Sony PS-LX 300 USB

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
VinylCollector
Příspěvky: 42
Registrován: 25 bře 2011 18:08
Bydliště: ZLÍN

Sony PS-LX 300 USB

Příspěvek od VinylCollector »

Sony PS-LX 300 USB

Obrázek

Tohle je Můj Gramec nic moc, ale me zatím bohužel musí stačit. Dokáže převést LP do počítače přes USB a můžete si tak udelat jednoduše z desky disk. jen jedna věc mě zatím trápí. Dá se sehnat na tento gramec později přenoska ? I třeba nějaká jiná, nebo musí být ten samej typ jaký je nyní. Protože předtím jsem mel nejake JVC a už jsem na nej nikdy nesehnal přenosku a mel jsem jej cca 2 roky. Dá se tedy použít jiná třeba lepší přenoska, nebo budu muset šetřit na nový stroj ?? Pořizovací cena 6.000 tehdy cca rok zpet. kdyžtak poradte nejaký lepší gramec v podobne cenove relaci prosim taky s možností USB...
Sberatel Muziky LP, CD,MC,DVD a tak trošku muzikolog začátečník

Gramo Sony PSLX 300 USB,Repro Pioneer S-H510V,DVD Player Pioneer DV- 610AV,zes. Pioneer A - 209 R,Cívkový Magnetofon AKAI GX-630D,Tape Deck:Technics RSBX 701,CD Player Technics SL-PG 590
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Sony PS-LX 300 USB

Příspěvek od pasul »

Tenhleten univerzální přístroj bude mít zcela jistě phono předzesilovač v sobě. Je možné, že je po otevření konfigurovatelný. A to by se potom dala použít i jiná přenoska(MC). Ale to jen odhaduji. S jinou MM přenoskou s podobnými parametry nemůže vzniknout žádný problém. Stačí se kouknout po MM přenoskách například na audiomarktu, nebo i u prodejců a koupit novou.

P.S. Mimochodem. Na lopuchu v High-End inzerci prodává někdo za skvělou cenu fungl novou VanDel Hull Colibri. A to je jediná přenoska, kterou bych asi volil já. Je to jen na doporučení a nikdy jsem ji neslyšel, ovšem s Emm to bylo to samé. :thumbup:
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Sony PS-LX 300 USB

Příspěvek od MB »

Volil by si to VDH Colibri na toto Sony s USB? :ymparty:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Sony PS-LX 300 USB

Příspěvek od pasul »

Já bych to tedy zrovna na tento Sony nevolil, ale proti gustu....

Ta přenoska je určena na trochu jiné zařízení a v kombinaci s jiným phonem, jiným systémem atd. Takže to berte spíš jako hodně dobrý tip pro analogové zabijáky jako Peer a podobně. Osobně si i tak myslím, že daleko lepší je investovat do přenosky a phona. Šasi a raménko má určitě také vliv na kvalitu přehrávání, ovšem daleko menší než prvně jmenované.
VinylCollector
Příspěvky: 42
Registrován: 25 bře 2011 18:08
Bydliště: ZLÍN

Re: Sony PS-LX 300 USB

Příspěvek od VinylCollector »

Takze až ta přenoska bude stát za nic tak koupit nový gramec ??
Sberatel Muziky LP, CD,MC,DVD a tak trošku muzikolog začátečník

Gramo Sony PSLX 300 USB,Repro Pioneer S-H510V,DVD Player Pioneer DV- 610AV,zes. Pioneer A - 209 R,Cívkový Magnetofon AKAI GX-630D,Tape Deck:Technics RSBX 701,CD Player Technics SL-PG 590
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Sony PS-LX 300 USB

Příspěvek od pasul »

No jak se to vezme. :D Pokud máš v plánu dále používat tento gramofon, tak stačí sehnat přenosku a jede se dále.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Sony PS-LX 300 USB

Příspěvek od fox »

Máš pěknou sbírku vinylů. Divím se, že hraješ na takovém obyčejném gramu. Digitalizace z takového přístroje nebude taky asi nic moc. Já bych investoval do něčeho kvalitnějšího.
Nezlob se na mě.

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odpovědět