McIntosh MP100 - Phono predzosilovač s ADC

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

McIntosh MP100 - Phono predzosilovač s ADC

Příspěvek od rOn »

McIntosh uviedol na trh zaujímavý phono predzosilovač, McIntosh MP100.
mcintosh_mp100.jpg
Flexibilný prístroj s dvomi vstupmi (MM, MC), v šiestich krokoch nastaviteľná záťaž (ako kapacitná tak impedančná), režim mono, symetrický a nesymetrický analógový výstup, tri digitálne výstupy (optika, coax, usb). Digitálny výstup je 24-bit/96kHz. Vzhľadom k výbave je veľmi zaujímavá i cena (na McIntosh), cca 2000 USD.


analogplanet: McIntosh debuts $2000 MP100 MM/MC Preamplifier with A/D Conversion

Kratučké video na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=OalMS8CPIkk
0616MP100.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: McIntosh MP100 - Phono predzosilovač s ADC

Příspěvek od efičák »

Dík za hezké vlákno. Spolu s cenou je to dobrá zpráva.
Tohle mohou dopřát i lidé s jinýma značkama sterea.

Dálkové ovládání mám vyzkoušené z Audio Research Phono 5, kde třeba impendace není vždy jednoznačná a dá se měnit podle nahrávek.
2 vstupy jsou velkorysé, pro víceramínkové zpytování přenosek.

Gramofon už dělají a teď je to komplet. :thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: McIntosh MP100 - Phono predzosilovač s ADC

Příspěvek od pajuna »

Me se taky libi, fajn ze s necim takovym prisli. Muzeme premyslet o jinem predzesilovaci bez MM/MC a koupit ho od maca:-)
Jen tak premyslim, proc udelali kulata tlačítka, když všude jsou ctvercova...Osobne jsem zvedavy na další novinku viz...
viewtopic.php?f=4&t=192&start=80
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: McIntosh MP100 - Phono predzosilovač s ADC

Příspěvek od efičák »

Snad mysleli kulatá tlačítka jako LP. :thumbup: Taky nevím proč to nemají jednotně.

V textu co jsi uvedl ve vlákně výrobce píšou, že je to myšleno také pro majitele kvalitních kin, kteří si chtějí přidat gramofon.
Pak jsou kulatá tlačítka v pořádku.
Možná, že první vlaštovka od značky přivolá celou rodinu. Takový ambasador klasického výrobce pronikající do doposud výsostného panství vícekanálu.

Pajuno už jsi o tom phono/dacu MP 1000 psal a v překladači mi řekli, že to má ochranu proti příliš velké modulaci do digitálu.
Mám problém s poslechem Bachovských německých vícedeskových elpíček, kde je sólový zpěv potichu a sbory burácejí drnčíce poličkami.
Zdali by DAC vypínal signál?

Kdo si chce vinyl zabarveníčko poslouchat třeba ve sluchátkách či autě, může libovolnou cestou stáhnout do PC a pak telefon - DAC-USB.
Optický kabel může být libovolně dlouhý, což je pro velké PC pohodlné.

Těšíme se na test v Stereofile.
Majitelé MC LO přenosek už používají MM phono značky v linkových předzesilovačích, přidáním step up trafa.
A každý není ochoten do ponoru celé složitosti traf. Udělat kvalitní MC LO předzesilovač je velmi náročné a značka se k analogu přihlásila celkem nedávno.

Snad to pod tlakem na co nejnižší náklady neodbyli. Většinu nákladů na výrobek je pro nás ten přední panel a vyhřívané zelené logo.
Chválím červené ledky s označením volby. Přijde mi to velmi praktické za tmy.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: McIntosh MP100 - Phono predzosilovač s ADC

Příspěvek od Dieter Burmester »

efičák píše:Mám problém s poslechem Bachovských německých vícedeskových elpíček, kde je sólový zpěv potichu a sbory burácejí drnčíce poličkami. Zdali by DAC vypínal signál?
Velká dynamika nahrávky důvodem pro nějaké "vypínání signálu" nebude :thumbup: Můžeš si to klidně pořídit :smile:
Dieter Burmester
Odpovědět