Ako zladit analog

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
jolefoto
Příspěvky: 208
Registrován: 20 led 2012 20:28

Ako zladit analog

Příspěvek od jolefoto »

Zdravím všetkých tu na fóre. Mal by som jednu prosbu o radu. Rozhodol som sa zbudovaní si analógu. Počúvam prevažne ľahší rock, blues, jazz a tak. Moja terajšia zostava je
NAD C352, NAD C542, CANTON LE 107, CARDASS CROSSLINK, CARDASS QUADLINK 5
Rozpočet na analóg je 1000 - 1300 €. Neviem sa rozhodnúť ako nakonfigurovať reťazec gramec a phono preamp. Výber asi zhruba takýto od najdrahších po najlacnejšie.
Gramec
1. Pro-Ject 2 Xperience Acryl k tomu asi ortofon 2M red cena 980 €
2. Pro-Ject 1 Xpression Carbon Classic s už nainštalovanou prenoskou ortofon 2m silver cena 799 € "to ma láka najviac"
3. Pro-Ject Debut Carbon Esprit s akrylátovým tanierom k tomu asi ortofon 2m red cena 449 €
Phono preamp
1. Pro-Ject Phono Box DS+ cena 399 €
2. Pro-Ject Phono Box DS cena 249 € "to ma láka najviac"
3. Pro-Ject Phono Box S cena 149 €
Neviem sa hlavne rozhodnúť či drahší gramec a lacnejší phono preamp alebo drahší preamp a lacnejší gramec alebo 50%/50%
A ešte otázočka: Dodávaný kábel na prepojenie gramca a phonopreampu je dobrý alebo treba radšej kúpiť niečo lepšie vzhľadom na môj rozpočet? Ak áno poradí niekto aký konkrétne. Nemám nejaký premakaný sluch ale chcel by som aby som za uvedený rozpočet kúpiť to najlepšie. Ďakujem za pomoc.
Primare I32, CD32
Pro-Ject 2Xperience SB, MoFi Studio Phono, Hana EH
Sonus Faber Venere 1.5
Chord Crimson Vee 3, Cardass Crosslink, Quadlink 5, Parsec Interconnect XLR
IBasso Dx 150, IT 01s, Sennheiser HD 660 S, RME ADI-2 DAC FS, Strong LEAP S1
Odpovědět