Audio Technica přenosky

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Audio Technica přenosky

Příspěvek od efičák »

Na našich stránkách trochu opomíjená firma která dosud neměla co nabídnout bohatým a nejzhýčkanějším milcům vinylu.

Ceny za nejvyšší modely se držely ve příjemně nízko a nabídka modelů je bohatá.
Samotným japonským výrobcům jistě neušla cenová politika jiných značek.

Nová přenoska AT pro Vás bohaté je Audio Technica Art 1000.

https://www.stereo.de/fileadmin/user_up ... usschn.jpg

Konstrukci nerozumím, článek uvádí snímání drážky jako bezztrátové. Nakolik je to lepší než například Dynavector Carat s miniaturní chvějkou z diamantu nechám na Vás.
V dlouhé historii výroby přenosek se objevilo podobné řešení, snímání hned za hrotem použila jiná již zaniklá značka.

Výstupní napětí je 0,2 mV, přítlak na hrot 2 až 2,5 gr.
Borová chvějka a cena 5200 Euro.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zvuk dobrý - všechno dobré
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Audio Technica přenosky

Příspěvek od efičák »

Zvuk dobrý - všechno dobré
Bond 007 alias Monte

Re: Audio Technica přenosky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Ta cena, tak to mne poser. Některým výrobcům už hrabe a to doslova :lol:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Audio Technica přenosky

Příspěvek od efičák »

Díky za reakci, je to sešup, z pár tisíc na sto litrů...

Třeba bude AT Art1000 lepší, než Benzky, Grada, Ortofony, Shelter, Lyry atd.
Ortofon se chvíli ostýchal, ale Anna a Xpression tyto ceny zabydlel a tváří se spokojeně.

Je možné s touto vysoce snímavou přenoskou přehrát horší opotřebované desky?
Někdy je mírná ztráta informací z drážky lepší pro poslech. Ale kdo kupuje takovou přenosku, má na nové a kvalitní LP od špičkových vydavateltví.
Když položím Bernstainovu West Side Story na LP co mám tak 4 x přehranou, nepochybuji, že LP je vítězný formát za dostupnou cenu, protože na DSD nemám příjem. Ani zrnko prachu, plná dynamika a sytost středů je impozantní.

Na videu z výstavy je ten model přenosky v nadživotní velikosti. To je grandiozní nápad moci si osahat jednotlivé díly. Prostě japonci jsou nejlepší. AT doufám nezdraží levné a střední modely které jsou vynikající.

Přátelé vinyl je něco jako pěstování bonsai. Po 40 letech péče můžete říct, že tento konkrétní model je docela podobný skutečnému stromu - reprodukci nahrávky.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Audio Technica přenosky

Příspěvek od fox »

Nesmis ale polamat bryle nad htotem. :lol: Kdyz spocitam naklady na prehrani jedne desky, vychazi mi cena, za kterou bych si koupil novou lp. Kdyz kazdou novou lp prehraji petkrat a potom vyhodim, budu na tom o moc lepe.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Audio Technica přenosky

Příspěvek od efičák »

fox píše:Nesmis ale polamat bryle nad htotem. :lol: Kdyz spocitam naklady na prehrani jedne desky, vychazi mi cena, za kterou bych si koupil novou lp. Kdyz kazdou novou lp prehraji petkrat a potom vyhodim, budu na tom o moc lepe.
To mi povídej :-) taky mám pár hrotů za sebou. Ale musíme podpořit naše oblíbené výrobce.
Proto mám ten starý poloautomat kde vůbec nesahám na ramínko. Ale děti přemůžou vše, milovaná Ortofon MC10 vintage jemnostpaní to má za sebou.

Nevím jak sem počítal, ale mi vyšlo přehrání hodiny na 70,20 Kč při životnosti hrotu 2000 hodin. Dobrá deska od drahého nakladatelství vyjde na tisícovku cca. No je to tak skoro stejné.

Napište prosím jaké máte zkušenosti s Audiotechnica přenoskama MM a MC LO. Hodně se chválí AT 440 pro skvělé snímání bez zkreslení.
Některé kombinace s phono předzesy a delší kabeláží z gramofonu může podpořit výšky a těch je jakoby převaha nad zbytkem spektra.

Jednu MC LO AT používá firma EAT v modelu Yosegi. Zvuk se mi velmi líbil.
Jinak znám jen AT91 s kulovým hrotem. Pro levné gramce a jeté desky levné a dobré.
AT95 je nenápadný chameleon. V kvalitním gramci umí zahrát velké na svou cenu překvapující HiFi.
Zvuk dobrý - všechno dobré
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Audio Technica přenosky

Příspěvek od efičák »

VM95.

AT přináší letos na podzim nové levnější MM systémy s různými snímatelnými chvějkami: Audio Technica série VM95 je kuželový, eliptický, Microlinear a dostupné Shibata-brusu.
I mono verze pro šelak je k dispozici. Ceny se pohybují mezi 34 a 200 eur - kompletní s headhell, stojí 30 eur více. Má zapuštěné matice na šroubky, což ulehčí montáž.

https://eu.audio-technica.com/cartridge ... &order=ASC

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět