj :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše:Ja to vyresil u jednoho ramene tak, ze po tom, co jsem osu urcil, tak jsem tam tenkym vrtackem udelal dulek tak, jak to maji ramena treba od Clearaudia. A je pokoj :thumbup:
To mne taky napadlo, když jsem to konečně vyměřil, ale neměl jsem k tomu dost odvahy. Přeci jen to vyžaduje dostatek kuráže, protože člověk musí mít nejen pevnou ruku, ale hlavně 100% jistotu, že má značku správně...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

No musis dvakrat merit a jen jednou vrtat :lol: Ale vyplati se to :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od fox »

Doporucuji rameno SME V. U neho je firemni sablona. Serizeni i diky konstrukci ramene trva do peti minut. =))
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

No az na to, ze podle te sablony to zase tak presne neseridis. A doporucovat rameno za cenu pres stovku na whispuv gramec... :?:
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od whisp »

No ja to vidim tak ze budem musiet zohnat niekoho z BA kto mi to nastavi a plnu polnu budem dokupovat postupne.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je rozumny postup. Nemel by byt problem nekoho v Blave sehnat :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Frogyman »

whisp píše:No ja to vidim tak ze budem musiet zohnat niekoho z BA kto mi to nastavi a plnu polnu budem dokupovat postupne.
Za sedmnáct stovek se můžeš začít učit sám :mrgreen:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... /align-it/
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od whisp »

Kym som na to klikol objavil sa iny analogovy ucen. :lol:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od efičák »

Whisp, přelož si návod , třeba část o antiskatingu je zajímavá. Nevím jestli návod chápu správně, překládám jen translátorem, ale doporučují při 2g zatížení přenosky pouze 1g antiskatingové síly, což je první zářez pro silonek s nejmenší silou. (blíže k ramínku)

http://www.sumikoaudio.net/ContentsFile ... ter(1).pdf

Sumiko EVO je zpočátku medová a nízké výstupní napětí 0,5 mV tu na foru ještě nikdo nezkoušel. Co nám zdrahnul dolar, je to drahý špás.
PO sladkém začátku předváděla verze MC HO s 2,5 mV výstupem velké změny. Nejdříve se povolily výšky a za nimi pomalu basy a to až do 50 hodiny. Pak už se více méně nic většího nedělo.

Stylus - hrot je běžný eliptický, čímž vynikne na novějších, nebo kvalitnějších nahrávkách a výliscích. KDybys chtěl lepší archeologii či kvalitní snímání SUprafonek, zvolil bys jinou přenosku, Ortofon 2M Black s Shibatou nebo Quintet Black(a spoustu dalších), dokud se dá koupit boronový hrot.
Až přenosku rozehraješ, začni zkoušet VTA podle návodu. Různé sklony jak se ti to bude líbit. Totéž jde i výměnou různě tlustých podložek na talíř či bez podložky.

A když se staneš správně poučeným gramo uživatelem, zkus různá závaží na ramínko. Sumiko dle mého "pocitu" lépe zahraje na středně těžkém ramínku. Od PJ bys měl mít ty závaží v sáčku Xpression III.

Výběrem LO jsi se vyhnul potížím s horní hranicí 100 pF a to je fajn. Nikdo z nás ještě tu novou verzi nezkusil, hned nám napiš, jak si nová kombinace vede. Sýkorův PB bývá většinou monitorový a až příliš bezbarvý. Neznám DS ale jistě mu japonská hravost pomůže a bude to mít správnou šťávu.

Ať slouží.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

efičák píše:Stylus - hrot je běžný eliptický, čímž vynikne na novějších, nebo kvalitnějších nahrávkách a výliscích...
Ja jsem si jisty, ze to je presne naopak. Elipsa dnes nevynikne uz temer nikde. Jiste, neni elipsa jako elipsa, ale pokud whisp neposloucha nejakou starsi muziku ze zlate analogove ery, tak muze narazit. "Dnesni" muzika je schopna vytvorit takove tvary drazky, ze objektivne i subjektivne vzato nemuze elipsa pred pokrocilejsimi tvary hrotu obstat. Navic i do vinylu se vplizila loudness war, takze vetu "hraje to super, ale nemohlo by hlasiteji?" me uz prestava bavit poslouchat, nebot co udela vyssi zaznamova hlasitost s tvarem drazky, ze? Takze presne naopak, na ty Supraphonky je elipsa jeste pouzitelna uz jen proto, ze stary Kuss z Gramofonovych zavodu, n.p., byl (a porad je) nepritel vysokych zaznamovych hlasitosti, ktere unavuji vinuti rezacich hlav (hlavne vysoke frekvence dnesni "moderni" muziky). Z toho duvodu je drazka Supraphonek pro elipsu daleko sjizdnejsim terenem nez desky s dnesni hudbou. Vyjimku by snad mohly tvorit reedice, ale proste takovy Abraxas od Santany projedes dobre elipsou tak jako tak - tzn. puvodni vydani i jakekoliv jine.

