Gramofony z Litovle vstaly z mrtvých

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Gramofony z Litovle vstaly z mrtvých

Příspěvek od noaid »

Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Gramofony z Litovle vstaly z mrtvých

Příspěvek od Peer »

Opravdu mě to pobavilo.
Něco o tom vím. Osobně.
Přátelé ví.
Jo, maktetink, je marketink...
To mají rakouští majitelé perfektně zmáknuté.
K takovým věcem jsem se nechtěl ani vyjadřovat... :sad:
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Gramofony z Litovle vstaly z mrtvých

Příspěvek od pasul »

Bylo by fajn napsat přesně jak to je. Žádné chození kolem horké kaše. On samotný dotyčný si taky nebere servítky se zdejším fórem.

Za mě je to tedy pěkný humus.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Gramofony z Litovle vstaly z mrtvých

Příspěvek od jirie »

Tak povídejte .
Zrovna jsem přemýšlel jestli jít do Pro Jectu nebo ne.
monte

Re: Gramofony z Litovle vstaly z mrtvých

Příspěvek od monte »

Taky by mne zajímalo jak vše je, ale myslím nebude vše jednoduché a jednoznačné. Určitě vlastníkem SEV Litovel. není Audio Tuning Wien, dříve myslím Hifi klub Wien. Myslím jde hlavně o spolupráci, možná finanční , obchodní i vývoje ze strany Audio Tuning. Smlouvy o spolupráci určitě zakazují poskytování informací, ale to je běžná věc. Proč zmizela značka TESLA, nebude důležité a určitě známka TESLA byla po roce 1989 problémová. I z názvu Pro-Ject je jasné, proč se dnešní gramofony prodávají pod značkou Pro-Ject.

http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/ ... 04.04.2011

Hlavně, že vyrábí a dobré gramofony i cenově velmi přijatelné. S 6 PerspeX jsem velmi spokojený, jen konektory byly trochu problémové, ale to je problém spíše výstupní kontroly.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Gramofony z Litovle vstaly z mrtvých

Příspěvek od noaid »

Můžete být pánové konkrétnější?
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Gramofony z Litovle vstaly z mrtvých

Příspěvek od MB »

Nie, ze by ste boli radi, že sa nejakemu ČS hifi darí a je jedno pod akou značkou, vy to hned zhodite do osobnej hladiny...sam nemam project aj ked par vecí od Renowna (pretože tu je podla mna pes zakopaný vo Vašom správaní) doma mám (pračka LP, headbox) .

Dokonca si myslím, že highend fórum bez ludí ktorý niečo vedia o gramofónoch, nadstaveniach gramcov, prenoskách atd je trosku chudobnejśie ako hififorum kde najdete p. Šimka a aj Renowna , nadšenci ako peer, to nezachránia. Fundovaná osoba tu proste chýba, a je mi jedno,že o je aj predajca alebo dokonca výrobca...

Priznám sa ked budem chciet menit prenosku, poradím sa jedine s Luborom a poprípade jeho názor budem konzultovat s p. Kuzmom, pretože nikto z vás nemá tie skúsenosti aby mi povedal, či to na moj slovinský kolotoč má cenu alebo nie. No a pokial mi Renown ponúkne nejakú slušnú prenosku za slušnu cenu, budem blázon ak to odmietnem.

Ešte je tu otázka, že kazí kšefty predajcom hifi...

PS: BTW ktorý predajca mi zadarmo (tj aj bez zálohy) poźičia MM/MC predzosilovač ?
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Gramofony z Litovle vstaly z mrtvých

Příspěvek od Peer »

Já jsem se nevyjadřoval k žádné konkrétní osobě.
Ani mě to nenapadlo.
Měl jsem na mysli kvalitu výroby, provedení a konstrukci
některých jejich výrobků.
A vždycky jsem říkal, že pokud už to musí být laciný gramofon, tak klidně i Pro Ject.
Ale lepší je ty prachy nacpat do pořádného přehrávače...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Gramofony z Litovle vstaly z mrtvých

Příspěvek od fox »

Na druhé straně, co by jste za ty prachy chtěli ? Gramofon za pár tisíc neumí moc firem vyrobit. Ukažte mi renomovaného zahraničního výrobce, který má v nabídce gramce pro začínající v ceně do desíti tisíc !
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Gramofony z Litovle vstaly z mrtvých

Příspěvek od pajuna »

Pred par lety jsem se rozhodl si koupit po cca 20 letech gramec, spise z nostalgie jako doplnek pro poslech starsich LP, obcas koupim nejakou novou cernou placku. Mam Pro-ject Debut III Esprit, mimochodem take od Renowna. Je to samozrejme nizsi trida, ale pro obcasne pouziti ok. Libi se me i designove a nema zadny funkcni problem. Nelze to zvukove ani srovnavat s 6x drazsim CDP, na kterem tocim CD, ale pro toho Schelingera apod :smile:
Nemuzu take ani nahodou posoudit drazsi typy teto znacky (to necham tem zkusenym gramofonistum), jestli jsou srovnatelne s jinymi ci ne, ale ty levnejsi bych klidne doporucil.
Potreboval bych ho ale nekym, kdo to umi a ma k tomu ta potrebna cincatka, seridit.
Petre, az treba nekdy prijedes ;)

Poslechl jsem si ale jednou ten vyklad pana na videu a musim rict, ze me opravdu ten konec pobavil, zejmena o firme "en ej de", to je krasne cekoinglis! :roll:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Gramofony z Litovle vstaly z mrtvých

Příspěvek od lubin »

Jeden z levnějších ProJectů vlastním doma společně s 2MBronze a Projectáckým Tube SEII předzesem. Zvuk jsem dolaďoval kabeláží a musím říci, že po zahřátí elektronek (chce to cca.20 minut, tedy jednu stranu LP) mě zvuk rozhodně neuráží. Jsou LP, která (až na odstup šumu) se vyrovnají reprodukci CDP kolem 30tis.
Takže s výrobkem spokojenost. Pravdou je, že jsem se natrápil se seřízením, jež jsem nakonec úspěšně s laskavostí Peerovou provedl až dle jeho šablony a váhy.
Dneska jsem poslouchal LP od Depeche Mode a moc mě to bavilo. Několikrát jsem běžel zesílit hlasitost :)
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Odpovědět