Whisp ma jiz objednano, takze s tvarem hrotu toho uz moc nezmuze, o to vice je ale dulezitejsi spravne nastaveni a ten protractor od Pro-Jectu mu bude znackou ke gramci pekne ladit :thumbup:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od aretax »

Zabiny: Nerob hlúposti a do ramena nič nevŕtaj !!! Ja mám prakticky to isté rameno. Keď si priložíš pravítko cez uhlopriečky a ceruzkou naznačíš stred, ostane Ti tam navždy, kým ho nezmažeš. Nie je dôvod, aby Ti sám zmizol. Ja ho tam mám už niekoľko rokov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od efičák »

Zabiny nevrtej, klepni tam důlčíkem jemnou prohlubeň. Ale ne přes ložiska. :lol:

Dělám si legrandu, já si na PJ 12" zkoušel konce LP a když zkreslovaly víc jemně jsem do nastavení zasáhnul "baj očko". Ale stejně je prostě vnitřní a vnější nullpoint na jednom místě a zbytek nějakým způsobem zkresluje. Když vemeš pořádný digital přes 100 litrů je tam fakt náskok. Ale i ten doladěný DAC Czap mi nepřehrál M. Davise s tím měkkým balastem co se tak hezky poslouchá na vinylu.

Zatím bych whispa nechal být s tou touhou po dokonalosti. Ještě neví, zda se nechá pohltit, protože opravdu dobrý analog sežere spoustu peněz, že pánové. Hodně lidí mě překvapilo, že po čase celý analog prodali.

Ramínko PJ Xpression III. 8,6", má docela velké úhlové zkreslení a proto nebude nullpoint a overhang tak zásadní, jako vaše vymazlené 12" s dynamickým přítlakem a Lyrou MC LO.

Můžu se mýlit nemám patent na strojařinu, ale já se s šablonou PJ velmi trápil. Vůle se mi zdály velké čímž bych přesnost nepovažoval za odpovídající ceně. Taky bych rád věděl, zda má Xpression III. správnou montážní vzdálenost. Debut je mimo o 2 mm.

Když se na Rowingově správně vytištěné (bez zarovnání měřítka v dokumentu) šabloně trefí přesně středový otvor, je overhang a nullpoint slušný. Rowing udělal ještě šablonu přímo pro ramínka PJ která je velmi přesná, ale ta není volně dostupná.

Pro začátek stačí na přítlak na přenosku jen obvyklé vyvážení ramínka do vodorovna a nastavení protizávaží. Nebo tu plastovou váhu jako kolíbka. Když nakroutí 2g, bude tam buď 1,8 nebo 2,2g. Což je v normě.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Uplne jsem zapomnel, ze se bavime o Pro-Jectu :crazy: Pokud se u toho ramena, ktere whisp na gramci ma, neda soupat prenoskou v headshellu nebo celym ramenem v jeho zakladne ala SME, tak je mu protractor k nicemu. A muze jen doufat, ze po nasazeni Sumika a spusteni ramenka dolu dopadne hrot co nejblize nullovym bodum :crazy: Na druhou stranu usetri za protractor :lol:
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od whisp »

Prenoskou sa hybat da
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

V headshellu? Dopredu a dozadu?
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od whisp »

Ano :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Z fotek na projectim webu to tak nevypada, ale v tom pripade uspora na protractoru nebude :lol:
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od whisp »

Navrchu je plech ktory zakryva tie diery
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

:thumbup:
Dieter Burmester
terahera

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od terahera »

Omlouvám se,ale trochu se vetru,kdyby byl někdo z Val. Meziříčí nebo okolí s vybavickou,taky bych potřeboval pomoct s nastavením gramofonu :angel:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od efičák »

No snad se whisp nebude zlobit.
Maro a slyšíš nějaké větší zkreslení?
V tvém vlákně píšeš, že máš CA phono. Z jiných stránek se ví, že to ladí.

Tvoje kombinace je myslím vhodnější k Xpression než whispova, protože BP2 nebude tolik přenášet hluk pohonu.
Má dokonce až medové výšky jež připomínají Grado Gold s velmi krátkým phono kabelem.

Také doporučím malinko testovat přidané závaží nad přenoskou pro zvýšení ef. hmotnosti ramene.
Gramec Pioneer už nemáš? Eskové ramínko může překvapit.

Taky jsem vděčný za nastavovací desku z antiquariátu. Je snadné zaměnit strany nebo polaritu.

Škoda, že se už nedělá přenoska PJ K6, což byla Grado Gold ale za cca 4t. O Sumiko BP2 si myslím, že překonává MMky dynamikou basů, pokud dostane všechno od seřízení po phono. EVO III. je excelentní od vyšších basů po výšky.

http://www.head-fi.org/g/i/192483/
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

efičák píše:Také doporučím malinko testovat přidané závaží nad přenoskou pro zvýšení ef. hmotnosti ramene...
Zda se, ze eficak neni posledni dobou ve forme. Pridanim zavazi nad prenosku se ef. hmotnost ramene nezmeni. Eficak byl na to nekolikrat upozornen svym tehdejsim phono guru Renownem z vedlejsiho fora, ale zrejme tato upozorneni necetl. Proto se o to pokusim ja: Eficaku, pridanim zavazi nad prenosku se ef. hmotnost ramene nezmeni :!:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od efičák »

Dieter Burmester píše:
efičák píše:Také doporučím malinko testovat přidané závaží nad přenoskou pro zvýšení ef. hmotnosti ramene...
Zda se, ze eficak neni posledni dobou ve forme. Pridanim zavazi nad prenosku se ef. hmotnost ramene nezmeni. Eficak byl na to nekolikrat upozornen svym tehdejsim phono guru Renownem z vedlejsiho fora, ale zrejme tato upozorneni necetl. Proto se o to pokusim ja: Eficaku, pridanim zavazi nad prenosku se ef. hmotnost ramene nezmeni :!:
Ano, já se mýlím často a rád. Považuju se za pocitáře a ne technika.
Renown je guru stále, ale tohle personální hodnocení je už je malinku přes čáru Dítře, nemyslíš?
Snažím se přijít na kloub svému omylu, je to tedy rezonanční kmitočet ? Oprav mě, když vecně vysvětlíš svůj názor budu rád.

Kolegáčkové co rádi Denon 103 pozorují, že až nejtěžší ramínka, nebo lehčí avšak s přidaným přívažkem, nebo obvzláště těžkým headschellem hrají dobře.
Naopak japonská Acutex 315 vyžaduje lehké, až ultra lehké rameno a přesto že nastavíme stejný přítlak na hrot na všech ramenech stejný, přenoska si vybere až extrémně lehké rameno SME III.¨Toto ramínko se mi vůbec nelíbilo s Ortofon Jubilee MC LO, kde i přes správný přítlak 2,5g prostě Jubilee nezahrála a nezahrála.

Obrázek

Pro mě za mě se to nemusí jmenovat efektivní hmotnost vážený příteli Dítře. Jak tedy vidíš tuto zkušenost?

A za mě jiná, taktně podaná myšlenka...nač je drahá , velmi přesná montážní šablona na ramínku s velkým úhlovým zkreslením.
Když si představíme, že může být montážní vzdálenost posunutá o 2mm, co s tím šablona udělá?

Například kutily milovaná Tesla NC440 má na svém téměř 10" ramínku chybu v montážní vzdálenosti na což přišli už při premiéře v časopisu Hudba a zvuk. Pomůže šablona ?

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
terahera

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od terahera »

efičák píše:No snad se whisp nebude zlobit.
Maro a slyšíš nějaké větší zkreslení?
V tvém vlákně píšeš, že máš CA phono. Z jiných stránek se ví, že to ladí.

Tvoje kombinace je myslím vhodnější k Xpression než whispova, protože BP2 nebude tolik přenášet hluk pohonu.
Má dokonce až medové výšky jež připomínají Grado Gold s velmi krátkým phono kabelem.

Také doporučím malinko testovat přidané závaží nad přenoskou pro zvýšení ef. hmotnosti ramene.
Gramec Pioneer už nemáš? Eskové ramínko může překvapit.

Taky jsem vděčný za nastavovací desku z antiquariátu. Je snadné zaměnit strany nebo polaritu.

Škoda, že se už nedělá přenoska PJ K6, což byla Grado Gold ale za cca 4t. O Sumiko BP2 si myslím, že překonává MMky dynamikou basů, pokud dostane všechno od seřízení po phono. EVO III. je excelentní od vyšších basů po výšky.

http://www.head-fi.org/g/i/192483/
Pioneer už bohožel nemám a docela mě to mrzí.Co se zkreslení u Projectu týče,zdá se mi,že hraje trochu jinak ke konci desky.Jinak Bluepointa jsem koupil až na základě tvého doporučení :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak je samozrejme nabiledni, ze pokud nad prenosku umistis zavazi, dojde v soustave prenoska-ramenko ke zmene rez. kmitoctu i zvuku. Ovsem takto pridane zavazi funguje tak, ze dojde jakoby ke zvyseni hmotnosti prenosky pri stale stejne ef. hmotnosti ramenka. To je ta zalezitost, na kterou jsem chtel upozornit. Zmeny rez. kmitoctu ani zvuku nepopiram.
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od whisp »

Tak prenoska predvčerom dorazila. Trvalo to nekonečne dlho. Namontoval som ju podľa Renownovej šablony. Prvý dojem úplná katastrofa. Tenký zvuk bez detailov. Tu tenkosť sa mi podarilo odstrániť správnym nastavením VTA a zhruba po 4 hodinách hrania to začalo hrať. Manželka to hodnotila že to hrá jemnejšie, rytmickejšie a ráznejšie. Zatiaľ sa mi to páči je to podstatne zábavnejšie ako DAC. Jediné čo neviem je akú mám nastaviť kapacitu.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od efičák »

whisp píše:Tak prenoska predvčerom dorazila. Trvalo to nekonečne dlho. Namontoval som ju podľa Renownovej šablony. Prvý dojem úplná katastrofa. Tenký zvuk bez detailov. Tu tenkosť sa mi podarilo odstrániť správnym nastavením VTA a zhruba po 4 hodinách hrania to začalo hrať. Manželka to hodnotila že to hrá jemnejšie, rytmickejšie a ráznejšie. Zatiaľ sa mi to páči je to podstatne zábavnejšie ako DAC. Jediné čo neviem je akú mám nastaviť kapacitu.
Tu nízkovýstupní jsem neměl, HO hrála hned a hezky.
Rowingova šablona úplně stačí. Rozepiš se kolik byl přesah a jak se ti seřizovalo přenoska. Měls nalepenou tuhu?

Tak máš BP a na něm navolené MC ?
Kapacitu na úplně nejmenší co jde, ale nemělo by to být tak zásadní. Přečti si pořádně návod.
Určitě jsi šikovný , napoprvé si poradit s výměnou přenosky , to je parádní !
Fandící paní je bonus. :-)
Zvuk dobrý - všechno dobré
terahera

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od terahera »

Jak se u xpression III nastavuje VTA?Mám ten samý gramec a nějak to teda nevím
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od whisp »

Presah bol napokon 17,5 (mal by byt 18,5). VTA sa da nastavit uvolnenim 2 cervikovych srobikov v zakladni ramena. U mna to malo zasadny vplyv na zvuk. Eficaku ty analogovy basnik tuhu som nepouzil nemal som pocit ze je to potrebne prenoska je spredu zrezana do roviny tak mne to stacilo. Nemyslim ze je to nastavene luxusne. Najvacsi problem bol s pritlakom lebo rovnovazne to bolo tesne pred vykocenim zavazia a nedalo sa to potom jemne regulovat nakoniec som pouzil kuchynsku vahu a to bola ina alchymia dostat ju do vysky platne a pokus omyl kedy uz naskocia 2g, zmeny po milimetroch a spustit ihlu vytiahnut. Psychiatria ale objednal som vahu z DX za 10 dolarov s 0,01 g. Uvidime co pride :mrgreen:
Este by som rad podakoval Eficakovi za rady ktore mi poskytol off record a Renownovi ktory mi radil na druhom fore a za navod ktory sice vyzaduje znacnu technicku predstavivost ale funguje.

Podme ale dalej. Mam zakladny kabel Project ktory bol prilozeny ku gramcu a z phono ide zakladny Audioquest. Po predoslych skusenostiach s repro kablami predpokladam ze vymenou kabla by som tomu znacne pomohol. Co na to hovoria nasi analogovi dinosauri?
Ale hra to fakt pekne az ma trhalo ze som nekupil Blackbird. Len s tymto gramofonom ...
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Prenoska pre Project xpression III - Sumiko BPS evo III?

Příspěvek od efičák »

Whisp je pánešek, kvůli kterému jsem rád, že je forum. Je radost číst tak velké pokroky.
Blacbird je celoživotní můza pro ty co to rádi romantické. Hudba má bavit a laskat. Rameno EAT od Graham, Blackbird a PJ Phono box RS byl na výstavě natolik přesvědčivý, že jsem Renownovi uznale blahopřál.
Ona bezbarvost některých MC kazet např. Ortofonu mě neuspokojuje, můj vkus zní jasně : bavit a hrát !
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět